Archivy blogu

Kolben (Kolben) 2021

Dokumentární portrét velkopodnikatele Emila Kolbena, který ovlivnil hospodářský vývoj v českých zemích na celá desetiletí dopředu… Emil Kolben. Spolupracoval s vynálezci Edisonem i Teslou, v Praze soupeřil s Křižíkem a vsadil na střídavý proud. Stejně jako Baťa nebo Škoda byl strůjcem velkolepého podnikání, které ovlivnilo hospodářský vývoj v českých zemích na celá desetiletí. Přesto o něm nevíme skoro nic. Dokumentární film se snaží přiblížit životní dráhu tohoto velkopodnikatele ve spojení s jeho světoznámou značkou ČKD, jíž byl zakladatelem a dlouhodobým ředitelem. Spolu s jeho osudem, který krutě ukončila válka, sledujeme i příběh souboje jednosměrného proudu s proudem střídavým a také příběh Kolbenových podniků od jejich vzniku až do současnosti.

Kyslík (Oxygen) 2021

Mladá žena se probudí v kryokomoře a nic si nepamatuje. Musí si ale vybavit, kdo je, a dostat se ven dřív, než jí dojde kyslík.

Breaking News In Yuba County (Breaking News In Yuba County) 2021

Žena využije svoj rastúci status celebrity, keď si polícia a verejnosť myslí, že jej mŕtvy manžel je iba nezvestný.

Happily (Happily) 2021

Tom a Janet sú šťastný manželský pár, ktorý sa nehanbí svoju vzájomnú náklonnosť a oddanosť ukazovať i na verejnosti, za čo si vyslúžia pár nelichotivých a urážlivých komentov od svojich priateľov. V momente, keď pár začne podozrievať ostatných z pokrytectva, na scénu prichádza tajomný cudzinec, ktorý vyprovokuje ich vzájomnú existenčnú krízu, ktorej finálnym produktom bude mŕtvola, obrovské množstvo otázok a veľmi napätý výlet na jedno honosné sídlo.

Justice Society: World War II (Justice Society: World War II) 2021

Rychlík od vydavatelství DC Comics – Barry Allen aka superhrdina Flash cestuje nazpět časem a následně se ocitá v období 2. světové války, kde potkává skupinu bojovníků s nadlidskými schopnostmi, jež statečně bojují proti nacismu. Skupina se nazývá Justice Society of America“ a je vedena amazonskou princeznou Wonder Woman a dále zahrnuje Hourmana, Black Canary, Hawkmana, Steva Trevora a rovněž i původního Flashe (s civilním jménem Jay Garrick). Barry se posléze přidává na stranu týmu v boji proti válečným zvěrstvům, ale otázka zní: Podaří se mu nakonec vrátit v čase zpět do naší přítomnosti?

Trigger Point (Trigger Point) 2021

Nicolas Shaw je bývalý tajný agent, který žije utajeně v New Yorku. Matně si vzpomíná, že z něj někdo dostal mučením jména kolegů a ty pak nechal pozabíjet. Pak se s ním sejde bývalý šéf Elias Kane a mimo jiné mu řekne, že jakýsi Quinton unesl jeho dceru Moniku. Shaw se vydá po jejích stopách, najde ji a po přestřelce s jejími hlídači ji osvobodí. Jenž Monika na něj namíří pistoli a řekne mu, že ho chtěli s otcem unést, aby z něj dostali, kde ukryl utajené zašifrované informace. Shaw ji odzbrojí a vezme ji do lesní chaty, kde zjistí, že dívka je postřelená, přesto mu ale uteče za otcem. Když Shaw dešifruje utajené informace, zjistí, že za vším stál Kane, že ho unesl, mučil a pak nadrogoval, aby vše zapomněl. Shaw se vydá po Kaneovi, ale toho není snadné ani najít, natož přemoci. Jak skončí dramatické setkání bývalých kolegů? Kanadský thriller byl natáčen během COVIDové krize a původně byl zamýšlen jako první část volné trilogie.

22 vs. Earth (22 vs. Earth) 2021

Colors of Love (Colors of Love) 2021

Rodina na baterky (The Mitchells vs. the Machines) 2021

Nesmírně talentovaná, leč trochu samotářská Katie Mitchellová je přijata na vysokou školu svých snů. Plány na odlet jí však překazí její táta Rick, svérázný milovník přírody, který rozhodne, že spolu se zbytkem rodiny Katie na vysokou školu odvezou, aby se ještě vzájemně naposledy užili. S Katie a Rickem se se na výlet vydává divoce pozitivní mamka Linda, mladší bratr Katie Aaron a roztomile vypasený psík Monchi. Plány Mitchellových však překazí nenadálá vzpoura spotřebičů, neboť všude po světě se proti lidem vzbouří elektronická zařízení, která mají lidé tak rádi, od mobilních telefonu po nejnovější modely osobních robotů. Za pomoci dvou porouchaných, ale za to přátelských robotů, se musí Mitchellovi vypořádat se svými problémy, spojit síly a zachránit svět.

Tom Clancy: Bez výčitek (Without Remorse) 2021

John Kelly , příslušník elitní jednotky Navy SEAL, pátrá po vrazích své ženy. Když jednotka ruských vojáků vyvraždí jeho rodinu jako odplatu za jeho roli v přísně tajné operaci, začne pronásledovat vrahy s plným nasazením. Ve spojení s kolegyní z NAVY Seals Karen nevědomky naráží na stopu tajného spiknutí, které hrozí zavlečením USA a Ruska do celosvětového konfliktu. Kelly, rozpolcený mezi osobní ctí a loajalitou ke své zemi, musí nemilosrdně bojovat se svými nepřáteli. Je však odhodlán odvrátit hrozící katastrofu a nalézt nitky, jež vedou k těm, co stojí za spiknutím.