Archivy blogu

Lekce (Mistrial) 1996

Eddie Rios je obviněn z vraždy dvou policistů, soud ho však shledá nevinným. Detektiv, který ho zatýkal si tedy vezme jako rukojmí soudce, porotu i právníky a nařídí nový proces, při kterém prezentuje důkaz, jenž předtím nebyl povolen.Eddie Rios (John Seda) čelí obviněním z vraždy dvou policistů, jenže z důvodu nedostatku důkazů není shledán vinným. Steve Donohue (Bill Pullman), detektiv, který Riose zatknul, je rozhodnutím soudu absolutně rozhořčen. V návalu vzteku vytáhne zbraň a drží soudce, porotu i obžalovaného jako rukojmí. Požaduje okamžitě nový process, ve kterém sám předloží důkaz, který předtím nebyl dovolen.

Kazaam (Kazaam) 1996

Kazaam bydlí v láhvi a má se docela dobře. Dokáže spoustu kousků, které na požádání předvádí tomu, komu zrovna patří. Kazaam je totiž džin. Ale úplně všemocný také není. Nedovede přičarovat lásku ani žádnou jinou nehmotnou věc. Teď zrovna patří dvanáctiletému Maxovi, ale jak se zdá, ani slíbená tři přání mu nebudou moc platná. Maxovi rodiče se rozvádějí. Otec Nick je navíc ve velkém nebezpečí. Má skvělou nahrávku, o kterou se sním hodlá poprat majitel obchodu s hudebninami i místní gang. Co s tím vším provede Max a Kazaam, který se zdá být úplně bezmocným?

Rozdělená rodina (A Family Divided) 1996

Rodina je otřesena. Matka zjišťuje, že její zdánlivě perfektní syn byl součástí vysokoškolského gangu, který brutálně znásilnil dívku. Oběť nepřežila. Otec-právník se snaží syna krýt…Faye Dunaway v tomto filmu ztvárnila milující matku, jejíž zdánlivě perfektní svět se rozpadne na kusy poté, co zjistí, že její syn byl součástí otřesného zločinu. Karenin syn-vysokoškolák se svou bandou znásilnil středoškolačku. Svěří se svému otci Rogerovi a prosí ho o právnickou radu. Zdánlivě perfektní rodina se začne rozpadat. Roger doporučí Chadovi a jeho kamarádům, aby vše udrželi v tajnosti – znásilnění i dívčino následné zmizení. Karen si ale všimne, že je něco špatně, ovšem tajemství, které ukrývají její manžel a syn podléhá přísné důvěře mezi právníkem a jeho klientem. Když si Karen poskládá všechny kousky skládačky dohromady, je absolutně zdrcena. Brutální čin jejího syna a následné utajování za pomoci manžela si vybírá daň nejen v jejich manželství, ale pohřbívá celou rodinu. Roger trvá na tom, aby Karen o celé události mlčela, protože to je jediný způsob, jak ochránit jejich syna, jeho budoucnost a udržet rodinu pohromadě. Matka je rozpolcena mezi tím, co je správné a tím, co je jí drahé. Prosí syna, aby sebral odvahu a rozhodl se čelit pravdě a následkům svých činů…

Tajemný ostrov pokladů (Muppet Treasure Island) 1996

Mladík Jimmi sní o dobrodružném životě na moři. Když získá od starého piráta mapu pokladů, vydá se se svými kamarády na cestu za pokladem. Na lodi získá mnoho přátel a zažijí spolu nesčetná dobrodružství. O poklad na ostrově svedou bytvu s piráty.

Ve jménu IRA (Jménem IRA) 1996

Kdyby Váš syn chtěl bojovat za svou víru, určitě byste ho podpořili. Ale co kdyby tím bojem byla hladovka? Stáli byste stále na jeho straně a dívali se, jak pomalu ale jistě umírá? Nebo byste bojovali za jeho život a tím pádem zmařili jeho ideály, pro které je ochoten zemřít? Dvě irské ženy musejí v tomto snímku vyřešit nejtěžší dilema svého života. Tématem snímku jsou skutečné události, dotýkající se novodobých dějin Severního Irska. Děj se odehrává v letech 1979 až 1981. Kromě osudu matek zachycuje i život vězňů v průběhu tzv. špinavé stávky a následné hladovky, při níž zemřelo deset mužů. Zaznamenává také postup britských úředníků vůči vzbouřencům i atmosféru v přímořském severoirském městečku. Jednou z hrdinek příběhu je ovdovělá matka tří děti, učitelka Kathleen Quigleyová, jejíž syn Gerard je zatčen a odsouzen jako příslušník Irské republikánské armády za vraždu britského vojáka. Kathleen je přesvědčená pacifistka a nesouhlasí se synem ani s matkou Georgeova spolupachatele Franka Higginse. Farmářka Annie Higginsová je přesvědčenou nacionalistkou a vášnivě nenávidi Brity, kteří jí už zabili jednoho syna. Navzdory odlišným názorům se kvůli shodnému údělu obě ženy sblíží a posléze společně bojují o životy svých synů. Odsouzení totiž trvají na tom, že jsou váleční zajatci, a ve věznici se připojí ke stávce svých druhů a posléze i k hladovce. Zatímco Frank zemře vyčerpáním, Kathleen požádá pro svého umírajícího syna o umělou výživu a tím ho zachrání.

O třech rytířích, krásné paní a lněné kytli (O třech rytířích, krásné paní a lněné kytli) 1996

Romantická pohádka z časů, kdy rytířská čest patřila k těm nejcennějším hodnotám a kdy pro úsměv své vyvolené nasazovali mladíci život na turnajových kolbištích… Na starobylém hradě žije krásná panna se svým otcem . Odmítá zatím všechny nápadníky. Sama ještě neví, jestli bude někdy milovat. Aby se vyhnula vdavkám, dá si podmínku, že její ruka bude patřit pouze tomu, kdo vyhraje klání oděn v pouhé plátno. Očekává, že všichni odmítnou, neboť bojovat jen ve lněné kytli znamená jistou smrt. Jeden z nápadníků však na podmínku přistoupí… Tak začíná rytířská romance o strachu, zbabělosti, odvaze, ale především o velké lásce… Výpravnou filmovou pohádku na motivy středověké francouzské trubadúrské poezie napsal a režii měl . Velkolepé turnaje a dobově laděné melodie podtrhují středověký kolorit dávného pohádkového příběhu.

Cosmos (Cosmos) 1996

Šest samostatných příběhů spletených do jednoho originálního filmu. Hlavním hrdinou je záhadný řecký taxikář Cosmos, který se objevuje v pravou chvíli, aby jednotlivé postavy svezl do různých destinací… Právnička se znovu setkává se svým bývalým milencem. Dva muži ukradnou taxi. Filmový režisér poskytuje rozhovor hvězdnému reportérovi. Mladá žena se setkává s nostalgickým starcem. Mladík se obává, že má AIDS, a propadá úzkosti. Sériový vrah pronásleduje svou další oběť. Společným jmenovatelem těchto nesourodých a jedinečných příběhů je řecký taxikář se sklony k filozofování. Originální film v šesti skečích zachycuje puls montrealské městské džungle a zároveň divákům představuje novou generaci nadějných quebeckých filmařů.

Láska a válka (In Love and War) 1996

Osudová láska, které válečné události vyměřily pouze jedinou noc. Příběh inspirovaný skutečností se odehrává v roce 1918 v Severní Itálii, kam Američané vyslali dobrovolnické oddíly Červeného kříže, jejichž příslušníkem je také osmnáctiletý mladík Ernest Hemigway. Ten se jednoho dne vydá do zákopů na vlastní pěst a jako reportér z Kansasu začne zpovídat italské vojáky. Když pak do zákopu vlétne granát, pokusí se zachránit těžce zraněného Itala a sám je přitom postřelen do nohy. Je dopraven do polní nemocnice, kde se setká s šestadvacetiletou kanadskou ošetřovatelkou Agnes von Kurowskou a když se italský doktor Caracciolo rozhodne pro amputaci nohy, protože je napadena snětí, chce Ernest raději zemřít. Agnes však začne ránu vymývat solným roztokem a ta se úspěšně hojí. Ernest dlouho s ošetřovatelkou marně flirtuje a žárlivě sleduje nejen dopisy od jejího milého z Ameriky, ale také její výlety s doktorem Caracciolou. Postupně si sice získá její pozornost a sympatie, než se však stačí jejich láska rozhořet naplno, zasáhne osud v podobě války. Zatímco Agnes musí s ostatními ošetřovatelkami odjet do polního lazaretu, Ernest je poslán domů. Stráví spolu krásnou noc, ale pak už je osud navždy rozdělí. Zatímco Hemigway marně čeká na dopis od své lásky, Agnes podléhá dvoření doktora Caraccioly a nakonec přijme jeho nabídku ke sňatku. Z toho sice sejde, Hemingway však nedokáže překonat svou hrdost a když mu dívka nakonec vyzná lásku, odmítne ji. Později svou lásku, která ho zjevně poznamenala na celý život, zachytil ve slavném románu Sbohem, armádo z roku 1929.

Někdo to rád holky (Pédale douce) 1996

Tajný homosexuál a obchodník Adrien musí dát dohromady plán, jak přesvědčit svého šéfa, že je heterák, a utajit před ním svůj skrytý život travestity v gay baru.

Ještě na to máme! (I’m Not Rappaport) 1996

Důchodce Nata Moyera je nepřekonatelný mluvka, pouliční filosof a potížista s fascinující představivostí. V newyorském Central Parku se přátelí a schází se stejně starým, napůl slepým Midgem Carterem, který o sobě tvrdí, že je nejlepší opravář v bloku domů, kde bydlí. Nepokojný Nat se zastává náhodných zákazníků v obchodě, postaví se proti drogovém dealerovi, pochybnému obchodníkovi s akciemi, stejně jako umluví namyšleného profesora, který přednáší obor komunikace na vysoké škole. Vydává se za nejrůznější existence a typy, aby pomohl obyčejným lidem. Se svojí prořízlou pusou, všetečnou zvědavostí se ovšem sám dostává do potíží…