Archivy blogu

V poslední chvíli (Nick of Time) 1995

Do Los Angeles přijíždí vlakem daňový poradce Gene Watson s dcerkou Lynn. Byl v San Diegu na pohřbu manželky, která zemřela dříve, než se s ním stačila rozvést. Tohoto nenápadného muže si na nádraží vytipují dva policejní agenti Smith a Jonesová, zmocní se Lynn jako rukojmí a pohrozí otci, že ji zabijí, jestliže neudělá to, co po něm požadují – během půldruhé hodiny má zavraždit Eleanor Grantovou, guvernérku státu Kalifornie. Děj se odehrává v prostředí moderního, kde probíhá předvolební akce nic netušící političky. Gene Watson se dlouho marně pokouší uniknout z nastražené pasti, pak ale pochopí, že i on patří de facto mezi spiklence Podaří se mu zabránit nejhoršímu?

Cyborg Cop III (Cyborg Cop III) 1995

Dvaja detektívi a jedna televízna reportérka bojujú o záchranu sveta. Postavili sa proti mocnej spoločnosti, ktorá vyrába z ľudí poslušné, bezcitné roboty… Detektívi Saint Sebastian (Frank Zagarino) a Max Caily (Bryan Genesse) z Federálnej polície Spojených štátov dostanú finančne lukratívnu ponuku: vypátrať televíznu novinárku, ktorá odcudzila vo firme Delta Tech dôležitú dokumentáciu. Reportérka Evelyn však v skutočnosti odhalila, že tím doktora Phelpsa nelegálne experimentuje so študentmi. Preto z laboratória odniesla materiály s úmyslom preskúmať, čo sa za podozrivým experimentom skrýva. Na úteku sa náhodou zoznámi so Saintom a Maxom, a začnú jej pomáhať, bez toho, aby vedeli, že ide o ženu, ktorú majú prenasledovať. Keď preskúšajú celé pozadie prípadu, začnú s ňou pátrať spoločne. V ich záujme je odhaliť a znemožniť zločinecké experimenty, ktoré menia študentov na zabijakov. Je jasné, že to nebudú mať vôbec ľahké a sami sa dostanú do veľkého nebezpečenstva.

Johnny zapíná rádio (Destiny Turns on the Radio) 1995

Julian sa vracia do Las Vegas, aby našiel svoje dievča Lucillu a vyzdvihol si podiel z úspešnej lúpeže. Keď sa jedného dňa preberie v nevadskej púšti, práve svitá a po ceste sa blíži Plymouth Roadrunner z roku 1969. Za volantom sedí čudácky Johnny Destiny. Juliana odvezie do Las Vegas, kde skutočne nájde svoje dievča. Tá však už žije s mocným majiteľom kasína Tuertom, ktorý sa milenky nemieni vzdať. A ako by to všetko ešte nestačilo, Julianov komplic Harry o peniaze z lúpeže prišiel. Zobral mu ich neznámy muž a ušiel. Náhoda? Určite nie!

Dámská jízda (Boys on the Side) 1995

Jane (Whoopi Goldberg) je lesbička, Robin (Mary-Louise Parker) je nakazená AIDSom a tehotná Holly (Drew Barrymore) práve udrela trochu silnejšie svojho sfetovaného milenca. Všetky tri sa stretnú a všetky tri majú jedno spoločné – utekajú pred svojou minulosťou. Pália za sebou všetky mosty a vydávajú sa na cestu cez celé Spojené štáty. Nad ich spoločnou domácnosťou bez mužov sa však čoskoro začnú stahovať temné mraky.

Zoja (Zoya) 1995

Americké televizní drama, které je epickým vyprávěním o životě, ztrátách a věčné lásce. Viděla, jak se carské Rusko řítí do záhuby, nepřestala však věřit svému velkému snu. Kněžna Zoja prožije revoluci bolševíků, pařížskou emigraci, manželství v Americe a narození vytoužených dětí, ale osud ji stále nuti začínat znovu…

Tommy Boy (Tommy Boy) 1995

Když Tommy dokončil s odřenýma ušima studium na vysoké škole vrací se domů. Má totiž zařízené místečko v otcově firmě na brzdové destičky, kde pracuje i jeho kamarád z dětství ridčrt, kterýho po příletu zaveze do firmy kde na ně čeká Tommyho otec. Tommy je ihned vybaven kanceláří a překvapen svým novým bratrem, kterého získá po svatbě svého otce se svou novou přítelkyní. Jenže nic není tak lehké jak se zdá a na svatbě Tommyho otec dostane infarkt a zemře. Tommyho nevlastní matka chce firmu prodat a získat peníze z prodeje, jenomže Tommy to nedovolí a tak vyráží i se svým kamarádem ridčrdem na služební cestu a tak začíná tahle road komedie plná veselých a bolestivých gegů. Dokáže Tommy prodat dostatek destiček nebo firma krachne?

Mrtví prezidenti (Dead Presidents) 1995

Zoufalství dokáže člověka přimět dělat zoufalé věci.Ve svých 18-ti letech Anthony Curtis odešel do Vietnamu. Opustil svou rodinu, své přátele i svou dívku, aby bojoval za vlast. Po čtyřech letech se vrací. Vše je ale úplně jinak, než si představoval. Když zjistí, že má dceru, snaží se najít práci, aby mohl svou rodinu uživit. Po několika bezvýsledných pokusech je Anthony úplně na dně. Zoufalství jej přiměje k činům, které přivedou do nebezpečí nejen jeho…

Vztek (Blue in the Face) 1995

Ve volném pokračování kultovní komedie Smoke se Harvey Keitel vrací s hvězdným obsazením, do nějž patří Michael J. Fox, Roseanne a Mira Sorvino. Když se chamtivý majitel snaží obchod s doutníky zavřít a změnit ho na vegetariánskou restauraci, přátelé se spojí a udělají vše pro to, aby se jejich oblíbené místečko nerušilo!

Není větší lásky (No Greater Love) 1995

Keď sa jej rodičia a snúbenec stratia pri katastrofe Titanicu, Edwina Rutherfordová má zrazu na starosti výchovu troch detí ale aj dedičstvo otcových novín. nemá síce núdzu o nových nápadníkov, ale spomienky na stratu blízkych a jej milého ju prenasledujú. Namiesto toho, aby sa snažila nájsť si stabilného partnera, chce vytvoriť doma deťom bezpečné prostredie. Lenže aj deti majú svoje plány a búria sa voči Edwine. Dokáže udržať krehké rodinné vzťahy a dokáže prekonať spomienky na rodičov a snúbenca? Dokáže ešte žiť normálnym životom?

Tilly a dráček Robin (The Tales of Tillie’s Dragon) 1995

Tilly je hodné děvčátko, nemá ale moc kamarádů. Její strýček, se kterým žije na starém hradě, jí totiž nechce dovolit hrát si s ostatními dětmi. A tak jsou jejími kamarády hlavně zvířátka. Dráček Robin je na tom podobně. Je hodný a roztomilý, ale také nemá žádné kamarády, protože se ho každý bojí. Když ale potká Tilly, zrodí se obrovské přátelství. Jen budou muset společně strýčkovi vysvětlit, že Robin je neškodný a není na něj potřeba meč a brnění.