Archivy blogu

Divoká Aljaška (The Ends of the Earth) 2013

Úzká mez táhnoucí se mezi teplými a studenými zeměpisnými šířkami v délce 500 mil na území Aljašky a oddělující od sebe bouřlivé Beringovo moře, Tichý oceán a poloostrov Aljašku. Aktivní sopky s vrcholky skrytými v oblacích, neproniknutelné tundry a nejpočetnější medvědí populace naší planety. To všechno tady je. Tvůrce našeho snímku byl inspirován spisy přírodovědce Lorena Eiseleyho, a proto chtěl vytvořit filmovou studii o kraji, ve kterém není pánem člověk, nýbrž medvěd, a kde pořádají své svatební reje nejpočetnější hejna lososů, která na zeměkouli známe. V místě, kde se poloostrov napojuje na souš, se rozprostírá Národní park Katma, jehož plocha je větší než dva jiné národní parky, Yellostone a Yosemite, dohromady. Ve vnitrozemí poloostrova se tyčí do výše obrovitá sopečná kaldera, která je už natolik vzdálená, že lidé raději zdolávají Everest, než aby navštívili národní památník Aniakchak. Aljaška se však bohužel zahřívá dvakrát rychleji než kterýkoli jiný kout Země. Proto režisér John Grabowska ve svém filmu o Aljašce upozorňuje i na to, jak závažně je tento nádherný kus divoké přírody ohrožen klimatickými změnami.

Christmas Belle (A Fairytale Christmas) 2013

Láska ako z rozprávky, kto by po nej netúžil? No čo ak ten pravý… Je možno niekto, koho by ste netipovali ani omylom?!Je síce krátko pred Vianocami, no rozkošná Belle (Haylie Duff) bez váhania opustí svoje krásne kalifornské rodisko a vydá sa ďaleko na sever, aby sa postarala o dôležitý predaj honosného rodinného sídla. No kým tento jej nový džob je pre ňu čosi ako práca snov… O jej aktuálnom klientovi Hunterovi Lowellovi (Nicholas Gonzalez), to pri najlepšej vôli povedať nemožno! No keď spolu strávia viac času, jeho spočiatku ľadová neprístupnosť sa pomaly, ale isto začne roztápať… Ako na potvoru sa však, práve keď sa ich nepriateľstvo medzičasom prekvapivo zmenené na priateľstvo začne ešte prekvapujúcejšie prehlbovať smerom k láske, na scéne nečakane zjaví naozaj sľubne vyzerajúci záujemca (a zjavne nielen o už spomínanú nehnuteľnosť) Tony (Mark Famiglietti) a vnesie do už i tak dosť komplikovanej situácie menší chaos!

Ajťáci: Přichází internet (Ajťáci: Jde po nás internet) 2013

Není radno dráždit bosou nohou internet. Grandiózní finále britského kultovního seriálu.Čas o něco poskočil, ale v suterénu Reynholm Industries se zdá být vše při starém. Zatímco Moss obdivuje znalosti marvelovského universa Royovy nové přítelkyně Alice, Jenny laškuje s fešným prodavačem v nové kavárně hned za rohem a Douglas plánuje účast na monstrózní párty, organizované majitelem nejlepšího řetězce striptýzových barů v Soho. Obraz všeobecné pohody však při bližším pohledu již začíná vykazovat drobné vady na kráse. Co mohla jen Alice myslet tím, že Roye označila za emocionálního artistu? A proč je nová webizoda Mossova herního magazínu tak k uzoufání nudná? To vše jsou ale skutečně jen drobnosti, blíží se mnohem fatálnější katastrofa. Zdánlivě banální incident s bezdomovkyní a malým prodavačem kávy se stane virálním videem roku a přivolá na hlavy nešťastného Roye a Jenny nejen Douglasův hněv, ale co je mnohem horší, hněv celého internetu. A jak známo, před internetem není úniku. Ještě že zaměstnanci oddělení IT Reynholm Industries umí v okamžicích krize držet při sobě!

Svět z ptačí perspektivy: Pozoruhodné Jordánsko (Jordan) 2013

Jordánské království stálo u zrodu a rozkvětu mnoha civilizací. Od Babylóňanů po Osmany, přes Římany a Nabatejce byla tato země Levanty vždy výsostným svědkem dějin. Plynoucí staletí tam po sobě zanechávala obrovské historické dědictví a bezpočet pokladů. Prameny života se proplétají s vyprahlou pouští a vytvářejí tisíc a jednu tvář této země. Hášimovské království, toto útočiště pro mnohé vyhnance, je oázou míru a stability v oblasti zmítané mnoha konflikty. I tak se dnes musí přizpůsobit tužbám neklidného arabského světa.

Detektiv Leo zasahuje (No Clue) 2013

Prodavač reklamy Leo nevědomky převezme roli soukromého detektiva, aby pomohl Kyře, a zaplete se tak do riskantní a stále se prohlubující záhadné vraždy. V Kanadě jde Kyra omylem do kanceláře neohrabaného prodavače Lea Falloona ve středním věku v domnění, že je soukromým detektivem. Najme si ho, aby jí pomohl najít jejího zmizelého bratra Millse Severeigna a Leo je blondýnkou tak okouzlen, že jí neřekne, že není tím, koho hledá. Leo se rozhodne vydávat za soukromého detektiva a zaplete se tak do komplikovaného schématu podvodu společností počítačových her.

Pestré vrstvy (Pestré vrstvy) 2013

Kultovní site specific inscenace ostravského souboru Divadla Petra Bezruče ožívá v televizní verzi realizované v prostředí Národní kulturní památky Důl Hlubina v Dolní oblasti Vítkovice. Svérázně tragikomická výpověď o životě, o existenci člověka, jedince ve specifickém a velmi rázovitém kraji a jeho absurdní době pozdního socialismu. V prostředí staré ostravské šachty, s živým havířským jazykem, se spolu s herci noříme do autentické industriální atmosféry, kterou její autor Ivan Landsmann sebereflexivně glosuje s ironickým nadhledem a zachycuje v ní vlastní zkušenosti odpozorované z denního života.

Podfuk (Chlorine) 2013

Jak to vypadá, když se jedna obyčejná americká rodina za každou cenu snaží udržet si vysoký životní standard mezi až příliš materialisticky založenými sousedy? Matka , právě procházející menopauzou, tlačí svého nepříliš úspěšného manžela do pochybného obchodu s nemovitostmi. Rodinná pouta projdou zkouškou.

Šmejdi (Šmejdi) 2013

Manipulace, nátlak, ponižování, agrese. Skryté kamery zachytily drsné pozadí předváděcích akcí pro seniory. Co se opravdu děje na populárních zájezdech s obědem zdarma? Praktiky, ze kterých mrazí. Lži a promyšlená manipulace, jejímž jediným cílem je donutit bezbranné staré lidi k nákupu předraženého zboží. Senioři ze svých nuzných důchodů splácí horentní sumy za často nekvalitní produkty. Někteří z nich se dušují, že už na žádnou akci nikdy nepojedou, jiní to nevydrží a jedou znovu. Co je žene? Zvědavost? Samota? Nebo závislost? Autorky tohoto filmu rok v převleku navštěvovaly akce, kde se důchodcům vymývají mozky a kde mladí lidé nejsou vítáni.  Vedle autentických záběrů z předváděcích akcí a výpovědí poškozených seniorů přináší dokument i pohled psycholožky, právníka a dalších odborníků. Film tak poprvé komplexně mapuje tento nechvalný fenomén dnešní doby.

Případ Katie Levengerové (The Levenger Tapes) 2013

Když tři studenti zmizí v jednom venkovském městečku, detektivové najdou videonahrávku, kterou po sobě zanechali. Jak se detektivové snaží poskládat dost informací, aby mladíky našli, než bude pozdě, film natočený studenty začíná být čím dál znepokojivější.

Život v temnotě (Living Dark: The Story of Ted the Caver) 2013

Tento horor čerpá inspiraci z legendy Ted the Caver o jeskyňáři, který v podzemních jeskyních učiní strašný objev. V této verzi se dva vzájemně si odcizení bratři po smrti svého otce rozhodnou prozkoumat nedalekou jeskyni a skončí na cestě do neznámé hrůzy ve stylu hry Výpravy do temnot.