Archivy blogu

Wildflower (Wildflower) 2022

Film o dospívání, který sleduje Beu Johnson od narození až po maturitu, jak se pohybuje v životě s mentálně postiženým rodičem a rozvětvenou rodinou, která se nemůže shodnout na nejlepším způsobu pomoci.

Stezka odvahy (The Path) 2022

Nemecký reportér Ludwig uteká pred nacistami so synom Rolfom a jeho nerozlučným psom Adim. Ich cieľom je New York, kde na nich čaká Rolfova matka, predtým však musia prejsť cez Francúzsko a Španielsko. Je to vyčerpávajúca a náročná cesta. Pri prechode cez Pyreneje je ich sprievodkyňou mladučká Nuria, len o niečo staršia ako Rolf. Keď Adiho štekot upúta pozornosť hliadky, Ludwiga zadržia a Rolf s Nuriou sú odkázaní sami na seba.

Nightshade (Black Nightshade) 2022

Chup (Chup) 2022

Shen Hai She Nan (Deep Sea Mutant Snake) 2022

Bratr a sestra (Brother and Sister) 2022

Bratr a sestra, oba padesátníci. Alice je herečka, Louis je bývalý učitel a básník. Alice svého bratra nenávidí už víc než dvacet let. Po celou tu dobu se neviděli — když Louis náhodou na sestru někde narazil, ona ho ignorovala a utekla před ním. Náhlá smrt v rodině je ale přinutí, aby se znovu setkali. se zaměřuje na stav intenzivního smutku, zapříčiněného žárlivostí a rivalitou. Mezi Alice a Louisem však kdysi láska existovala, možná až příliš velká. Jak se dostali do této situace? A dokážou ji překonat? V mistrovském vyprávění nás režisér vede svižnou cestou za pokladem bez toho, aby násilně podsouval odpovědi na otázky, které film probouzí.

Příběh z Šemrúnu (Chevalier noir) 2022

Šemrún, Írán. Iman a jeho mladší bratr Payar žijí s otcem. Po matčině smrti hledá Iman způsob, jak se dostat z chudinské čtvrti. Díky kontaktům se zlatou mládeží z města si založí obchod, aby si rychle vydělal. To, co se zpočátku zdálo jako šance na nový začátek, se však změní ve zvrácenou spirálu.

Tajemství hotelu Hannaway (Secrets at the Inn) 2022

Natalie je kuchařka ve vyhlášené newyorské restauraci. Má být povýšena, když se dozví, že její sestra (dvojče) Celia nešťastnou náhodou zemřela. Sestry se před pár lety nepohodly a přestaly spolu komunikovat. Celia měla sedmnáctiletou dceru Sabrinu, o kterou se teď Natalie musí postarat. Natalie letí do Vermontu, kde Celia rekonstruovala hotel Hannaway, ve kterém se svou dcerou Sabrinou bydlela. Hotel je strašidelný, dějí se v něm divné věci a jsou zde slyšet divné zvuky. Natalie chce hotel prodat a Sabrinu přestěhovat k sobě do New Yorku. Sabrina se nikam přestěhovat nechce, chce zůstat se svým přitelem Elijahem…

Medvědi tu nejsou (No Bears) 2022

Jeden z najzaujímavejších filmových tvorcov súčasnosti, iránsky režisér , už tri desaťročia starostlivo vytvára sebareflexívne diela o umeleckej, osobnej a politickej slobode napriek útlaku zo strany iránskej vlády. Panahi hrá fiktívnu verziu seba samého a režíruje film, ktorého scenár odráža znepokojujúce udalosti, ktoré sa začínajú odohrávať okolo neho. Zápletka je absurdná a metaforická: slávny iránsky režisér má zákaz nakrúcať filmy a nesmie opustiť krajinu. Svoj ďalší film však chce nakrútiť v Turecku. Preto sa presťahuje do odľahlej dediny pri tureckých hraniciach, aby bol čo najbližšie k miestu nakrúcania v Turecku, a snaží sa režírovať na diaľku pomocou telefonátov. Neštandardnosť situácie ešte viac zdôrazňujú dva paralelné milostné príbehy – jeden medzi hercami obsadenými do hlavných úloh a druhý v dedine, kde režisér býva.

Láska kvete v každém věku (Dating the Delaneys) 2022

Rozvedená matka Maggie znovu objevuje svět randění s pomocí Michaela, svobodného otce jednoho z kamarádů jejího syna. Její dospívající dcera a matka přitom objevují vlastní lásku.