Archivy blogu

Jubileum (Jubileum) 1985

Podle povídky vznikla ve skvělém hereckém obsazení půvabná televizní komedie o přípravě jedné oslavy výročí. Banka, kterou vede jistý Šipučin , chystá oslavy svého patnáctiletého jubilea. Šipučin čeká na delegaci a připravuje si proslov o reputaci banky. Důstojnosti nadcházejícího aktu překáží především zaměstnanec Kuzma , který nesnáší ženy, neboť je považuje za zdroj všeho nepořádku. A na jeho slova vzápětí dojde. Právě se od maminky vrací Šipučinova manželka se svými nekonečnými historkami a do jejího vyprávění přichází jistá paní Merčutkinová , která chce vyplatit peníze a stěžuje si na chování úředníků, jenže v úplně nesprávném ústavu…

Murphyho dobrodružství (Nikdy není pozdě) 1985

Romantická komedie vypráví o čerstvě rozvedené Emmě, jež se spolu se synem stěhuje na venkov, kde chce na malém ranči chovat koně. Zde se setkává se sympatickým stárnoucím lékárníkem Murphym. Později však také s bývalým manželem…

Vlna zločinu (Crimewave) 1985

Dvojice vražedných maniaků se vydává na krvavou pouť, během níž likvidují vše živé, co se jim postaví do cesty! Nechybí ani pořádná dávka černého humoru v pekelně zábavné historce, vyprávěné odcouzencem na elektrickém křesle.

Domek u lesa (Domek u lesa) 1985

Každý z nás se jistě někdy dostal do situace, na niž není připraven a není schopen se v ní okamžitě a správně orientovat. A že v ní dochází i k řadě nedorozumění a hořkých omylů, se přesvědčí dost nepříjemným způsobem i hrdina našeho příběhu… Nevýrazný úředníček Jaroslav Falta nedokáže po hospitalizaci majetné tety odolat tlaku několika zájemců o koupi tetina domku. Svým šarmem ho okouzlí a ovládne, po odjezdu jeho přítelkyně Milady na služební cestu, kolegyně z práce – Alenka a jejím prostřednictvím si naivní budoucí dědic rychle udělá hned několik nepřátel…

Růžový Hubert (Růžový Hubert) 1985

Lord Henry Chelford , skrývající za důstojnou tváří a nejistým krokem starého muže známky bývalého světáctví, jeho mladší bratr Richard Chelford , vyzařující mužnou jistotu, starost o rodovou tradici a její neposkvrněný štít, lordova mladičká, křehká snoubenka Jana Harperová , její ve všem všudy velkoryse pojatá tetinka , synovec Artur , londýnský advokát a chlapík bez skrupulí, lordova sekretářka, atraktivní blondýnka Mary Brownová , doktor Freeman , lékař, vždy na pokraji odvážně správného řešení situací. Nechybí ani starý komorník , znající veškerá přání svého pána i jejich skutečný obsah. To jsou jen někteří aktéři děje, jehož soukolí má rozhýbat detektiv seržant Putler ze Scotland Yardu … Detektivní komedie byla napsána na motivy románu klasika detektivek  Černý opat.

Holky se chtějí bavit taky (Girls Just Want to Have Fun) 1985

Janey je ve městě nová, ale brzo se setká s Lynne, která sdílí její vášeň pro tanec- hlavně pro Dance TV. Když se vyhlásí soutěž o nový taneční pár pro Dance TV, Janey a Lynne se rozhodnou soutěž vyhrát. V cestě jim ale stojí otec Janey, který s jejich snem nesouhlasí.

Boj o Moskvu (Bitva za Moskvu) 1985

Film přiblížuje fašistický útok na Polsko, vpád do Francie, bitvu o Anglii, přepadení SSSR v roce 1941 a rovněž dění na tajné frontě – případ Sorge, Rudá kapela. Tedy: světové panoráma a všechny politické a válečné peripetie tohoto období až po klíčovou událost prvních let druhé světové války – porážku fašistů u Moskvy. Ve filmu nejsou žádné smyšlené postavy, vystupují tu jen reální lidé s konkrétními životopisy. Partyzánka Zoja Kosmoděmjanská a politický pracovník Vasilij Kločkov, rozvědčík Richard Sorge a generál Ivan Panfilov. Mezi výhradně autentickými postavami najde divák vedle prostých vojáků i významné politické osobnosti, jako byli Stalin nebo Churchill. Angažováno bylo celkem 250 herců a mnohým z nich dali maskéři podobu těchto konkrétních historických postav. Boj o Moskvu je především film o velkém hrdinství sovětských lidí. Nezapomíná se zde ani na hoře a utrpení, které lidem přinesla válka. Život je totiž natolik obdivuhodný ve vytváření okolností a situací, že scenáristům již nazítří nestačí fantazie a představivost k jejich vyslovení.

…nebo být zabit (…nebo být zabit) 1985

Je březen 1945 a nacistům je již zcela zřejmé, že válku vyhrát nemohou. Přichází proto na řadu úvahy o budoucnosti po válce a o zametání stop. Jeden koncentrační tábor se musí zcela vyklidit a zdejší vězně je nutno pohřbít v dolech. Zůstávají jenom hledači min – mezi nimi veterán španělské občanské války Vídeňák Ernest a odbojář z Prahy Kim . Ti se jednoho dne rozhodnou i s ostatními vězni utéct, ale jsou prozrazeni a většina uprchlíků je zastřelena. Dvojice hrdinů však nezůstává sama a cestou se k nim přidá i hlídací pes z tábora, jehož Kim chodíval krmit. V nadcházejících dnech vede Ernest mladého Kima v neutuchající zimě cestou za svobodou a učí jej, že v této době existuje jen jedno pravidlo, jímž se musí řídit – zabij nebo budeš zabit.

Dva t. č. v zel. hl. dvě veselé nekuř. (Dva t. č. v zel. hl. dvě veselé nekuř.) 1985

Na intru jsou samé holky, v práci také, a v malém městečku se vůbec nic zajímavého neděje. A tak dvě kamarádky, učnice, odpoví na jeden inzerát v novinách. A dva kluci, toho času v zeleném, tedy na vojně, opravdu přijedou. V té chvíli propuká boj o muže na život a na smrt a bývalé kamarádky v něm použijí intriky a podrazy nevídaného kalibru. V komedii z doby povinné vojenské služby o svérázném holčičím kamarádství uvidíte Alici Chrtkovou a Kateřinu Pindejovou, vojáčky si zahráli Michal Suchánek a Jiří Langmajer.

Dokonalí (Perfect) 1985

On pracuje jako reportér pro Rolling Stone. Ona je instruktorkou aerobiku. Když se setkají, lásce ve světě pulsující hudby a tělesné krásy nic nestojí v cestě.