Archivy blogu

Mluv se mnou (Talk to Me) 2022

Skupina přátel narazí na záhadnou mumifikovanou ruku, o níž zjistí, že je může dočasně spojit se světem duchů, pokud ji uchopí a řeknou: Mluv se mnou!“. Nebezpečná hračka se stává hlavní atrakcí na večírcích a vzbuzuje stále větší zájem na sociálních sítích. Během jedné ze seancí se však světy spojí na příliš dlouhou dobu, probudí se a rozpoutají děsivé nadpřirozené síly.

Prisoner’s Daughter (Prisoner’s Daughter) 2022

Max je po 12 letech propuštěn z vězení. To je dobrá zpráva. Špatnou zprávou je, že má rakovinu slinivky a zbývá mu jen několik měsíců života. Podmínkou Maxovy milosrdné propustky je, aby bydlel u své odcizené dcery Maxine , s čímž ona i Max souhlasí jen neradi. Ačkoli Maxine pracuje v několika zaměstnáních, snaží se splácet hypotéku na svůj dům v Las Vegas a shánět léky na epilepsii pro svého syna Ezru . Nepomáhá jí ani Ezrův otec Tyler , nezaměstnaný hudebník a mnohdy násilnický narkoman. Po příjezdu k dceři se Max pustí do opravy bytu, obvolává staré přátele, aby mu poskytli peníze, a učí Ezru, jak se bránit šikaně. Ale není po tolika letech zanedbávání už pozdě na nápravu?

National Theatre Live: Prima Facie (National Theatre Live: Prima Facie) 2022

Hvězda seriálu se poprvé představuje na prknech londýnského West Endu v britské premiéře oceněné hry australské dramatičky Suzie Miller.Tessa je mladá a skvělá advokátka. Na vrchol své profese se vypracovala z dělnického prostředí a nyní mistrně ovládá umění obhajoby i křížového výslechu a vyhrává případy. Jedna nečekaná událost ji však přinutí, aby si uvědomila hranici, na níž se patriarchální moc práva rozchází s důkazním břemenem a morálkou. Prima Facie nás zavede do srdce ženy, v němž se střetávají emoce a zkušenosti s pravidly hry.Sólové představení z komorního prostoru divadla Harolda Pintera nedaleko Leicester Square režíruje dlouholetý spolupracovník .

Lučšije v adu (Luchshiye v Adu) 2022

Rekonstrukce jedné lokální šarvátky na východě Ukrajiny. Bílí musejí přesně za 2 hodiny dobýt devítipatrový věžák, odkud má letecký návodčí řídit útok bombardérů. Aby splnili zadaný úkol, musí nejdřív obsadit i tři jiné domy, které žlutí nehodlají odevzdat bez boje. Bude se nemilosrdně válčit o každou budovu, o každé patro, ba o každý pokoj zvlášť! Vše začíná prvním výstřelem z ruční zbraně a odpověď přichází vždy ze silnějšího kalibru: Kalašnikov – kulomet – granátomet – minomet – velkorážní minomet – 152mm dělo – 203mm dělo… tahle válka nemá vítěze, jen poražené!

Malá vlna (Neon Spring) 2022

Film zachycuje dva měsíce života Laine, vysokoškolačky z předměstí Rigy, jež prožívá nelehké období. Zatímco se Lainin otec distancuje od svého rozpadajícího se manželství a rodiny, Laine se nedokáže vyrovnat s odloučením své matky. Objevuje tak technoparty a poznává dívku Gudrun, do které se zamiluje. Dívky unikají z reality tak, že obráží jednu párty za druhou a vydávají se tak do drogově nabitého podsvětí anarchie, svobody a hledání hranic.

Bowling Saturn (Saturn Bowling) 2022

Po otcově smrti zdědí policista Guillaume rodinnou kuželnu a rozhodne se ji předat svému nevlastnímu bratrovi Armandovi. Ukáže se však, že v místě straší. Oba bratři jsou vtaženi do propasti a musí se vyrovnat se svým dědictvím.

Strážkyně času (Guardians of Time) 2022

Jednoho dne čtyři dívky objeví v rodinném sídle průchod vedoucí do tajemného světa. Tímto světem je království Keoherus, ve kterém zůstávají nedobrovolně uvězněny, dokud neshromáždí kouzelné krystaly, které jim umožní ovládat čas, aby se dostaly zpět domů…

Sami a spolu (Alone Together) 2022

Když se v New Yorku začne šířit pandemie coronaviru, June se rozhodne odjet s přítelem na venkov. Ten se k ní nakonec nepřipojí a kvůli nedorozumění musí pronajatý dům sdílet s jiným mužem…

Jízda s Madeleine (Une belle course) 2022

Dvaadevadesátiletá Madeleine si zavolá taxi, aby mohla jet do domova důchodců. Charles, řidič s laskavým srdcem, souhlasí, že pojede kolem míst, která poznamenala její život. Projížďka pařížskými ulicemi odhalí Madeleininu neobyčejnou minulost.

Dcera vzteku (Daughter of Rage) 2022

Současná Nikaragua. Maria (11) žije se svou matkou Lilibeth na okraji skládky. Jejich společná budoucnost závisí na prodeji vrhu čistokrevných štěňat místnímu gangsterovi. Když se obchod nezdaří, Lilibeth odjíždí do města a Marii vysazuje v místním recyklačním centru, kde má zůstat a pracovat. Jenže dny plynou a Lilibeth se nevrací. Ztracená, zmatená a naštvaná Maria se jednoho večera seznámí s vynalézavým Tadeem, který je odhodlán pomoci jí opět se shledat s matkou.