Archivy blogu

Ostrov lží (The Island of Lies) 2020

V roce 1921 se loď Santa Isabel, která přepravovala 260 španělských emigrantů do Ameriky, potopila nedaleko ostrova Salvora ve španělské Galicii. Na pomoc přispěchaly pouze tři ženy z tohoto ostrova, kterým se podařilo zachránit 50 cestujících. Zatímco místní obyvatelé oslavují jejich obětavý a hrdinský čin, rychlostí blesku se začnou šířit zvěsti o tom, že k nehodě došlo úmyslně. Původcem této zprávy je argentinský novinář, který přišel na ostrov informovat o incidentu. Jak vyšetřování postupuje, ženy se ocitají pod stále větším tlakem. Existuje mnoho nezodpovězených otázek a zatímco pravda pomalu vychází najevo, naše hrdinky začnou přicházet o svou nevinnost a tradiční život na ostrově se navždy změní.

Vůně (Les Parfums) 2020

Anne Walbergová je geniální parfumérka. Vytváří dokonalé vůně a prodává svůj neuvěřitelný talent mnoha společnostem. Je to sebestředná a temperamentní diva. Guillaume je její nový řidič a taky jediný člověk, který se jí odváží postavit. To je patrně důvod, proč ho nevyhodí.

Rosa Pietra e Stella (Rosa Pietra e Stella) 2020

Horizont poznání (The Edge of All We Know) 2020

Černé díry stojí na hranici lidského vědění. Za účelem prozkoumání této hranice znalostí propojuje dalekohled Event Horizon Telescope observatoře po celém světě a simuluje přístroj o velikosti Země. Tímto nástrojem tým sleduje vůbec první obraz černé díry, jehož výsledkem je obraz viděný miliardami lidí v dubnu 2019. Hawking a jeho tým mezitím útočí na paradox černé díry v samém středu teoretické fyziky – fungují prediktivní zákony stále, dokonce i v těchto masivních narušeních prostoru a času?

Four Good Days (Four Good Days) 2020

Jednatřicetiletá Molly prosí svou odcizenou matku Deb o pomoc v boji proti démonům, kteří jí vykolejili život. Navzdory všemu, co se za deset let zklamání, smutku a vzteku naučila, se Deb vrhá do posledního pokusu zachránit svou milovanou dceru před smrtícím a nemilosrdným účinkem závislosti na heroinu. Matka i dcera bojují o znovuzískání lásky a důvěry, která je kdysi držela pohromadě. Natočeno podle skutečného příběhu, napsaného novinářem a spisovatelem Eli Saslowem, držitelem Pulitzerovy ceny.

Reaptown (Reaptown) 2020

The Education of Fredrick Fitzell (Flashback) 2020

Fred Fitzel je normální chlap, kterému se blíží třicet let a prožívá to, čím prochází většina lidí jeho věku. Bojuje s tím, zda by se měl ucházet o práci v korporátní kanceláři a pustit svůj sen stát se umělcem k vodě. Přemýšlí, jestli je už na čase požádat přítelkyni o ruku. Po náhodném setkání se starým přítelem z mládí se Fred doslova i obrazně vydává do své minulosti. Pomalu začíná odhalovat dlouho skrytou záhadu o pohřešované dívce, droze zvané Merkur a děsivém tvorovi, který ho následoval až do dospělosti. Jak se minulost, přítomnost a budoucnost začínají protínat, Fred si musí vybrat mezi všemi možnými životy, které by mohl vést.

Boys from County Hell (Boys from County Hell) 2020

Posádka odolných silničářů vedená hašteřícím se otcem se synem musí přežít noc, když náhodou probudí starého irského upíra.

Papíroví pavouci (Paper Spiders) 2020

Film Papíroví pavouci vypráví hořkosladký příběh o vyrůstání ve stínu duševní choroby. Jediné, po čem Melanie touží, je prožít normální maturitní ročník. Její život se však obrátí vzhůru nohama poté, co její matka Dawn začne trpět paranoidními bludy. Dawn, která nedávno ovdověla, je stále více znepokojená tím, že Melanie plánuje odejít na vysokou školu. Hádka s nepřátelským novým sousedem jen zhorší Dawnin duševní stav a její mysl začnou sužovat paranoidní bludy. Melanie se ze všech sil snaží své matce pomoci, ale Dawnina paranoia se začíná vymykat kontrole. Zpochybňování Dawniných iluzí, které jsou čím dál vzdálenější od reality, podkopává jejich láskyplný vztah. Melanie, která bojuje za duševní integritu své matky, je nucena učinit nejtěžší rozhodnutí ve svém životě.

Nocturne (Nocturne) 2020

Neuveriteľne nadaná klaviristka uzatvorí zmluvu s diablom, aby predstihla svoju staršiu sestru v prestížnej inštitúcii pre klasických hudobníkov.