Archivy blogu

O nejchytřejší princezně (O nejchytřejší princezně) 1987

Tak dlouho o sobě princezna rozhlašovala, že je ze všech nejchytřejší, až tomu museli na zámku všichni uvěřit. Jenom princ , který přijel na námluvy, jí dokázal dát otevřeně najevo, že o tak nevzdělanou a namyšlenou princeznu nestojí. Jenže právě tenhle odvážný princ padl princezně do oka, a tím spíše si jeho urážku nechtěla nechat líbit. Na tom, že všechno nakonec dobře dopadlo, měla určitě zásluhu roztomilá čarodějnice Okulárová , ale nakonec také sama zamilovaná princezna.

Surfoví náckové musí zemřít (Surf Nazis Must Die) 1987

Los Angeles, blízká budoucnost. Ničivé zemětřesení zdemolovalo většinu města a při záchranných pracích je potřeba každého pomocníka, včetně policistů. Pláže, které jako jediné zůstaly pohromou nedotčeny, tak zůstávají bez dozoru a stávají se rejdištěm řady brutálních gangů. Tím nejdivočejším jsou Surfoví náckové, vládci Power Beach. Jejich vůdce Adolf má jasnou vizi o sjednocení všech gangů a kompletním ovládnutí pobřeží, ale nepočítá s jedním důležitým faktorem. Mamkou Washingtonovou, které Náckové zavraždili jediného syna. Stará žena, zdrcená ztrátou jediného dítěte, se rozhoduje, že Surfoví náckové musí zemřít. A jatka začínají!

Charing Cross Road č. 84 (84 Charing Cross Road) 1987

Živé, hřejivé drama o odvážné newyorské spisovatelce, jež miluje knihy nade vše, a londýnském obchodníkovi s knihami, kteří si dopisovali celých dvacet let, aniž by se kdy setkali… Dvacet let je spojovalo cosi silnějšího než přátelství a intimnějšího než láska, přesto se nikdy nesetkali. Držitelé Oscara a zazářili v tomto vtipném a dojemném dramatu o jedné zvláštní romanci, jež začala v 84. ulici Charing Cross Road. Helen Hanffová, temperamentní newyorská spisovatelka s vášní pro literaturu, kontaktuje londýnské knihkupectví ohledně vzácné anglické klasiky. Frank Doel, dobromyslný, rezervovaný Angličan, na její žádost odpoví, čímž odstartuje výjimečný vztah, který po dvacet let propojuje dva vzdálené kontinenty. I když se ti dva značně liší charakterovými vlastnostmi i kulturním zázemím, jejich přátelství vykvete v hluboké souznění. Dvacet let se dělí o intimní, mnohdy humorné střípky ze svých životů i představ. Snímek byl inspirován skutečným příběhem, který ve své knize převyprávěla Helen Hanffová.

Ostrov živých (It’s Alive III: Island of the Alive) 1987

V pořadí již třetí pokračování o zabijáckých dětech… Pro stále větší počet nově narozených, zmutovaných dětí, které jsou pro lidskou rasu velmi nebezpečné, je nařízeno umístit tyto děti na odlehlý ostrov daleko od civilizace. Po pár letech je vše zapomenuto, ale děti již v divoké přírodě dospěli a chtějí se vrátit zpátky ke svým rodičům. A jak to tak bývá – ta možnost se jim naskytne.

Kinkongova smrt (Kinkongova smrt) 1987

Ve vesnické hospodě se opíjí místní mladík, kterému se říká Kinkong . Není to u něj nic neobvyklého. Ve stavu opilosti pak leze do výšek a na různá lešení. Hlavním hrdinou příběhu je ale důchodce dědek“ , který přichází pomáhat partě zedníků opravující stodolu JZD. Stane se svědkem náhodné smrti mladého kolegy Kinkonga. Jenže i on, stejně jako parťáci, má na této smutné událost část viny. Jak se k situaci postaví?

Kde bydlí štěstí (Kde bydlí štěstí) 1987

Proč někdo štěstí má a jiný má smůlu, anebo si to aspoň myslí? Na tuhle otázku se pokusí odpovědět pohádka o chudé ševcovské dcerce Marjánce , která byla pracovitá, milá a poctivá. Marjánka si svou povahou i krásou získala srdce zámeckého pána . Jenže závistivá zlatníkova žena s dcerou jí lásku ani ženicha nepřály…

Jak se princ učil řemeslu (Jak se princ učil řemeslu) 1987

Prince, který je přesvědčený, že daleko větší smysl než dlouhé rokování v královské radě má pořádná práce, hned tak v pohádce nenajde. Princ Viktor dokázal zvládnout nejrůznější řemesla, jako např. zahradničení, krejčování, truhlaření a navíc, když se na zámku ztratila královská koruna, osvědčil se také jako bystrý detektiv. Jistě budete souhlasit s tím, že takový princ se jistě stane dobrým panovníkem a v jeho zemi se bude dobře žít.

Lepší prima den (Lepší prima den) 1987

Talentovaný osmnáctiletý student Radek Klán se chce věnovat pantomimě. Ve středu jeho zájmu je pantomimické představení, jež právě zkouší v amatérském souboru, a půvabná dívka Renata. A to vše k nelibosti matky, která by byla raději, kdyby se připravoval k blížící se maturitě. Člověk míní a život mění. Brzy se totiž Radek ocitne ve zcela jiném prostředí. Stane se pacientem doktorky Koutné, která má podezření na těžké onemocnění. I zdánlivé maličkosti tak najednou nabývají mimořádného významu… Televizní film z roku 1987 natočila podle scénáře režisérka , která do hlavních rolí obsadila (Radek Klán), (doktorka Koutná), (Radkova matka) a (dívka Renata).

Motovidla (Motovidla) 1987

Pohádka o rozpustilých vílách a veselce, která se přece jen konala.

Paví pírko (Die Pfauenfeder) 1987

V tmavej noci sa nad drevenou kolískou s práve narodeným chlapčaťom skláňajú tri sudičky. Každá z nich mu želá čosi iné – ale všetky spolu sa zhodnú, že keď dospeje, stane sa vládcom krajiny. On, syn chudobného uhliara žijúceho hlboko v lesoch. Len čo sa to dozvie kráľ, prikáže dieťa zabiť.