Archivy blogu

Ztřeštěné léto (One Crazy Summer) 1986

Demi Mooreová a John Cusack jsou hvězdami romantické komedie režiséra Savage Steve Hollanda z roku 1986 o jednom úžasném létě, kdy se mohlo stát cokoliv a také se to stalo. Sedmnáctiletý Hoops McCann hraje podle rodinné tradice košíkovou a doma si samozřejmě přejí, aby šel na vysokou se sportovním stipendiem. Jenže on se chce stát umělcem a přihlásí se na designérskou školu na Rhode Island, kde ovšem musí pro přijímací pohovor odevzdat milostný příběh, který sám napíše a ilustruje. A to je problém, protože Hoops ještě nikdy zamilovaný nebyl. Proto mu jeho nejlepší kamarád George nabídne, aby s ním jel na prázdniny do Nantucket, kde prý jsou mraky krásných koček. Slibuje Hoopsovi, že tam určitě najde inspiraci pro svou školní práci. A má pravdu – právě v Nantucket se mladík setkává s půvabnou, citlivou Cassandrou, která ho skutečně inspiruje k tomu, aby se vydal za svými sny. Ona sama touží po dráze zpěvačky a textařky, ale musí své plány přes léto odsunout, protože je třeba zachránit dědečkův dům, jemuž hrozí konfiskace.

Šaty až na zem (Šaty až na zem) 1986

Ríšovi je právě osmnáct let a k narozeninám dostane od svého kamaráda neobvyklý dáreček – krásnou dívku Janu . Co si však s dívkou počít ráno, když se domů z letní dovolené vracejí rodiče ( a ) i jeho současná přítelkyně ?

Kráska v růžovém (Pretty in Pink) 1986

Andie Walshová je osmnáctiletá studentka, která se musí postarat nejen o sebe, ale i o svého povalečského otce, který je nešťastný z útěku své manželky a neustále slibuje, že si najde práci. Andie je díky tomu jiná než její spolužáci. Sama si vlastnoručně tvoří všemožné růžové kreace a tím je stále všem na očích. Má svůj vlastní vkus a sebevědomí. Přesto ale zatím v životě nepoznala moc lásky. Jednoho dne se ale život Andy naprosto změní…

Zikmund řečený Šelma ryšavá (Zikmund řečený Šelma ryšavá) 1986

V prosinci r. 1437 se císař Zikmund, český a uherský král, vrací z Prahy do Uher. Pro vleklé onemocnění se zastavuje i s doprovodem na Znojemském hradě. Císařova choť Barbora, dcera Alžběta s manželem, vévodou Albrechtem Habsburským, nejvyšší kancléř Kašpar Šlik, biskup, lékaři, ale také někdejší stoupenec husitského hnutí mistr Křišťan z Prachatic, ti všichni očekávají smrt císaře. Členové rodiny a dokonce i nejvyšší kancléř uvažují o tom, jak pro sebe získat českou korunu. Císař již diktuje testament, avšak zatím ho nestvrdí pečetí. Čeká a bilancuje svou vládu. Ač se brání, neustále ho pronásledují vzpomínky na husitské hnutí, jež tak krutě potlačil, a na Husa, za jehož smrt nesl zodpovědnost. Drama posledních dnů mocného jedince, který sčítá svá vítězství a své prohry, poskytlo v titulní roli příležitost uplatnit své výsostné herecké umění.

Akcia Edelstein (Akcia Edelstein) 1986

Ještě v 80. letech snovali filmaři fantazie, jak dávní váleční zločinci krouží kolem míst svých zločinů – samozřejmě nikoli, aby se tam káli, nýbrž by se zmocnili tam ukrytého pokladu. A neštítí se žádných ničemností, dokonce se spojí s imperialistickými teroristy. Vznikla tak svérázná směs thrilleru s hrou agentů a vyostřeným politickým zázemím.

Můj obchod se psy (Můj obchod se psy) 1986

Dvoudílný televizní film na motivy osudů dobrého redaktora . Ten nejprve pracuje jako redaktor časopisu Svět zvířat“, následně se svojí ženou zakládá Kynologický ústav“, který je zdrojem fantastických a satirických nápadů budoucího humoristy… Příběh začíná na počátku minulého století v Praze–Košířích ve vile Nad Klamovkou. Mladý Jaroslav vyhoví přání své budoucí manželky Jarmily , aby si zajistil stálou práci, a uchází se u šéfredaktora o místo redaktora v časopise Svět zvířat. Díky pohotovosti a výmluvnosti místo dostane a zároveň se stává i ředitelem psince. Charakter časopisu provokuje Haškovu fantazii, hýří nápady a do říše přírody vstupuje jako zručný a vtipný mystifikátor, pan šéf však neprojeví pro jeho nápady dost pochopení… Jaroslav chce uplatnit své zkušenosti ze zmíněného časopisu a rozhodne se založit si vlastní podnik. Finanční prostředky mu poskytne tchán. Kynologický ústav však neprosperuje a Hašek se dostává do dluhů. Nakonec dochází k likvidaci celého podniku a Hašek musí situaci řešit údajným pominutím smyslů…

Jsi krásná (Jsi krásná) 1986

Drama vypráví o obětavosti mladých žen, které se chtěly věnovat zdravotnické práci. Nelehká doba si vyžádala statečné činy… Blíží se konec války, Hitler spáchal sebevraždu, a v Terezíně vypukla epidemie skvrnitého tyfu. Studentky zdravotní školy mají před maturitou, když je osloví jejich třídní učitelka, aby v kritické situaci pomohly. Akce je dobrovolná. Dívky se přihlásí a odjíždějí do Terezína s nažehlenými uniformami a idealistickými představami. Krutě narazí na realitu. Vězni i některé z budoucích sester by rády utekly, ale Terezín je zavřený, aby se nákaza nerozšířila. A slíbené posily sestřiček z jiných měst nepřijíždějí. Karanténa ještě nekončí, ale posléze pomoc přijíždí a první vězni odjíždějí. Dívky čeká návrat do Prahy, ne všem se ale bohužel podaří. Prožily v drsném prostředí svou maturitu.

Principálka (Principálka) 1986

v hlavní roli televizní hry o osudech slavné divadelnice Elišky Zöllnerové… V televizní hře režiséra z roku 1986 se ocitneme ve městě, do nějž přijíždí kočovná Köllnerova divadelní společnost. Principálka angažuje nového herce Eduarda i jeho milenku Marii Pospíchalovou a přibere i zběhlého studenta Václava . Starosta města však komedianty nevidí rád a odmítne jim dát povolení. To principálka získá až díky přímluvě okresního hejtmana . Představení však nejsou úspěšná a nespokojení herci se bouří. Diváky zaujme až  Revizor s Václavem v hlavní roli, tento zájem však bohužel netrvá dlouho. Herci nakonec začínají společnost jeden po druhém opouštět…

Zkrocení zlého muže (Jak zkrotiti zlého muže) 1986

Magda Vašaryová ako Tereza Buriánová, špiónka v prospech hokejového reprezentačného mužstva. Udržať si chladnú hlavu aj v ľadovom prostredí je však ťažká úloha. Konkurenčné fínske mužstvo vedie kanadský tréner Tommy Donberg (Karol Strasburger), ktorý má pre ženy evidentnú slabosť. Terezu už pozná a špionáž sa začína služobnou cestou v Helsinkách. Tommy má však ďalšie známosti, ale do hry vstúpia naozajstné city a Tereza sa javí ako zdatný krotiteľ…

Aladinova lampa (Superfantagenio) 1986

Mladík Al pracuje ve starém vetešnictví. Jednoho dne zde najde starou lampu, v níž se skrývá mocný Džin (Bud Spencer). Al se rozhodne změnit svůj nepříliš spokojený život. S Džinovou pomocí se stane úspěšným sportovcem a navíc se mu podaří zapůsobit na dívku svého srdce. Džina všude představuje jako svého přítele Eugena. Kouzly, které používá, na sebe ovšem upoutá nežádoucí pozornost. O lampu se začne zajímat parta zločinců a také vojenský velitel, který chce s Džinovou pomocí ovládnout svět. Problémy začínají. Zachrání Al Džina před nebezpečím? Podaří se mu okouzlit svoji dívku i bez kouzel? A musí se Džin vrátit zpět do lampy?