Archivy blogu

Růžový květ (Růžový květ) 1992

Pohádka o nestálosti lidského citu… Ve svém pohádkovém příběhu Růžový květ se jeho autor vrací k věčnému tématu lásky. Citový vztah člověka k nezemské dívce je pro něj příležitostí k hledání obecnější podoby lidské lásky. Ke smutku nad její nestálostí přidává autor i důvěru v sílu hlubokého lidského citu, byť zmarněného, který v srdci člověka zůstává jako trvalý dar… V předvečer prvního máje potkává mládenec Tomáš krásnou dívku. Zdá se mu o ní, nebo je skutečná? Zvítězí láska ke kouzelné víle – přeludu nebo jeho cit získá skutečná dívka Renata? Hlavní role v poetické pohádce hrají , a .

Šplhající profesor (Šplhající profesor) 1992

Proč se vážený profesor Presbury chová občas jako šílenec? Souvisí snad jeho šplhací mánie s pozdní vášní, se kterou zahořel k mladičké půvabné dívce Alici ? To vše – a ještě více – se snaží objasnit, na žádost profesorova tajemníka , snoubence profesorovy dcery , věhlasná dvojice – Sherlock Holmes a doktor Watson . A ještě prozraďme, že nezanedbatelnou úlohu má v celém tomto záhadném příběhu i Praha!

Šepoty ve tmě (Whispers in the Dark) 1992

Krásná psychiatrička Ann Heckerová právě ukončila jeden vztah a začíná další. Zároveň se snaží pomoct pacientce se silně submisivními sexuálními sklony. Tato žena je však zavražděná a Ann začíná pochybovat zda jejím vrahem není právě její nový milenec.

Jahňa chudobného (Jahňa chudobného) 1992

Dielo rakúskeho spisovateľa Stefana Zweiga je pevne zakotvené v najlepších tradíciách európskej spisby. Jeho historické eseje a životopisy zmapúvajú etické zlomy myslenia a cítenia tohto svetadielu. A hoci Jahňa chudobného nie je esejou, ale drámou, nesie všetky znaky jeho chápania kultúry a umenia. Rozpráva krátku ľúbostnú epizódu z Napoleonovho života, /príbeh lásky Pauliny Fourésovej/ historicky takmer bezvýznamnú, no ľudsky prerastajúcu do tragédie, pretože svojvôľa a bezohľadnosť mocných bez zábran, s pocitom beztrestnosti, ničí životy drobných ľudí. A predsa sa celým dielom vinie súcit a pochopenie nielen k obetiam.

Hoffa (Hoffa) 1992

Životopisný film HOFFA zachycuje kariéru legendárního odborářského vůdce, který byl ve třicátých až šedesátých letech výraznou osobností americké politické scény. Vzpurný, nápaditý a charismatický James R. Hoffa vybudoval nesmírně silný odborový svaz, jehož základ tvořili řidiči kamiónů. Politický a společenský vzestup Hoffy byl ovšem provázen i temnými, neobjasněnými stránkami, především spojením s podsvětím. Proto byl Hoffa také odsouzen do vězení. Po předčasném návratu z výkonu trestu se pokoušel získat zpět ztracenou moc. 30. července 1975 zmizel za dosud neobjasněných okolností…

Európa, moja láska (Európa, moja láska) 1992

Voľná adapácia divadelnej hry Luigiho Pirandella Henrich IV..

Děs v hlavě (Mindwarp) 1992

V roce 2037 po jaderné katastrofě lidé usoudí, že pro ně bude bezpečnější vstoupit do virtuálního světa tzv. Inworldu, který zcela ovládá počítač. Avšak jedna dívka se rozhodne zkusit žít v reálném světě. Bude se muset postavit kanibalistickým mutantům ovládajícím povrch země.

O princi, který měl o kolečko víc (O princi, který měl o kolečko víc) 1992

Pohádka vypráví o podivném nepořádku v jednom království, o nepohodlném následníku trůnu a jeho úspěšné vzpouře proti omezenosti, hlouposti a strachu, který tu panuje. Ono kolečko navíc“, které princi Ludvíkovi přisoudili všichni, jimž jeho bystrý rozum nepříjemně překážel, se ukázalo jako jedinečný způsob, jak udělat pořádek v zemi i v královské rodině. Titulní role prince Ludvíka byla svěřena , krále si zahrál .

Případ s černým vzadu (Případ s černým vzadu) 1992

Napínavý detektivní příběh, v němž dvojice svérázných policistů odhaluje na pozadí kriminálního činu nezákonné machinace trojice podvodníků. Scénář napsal na motivy knihy Svatopluka Zlámala. Režie se ujal a do hlavních rolí kriminalistů obsadil a .

Buffy, zabíječka upírů (Buffy the Vampire Slayer) 1992

Buffy Summersová je typická americká stredoškoláčka zaujíma sa predovšetkým o nakupovanie, večierky, roztlieskávačstvo, filmy a podobné veci. Jedného dňa však stretne čudáckeho muža menom Merrick Jamison-Smythe, ktorý jej oznámi, že v skutočnosti je zabíjačkou upírov a má sa už konečne ujať svojej funkcie. Buffy si spočiatku myslí, že je absolútny blázon. Nepresvedčí ju ani to, že má skutočne čarodejnícke materské znamienko. Merrick ju teda vezme v noci na cintorín, kde z hrobu nedávno zosnulého spolužiaka Roberta vylezie prvý upír. Z ďalších vychádzajú iní a útočia. V Buffy sa prebudia tajomné sily, úspešne sa s nimi pobije a jednu upírku sa jej dokonca podarí usmrtiť orezaným kolom priamo do srdca. Na Merrickových slovách skutočne niečo je. Situácia hustne. Najprv zmizne jej spolužiačka Cassandra, neskôr aj ďalší študenti, ktorých neskôr nájdu mŕtvych s dvoma rankami na krku. Situácia je čoraz hrozivejšia, a tak sa Buffy , hoci sa tomu bráni zo všetkých síl, musí stať skutočnou zabíjačkou upírov. Svojimi schopnosťami dokonca prekvapí aj frajerského školského krásavca Pikea. Proti Buffy však stojí sám vodca upírov Lothos a dievča musí vynaložiť všetky sily, aby zlo porazila. Napriek početnej povahe upírov v rozhodujúcej bitke porazia a v záverečnej televíznej reportáži už celá príhoda vyznieva skôr ako groteska…