Archivy blogu

Joni (Joni) 1979

Skutočný príbeh o viere, odvahe a nádeji je jedinečný aj tým, že Joni Eareckson hrá sama seba. Film sa začína scénou ako Joni skočí do vody, pričom si zlomí krčnú chrbticu. Ostane ochrnutá. Nasledujú zápasy so sebou, so sebaľútosťou. Obdobie hnevu a vzdoru vystrieda viera a nádej, stáva sa z nej medzinárodne uznávaná rečníčka. Je tiež silnou kresťankou. Jej viera je ako niť, spája zápasy a triumfy dohromady. Vo filme nájde svoje miesto dráma, napätie ale aj romantika. Je natočený so srdcom a zmyslom pre to, čo je v živote skutočne dôležité.

Rukojmí v Bella Vista (Rukojmí v Bella Vista) 1979

S tajným posláním do Jižní Ameriky ve filmové verzi televizních příběhů MAJORA ZEMANA. Film tematicky navazuje na příběhy tv. seriálu . Můžeme se tedy opět setkat s majorem Zemanem s podplukovníkem Žitným, majorem Hradcem i poručíkem Gajdošem. Děj filmu se odehrává v roce 1972 v kterési jihoamerické zemi a ukazuje činnost mezinárodní kontrarevoluční centrály, kterou však ústřední postava filmu – major Hradec – odhalí i za cenu nasazení vlastního života. Film byl z velké části natáčen na Kubě. Film je sestřihem seriálových dílů 27 a 28 Poselství z neznámé země a Rukojmí v Bella Vista.

Poprask na silnici E 4 (Poprask na silnici E 4) 1979

Automobilová přeprava lokomotivy je náročná, neboť náklad je to objemný. Tříčlenná posádka tahače proto zažije na dlouhé cestě po Čechách mnohé nesnáze…

Palebná síla (Firepower) 1979

Hlavní svědek chystaného procesu proti drogovému králi podsvětí je zavražděn. Jeho žena se spojí se svým bývalým milencem, profesionálním zabijákem, a spolu s dalším dobrodruhem z povolání se rozhodne vést nemilosrdnou válku se zdánlivě nedobytnou pevností mafie.

Smrť chodí po horách (Smrť chodí po horách) 1979

Dramatický příběh dvou bratrů podle literární předlohy Vladimíra Mináče se odehrává v horách během Slovenského národního povstání.

Oddíl jedna (A Force of One) 1979

Matt Logan, majster sveta v karate, vedie svoju vlastnú školu, kde pripravuje budúcich šampiónov. Jedného dňa ho osloví šéf protidrogového oddelenia, aby trénoval jeho mužov. Pri poslednej akcii totiž došiel o dvoch podriadených, ktorých pri prehliadke podozrivého športového obchodu prepadol a zabil záhadný maskovaný muž. Matt sa aj vďaka príhovoru policajtky Mandy výcviku ujme. Skôr, ako sa ukážu prvé výsledky, záhadný zabijak zabije ďalších dvoch policajtov. Mattov syn Charlie sa dílerskému gangu dostane na stopu, ale skôr ako stačí čokoľvek urobiť, zabijú ho. Mattovi už dôjde trpezlivosť…

Válka policajtů (La guerre des polices) 1979

Napínavé francouzské krimi líčí nemilosrdný boj dvou soupeřících policejních oddělení. Šéf speciálního oddělení boje proti gangsterům Fush se snaží v rámci možností hrát čistě a bez podrazů. Ale nedá se říct, že by jeho kolega z kontrašpionáže, inteligentní a cynický komisař Ballestrat, ctil za všech okolností zákon. Ballestrat čeká na vhodnou příležitost, jak svého protivníka i s jeho mladou kolegyní zničit. Ta se brzy naskytne a válka policajtů začíná. byl za svůj výkon oceněn Césarem – nejvyšším francouzským filmovým oceněním, jeho partnerku ztvárnila krásná .

Studený bufet (Buffet froid) 1979

Alphonse Tram (Gérard Depardieu) je bez práce a není si zrovna jist tím, co chce. Jedné noci se v opuštěné pařížské stanici svěří náhodnému společníkovi se svými vražednými fantaziemi, aniž by mu při tom zapomněl předvést svůj vystřelovací nůž. Krátce nato se s tímto mužem setkává znovu – v nešťastníkově břiše však již věží Alphonsův nůž… Film byl v roce 1980 oceněn Césarem za nejlepší scénář.

Kentauři E2 (Kentavri E2) 1979

Dvoudílný dramatický film o posledních dnech chilského prezidenta Allenda. Vznikl na základě autentických dokumentů a znalostí, které režisér získal při pobytu v Chile těsně před pučem…

Kentauři E1 (Kentavri E1) 1979

Dvoudílný dramatický film o posledních dnech chilského prezidenta Allenda. Vznikl na základě autentických dokumentů a znalostí, které režisér získal při pobytu v Chile těsně před pučem…