Archivy blogu

Věznice 77 (Modelo 77) 2022

Oceňovaný režisér se vrací, aby zachytil španělský vězeňský systém těsně po pádu diktatury v roce 1977. Byl to bouřlivý historický okamžik, kdy se na osudy politických vězňů jaksi zapomnělo. Snímek, jehož autory jsou Rodríguez a jeho stálý spolupracovník , evokuje neklidného ducha doby. V hlavních rolích se představí a .

Plastic Symphony (Plastic Symphony) 2022

Hlavní postava Matúš je talentovaný hudebník, kterému svět ležel u nohou, ale své slibné kariéry se musel vzdát, když mu onemocněla adoptivní matka. Jeho bratr David naopak patří mezi outsidery a od života se snaží brát cokoliv dobrého, co nabízí. Vedou společný život pouličních hudebníků a vedle osudu je spojuje i velký kontrabas. Matúš pak dostane skvělou nabídku a otevřou se mu dveře do honosného a lepšího světa. Jeho ambice ale zůstávají nenaplněné, i přes úspěch se necítí být šťastným. Naopak David najde svoje štěstí v nenápadné práci pro potřebné. Oba bratři poznávají, že úspěch, pozlátko a uznání okolí ještě nemusí znamenat vlastní osobní štěstí.

Villeneuve Pironi (Villeneuve Pironi) 2022

The Bad Seed Returns (The Bad Seed Returns) 2022

Po smrti svého otce žije 15letá Emma se svou tetou Angelou a chodí na střední školu. Angelin manžel však začíná tušit, že Emma možná není tak nevinná, jak se zdá, a vypadá to, že nová dívka ve škole zná její tajemství.

The Artifice Girl (The Artifice Girl) 2022

Skupina agentů spolu s IT vývojářem zavedou program umělé inteligence vypadající jako mladá dívka do moderního způsobu chytání online pedofilů. Co by se ale stalo, kdyby se AI vyvíjela rychleji než člověk a překročila inteligenci lidstva?

Pověste ji vejš! (Pověste ji vejš!) 2022

Příběh, který s nadhledem a humorem vypráví o osudové cestě při hledání pravdy. Souboj dobra a zla na divokém západě, kde zákon z rukou sheriffa přebírá ženský gang… Závěrečný díl westernové trilogie Filmového studia The Sombrero Company.

La niña de la comunión (La niña de la comunión) 2022

Faithfully Yours (Faithfully Yours) 2022

Natten har øjne (Attachment) 2022

Dánská herečka Maja se zamiluje do židovské akademičky Ley z Londýna. Lea dostane záhadný záchvat a Maja se s ní vrací do Londýna. Tam se setkává s Leinou matkou Hanou, ženou, která by mohla skrývat temná tajemství.

Apolonia, Apolonia (Apolonia, Apolonia) 2022

Film zpracovává příběh francouzské malířky Apolonie Sokol, kterou po dobu třinácti let sledovala dánská dokumentaristka . Dokáže se umělkyně prosadit ve světě současného umění, který je často svázán s tvrdým byznysem? Apolonia vyrůstala v chátrajícím pařížském divadle v rodině excentrických umělců a bohémů. Teď studuje na prestižní umělecké škole. Mladá žena na vlastní kůži zažívá dilema umělkyně, která chce především tvořit, ale musí také z něčeho žít. Kompromisy, které je nucena dělat, se netýkají jen její práce, ale také rozhodnutí opustit své kořeny. Dokumentaristka sleduje i příběhy těch, kteří Apolonii významným způsobem vstoupili do života – jako její blízká přítelkyně Oksana Šačko, talentovaná umělkyně a jedna ze zakládajících členek ukrajinské radikální feministické skupiny Femen. Jejich osudy jsou neméně zajímavé a především silně ovlivňují malířku na její cestě za splněním snu o dosažení věčnosti skrze tvorbu.