Archivy blogu

Along Came Wanda (Along Came Wanda) 2021

Lauřina hvězdička (Lauras Stern) 2021

Lauře se po přestěhování do velkého města velmi stýská po starém domově. Cítí se osaměle, nový byt se jí nelíbí a těžko si hledá přátele. Jednou v noci spatří padající malinkou hvězdu a rozhodne se najít ji. Laura hvězdičku konejší a její ulomený kousek opatrně ošetří náplastí. Mezi Laurou a hvězdičkou se rozvine kouzelné přátelství.

Kempování – podoby jedné vášně (Camping – Die Geschichte einer Leidenschaft) 2021

Lidé tráví dovolenou ve stanech nebo karavanech již více než 100 let. Co je ale na něm tak fascinujícího a jak se stalo kempování tak populárním? … Kempování – to je první dovolená bez rodičů a příležitost se navzájem lépe poznat. Bez sprchy a chemického záchodu, zato s těstovinami z konzervy. Ale hlavně ven, do světa! Mnohé se od těch dob změnilo. Kempy se dnes podobají luxusním prázdninovým vesničkám. Každému majiteli kempu vlastně patří vesnice, o kterou musí pečovat a udržovat v ní pořádek. Zájem o karavany je čím dál tím větší a zvětšují se i samy obytné vozy. Už více než sto let jezdí lidé na dovolenou v domech na kolečkách. Kempovat znamená cestovat a přitom si s sebou vézt kousek domova.

Perfektní rodiče v přírodě (Terra Mater: Tierisch gute Eltern) 2021

Rodičovská péče u zvířat nás neustále překvapuje… Příroda nikdy nepřestane chystat zvířatům nové překážky a úskalí. Zejména čerstvě narozeným mláďatům, která jsou ještě bezmocná a nezkušená. Naštěstí však mají spojence, kteří na ně dávají pozor. Své rodiče. Ať už se o rodičovské povinnosti dělí nebo se potomkům věnuje naplno jen jeden z nich, ať jsou sami, nebo žijí ve velkém stádu či smečce, rodiče svým mláďatům poskytují potravu, chrání je před nebezpečím a učí je dovednostem nutným pro přežití. Jejich výchovné metody a přístup se mohou lišit, ale všichni jsou v roli rodičů dokonalí.

Boogie (Boogie) 2021

Boogie je príbehom osemnásťročnej talentovanej hviezdy v basketbale menom Alfred Boogie Chin , ktorý so svojimi rodičmi žije v Queense, v New Yorku. Rodina prežíva len tak tak a Boogieho otec so svojou podmienkou je prakticky jednou nohou v kriminále. Jeho snom je hrať v NBA, avšak krokom k vysnenému cieľu je jedine vysoká škola, ktorá by mu udelila štipendium. A takých je tu momentálne pre chalana čínskeho pôvodu veľmi málo. S riešením a východiskom z celej nešťastnej finančnej situácie prichádza basketbalový manažér Melvin , ktorý však vyvolá konfliktnú situáciu medzi Boogiem, jeho frajerkou Eleanor , jeho basketbalovým tímom a vlastným svedomím vybudovaným na starých rodinných tradíciách.

Chinaski: Každej ví kulový (Chinaski: Každej ví kulový) 2021

Nebývale otevřený dokument Chinaski: Každej ví kulový ukazuje, že na pozadí hudebních úspěchů, vyprodaných koncertů, vydání úspěšných alb a desítek rádiových hitů, byly také deprese, hádky, rozpady přátelství nebo nutnost vyrovnat se se smrtí kapelníka Pavla Grohmana. Režie časosběrného dokumentu, který vznikal pět let, se ujal režisér . Hlavní aktéři a František Táborský před divákem nic netají a bez obalu popisují své tehdejší pocity a rozhodnutí. Velký prostor dostali i bývalí členové , , bratři Škochové, nebo Petr Kužvart. Cenné svědectví přinášejí bývalí a současní manažeři Milan Pešík, Hana Petřinová, Marcel Vyšín z Universal Music nebo Ladislav Vajdička z BrainZone. Kariéru Chinaski reflektují i hudební novinář Jaroslav Špulák, rádio pluggerka Marta Říhová, muzikantští kolegové a nebo herec .

Jižní hlídka (Sentinelle sud) 2021

Christian je francouzský voják, který se vrací z Afghánistánu do Francie. Chce se znovu začlenit do normálního života, ale brzy se zaplete do obchodu s opiem. Aby se z tohoto začarovaného kruhu násilí dostal, musí se naučit milovat.

Vortex (Au bord du monde) 2021

Život je jako sen, je to tak? Ano je. Je to sen ve snu…“ Tak si připíjejí postarší manželé na terase svého bytu. Zdají se být zdraví a spokojení. Jenže klid podzimu života začíná pomalu rozežírat zákeřná nemoc, jež způsobuje, že se Françoise ztrácí nejprve v ulicích Paříže, brzy i ve své vlastní mysli. Její manžel, bývalý filmový kritik, by se o ni rád postaral, ale i jemu docházejí síly… Obraz je rozdělený na dvě části, a tak divák nepřichází ani o vteřinu filmového času, kdy se obě postavy v podání mistra hororů a francouzské hvězdy snaží přežít své stáří. Gaspar Noé přichází se snímkem, který chce věnovat všem, jejichž mozky se rozloží dříve než jejich srdce“.

Nečekaný útok (Omerta 6/12) 2021

Do jedné tallinské vily se nezákonně vloupali agenti bruselského Úřadu pro boj s kyberzločinem. Chtěli stáhnout data z počítače jistého Titova, ale probudili při tom jeho děti. Vyděšen zloději, Titovův syn na zakuklence zaútočil baseballovou pálkou a agentka Sylvia Madsen malého kluka zastřelila. Incident byl později označen za vloupání narkomanů a když měla Sylvia chvíli mírné výčitky svědomí, vysvětlili jí, že jen poslouchala rozkazy. Přesto ji dočasně převeleli na klidnější pozici. Než se vše urovná, bude dělat osobního strážce.Její první klient je jistý francouzský penzionovaný generál a první akce, které se ve své nové funkci zúčastní, je banket u příležitosti finského státního svátku. V prezidentském paláci už je slavnost v plném proudu a prezidentský pár otevřel valčíkem taneční parket, když v tom se ozvala střelba a do sálu vtrhli ozbrojenci. Záhy ovládli celou budovu, důležité lidi včetně prezidenta oddělili a odvedli do samostatné místnosti. Pak se na policejní centrále ozval telefon a jakýsi neznámý muž se srbským příjmením začal diktovat požadavky. Do akce je povolán Max Tanner , finský agent SUPO, který tehdy byl se Sylvií v Titovově domě.

Karen (Karen) 2021

Karen se pokouší vytlačit novou rodinu, která se přistěhovala do sousedství, ale oni neustoupí bez boje… Fiktivní příběh sleduje rasistickou bělošku Karen Drexlerovou , která si dala za svůj osobní úkol vystěhovat afroamerickou rodinu ze sousedství. Komunitní aktivista Malik a jeho žena Imani se právě přestěhovali na předměstí Atlanty. Jejich sousedka Karen se zpočátku jeví jako milá, přátelská a až přehnaně ochotná. Za tím vším se však skrývá rasová nenávist a touha zbavit se nechtěných sousedů jakýmkoli způsobem. Postupem času mladý pár zjistí, co je zač a že je nebezpečná. Nemíní se ale vzdát a ustoupit bez boje.