Archivy blogu

Mistr kickboxu (Sidekicks) 1992

Teenager Barry Gabrewsky je nemotorný samotář, který trpí astmatickou chorobou. Kvůli svému neduhu se stává terčem posměchu svých spolužáků, zejména pak školního rváče Randyho. A tak si Barry, aby unikl svým problémům, představuje sám sebe jako partnera svého bojového hrdiny z dobrodružných seriálů – Chucka Norrise. Jako mistři bojového umění se spolu dostanou do dusných džunglí Vietnamu a na vyprahlé pouště jihozápadu, kde překazí lotrovské úklady a sranou se zachránci krásné ženy. Ve škole nemají pro Barryho fantazírování pochopení – kromě učitelky Noreen Chen. Ta jej seznámí se svým strýcem, který začne Barryho učit karate. Barry pomalu získává sebedůvěru. Nakonec přijímá i výzvu svého spolužáka Randyho, aby změřili své síly na vrcholném turnaji karate, kterého se osobně účastní i Chuck Norris…

Když skončí večírek (When the Party’s Over) 1992

Příběh se odehrává v jednom domě v Beverly Hills, kde spolu žijí čtyři spolubydlící. Tři ženy: M.J., Amanda, Frankie a jeden muž – Blanks, homosexuál. Frankie je sociální pracovnice, Amanda malířka a Blanks neúspěšný herec. M.J. se v práci daří, no její osobní život je vzhůru nohama. Když se Frankie zaplete s jejím bývalým přítelem Taylorem, M.J. jí neví pomoct. Nejenže se Frankie zamiluje do Taylora, ale i on do ní. Vše se však náramně zkomplikuje když se najednou Taylor ocitne v posteli právě s M.J.…

Růžový květ (Růžový květ) 1992

Pohádka o nestálosti lidského citu… Ve svém pohádkovém příběhu Růžový květ se jeho autor vrací k věčnému tématu lásky. Citový vztah člověka k nezemské dívce je pro něj příležitostí k hledání obecnější podoby lidské lásky. Ke smutku nad její nestálostí přidává autor i důvěru v sílu hlubokého lidského citu, byť zmarněného, který v srdci člověka zůstává jako trvalý dar… V předvečer prvního máje potkává mládenec Tomáš krásnou dívku. Zdá se mu o ní, nebo je skutečná? Zvítězí láska ke kouzelné víle – přeludu nebo jeho cit získá skutečná dívka Renata? Hlavní role v poetické pohádce hrají , a .

Šplhající profesor (Šplhající profesor) 1992

Proč se vážený profesor Presbury chová občas jako šílenec? Souvisí snad jeho šplhací mánie s pozdní vášní, se kterou zahořel k mladičké půvabné dívce Alici ? To vše – a ještě více – se snaží objasnit, na žádost profesorova tajemníka , snoubence profesorovy dcery , věhlasná dvojice – Sherlock Holmes a doktor Watson . A ještě prozraďme, že nezanedbatelnou úlohu má v celém tomto záhadném příběhu i Praha!

Šepoty ve tmě (Whispers in the Dark) 1992

Krásná psychiatrička Ann Heckerová právě ukončila jeden vztah a začíná další. Zároveň se snaží pomoct pacientce se silně submisivními sexuálními sklony. Tato žena je však zavražděná a Ann začíná pochybovat zda jejím vrahem není právě její nový milenec.

Jahňa chudobného (Jahňa chudobného) 1992

Dielo rakúskeho spisovateľa Stefana Zweiga je pevne zakotvené v najlepších tradíciách európskej spisby. Jeho historické eseje a životopisy zmapúvajú etické zlomy myslenia a cítenia tohto svetadielu. A hoci Jahňa chudobného nie je esejou, ale drámou, nesie všetky znaky jeho chápania kultúry a umenia. Rozpráva krátku ľúbostnú epizódu z Napoleonovho života, /príbeh lásky Pauliny Fourésovej/ historicky takmer bezvýznamnú, no ľudsky prerastajúcu do tragédie, pretože svojvôľa a bezohľadnosť mocných bez zábran, s pocitom beztrestnosti, ničí životy drobných ľudí. A predsa sa celým dielom vinie súcit a pochopenie nielen k obetiam.

Hoffa (Hoffa) 1992

Životopisný film HOFFA zachycuje kariéru legendárního odborářského vůdce, který byl ve třicátých až šedesátých letech výraznou osobností americké politické scény. Vzpurný, nápaditý a charismatický James R. Hoffa vybudoval nesmírně silný odborový svaz, jehož základ tvořili řidiči kamiónů. Politický a společenský vzestup Hoffy byl ovšem provázen i temnými, neobjasněnými stránkami, především spojením s podsvětím. Proto byl Hoffa také odsouzen do vězení. Po předčasném návratu z výkonu trestu se pokoušel získat zpět ztracenou moc. 30. července 1975 zmizel za dosud neobjasněných okolností…

Európa, moja láska (Európa, moja láska) 1992

Voľná adapácia divadelnej hry Luigiho Pirandella Henrich IV..

Děs v hlavě (Mindwarp) 1992

V roce 2037 po jaderné katastrofě lidé usoudí, že pro ně bude bezpečnější vstoupit do virtuálního světa tzv. Inworldu, který zcela ovládá počítač. Avšak jedna dívka se rozhodne zkusit žít v reálném světě. Bude se muset postavit kanibalistickým mutantům ovládajícím povrch země.

O princi, který měl o kolečko víc (O princi, který měl o kolečko víc) 1992

Pohádka vypráví o podivném nepořádku v jednom království, o nepohodlném následníku trůnu a jeho úspěšné vzpouře proti omezenosti, hlouposti a strachu, který tu panuje. Ono kolečko navíc“, které princi Ludvíkovi přisoudili všichni, jimž jeho bystrý rozum nepříjemně překážel, se ukázalo jako jedinečný způsob, jak udělat pořádek v zemi i v královské rodině. Titulní role prince Ludvíka byla svěřena , krále si zahrál .