Archivy blogu

Mata Hari (Mata Hari) 1985

Příšery útočí (Attack of The Beast Creatures) 1985

Příšerná mořská bouře změní námořní plavbu v krvavou noční můru. Neobydlený ostrov v Atlantiku se z útočiště pro ztroskotanou posádku brzy změní na ostrov hrůzy s útočícími příšerami požírajícími lidi zaživa.

Ghoulies (Ghoulies) 1985

Jonathan Graves (Peter Liapis) nikdy nepoznal svoje rodiče a jeho rodinu tvoří jen málomluvný pěstoun Wolfgang (Jack Nance). Když zdědí rozlehlé rodinné sídlo, kam se nastěhuje se svou přítelkyní Rebecou (Lisa Pelikan), naleznou při úklidu domu velké množství okultní literatury, která Jonathana velmi zaujme. Pak už stačí jen vhodná příležitost a vrámci oslavy s přáteli Jonathan přesvědčí přítomné k provedení rituálu ve sklepení domu, kterým otevře dávno uzavřené brány pekla.

Vydařená dovolená (Summer Rental) 1985

Jak snadno a rychle prožít nejstrašnější dovolenou v životě.

Šílená láska (L’Amour braque) 1985

V téhle poctě Dostojevského Idiotovi“ narazí bankovní lupič na nešťastníka, který se zamiluje do jeho přítelkyně.

Nečekaná zrada (Partir, revenir) 1985

Drama o francouzské židovské rodině, jež musela během prvních let nacistické okupace prožít peklo.

Příští léto (L’Été prochain) 1985

Život záletného otce od rodiny, který náhle onemocní, provázejí trable v manželství i rodině a taky zlomená srdce.

Detektiv (Détective) 1985

V pařížském hotelu se dva detektivové snaží přijít na kloub staré vraždě a jeden z hostů řeší vztah s nešťastnou manželkou i to, jak splatí svoje dluhy mafii.

Kamenný chodníček (Kamenný chodníček) 1985

Televízna inscenácia komédie slovenského dramatika Ferka Urbánka o láske Adama Brezovského a peknej Evušky z Kamenného mlyna, o starých hnevoch a nedorozumeniach s ľudovými spevmi a tancami.

Po zavírací době (After Hours) 1985

Černá komedie AFTER HOURS je sledem bizarních událostí, jež zažije osamělý newyorský úředník Paul Hackett (Griffin Dunne) během jedné noci. Náhodné setkání s mladou ženou Marcy (Rosanna Arquette) v kavárně vede k jejich další schůzce a kafkovským setkáním s nejrůznějšími podivíny – mladou sochařkou (Linda Fiorentino), nespokojenou servírkou (Teri Garr), dvojicí zlodějů (Tommy Chong a Cheech Marin), šíleným taxikářem a spoustou dalších. Z nevinného nočního povyražení se stává boj o život, který se nedá vyhrát. Takový pocit z toho alespoň Paul má a v duchu si začíná vážit svého nesmírně nudného zaměstnání.