Archivy blogu

Čti a plač (Radši to nečti) 2006

Čtrnáctiletá Jamie (Kay Panabakerová) se vyrovnává se šikanou ve škole po svém – píše si deník, v němž dává skutečným osobám fiktivní jména a samu sebe představuje jako oblíbenou a chladnokrevnou dívku, která se ničeho nebojí. Deník se náhodou dostane do rukou vydavateli a stane ze z něj literární hit. Jamie je najednou slavná a její alter ego ji provází na každém kroku. Jenže příjemné je to jen zpočátku a Jamie záhy zjišťuje, že ztrácí kontakt s okolním světem a se skutečnými kamarády, a že se stále častěji hádá i se svým bratrem. Fikce ji uvrhla někam, kam se nikdy dostat nechtěla a teď záleží jen na ní, zda se dokáže vrátit do obyčejného života.

Past na žraloka (Reef, The) 2006

Malý bezstarostný rybí kluk se s rodiči přestěhuje na nový korálový útes. Jeho život se změní v okamžiku, kdy mu tátu a mámu chytí do rybářské sítě. Od této chvíle se o sebe musí postarat úplně sám. Naštěstí si na novém místě najde rychle spoustu kamarádů, se kterými vymýšlejí jednu lumpárnu za druhou. Jednoho dne ale spatří Cordelii – tu nejkrásnější rybí slečnu, jakou kdy potkal. Zamiluje se. Ale zdaleka není jediný, komu se Cordelie líbí. Útesu vládne nebezpečný žralok Troy se svou partou stejně zubatých kamarádů. Ten slíbil, že neublíží žádné rybce, když si ho Cordelie vezme. S tím se ale statečný hrdina nehodlá smířit a rozhodne se s Troyem bojovat. Dokáže tak malá rybka získat lásku své vyvolené a zároveň ji i útes ochránit před divokým žralokem?

Kouzelná flétna (The Magic Flute) 2006

Moudrý stařec Sarastro a zlá Královna noci, pouť odvážného Tamina hledajícího ztracenou princeznu Paminu, zjevení tří záhadných dam, ptáčník Papageno, který se stane Taminovým soupoutníkem – to jsou postavy z pohádkové opery Kouzelná flétna , ze které vychází i muzikálová adaptace v režii . Odehrává se ale v úplně jiném století a uprostřed první světové války. V nejmenované zemi je vyslán voják jménem Tamino Královnou noci, aby zachránil její dceru Paminu ze spárů údajně zlého Sarastra. Dostal kouzelnou flétnu, která ho má ochránit  před každým zlem a provází ho nový přítel Papageno. Ale všechno není tak, jak se zdá.

Nezlomná (Broken) 2006

Mladá Hope se snaží prorazit coby zpěvačka, neustále ale naráží na odmítnutí. Zklamaná dívka hledá útěchu u šarmantního kriminálníka Willa. Bláznivě se do sebe zamilují a pomalu propadají jeden druhému i Willově drogové existenci. Když si Hope uvědomí, na jak nebezpečnou cestu se vydala, rozejde se s Willem, najde si práci jako servírka a pokusí se dát svůj život opět do pořádku.

Caffeine (Komplikované osudy) 2006

Začíná zábavný souboj pohlaví. Vztahy zaměstnanců a stálých návštěvníků svérázné londýnské kavárny se nečekaně obrátí a všechny zúčastněné čeká odhalení jejich trapasů souvisejících se sexuálními nezdary.

Scény z partnerského života (Scenes of a Sexual Nature) 2006

Sex a láska. Někdo ji hledá, někdo potřebuje, někdo odmítá a někdo za ni platí, ale potýkáme se s ní všichni. Na zeleném trávníku v londýnském parku Hampstead Heath se sejde několik párů, které zde řeší komplikovaná milostná dilemata. Brian žádá svého partnera Billyho , aby přestal holdovat nočnímu životu. Gerry a Julia se snaží přetrpět zpackané první rande naslepo. Iris pocítí závan starých časů, když narazí na muže, s nímž měla před padesáti lety poměr. Zábavný a erotikou nabitý snímek ukazuje, že to, co nás vzrušuje a motivuje, je povětšinou složité, temné a absurdně vtipné…

Inspektor Rebus II.- Jack na odstřel (Rebus: Strip Jack) 2006

Zatímco během policejní razie v nevěstinci přistihnou známého milionáře a filantropa Gregora Jacka, na jiném místě je nalezeno tělo ženy ubité k smrti a odhozené do řeky. Jack tvrdí, že jeho návštěva prostitutky byla pouze hloupou chybou. Ale situaci komplikuje, že někomu z policejního oddělení je trnem v oku. Když je nalezena podobně ubitá mrtvola Jackovy manželky, zdá se, že vrah znovu udeřil. Inspektor Rebus začne zkoumat tajnou minulost i mysl bohatého milionáře, aby přišel případu na kloub.

Sloní král (The Elephant King) 2006

Introvertní Ollie má na příkaz své dominantní matky přivést svého bezohledného bratra z Thajska zpět do Ameriky. Ovšem thajským svodům není lehké odolat, obzvlášť když mají tvář krásné Lek . S narůstající teplotou se uvolňují vášně, překračují přátelství a kdesi v dálce již doutná rozbuška.

Inspektor Rebus II.- Rakvičky (Rebus: The Falls) 2006

Inspektor Rebus vyšetřuje vraždu staršího lékaře-porodníka. Vedle jeho bezvládného těla byla nalezena malá rakev a v ní podobizna usměvavého miminka – stejná jako portréty objevené v 19. století na kopci Arthur’s Seat u Edinburghu. Stopa zavede Rebuse mezi vysoce postavené a mocné zástupce nejvyšších společenských vrstev ve městě. Tam zdánlivě končí, protože policejní vyšetřování všichni chladnokrevně ignorují a na jeho zvídavé otázky nikdo neodpovídá. Další mrtví přimějí inspektora Rebuse vrátit se ke dvacet let starému případu údajné sebevraždy. Z hlavního podezřelého se nečekaně stává oběť, polapená v hustých sítích pomsty. A tak Rebus pomalu, ale jistě rozplétá složitý příběh o vině, zapomenutých tajemstvích, náboženského poblouznění a incestu.

Špatným směrem (One Way) 2006

Eddie Schneider je úspěšný vedoucí kreativního týmu ve významné newyorské reklamní agentuře a zrovna požádal o ruku Judy, dceru svého zaměstnavatele Russela Birka. Vedle toho ale má ještě milenku, kterou drží striktně v tajnosti. Jeho bezstarostný život v luxusu a absolutním sebevědomí je otřesen, když jeho kolegyni a dlouholetou kamarádku Angelinu Sableovou znásilní sadistický Anthony Birk, Eddieho kolega a nastávající švagr. Anthony rozlícenému Eddiemu přiloží nůž na krk, když ho začne vydírat, že pokud nezmění svou výpověď v případu v jeho prospěch, vyzradí své sestře jeho nevěru. Z této premisy rozvádí vyprávění psychologické drama zkoumající jednak Eddieho morálku, ale v prvé řadě také ožehavou otázku znásilnění a jeho následků pro ženy. Bestiální akty sexuálního násilí na ženách zůstávají velkým tabu civilizované společnosti. Ačkoli snímek téma pojímá s jistou dramatickou licencí, daří se mu na prostoru spletitého morálního dramatu předestřít problém časté beztrestnosti násilníků, ale také potřebu společenské debaty o hrůze a ohavnosti sexuálního násilí. Jen tak totiž mohou oběti dojít zadostiučinění a současně to napomůže, aby k podobným věcem snad nedocházelo. Snímek vznikl v produkci světoznámého německého herce , který zde také ztvárnil hlavní roli. Do epizodních partů se tvůrcům podařilo angažovat proslulé americké charakterní herce či .