Archivy blogu

Soeurs (Soeurs) 2020

Již třicet let žijí tři francouzsko-alžírské sestry Zorah , Norah a Djamila v naději, že se jim podaří najít bratra Rheda, kterého unesl jejich otec a ukryl v Alžírsku. Když se dozvědí, že jejich otec umírá, rozhodnou se všechny tři odjet do Alžírska a najít ho v naději, že jim řekne, kde je jejich bratr. Zora a její sestry se tak vydávají na závod s časem v Alžírsku, kde se právě zvedá vítr revoluce.

Nezkrotná Amerika z výšky (Untamed America From Above) 2020

Vychutnejte si úchvatný pohled na Ameriku z ptačí perspektivy a objevte rozsáhlý horský masiv táhnoucí se od Aljašky po Patagonii.

Titanic – návrat k mizejícímu legendárnímu vraku (Titanic: Into the Heart of the Wreck) 2020

Rekapitulací tragické události z 15. 4. 1912 a také všech výzkumných expedicí na dno Atlantského oceánu nás provede … Poslední expedice k vraku Titanicu bohužel zjistila, že mu hrozí nové nebezpečí. Poprvé se podařilo pomocí trojrozměrné animace vývoje v čase ukázat, jak se vrak bude dál rozpadat. Legendární Titanic fascinuje historiky, vědce a veřejnost už mnoho desítek let. Od jeho objevení v roce 1985 zkoumají vrak odborníci, aby zjistili příčinu jeho ztroskotání. S každou expedicí se k objasnění osudu této nešťastné lodi dostáváme o kousek blíž. Jeden objev ale všechny znepokojuje. Vrak pohlcuje vrstva bakterií, které každý den zkonzumují stovky kilogramů želena. Jeho zkoumání je tak stále nebezpečnější. Ve městě Sebastian na Floridě se podařilo jednomu z konstrukčních novátorů Patriku Laheymu pozvednout technologii ponorek na novou úroveň. Jeho ponorka Limiting Factor byla zatím poslední, která se v srpnu 2019 ponořila k vraku Titanicu.

Exil (Exil) 2020

Xhafer, farmaceutický inženýr původem z Kosova, žije v Německu už delší dobu, založil tu rodinu a má dobrou práci. Přesto v něm plíživě narůstá pocit, že je kvůli svému původu diskriminován. Když jednoho dne najde na dveřích svého domu mrtvou krysu, začne se ve svém podezření utvrzovat… Suverénně zrežírované, tísnivé drama o paranoii a identitě je druhým filmem , jehož debut  získal na MFF KV 2015 Cenu za režii.

Venuše: Smrt planety (Venus: Death of a Planet) 2020

Proč se krásná planeta Venuše, po Měsíci nejjasnější objekt noční oblohy, stala děsivým vesmírným tělesem, s teplotou, při které se taví olovo, a s oblaky nasycenými vitriolem? … Naše nejbližší sousední planeta Venuše byla před mnoha miliardami let možná pokryta hlubokými jezery a oceány. Na jejím povrchu mohly existovat podobně vhodné podmínky k životu jako na Zemi. Ale dnes se Venuše pozpátku otáčí kolem své své vlastní osy, jako kdyby někdo přišel a převrátil celou planetu naruby. Kvůli sopečným erupcím je povrch Venuše spálený, nehostinný a zahalený toxickou atmosférou. Osudový příběh Venuše přesto zůstává klíčovou otázkou moderních vědeckých výzkumů. Druhá planeta obíhající Slunce hraje důležitou roli v pátrání po obyvatelných světech za hranicemi Sluneční soustavy. Už teď jsme objevili více než 4 000 potenciálně vhodných planet. Další tisíce čekají na potvrzení. To znamená, že planet stejně velkých jako je Venuše nebo Země můžou být po celé galaxii rozesety doslova miliardy. A proto vědci začali nahlížet na Venuši jako na jakousi cizí planetu ze sousedství”. Venuše se stává laboratoří, kde by bylo možné vyzkoušet v praxi teorie o evoluci planet. Nebo odhalit, jakým nepředstavitelným problémům musí planety během svého vývoje čelit. Plány na dosažení povrchu Venuše jsou ambiciózní. Z létajících základen, které se budou vznášet vysoko v atmosféře, se mají snést dolů sondy nové generace. Co tam budou hledat? Stopy z dávných dob, kdy byla planeta ještě naživu. Podaří se odhalit, jak došlo ke smrti Venuše a jak se z ní stalo skleníkové peklo? A jak to, že se její planetární sestře Zemi podařilo přežít?

The Rope Curse 2 (The Rope Curse 2) 2020

Lidé se většinou nepoučí a mají tendence opakovat chyby, kterých se v minulosti dopustili. Jia-Min před pěti lety měla co dočinění se smrtící kletbou, a to na ni zanechalo fatální následky. Trpí paranoií a ztratila veškerou motivaci bojovat se zlem. Jenže jak se zdá, je jediná, která se mu dokáže postavit. Mrtvých přibývá a strach se šíří. Je tak na ni, aby našla svou ztracenou odvahu a pokusila se s tím něco udělat. Ona je totiž jediná, která se může smrtící kletbě postavit.

Vánoce pro nešťastníky (Perfect Strangers) 2020

Příjemná sváteční romance o náhodném setkání dvou neznámých lidí, kteří se pokoušejí dostat domů na Vánoce.

Vražedná lekce (Sinister Stalker) 2020

Karen bývala lékařkou na pohotovosti. Když je jedné noci při cestě domů na ulici přepadena, a naštěstí vzápětí zachráněna, je jasné, že svého zraněného ochránce nenechá odejít bez ošetření. Daniel, který jí zdánlivě zachránil život, se tak ocitá u ní doma a až tam vychází najevo, že jeho úmysly vůbec nejsou tak čisté, jak se zdálo…

Ičči (Ich-chi) 2020

19. století. Na pozemcích jedné bohaté rodiny v Jakutsku se stalo velké neštěstí. Postupem času se na strach zapomnělo a zemědělci se zde opět začali usazovat. Duchové této země však odhalí tajemství zapomenuté historie.

Krásné země z výšky: Island (Aerial Profiles: Iceland From Above) 2020

Mystický ostrov na severu Evropy zrozený z ohně a ledu… Island je skutečně zemí ledu a ohně. Pyšní se nádhernou krajinou, kterou z velké části tvoří přibližně dvě stovky sopek, ledovců a lávových kanálů. Má ale také starobylou historii a jeden z nejstarších parlamentů na světě. Přestože je Island opředen tajemnými mýty a legendami, má v oblastech, jako je výroba energie a ochrana přírody, zcela moderní pohled na svět.