Archivy blogu

Závěť (Promise Me This) 2007

Starý muž jménem Živojin Markovič, žijící v odlehlé vesničce, se modlí, aby jeho vnuk Cane odjel do města, prodal svou krávu a přivedl si manželku. Ve městě se má setkat s dědečkovým nevlastním bratrem, ale ten už nežije. Místo toho se setká s jeho dvěma vnuky, dvěma dobrosrdečnými bratry, kteří jsou ale drobnými zločinci a odborníky na demolice. Cane si s těmito muži brzy rozumí a také se zamiluje do školačky Jasny, kterou si chce vzít, aby splnil slib dědečkovi. Zaplete se do rodinných záležitostí této dívky, zachrání ji i její matku před prostitucí a gangstery, které vede muž jménem Bajo. Vrátí se s nimi do vesnice včas, aby navzdory gangsterům oslavili Živojinovu svatbu se sousedkou. I když Bajo a jeho banda dělají, co můžou, aby všechno zmařili, konají se svatby dvě.

Touha (Holding Trevor) 2007

Trevor Holden byl právě svědkem toho, jak se jeho přítel Derrell předávkoval heroinem – znovu. Je to jeho největší přítel a Trevor cítí povinnost Derrellovi pomoci. Vést jej v jeho pokusu o vystřízlivění. Film Touha je příběhem o dvou mužích, z nichž každý touží po něčem jiném. Cesta je ale svádí k jednomu bodu. K nim samotným.

Dům na prodej (By Appointment Only) 2007

Po samovražde manžela a otca v jednej osobe sa hlavná hrdinka (Ally Walker) presťahuje spolu so svojim synom a začne nový život ako realitná maklérka. Jej prvý predaj domu však neprebieha tak úplne typicky. Vlastník domu, generál vo výslužbe, sa stratí a miesto neho je v dome jeho domnelý synovec Steven. Všetko však nie je úplne tak, ako sa na prvý pohľad môže zdať…

Pavučina hrůzy (In the Spider’s Web) 2007

Gina, Stacey, John, Geraldine a Phil se vydávají s průvodcem Brianem na dobrodružnou cestu skrz džunglí v severní Indii. Skupina narazí na obří pavoučí hnízdo, ze kterého jsou všichni ohromeni. V noci však jeden z pavouků pokouše Geraldinu. Rána se zanítí a její stav se neustále zhoršuje. Skupina se rozhodne vyhledat pomoc v místní domorodé vesnici, kolem které koluje mnoho legend. Brian však ví, že ve vesnici žije už dlouhá léta americký doktor Lecorpus. Ten Geraldinu sice ošetří, ale i tak je její stav stále vážný. John, Gina a Phil se rozhodnou vrátit se do města a sehnat pomoc. Brian a Stacey zůstávají ve vesnici. Největší hrůzu ve vesnici vzbuzují všudy přítomní jedovatí pavouci a také bratr doktora, který chodí s pavoučí maskou na hlavě. Stacey a Brian se rozhodnout navštívit místní jeskynní svatyni. Svatyně je celá pokrytá pavučinami a obětními dary pro pavouky. Stacey a Brian během zkoumání jeskyně zjistí, že se jedná o labyrint a nemohou se dostat ven. Dokonce jednoho pavouka zašlápnou, v tu chvíli Brian nečekaně zmizí. Také Stacey se stane obětí pavouků, kteří ji začnou zamotávat do své sítě. Ve města seženou Gina a John pomoc od místního seržanta Chadhriho, který se vydá do vesnice. Kousek od vesnice si Chadhri všimne přistávající helikoptéry, do které doktor s domorodci nakládají podivné bedny. Během sledování je Chadhri zadržen bratrem a dalšími domorodci. Ve vesnici se doktor k seržantovi chová přátelsky. I seržant chce navštívit svatyni. A stejně jako Stacey s Brianem, i on se v labyrintu ztratí. Zatímco Phil ve městě shání pomoc, Gina a John se rozhodnou vrátit se zpátky do vesnice. Když v noci přijdou ke svatyni, uvidí zde celou vesnici i s doktorem a jeho bratrem při tajemném rituálu. Gina zahlédne několik těl zabalených do pavučin, mezi nimi je i Stacey, která křičí o pomoc…

Rovník (Ekvator) 2007

Ruská vojenská základna v srdci Afriky pociťuje důsledky konce studené války. Tamní praporčík je rozčilený, že nemá žádné nepřátele, a pak je tu problém s příděly – vojáci musí obchodovat s místními, aby měli co jíst. Když místní kmenový vůdce vojáky požádá, aby zabili nebezpečného slona, který už ušlapal tři lidi, stojí před dalším problémem, jak dostat rozkládající se sloní mrtvolu z vesnice. Náčelník přivádí praporčíkovi darem tři kozy a praporčík posílá na misi do savany dva vojáky, aby našli traktor, kterým by slona odvezli. Vojíni Solncev a Korovin vyrážejí na nebezpečnou cestu a mají jednu pušku dohromady.

Rise of the Footsoldier (Rise of the Footsoldier) 2007

Rise of Footsoldier sleduje neúprosný rozkvět Carltona Leache jednoho z nejobávanějších fotbalových chuligánů, který se dostane až na místo samotného člena známého gangu kriminálníků, kteří jsou jedni z nejobávanějších od Londýna až po Essex od začátku osmdesátých let až po konec devadesátých.

Ztracena ve tmě (Lost in the Dark) 2007

Vězeň na útěku vnikl do domku slepé ženy. Podaří se jí přežít noc?

Pirátské rádio (Radiopiratene) 2007

Malý Karl Jonathan dorazí do města, kde si děti nesmějí hrát. Potká tam holku Sisseline a spolu se vydají na dobrodružnou výpravu.

A Grandpa for Christmas (A Grandpa for Christmas) 2007

Odcudzená rodina zistí, že na to, aby pochopila svoju minulosť, sa s ňou musí najprv vyrovnať. Starý muž sa tak napokon dožije aj toho, že mu ktosi po prvý krát v živote povie starý otec.80 ročný Bert Riley je starým filmovým spevákom, ktorý sa už stiahol zo šoubiznisu, ale nežije so svojou dcérou a vnučkou Beccou. Bert sa už rozhodne, že predá svoj dom a presťahuje sa do starobinca, lenže zrazu sa musí postarať o Beccu, lebo jej mamu odvezú do nemocnice. Chodí s ňou každý deň do školy a pomaly zisťuje, že si s ňou rozumie…

Druhý dech (Le Deuxième Souffle) 2007

Obávaný gangster Gustave Manda (Daniel Auteuil), přezdívaný Gu, prchá s vězení. Po úspěšném útěku se vrací do svého působiště v Paříži, kde se setkává se svými přáteli a svou láskou Manouche (Monica Bellucci). Musí uprchnout se země a tak připraví akci, která ho má finančně zabezpečit po zbytek života. Akce se podaří, ale policejní manipulací Gu vypadá v očích podsvětí jako zrádce. Útěk se odkládá a Gu udělá vše proto, aby očistil své jméno. Film je věrným remakem díla Jean-Pierre Melvilla s Lino Venturou v hlavní roli natočeném v roce 1966.