Archivy blogu

The Last Kumite (The Last Kumite) 2024

Film pojednává o Michaelu Riversovi , který je zkušený mistr bojových umění a je nucen bojovat v ilegálním bojovém turnaji, aby zachránil svou dceru. Během své cesty zjistí, že i jiní mistři bojových umění byli nuceni bojovat, aby zachránili své blízké.

The American Society of Magical Negroes (The American Society of Magical Negroes) 2024

Jo Koy: Živě z Brooklynu (Jo Koy: Live from Brooklyn) 2024

Nekorektní stand-upový speciál, ve kterém si utahuje z energetických upírů, mumble rapu nebo flirtování přes smajlíky. A překvapí ho, že je prý na svůj věk sexy.

Stíny smrti: Vraždy v Montaubanu (Meurtres à Montauban) 2024

Během oslav historického vítězství protestantského města Montaubanu nad armádou křesťanského krále Ludvíka XIII. v roce 1621 někdo zavraždí bývalého ragbyového hráče. Paul Delmas byl zabit úplně stejným způsobem jako vévoda z Mayenne před 400 lety – padl s prostřeleným okem. Nad městem se vznáší neprostupný závoj tajemství, ale brzy na něj padne všudypřítomný strach! Vyšetřování se ujímá Martin Delacroix, který se právě přistěhoval z Paříže a nastoupil na místo velitele místní policie. Pomáhá mu mladá poručice Cyrielle Laborieová, místní dívka, která fandí ragby a zná město jako své boty. Zpočátku si ti dva příliš nerozumí. Cyrielle se dívá na příliš sebevědomého policistu skrze prsty. Jenže netuší, že Martin přišel do jejího města hledat odpověď na otázku, proč ho jeho matka dala k adopci, a také najít dosud nepoznanou nevlastní sestru.

Nelma Kodama: Královna špinavých peněz (Nelma Kodama: The Queen of Dirty Money) 2024

Za kšeftování s penězi na černém trhu skončila nechvalně známá Nelma Kodamová v base. Po propuštění ale promluví o svojí roli v korupčním skandálu, který otřásl Brazílií.

Cabrini (Cabrini) 2024

Italská přistěhovalkyně Francesca Cabrini se po setkání s nemocemi a chudobou v newyorských chudinských čtvrtích vydává na odvážnou cestu, aby přesvědčila nepřátelského starostu, aby poskytl bydlení a zdravotní péči stovkám osiřelých dětí.

Basma (Basma) 2024

Mladá Saúdská Arabka se ze studií v zahraničí vrací domů do Džiddy. Tam ale zjistí, že před ní rodina tají nepříjemné novinky.

Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí (Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí) 2024

Film vypráví příběh , největší ženské biatlonové hvězdy v naší historii, která se zařadila mezi nejlepší závodnice na světě. Dokumentární snímek sleduje neuvěřitelnou cestu z Jablonce nad Nisou na světový trůn a umožní divákovi proniknout do tajů Gabrielina života. Sekundárně s tím mapuje vzestup popularity tohoto sportu, na němž má právě ona zásluhu. Dokázala se stát nejúspěšnější světovou biatlonistkou, ale její životní cesta nebyla jednoduchá. Musela překonat spoustu překážek, ale dostala se až na vrchol, když se stala vítězkou Světového poháru a několikanásobnou olympijskou medailistkou. Film dokumentuje její vzestup i pád. Z vrcholu sportovního i společenského postavení se Gabriela ocitla na samém dně. Filmový dokument se zabývá jejími úspěchy, koncem kariéry i rozpadem manželství, které se stalo terčem veřejného zájmu. Jaké byly příčiny? Kdo za to může? Dalo se to zastavit? Odpovědi na tyto otázky získáte v tomto životopisném dokumentu. A nejen to. Dozvíte se také, jak se v nejtěžším momentu života postavit zase na nohy a vydat se vzhůru. Pokoušela se legendární sportovkyně v minulém roce o comeback? Filmový dokument Gabriela Soukalová: Pravda se pořád vyplatí vám na to odpoví.

How to Rob a Bank (How to Rob a Bank) 2024

Žraloci v Paříži (Sous la Seine) 2024

V Paříži se v řece objeví obří žralok a může z toho být nevídaný masakr. Zasáhnout proto musí jedna vědkyně, která se přitom snaží vyrovnat s nedávnou tragédií.