Archivy blogu

Proso – opereta DJC (Proso – opereta DJC) 2013

U příležitosti zahájení provozu slavného vídeňského Riesenradu byla vypsána soutěž o nejlepší operetu. Obeslal ji také Čech Jára Cimrman, a to rozmáchlým sedmihodinovým dílem Proso. Díky své snad jediné záporné vlastnosti – drobnému škudlilství – nepodal zásilku s partiturou doporučeně, což umožnilo Franzi Lehárovi, Johannu Straussovi, Oskaru Nedbalovi a dalším členům poroty, aby si geniální operetní fresku doslova rozebrali. Vědecký tým českých cimrmanologů vám dokáže, že autorem světově proslulých melodií z Netopýrů, Polských krví a mnoha dalších operet je zapomenutý Čech Cimrman. Po 120 letech zaskví se tyto hudební poklady na festivalu Prague Proms ve světové premiéře pod jménem svého pravého tvůrce. Přímý přenos tohoto slavnostního koncertu do 50 českých kin je pořádán ve prospěch Centra Paraple, charitativní organizace, která pomáhá fyzicky postiženým najít cestu zpět do kvalitního života.

Smyčka času (Rewind) 2013

Film se točí kolem týmu vojenských agentů a civilních vědců, kteří musí použít netestovanou technologii k návratu časem, aby pozměnili minulé události a tak se postarali o jinou budoucnost. Hrozí totiž drtivý teroristický útok.

Why We Ride (Why We Ride) 2013

Why We Ride vás zanese do světa motocyklů, jeho počátků, prvních závodů až do dnešní moderní doby. Od motorových kol přes motokros až po okruhové speciály se ponoříte do světa vášně pro jízdu v jedné stopě, která není jen o zdolávání vysokých rychlostí, ale především o sdílení jedné vášně mezi mnoha řidiči, kterou pramálo lidí v dnešní uspěchané době chápe. Dokumentem provází legendy jako jsou Valentino Rossi nebo Keith Code, včetně dalších závodních legend, které vám dodají ten nejlepší náhled do této celosvětové komunity.

Ach, ty Vánoce (Fir Crazy) 2013

Žena, která vyrůstala na farmě pěstující stromky, nesnáší Vánoce. Souhlasí však, že bude naposledy prodávat stromky u stánku. Tyhle Vánoce možná nebudou zrovna veselé, neboť se pustí do křížku s bohatým podnikatelem, který chce její rodinný podnik zavřít. Dokáže vánoční nálada vyřešit situaci a přijde i na trochu romantiky?

Náhodná setkání (Random Encounters) 2013

Svět vrcholného showbyznysu je tak trochu šílený a upřímným citům příliš nepřeje. To, co se zdá být náhodným setkáním jednoho dne v kavárně, vyústí v opravdovou lásku, ale oba zamilovaní musí o svůj vztah bojovat. Pouze tak poznají, jestli je to láska, nebo pouze jedno z náhodných setkání.

Stíny smrti: Údolí lží (La vallée des mensonges) 2013

Každá rodina má nějaká tajemství… Mladá pařížská kuchařka Laura plánuje přestavět rodinné sídlo v Cévennes na dům, který bude nabízet ubytování pro turisty. Pomáhá jí její kamarádka z dětství Cassandra. Když ji ale naleznou mrtvou ve sklepě domu, Laura se ocitá tváří v tvář celé hoře nečekaných problémů. Místní ji neustále urážejí nebo jí sprostě lžou. Je jasné, že Laura není zpátky doma vůbec vítána. Jedinou otázkou tedy zůstává, jestli návrat přežije.

Překvapivé dědictví (Legally Tender) 2013

Mary Rossová je mladá, velmi vytížená bostonská právnička. Jednoho dne dostane zprávu, že zdědila po své zemřelé tetě Phyllis dům v Plymouthu. Vydává se tam se svým přítelem Rickem, chce dům připravit k prodeji. Dům v ní vyvolá vzpomínky na šťastné časy, které tu prožila jako dítě ještě předtím, než se její rodiče rozvedli. Ricka ale zajímá jen peněžní hodnota nemovitosti. Na zahradě si všimnou muže, který tam kope. Představí se jim jako místní historik a učitel dějepisu Everett Mather a ukáže jim povolení k archeologickému průzkumu: podle jedné hypotézy jde o místo, kde Otcové poutníci slavili první Díkůvzdání po příchodu do Ameriky. Právnička Mary hned vytuší komplikace, které by pro ni z toho mohly vzniknout, a Everetta ze svého pozemku vykáže. Everett ale pošle zprávu o svém objevu Národní historické společnosti. Dozví se o tom místní drbna, sexy bloggerka Ashleigh, a informace se hned stane veřejným majetkem. Dům zařadí do trasy svých prohlídek turisté a Mary je z toho pěkně otrávená. Pohrozí Everettovi, že ho bude žalovat. Ozvou se jí jeho právníci, ze kterých se vyklubou jeho rodiče, Abigail a Parker Matherovi. Spor zůstane nevyřešen, Mary si ale odnese dojem, že Parker je skvělý právník a Abigail milá a přátelská žena. Mary a Rick diskutují o prodeji domu, Ashleigh, která je přesvědčená, že Mary jde o to, aby z prodeje vytřískala co nejvíc peněz, nepřestává vše komentovat na svém blogu. Mary se ale sblíží s Abigail, a díky ní se dozvídá víc o Everettovi…

The Carpenter’s Miracle (Zázrak v malom meste) 2013

Skromný malomestský tesár Josh Camden sa ocitol v centre pozornosti médií po tom, čo sa statočne pokúsil o resuscitáciu 12-ročného Lukea Quinna , ktorý sa topil v ľadovom jazere. Keď chlapec hodinu nevykazuje žiadne známky života, Josh na pohotovosti utešuje Lukeovu matku Sarah . Ale keď sa potom zľahka dotkne chlapcovho ramena a vysloví želanie smerujúce k nebu, Luke náhle ožije. Mnohí v mestečku to považujú za zázračný čin. Josh však nie je nábožensky založený a neverí, že mal niečo spoločné s Lukeovým uzdravením, a to ani potom, čo sa zdá, že v nasledujúcich dňoch uzdravil niekoľko ďalších ľudí. Keď tento príbeh zaujme národného producenta bulvárnych správ Jacka Reardona , vyšle svoju najagresívnejšiu reportérku Deliu Tynanovú , aby sa pokúsila získať exkluzívny rozhovor s Joshom, Sarah a Lukeom. Aj keď zdvorilo odmietnu jej finančné ponuky za interview, Delia je neoblomná – natoľko, že by mohla narušiť rozvíjajúci sa vzťah medzi Joshom a Sarah. Ale keď sa Josh dozvie, že jeho už staršia matka potrebuje urgentne drahú operáciu, musí urobiť rozhodnutie, ktoré môže zmeniť život jemu i tým, na ktorých mu najviac záleží.

Antarktida: Rok na ledu (Antarctica: A Year on Ice) 2013

Fotograf  strávil deset let (a devět zim) snahou zachytit Antarktidu na svých fotografiích. Skrz objektiv viděl všechno: dvaceti čtyřhodinové temnoty v zimě, překrásnou polární záři, ledové bouře i zvířata a lidi, kteří tam žijí. Díky tomuto úžasnému filmu to všechno můžeme sledovat z první ruky a zažít emocemi nabitou výpravu do takřka úplně jiného světa. Tento celovečerní snímek získal více jak 20 ocenění na různých festivalech…

Druhá šance na lásku (Hearts on Fire) 2013

Matka dvou dětí Jenny McLeanová, která pracuje jako dispečerka tísňové linky 911, se stále ještě vzpamatovává z rozvodu, Když dostane tísňové volání od hasiče Jeffa, kterého zná jen podle hlasu, začne s ním flirtovat. Později se ale dozvídá, že Jeff byl zraněn při požáru a je rozhodnuta konečně se s ním setkat tváří v tvář… Jenny je rozvedená matka dvou dětí (manžel se jednoho dne vypařil“, jak říká), která pracuje jako dispečerka tísňové linky 911. Hasiče Jeffa zná jen podle hlasu – říká mu Kovboj, a on ji zná jako dispečerku 23“. Jednoho dne se ale setkají… Ještě před tím však Jenny stihne rána – šéf jí oznámí, že jí v rámci úsporných opatření musí zkrátit úvazek. Jenny, která se svým platem dosud vycházela jen taktak, se rozhodne, že bude pronajímat volný pokoj ve svém domku. A zájemcem je právě Jeff. Utrpěl totiž při hašení požáru úraz – má dislokovanou zlomeninu nohy a lékař mu kategoricky zakázal používat schody, dokud kost nesroste. Jeff bydlí ve 3. patře bez výtahu. Jenny je trochu v rozpacích, ale obě její děti Luke a Elsie jí nájemníka schválí: okamžitě si je získal svou bezprostřední povahou a taky svými triky, je totiž amatérský kouzelník. Luke a Elsie se rozhodnou pomoci své matce s penězi tím, že budou nabízet v nedalekém domě pro seniory čtenářskou službu. Senioři toto rozptýlení (v ceně 1 dolaru) vítají, Elsie čte slepé paní příběhy, které sama vymyslela, Jeff si zdokonaluje přednes při četbě Bílé velryby. Obě děti se velmi sbližují s Jeffem, vidí v něm náhradního otce a začnou plánovat, jak by ho s matkou daly dohromady. Jenny to znepokojuje. Mužům po trpké zkušenosti s manželem nevěří a bojí se vázat sebe a děti na člověka s tak nebezpečným povoláním. Přesto se s Jeffem, i když zpočátku neochotně, sbližuje…