Archivy blogu

Stíny smrti: Vražda na jatkách (La Mort est dans le pré) 2021

Mladá inspektorka Samira a velitel generálního inspektorátu Etienne vyšetřují vraždu muže, jehož mrtvola byla nalezena na jatkách. Na krku měl pověšenou ceduli s tajemným vzkazem…

Stíny smrti: Vražda na policejní akademii (Murder in Rochefort-sur-Mer) 2021

Emma a Adrien chtějí odjet na romantickou dovolenou. Adrien je ale povolán k vyšetřování vraždy, protože na četnické akademii byla nalezena oběšená instruktorka…

Přes hranici (The Crossing) 2021

Filmové vyprávění rozehrává vzpomínání dnes už staré paní Kyony na dalekou cestu, kterou museli v dětském věku podniknout s bratrem Adrielem. V šesti kapitolách oživuje příběh epizody jejich útěku z rodného města Novi Varna před razií vesnického pogromu, během něhož jsou zatčeni jejich rodiče. Kyoně vstupující do puberty a Adrielovi se podaří shodou okolností upláchnout a nastoupit na vlak do Stemetsvaru. Bez prostředků i bez opory se ocitají v prostředí dětí ulice a nejrůznějších zlodějů, které vede Iskander, než jsou umístěni do spartánské rodiny na nucenou převýchovu v Basse‑Bathélie. Na popud rebelující Kyony, která se odmítá podřídit přísnému domácímu dozoru, znovu utíkají, tentokrát do hustého, temného lesa. Silná vánice načas rozdělí oba pronásledované sourozence, sestry se na zimu ujímá stará osamělá čarodějnice, která žije mezi vlky v lesní chalupě. Až na jaře se Kyona opět setkává s Adrielem v prostředí cirkusu, který pod velením Madame putuje pomalu k hranicím. Pod šapitó pořádajícím cirkusová představení se skrývají další běženci. Krásné tanečnice spí v noci s okolními vojáky, aby tak vykupovaly pro nesourodé a svobodomyslné společenství trochu bezpečí a nerušený postup ke svobodě. Dospívající Kyonu si zatím předchází lehkomyslný, ale i okouzlující mladík Erdewan. Oběma sourozencům jsou na stopě vojáci a zejména posluhovač režimu Jon Zuyld. Po dalším útěku jsou zadrženi a umístěni v horském táboře, kde se spolu znovu setkávají s Iskanderem. Ten se uchází stejně jako Erdewan o Kyonu i vychází najevo, že je nejen volavkou pracující pro Jona Zuylda. Zároveň se snaží všem pomoci dostat se na svobodu, která se nachází už na druhé stráni válkou a nenávistí zničené země. Kyona si uvědomuje, že na celé cestě putování za vytouženou svobodou musí platit velkou cenu – přichází postupně o své nejbližší, které má ráda…

Jsme živé bytosti (We Are Living Things) 2021

Moje láska, mon amour (Mi iubita, mon amour) 2021

Jeanne jede s přáteli do Rumunska na rozlučku se svobodou. Tam se setká s Ninem a jeho rodinou. Jí je sedmadvacet let, jemu sedmnáct. Přestože pocházejí z úplně odlišných světů, pro oba je toto setkání začátkem vášnivého a nezapomenutelného léta.

À la source de la tyrannie (Roots of Tyranny) 2021

než sa z nich stali diktátori, každý z nich bol raz dieťaťom, či tínedžerom. Tento film sa vám pokúsi odhaliť detstvo a mladosť týchto tyranov dvadsiateho a dvadsiateho prvého storočia.

Ztracené iluze (Lost Illusions) 2021

Lucien je mladý neznámý básník, žijící ve Francii 19. století, který do svého bytí vkládá velké naděje a ambice. Opouští rodinnou tiskárnu v kraji, z něhož pochází, aby zkusil najít štěstí v Paříži po boku své patronky. V tomto úžasném městě se brzy ocitá vydaný napospas vlastnímu osudu a postupně objevuje zákulisí světa zisku a přetvářky. Lidskou komedii, ve které je možné vše koupit či prodat: literární věhlas i tištěná média, politiku i city, pověst i duši. Lucien bude milovat, bude trpět a vystřízliví ze svých iluzí.

Levhart anatolský (Der anatolische Leopard) 2021

V nejstarší turecké zoologické zahradě se mezi osamělým ředitelem a přehlíženou úřednicí vytvoří překvapivě silné pouto. Zatají totiž smrt nejstaršího obyvatele zoo, anatolského levharta, a následně zinscenují jeho útěk, aby zastavili proces privatizace. To vede k frašce, která se rychle vymkne kontrole.

Křehký (Fragile) 2021

Dvacetiletý pěstitel ústřic Azzedine dostane geniální nápad, jak požádat svou přítelkyni Jess o ruku. Ukryje zásnubní prsten do čerstvé ústřice! Jeho milá je však po dlouhém dni v práci vyhladovělá a nacpe si ústřici rovnou do úst. Sice se nakonec neudusí, ale s jejich vztahem je konec. Az je citlivý člověk. Matka, babička i starší sestra se mu snaží pomoci, i když si z jeho milostných patálií trochu utahují. Jeho přátelé ho také chtějí rozveselit, bohužel neúspěšně. Jednoho dne se však po letech strávených v Paříži vrací do města Lila, která se rovněž snaží vzpamatovat z rozchodu. A přesvědčí Azu, aby se pokusil získat svou přítelkyni zpět tanečním vystoupením.

Chempion mira (Chempion mira) 2021