Archivy blogu

Body of Deceit (Body of Deceit) 2015

Alice je ghostwriter známého bestselleru. Je v půlce psaní své nové knihy, ale nemůže psát. Před rokem měla hroznou nehodu na Maltě, kde byla po dobu dvou týdnů v kómatu v rodinné vile se svým manželem Maxem . Když se probudila, ztratila část své paměti, nicméně se jí vracejí vzpomínky na nehodu a pobyt na Maltě. Od té doby trpí depresí a má opakované a tajuplné noční můry. Max, který je jejím agentem, ji přiměje, aby se vrátila zpět na Maltu. Doufá, že se jí něco odblokuje, aby mohla znovu začít pracovat a splnit poslední termín dodání, který jí vydavatel vydal. V krásné maltské vile obklopené citroníky je vítá ohromující dívka Sara , kterou Max najal na pomocné práce kolem domu. Sára okamžitě vytváří přátelství a důvěru s Alicí. Dvě různé ženy, jedna smyslná a …

Řím, věčné město (L’Italie: Rome, la ville Eternelle) 2015

Procházka po úchvatných památkách italské metropole… Italský Řím tvoří významný bod dějin. A to už od starověku, kdy vévodil Středomoří a celé Evropě. V průběhu staletí tu zástupci světské i duchovní moci nechali vystavět památky nejrůznějších uměleckých slohů. Přetrvaly věky a staly se cenným svědectvím minulosti. Celá staletí římské historie se odráží ve tváři města. Jeho nedílnou součástí jsou antické chrámy a amfiteátry, kostely, přestavěné v honosně barokním stylu. Zrovna tak tu ale najdeme i renesanční paláce, fontány, náměstí, půvabná zákoutí a malebné uličky. Všechna tato místa dělají z Říma příjemné město pro život i zajímavou návštěvu.

Opuštění (Abandoned) 2015

V roce 1989 vyplula loď Rose Noelle se čtyřčlennou posádkou na palubě z novozélandského Pictonu do Tongy. Náraz vlny ale loď převrhl, a tak byla posádka 119 dní unášena mořskými proudy. První pevnina, na kterou mohli trosečníci vstoupit, byl ostrov Great Barrier.

Supertátové z říše zvířat (Les super papas de la nature) 2015

Samci v přírodě na sebe příliš často otcovskou roli neberou. Poznejte pár čestných výjimek, které existují…Každý, kdo si ještě pořád myslí, že v přírodě se o mláďata starají jenom matky, bude hodně překvapený. Nic totiž není dál od pravdy. Příroda je plná příkladů otců, kteří se odvážně vrhli do akce. Ať už jsou opeření, huňatí nebo je pokrývají šupiny, zvířecí supertátové jsou všude. Odvážně čelí veškerým problémům spojeným s otcovstvím a nehnou se od svých potomků od jejich narození, až dokud nedospějí. Co jsou tedy zač? Díky dokumentu Supertátové z říše zvířat zjistíme, že otcové mají dokonce i v přírodě naprosto zásadní roli. A že se vyskytují mezi mnoha různými živočišnými druhy.

Polosvět (Demimonde) 2015

Příběh tří žen – slavné kurtizány, její hospodyně a jejich nové služebné. Všechny žijí v Budapešti v roce 1910. Jejich vášnivý, bizarní a složitý vztah může vést pouze k tragédii… Komorní drama nás zavede do Budapešti v období těsně před začátkem První světové války. Mladá Kató je zaměstnána jako pokojská v domě zámožné Elzy. Postupně odhaluje komplikované vztahy nejen mezi Elzou a jejím milencem Maxem Schmitem, ale zejména s její hospodyní Rózsou. Obě ženy spojuje společná minulost, jejíž stíny stále výrazněji narušují jejich soužití. Kató se dostává do víru událostí, které navždy poznamenají životy všech tří žen.

Tajemství lidského čichu (Der dufte Sinn) 2015

Jak vnímáme pachy? Jaké zprávy nám předávají? Jaký dopad mají na náš mozek a naše chování…? Dokonce i ti největší filozofové odjakživa přehlížejí lidský čich. Je to pro ně něco příliš neotesaného, co se nehodí pro vznešenou společnost a co je podstatně podřadnější než zrak a sluch. Jenže během posledních dvaceti let si vědci postupně začali uvědomovat, co všechno naše nosy dokážou, a že čich může ovlivnit člověka mnoha zajímavými a nečekanými způsoby. Jak vnímáme pachy? Co nám sdělují? Jakým způsobem pozměňují a ovlivňují náš mozek nebo chování? Abychom našli odpovědi na tyto otázky, setkáme se s lidmi, kteří trpí ztrátou čichu. Díky tomu odhalíme, že naše nosy jsou přímo napojené na nejhlubší a nejstarší části mozku, kde vznikají pocity a kam se ukládají vzpomínky. Co více, biologům se podařilo najít čichové receptory na různých místech po vřelém lidském těle. Domnívají se, že některé pachy zastavují růst zhoubných nádorů a jiné mohou být použity k dezorientaci spermatu, a tím poskytnout spolehlivou antikoncepci. Díky vědcům ale i zástupcům parfumerií si uvědomíme, že věda o čichu je nesmírně fascinující. A to i přesto, že bádání v této oblasti teprve začalo. Nejspíše bychom se měli připravit na pár voňavých překvapení.

Sedmdesát smíchů Karla Šípa (Sedmdesát smíchů Karla Šípa) 2015

Velká narozeninová oslava v podobě střihového pořadu plného humoru a skvělé zábavy. Karla Šípa coby oslavence si vychutnáme v řadě scének i moderátorských vystoupení. Nebudou chybět ani jeho legendární kolegové – Jiřina Bohdalová, Jaroslav Uhlíř, Boleslav Polívka a další. Karel Šíp je jednou z nejvýraznějších osobností televizní zábavy a na obrazovkách ho můžeme sledovat už od roku 1973. Jeho humor a nadhled diváci milují a jako moderátor si získal srdce většiny z nás. Tento týden slaví krásných sedmdesát, tak přejeme všechno nejlepší a rozesmáté obecenstvo!

Nixon (Nixon in the Den) 2015

V našem dokumentárním snímku je vykreslena jednak osobnost, jednak jeho prezidentská éra. Historik David Reynolds zastává názor, že z mezinárodního hlediska byl Nixon skutečně úspěšným státníkem, ale na druhé straně nám nepokrytě ukazuje, jak tento americký prezident tahal v pozadí za důležité drátky a kolik tenkrát probíhalo v politickém zákulisí soupeření a intrik.

V demilitarizované zóně (Frères ennemis) 2015

Cesta do země nikoho mezi dvěma Koreami.Pásmo podél 38. rovnoběžky na Korejském poloostrově je vylidněné, ovládají ho pouze hlídkující vojáci. Autoři dokumentu měli ojedinělou šanci podívat se tam, kam se běžný smrtelník nemá šanci dostat. Seznámíme se s korejským spisovatelem Kimem Hoonem, který během dlouhé cesty zemí nikoho glosuje to, co vidí. Povídá si s vojáky a obdivuje desítky let nedotčenou přírodu. Autoři nás vezmou také na historickou exkurzi do 50. let minulého století, kdy se rozpoutávala studená válka a Korea byla místem střetu mocností.

Hitlerovi narkomani (Les junkies d’Adolf Hitler) 2015

Stály za úspěchy bleskové války na západní frontě skutečně drogy? Velitelé i vojáci Třetí říše na počátku války udivovali svět téměř nadlidskými výkony. Podnikali rychlé přesuny, při kterých uháněli vpřed bez přestávky i několik dnů. Podivuhodná blesková válka byla podpořena miliony tablet pervitinu, chemické látky, kterou pro povzbuzení brali nejen vojáci wehrmachtu, ale i běžní Němci, jimž nahrazovala kávu. Závislost a abstinenční příznaky nebyly na pořadu dne, zázračná pilulka měla pomoci vyhrát válku, to bylo to hlavní. Fascinující příběh metamfetaminů jako drogy utvářející dokonalého vojáka, schopného několik dnů nespat a perfektně plnit úkoly. A jaký vztah k lékům měl sám ?