Archivy blogu

Skutečné vraždy: Pachatel mezi námi (Real Murders: An Aurora Teagarden Mystery) 2015

Amatérská detektivka Aurora musí vypátrat pachatele vraždy jednoho z členů jejího Sdružení milovníků záhad. Zločin se stal stejným způsobem jako skutečný případ, který v klubu zrovna rozebírali. Aurora nabude podezření, že vraždil někdo z jejích známých…

Skutečné vraždy: Ztracená lebka (A Bone to Pick: An Aurora Teagarden Mystery) 2015

Knihovnice Aurora má ráda záhady všeho druhu. Je členkou klubu s názvem Skutečné vraždy, který se každý měsíc schází a analyzuje případy zločinů. Když jedna ze členek zemře, překvapí Auroru tím, že jí odkáže dům, v němž žena následně objeví tajemnou lidskou lebku…Aurora Teagarden, které se přezdívá Roe, pracuje v místní knihovně v malém městečku na venkově. Je mladá, půvabná a důvtipná. Její život se zásadně změní, když zdědí dům po jednom z členů Klubu skutečných vražd. V domě byla ukrytá lidská lebka s chybějícím kusem kosti. Komu patřila? Proč dotyčný zemřel? A jak se tam lebka dostala? Byla to vražda? Jakožto hrdá členka Klubu skutečných vražd se Aurora rozhodne, že jí nezbývá nic jiného, než odpovědi vypátrat. Zvlášť když se zrovna uvažuje o tom, že by se Roe mohla stát novou prezidentkou klubu! Podaří se jí přijít nečekané kriminální záhadě na kloub?

Hitlerova superzbraň (Building Hitler’s Supergun: The Plot to Destroy London) 2015

Podívejte se na dokument mapující pokus Nacistů vytvořit zbraň, která by dokázala zasáhnout Londýn z pobřeží Francie.

Odvrácená tvář Paříže: Záhada v Eiffelově věži (Mystère à la Tour Eiffel) 2015

Během světové výstavy v roce 1889 byli zabiti tři inženýři, kteří se podíleli na stavbě Eiffelovy věže. Dcera jednoho z nich, svobodomyslná žena, je obviněna z vraždy. Bylo to ale skutečně tak, jak se zdá…?

Odvrácená tvář Paříže: Záhada v Opeře Garnier (Mystère à l’Opéra) 2015

V průběhu zkoušek opery Carmen je zavražděna mladá uvaděčka. Podezření padne na technika. Jeho přítelkyně je však odhodlána dokázat, že je nevinný…

Případy detektiva Murdocha: Murdochovy Vánoce (Murdoch Mysteries: A Merry Murdoch Christmas) 2015

Na večírku v sídle McGowanových je filantrop Alister McGowan nalezen mrtvý a štědré dary potřebným dětem, které byly na večírek pozvány, jsou ukradeny. McGowanovu vraždu vyšetřuje detektiv William Murdoch, který zjistí, že místní obchodní magnát byl v netajeném nepřátelství se svým bývalým partnerem Cyrusem Lynchem. Když se náhle objeví zločinné síly, které mají v úmyslu pošpinit ducha a dobrou vůli svátků, uvědomí si Murdoch, že kromě vyřešení hrozného zločinu musí také zachránit Vánoce.

Ingrid Bergmanová – zpověď (Jag är Ingrid) 2015

Nádherná žena a skvělá herečka zaplatila za svou popularitu krutou daň.Světoznámá herečka švédského původu neměla právě nejlepší start do života. O matku přišla v pouhých třech letech věku, otec zemřel o devět let později. Cílevědomá dívka ovšem už odmalička věděla, že chce být slavnou herečkou, i to, že Švédsko je pro její vysněnou slávu příliš malé. Zároveň však prahla po lásce a rodině. Výsledkem byla hvězdná kariéra v zámoří a čtyři děti, z nichž vlastně ani jedno nevychovala. V době, kdy už byla matkou malé a manželkou švédského zubaře Petera Lindströma, se stala miláčkem amerického publika. Zazářila vedle v legendární . Zatímco ona pracovala v Hollywoodu, její muž s dcerkou žili poblíž New Yorku. Pak přišel citový hurikán v podobě setkání se slavným italským režisérem a Amerika se ke své někdejší milované herečce obrátila zády. Cizoložství nebylo publikum ochotno tolerovat. Pia zůstala v USA s otcem a Ingrid si vzala Rosselliniho, s nímž měla tři děti, mezi nimi i dnes uznávanou herečku . Ani italská“ trojice dětí si však maminky příliš neužila. Přesto na ni vzpomínají jen v dobrém, jak zjistíte v dnešním dokumentu, který vznikl na základě deníků Ingrid Bergmanové a vzácných snímků i filmů z rodinného archivu. Nebudou chybět ani scény ze zákulisí posledního hereččina velkého filmu, .

Neuzavřená minulost (Love You to Death) 2015

Yasmine Wintersová jako státní zástupkyně vede proces proti synovi guvernéra Timothymu Lockovi, který měl zabít svou ženu. Timothy tvrdí, že jeho manželku zavraždil jiný muž a utekl, ale na místě nejsou žádné jiné stopy. Guvernér dělá všechno, aby byl jeho syn osvobozen. Yasmine omdlí přímo v soudní síni, když se jí vybaví z dětství vzpomínka, jak její opilý násilnický otec strčil matku ze schodů, a ona zemřela. Tři z porotců prohlásí, že byli ovlivněny žalobkyní Wintersovou, celý případ je odložen, přestože je zřejmé, že byli podplaceni guvernérem. Yasmine dostane dovolenou, a tak se rozhodne navštívit svou sestru Lauru. Yasmine vyzvedne svou dceru Paige a vyrazí na venkov. Svou sestru miluje, ale na dům má hrůzné vzpomínky z dětství, se kterými se ještě nevyrovnala. Jejich otec byl alkoholik, mlátil jejich matku a Yasmine se ho vždycky bála. Když Yasmine zvedne telefon a ozve se hlas jejího otce, tak se jí zamotá hlava a omdlí. Laura se přizná, že už nemohla žít se svým vztekem, svému otci odpustila a teď jsou v kontaktu. Soused Peter je psycholog a Lauře hodně pomohl a teď by mohl pomoci i Yasmin, ale ona svému otci odpustit nechce. Yasmine přepadají panické záchvaty, zdává se jí, že vidí svého otce a je jí na omdlení. Peter pozve Yasmine na večeři a po dlouhé době se Yasmine uvolní a pobaví se. Hlavní svědek v případu proti Lockovi je v noci zastřelen a někdo se také vloupal k Yasmine domů, takže jí hrozí nebezpečí. Laura přivede svého otce Jacka, a představí mu Paige jako jeho vnučku. Paige zpanikaří, uteče a nechce, aby to Yasmine věděla. Yasmine vezme případ mladé dívky, kterou týral její přítel a měla by jít do vězení za spolupráci při loupeži. Dívka je však nevinná, při řešení případu Yasmine přijde na to, jak usvědčit Timothyho Locka. Zjistí, že jeho manželka byla týraná a v nemocnici v Kanadě mají záznamy o vyšetření. Yasmin kolegyně Joan nechá znovu otevřít celý případ s novými důkazy, v jejím autě někdo nainstaluje bombu, která vybuchne a žena zemře. Yasmin hodlá Locka dostat za mříže…

Král Vánoc (Julekongen) 2015

Zlý čaroděj Snerk ukradne kouzelné brnění, aby pomocí něho převzal moc v Údolí rytířů. V pohádkovém království se Vánoce ocitnou v ohrožení a jedině princezna Eiril, která má chybějící část výzbroje, je dokáže zachránit. Snerk pronásleduje Eiril, aby získal její vzácnou rukavici na výrobu sněhu. Princezna na útěku nechtěně otevře portál a ocitne se v lidském světě, kde žije její přítel Kevin. Chlapec Kevin a jeho malá sestřička Mira však právě prožívají rodinnou krizi kvůli rozhádaným rodičům. I jejich Vánoce jsou ohroženy. Děti musí společně najít průchod do pohádkového království, porazit Snerka, ukrást mu kouzelné brnění a zachránit Vánoce, aby se mohly konat nejen v Eiriliném království, ale také u nich doma, ve světě lidí. Protože pouze Vánoce mají tu kouzelnou moc, aby jim znovu navrátily rodiče a ztracené rodinné štěstí.

Poklad (Comoara) 2015

Poklad je komorní komedií s jemně sarkastickým humorem a překvapivým koncem. Jeho jednoduchá stavba, založená na pozorně připravených, postupně gradujících dialozích, opatrné práci s načasováním a autentickými hereckými projevy nese beze vší nadsázky odkaz tvůrčí skupiny Forman-Passer-Papoušek ze šedesátých let.