Archivy blogu

Earwig a čarodějnice (Earwig and the Witch) 2020

Tvrdohlavá holka, kterou po letech v sirotčinci adoptuje sobecká čarodějka, najednou zjistí, že umí kouzlit.

Rozluštění záhady Sakkáry (Příběh hieroglyfů ze Sakkáry) 2020

Starověký Egypt se spoustami tajemství si stále udržuje své kouzlo. Nekropole v Sakkáře se nachází zhruba 30 kilometrů od Káhiry a skrývá nejúchvatnější egyptský poklad: pyramidu faraona Pepi II. Málokdo o tom ví, protože je veřejnosti uzavřená, ale nachází se v ní nejrozsáhlejší sbírka textů ze všech v současné době známých pyramid Poprvé v posledních 90 letech otevře mezinárodní tým archeologů v Sakkáře tuto podivuhodnou hrobku a snaží se rozluštit její záhadu. Jak Egypťané stavěli pyramidy, jejichž zdi jsou pokryty hieroglyfy? Jaké příběhy vyprávějí? A jak se dá rozluštit tajemství textů, jež jsou staré více než čtyři tisíce let?

Zima (Winter) 2020

Osudová známost (Sleeping with Danger) 2020

Je rok 1994, v Portlandu schází Grace se svou kamarádkou Sheri na skleničku, aby si popovídaly o životě… Grace jde k lékaři na zdravotní prohlídku. Lékař je velmi pohledný a jmenuje se Paul. Když přijdou výsledky, dr. Paul pozve Grace na rande do restaurace. Poté se spolu vyspí, čímž začne jejich milostný vztah. Paul je ve vztahu od začátku žárlivý a majetnický. Grace ho ale vždy uklidní dalším sexem. Později Paul izoluje Grace od jejích přátel a společně se přestěhují do domu na odlehlém místě v lesích. Grace najde dokumenty, které usvědčují Paula ze stalkingu, a různé soudní příkazy. Když to Paulovi řekne, ten se vymlouvá a nakonec při hádce udeří Grace do tváře. Grace o tom řekne Sheri. Sheri jí radí, ať od Paula odejde. Grace jí slíbí, že pokud to Paul udělá znovu, opustí ho. Paul všude po domě vylepí papírky s nápisem Promiň. Přichází další usmíření. Pár dní nato jdou na večírek, kde Paul přede všemi teatrálně požádá Grace o ruku. Grace neochotně souhlasí. Paul poté požádá Grace, aby se přestala stýkat se Sheri. Ve svém hrubém chování Paul pokračuje i nadále. Slovně, fyzicky i citově Grace vydírá a zneužívá. Dojde to až tak daleko, že na ni vytáhne zbraň a uvězní ji v domě. Pomůže jí někdo?

Moje kamarádka Conni: Tajemství kocoura Mňouka (Meine Freundin Conni – Geheimnis um Kater Mau) 2020

Conni její rozkošná, ale nezbedná kočka Mau pronásleduje na cestě do školky a vyvolává zmatek, chaos a smích. Děti mají plné ruce práce s tím, aby Mau schovaly před učitelkami, vypátraly zloděje a zachránily mývala na starobylém hradě.

Jak rozdělit rodiče (Breaking Them Up) 2020

Vynalézavý žák osmé třídy Damien si nepřeje nic jiného, než aby jeho rodiče byli šťastní – ale každý s někým jiným. Jejich neustálé hádky ho unavují a je přesvědčen, že se k sobě nehodí. A tak se Damien a jeho nejlepší kamarádka Erin snaží vytvořit vhodné podmínky pro to, aby seznámili rodiče s novými partnery.

Michael McIntyre: Šoumen (Michael McIntyre: Showman) 2020

Oblíbený komik se ve svém stand-up speciálu rozpovídá o rodině, technologiích, žralocích, přízvucích a o tom, jak se podobá jednomu světovému lídrovi.

Welcome to Sudden Death (Sudden Death 2) 2020

Rocky slaví 40 (40 Years of Rocky: The Birth of a Classic) 2020

Dokument zachycuje neuvěřitelný příběh , který se vydává na epickou cestu s cílem přivést k životu slavný příběh amatérského boxera Rockyho Balboy. Jedna z nejpopulárnějších filmových sérií celé generace přináší kultovní příběh chudého italského imigranta, který se s odvahou a neochvějností snaží dosáhnout amerického snu. Události za kamerou jsou stejně fascinující – před 40 lety byl Stallone neznámým mladým hercem s velkými sny. Stejně jako jeho postava se rozhodl postavit životní výzvě a dal světu tuto legendární sérii filmů. Sylvester Stallone zde komentuje záběry ze zákulisí a vyvolává v divácích pocit, jako by seděli v jeho obývacím pokoji a sledovali je s ním. Režisérem tohoto hluboce osobního dokumentu je mimořádně talentovaný a oceňovaný .

Čekání na Aňu (Waiting for Anya) 2020

Opravdu bych měl uchovat cizí tajemství a ohrozit přitom vlastní život? Tuto otázku si klade Jo, mladý pastevec z Pyrenejí, když mu Benjamin prozradí něco ze své minulosti. Při pronásledování Židů byl Benjamin nucen uprchnout do Paříže a ztratil kontakt se svou dcerou. Nyní převádí židovské děti přes hranice do Španělska. Po příjezdu německých vojáků do vesnice se Jo s jedním z nich spřátelí, ale neuvědomí si, jak riskantní toto přátelství může být. Podaří se mu i tváří v tvář hrozbě učinit správné rozhodnutí? Hvězdně obsazený snímek nabízí pozoruhodný příběh odvahy a lidskosti.