Archivy blogu

Simona: Donaha! (Simona: Donaha!) 2022

The Offering (The Offering) 2022

Rodina, která se potýká se ztrátou, je vydána na milost a nemilost prastarému démonovi, který se je snaží zničit zevnitř.

Ukolébavka (Lullaby) 2022

Novopečená matka v starodávnej knihe objaví uspávanku a čoskoro ju považuje za požehnanie. Jej svet sa však zmení na nočnú moru, keď uspávanka vyvolá starovekého démona Lilith.

S rodinou za každou cenu (The Price of Family) 2022

Rodiče vymyslí, jak přilákat na návštěvu svoje dospělé děti, kterým se k nim moc nechce.

Le Visiteur du futur (The Visitor from the Future) 2022

Ve francouzské scifi komedii budou diváci opět jednou cestovat časem. Nejprve se ocitnou v roce 2555. Země je naprosto zdevastovaná a hrozí jí apokalypsa. Jedinou nadějí pro lidstvo je muž, který je schopen přenést se do minulosti. Tam by měl změnit běh událostí, aby se vývoj na Zemi vychýlil do lepší podoby. Musí ovšem uniknout svým pronásledovatelům, kterými jsou členové časové policie. Ta ho pronásleduje v každé době, do které zavítá. Podaří se návštěvníkovi z budoucnosti vyhrát šílený závod s časem?

In from the Side (In from the Side) 2022

Nový člen gay ragbyového týmu Mark , který žije v nefunkčním vztahu se svým přítelem, se zaplete s ostřílenějším hráčem Warrenem . Warren má však také dlouhodobý vztah se svým partnerem a spoluhráčem Johnem (Peter McPherson). Po vzájemném opileckém setkání prožívají Mark a Warren šestiměsíční aférku, kterou se oba snaží udržet v tajnosti před svými partnery a spoluhráči. Jak se ovšem tato nebezpečná hra začíná rozpadat, jejich nekrytá nevěra má dalekosáhlé následky…

Íá (EO) 2022

Eo zobrazuje život obyčejného osla, který začíná v polském cirkuse a končí na italských jatkách. Zvíře putuje z ruky do ruky a na své cestě potkává dobré i zlé lidi. Příběh je filmovou alegorií o osudu prosťáčka osla ve stále složitějším moderním světě.

Příliš blízko slunci (Le Soleil de trop près) 2022

Třicátník Basile se po propuštění z nemocnice nastěhuje ke své mladší sestře a důvěrnici Sarah. Basil trpí psychickou poruchou a ze všech sil se snaží dosáhnout stability v osobním i profesním životě. Jak dlouho však dokáže žít v rovnováze a zároveň skrývat svou nemoc před příbuznými?

Obratník Násilí (Tropic of violence) 2022

Moses byl ještě nemluvně, když se nelegálně dostal na ostrov Mayotte. Vychovala ho francouzská zdravotní sestra a nyní je z něj třináctiletý chlapec, kterého se místní pověrčiví obyvatelé bojí. Má totiž podivně zbarvené oči, jimž ostatní neřeknou jinak než ďáblovy.“ Po náhlé smrti adoptivní matky se Moses obává deportace a skončí ve slumu, kde žijí desítky osamělých dětí, které společnost zavrhla. Pokud chce Moses mezi těmito outsidery přežít, musí se mnohému přiučit od jejich tyranského šéfa Bruce.

Svatba smrti (Happily Never After) 2022

Zamilovaný pár plánuje svatbu a na pomoc vyhledají svatební koordinátorku. U příprav svatby koordinátorka překročí hranice profesionality a zamiluje se do ženicha. V ten moment už není pro nevěstu ve vztahu místo…