Archivy blogu

Ráj: Naděje (Paradies: Hoffnung) 2013

V poslednom filme trilógie o troch ženách a ich hľadaní šťastia sa  zameriava na dcéru Teresy, hrdinky prvého filmu , ktorá sa vydala na sexuálnu turistiku do Afriky. Trinásťročná Melanie odchádza na prázdniny do tábora na chudnutie v rakúskych horách. Cvičí, drží prísnu diétu – a zamiluje sa do o štyridsať rokov staršieho lekára, ktorý sa však zakázanému vzťahu bráni. Záver trilógie sa vracia k téme lásky, ale tu nejde o obyčajnú ilúziu, ale o úprimný a silný cit.

Poslední patro (Ostatnie pietro) 2013

Armádní kapitán z obav o bezpečí svých blízkých a pod vlivem nacionalismu zajde při ochraně rodiny a vlasti do extrému.

Ana Arabia (Ana Arabia) 2013

Legendy staré Prahy (Old Prague Legends) 2013

Animovaný seriál o působivých pražských legendách. Všechna starobylá místa mají svá tajemství. Ani Praha není výjimkou. Magické město v srdci Evropy zažilo nejen chvíle slávy, ale také období temnot. O jeho uličkách, palácích i zastrčených zákoutích se navzdory plynoucí historii dochovaly pověsti, z nichž dodnes běhá mráz po zádech. Nechte se fascinovat světem dávných tajemných příběhů, které se možná skutečně staly…

Svatý bernardýn (Saint Bernard) 2013

Již  a  nám ukázali, že nejbizarnější a nejosobitější vize čekají na otištění do filmu ve hlavách tvůrců speciálních efektů. Ze stejného vyšinutého vrhu pochází také autorský projekt . Jeho kariéra v oblasti efektů, masek a vytváření filmových monster začala na šestém díle , dvojce , jedněch a filmech chrliče brakových fantazií . Své dovednosti pak tříbil pod vedením velmistra efektů a stal se dvorním spolupracovníkem krále video-hnusu  i ústředním maskérem série . Ale spolupracoval také se sochařem a videoartistou na jeho avantgardní sérii The Cremaster Cycle. Ve vlastní tvorbě kráčí Bartalos ve šlépějích svého inspiračního vzoru,  . Svatý bernardýn tak představuje snové vyprávění, které se namísto klasických konvencí řídí absurditou a antilogikou šílenství. Snímek, pojednávající o rozpadu psychiky nadaného dirigenta, má podobu celovečerního ambientního videoklipu poskládaného ze surrealistických výjevů. Působí pak jako blouznivé leporelo sestavené z toho nejbizarnějšího a nejgrotesknějšího z, , , i . Tato delikatesní laskomina pro vyznavače filmových podivností, ale i rukodělné kreativity a fantasmagorických vizí navíc vyráží dech svou neutuchající obrazotvorností a neustálou nepředvídatelností.

Proso – opereta DJC (Proso – opereta DJC) 2013

U příležitosti zahájení provozu slavného vídeňského Riesenradu byla vypsána soutěž o nejlepší operetu. Obeslal ji také Čech Jára Cimrman, a to rozmáchlým sedmihodinovým dílem Proso. Díky své snad jediné záporné vlastnosti – drobnému škudlilství – nepodal zásilku s partiturou doporučeně, což umožnilo Franzi Lehárovi, Johannu Straussovi, Oskaru Nedbalovi a dalším členům poroty, aby si geniální operetní fresku doslova rozebrali. Vědecký tým českých cimrmanologů vám dokáže, že autorem světově proslulých melodií z Netopýrů, Polských krví a mnoha dalších operet je zapomenutý Čech Cimrman. Po 120 letech zaskví se tyto hudební poklady na festivalu Prague Proms ve světové premiéře pod jménem svého pravého tvůrce. Přímý přenos tohoto slavnostního koncertu do 50 českých kin je pořádán ve prospěch Centra Paraple, charitativní organizace, která pomáhá fyzicky postiženým najít cestu zpět do kvalitního života.

Smyčka času (Rewind) 2013

Film se točí kolem týmu vojenských agentů a civilních vědců, kteří musí použít netestovanou technologii k návratu časem, aby pozměnili minulé události a tak se postarali o jinou budoucnost. Hrozí totiž drtivý teroristický útok.

Why We Ride (Why We Ride) 2013

Why We Ride vás zanese do světa motocyklů, jeho počátků, prvních závodů až do dnešní moderní doby. Od motorových kol přes motokros až po okruhové speciály se ponoříte do světa vášně pro jízdu v jedné stopě, která není jen o zdolávání vysokých rychlostí, ale především o sdílení jedné vášně mezi mnoha řidiči, kterou pramálo lidí v dnešní uspěchané době chápe. Dokumentem provází legendy jako jsou Valentino Rossi nebo Keith Code, včetně dalších závodních legend, které vám dodají ten nejlepší náhled do této celosvětové komunity.

Ach, ty Vánoce (Fir Crazy) 2013

Žena, která vyrůstala na farmě pěstující stromky, nesnáší Vánoce. Souhlasí však, že bude naposledy prodávat stromky u stánku. Tyhle Vánoce možná nebudou zrovna veselé, neboť se pustí do křížku s bohatým podnikatelem, který chce její rodinný podnik zavřít. Dokáže vánoční nálada vyřešit situaci a přijde i na trochu romantiky?

Náhodná setkání (Random Encounters) 2013

Svět vrcholného showbyznysu je tak trochu šílený a upřímným citům příliš nepřeje. To, co se zdá být náhodným setkáním jednoho dne v kavárně, vyústí v opravdovou lásku, ale oba zamilovaní musí o svůj vztah bojovat. Pouze tak poznají, jestli je to láska, nebo pouze jedno z náhodných setkání.