Archivy blogu

Klebetnice (Klebetnice) 1978

Príbeh podľa Carla Goldoniho z prostredia Benátok. Mladú Chechinu ohovárajú zlomyseľné miestne klebetnice. Pred očami susedov i svojho nastávajúceho sa dáva do boja proti týmto klebetám, najmä čo sa týkajú jej nemanželského pôvodu.

Krevní msta (Revenge) 1978

V malom mestečku na Sicílii zavraždil vodca mafiánskeho klanu Vitto Acicatena Angela Paterna, ktorý sa zaplietol do stávky rybárov za zníženie cien. Jeho manželka Concetta (Sophia Loren) bola svedkom vraždy a navyše sa jej bezprostredne potom narodilo mŕtve dieťa. Súd uzavrel prípad, pretože páchateľ je neznámy a Concetta sa márne dovoláva spravodlivosti. Socialista a advokát Rosario Mario Spalone (Marcello Mastroianni) sa chce angažovať do tohto prípadu, aj kvôli náklonnosti ku Concette. No z Ameriky prichádza ďalší nápadník, Angelov bratranec, Nick Saint Miquelle (Giancarlo Giannini), ktorý uplatňuje skôr nelegálne prostriedky k dosiahnutiu spravodlivosti. Concetta bojuje proti neprávosti, proti Acicatenovi, ale najväčší zápas vedie s vlastnými citmi v ľúbostnom trojuholníku.

Když kluci drží basu (Když kluci drží basu) 1978

Televizní komedie o jednom ryze mužském koníčku, dalo by se říci přímo lovecké vášni… Telefonní mechanik Zajíček má spoustu zájmů, mezi které patří myslivecká vášeň, kterou ovšem ženě zapírá. Výlet s myslivci na hon a následné posezení s děvčaty a s kamarádem proto plánuje tajně. Na to ovšem potřebuje volno z práce a také obelstít manželku, v čemž mu kamarádi rádi pomohou. Lest i lov se vydaří, ale při cestě za kamarádem si Zajíček splete jeho byt a vleze na jiný balkon, při čemž ho překvapí policie. Protože měl celou akci dokonale zakonspirovánu, neprokáže muž svou totožnost. Každý z kamarádů i jeho manželka samozřejmě tvrdí, že se musí jednat o jiného člověka…

Kdo zabíjí nejlepší evropské šéfkuchaře? (Someone Is Killing the Great Chefs of Europe) 1978

Co dělat, když člověku tak chutná a kila jdou pořád nahoru? Lékaři varují, bez důsledné diety do půl roku zemřete! Vyhlášený král labužníků Maximillian Vandeveer (Robert Morley) by pro svou nezvladatelnou vášeň k prvotřídnímu jídlu potřeboval svérázné řešení – zbavit se těch, jejichž dobroty ho zabíjí. Potom ale někdo začne nejlepší evropské kuchaře vraždit přesně v pořadí podle Maxovy gastronomické příručky…

Lvi salónů (Lvi salónů) 1978

Na rozestavěném pražském sídlišti stojí maringotka a v ní bydlí dva mladí zedníci, na které ve městě čekají nejrůznější životní zkušenosti. Kolem dvou venkovských zedníků pohlcených velkoměstem je tu rozehrána zábava více než rozpačitá, bezzubá, prozrazující, že v době vrcholící normalizace se i veselohernímu žánru dařilo bledě, především byly nežádoucí jakékoli satirické narážky. Bez citu pro humornou nadsázku a bez vtipně pointovaných zápletek se odvíjí příběh, který ukazuje, jak se hrdinové, přebývající v maringotce stojící na rozestavěném sídlišti, potýkají se všelikými nástrahami velkého světa… Nepomohla ani účast oblíbených herců s pitvořícím se Josefem Dvořákem v čele.

Drak z chrámu Šaolin 2: Lehkomyslný bojovník (Drak z chrámu Šaolin 2) 1978

V tomto filmu nám Jackie Chan opět předvede svá bojová umění. Pokračuje válka klanů a Jackie se svým smyslem pro čest a spravedlnost mstí své přátele a vítězí v napínavých a nebezpečných soubojích.

Corleone (Corleone) 1978

Dobrodružný, téměř westernový příběh vzestupu, slávy i pádu mladíka Vita Garganoa z malého sicilského městečka Corleone, jenž se svou ctižádostivostí vypracuje během krátké doby na mocného šéfa mafie.

Tichý společník (The Silent Partner) 1978

Miles Cullen je nesmělý bankovní úředník, kterému se jednoho dne obrátí život vzhůru nohama. Náhodou totiž odhalí připravovanou bankovní loupež, ale ještě předtím, než k ní dojde, ukradne peníze sám. Poté, co se o tom po svém neúspěšném pokusu banku vyloupit dozví sám sadistický zločinec Harry Reikle , Cullena vypátrá a zatáhne jej do nebezpečné hry na kočku a myš, v níž hlavní roli hraje ukradených 50 000 dolarů.

Piraňa (Piranha) 1978

Americký filmový horor, ve kterém se hrozbou nevinných lidí stává velké hejno nechvalně proslulých dravých rybek, kterým se podaří utéci z experimentálního vědeckého ústavu, financovaného americkou armádou. Jejich cesta vede přímo do blízkého jezera, které je vyhledávanou turistickou atrakcí a jehož břehy jsou v letních měsících obleženy lidmi, kteří se sem sjíždějí z celého širokého okolí, aby se tu opalovali nebo si zaplavali. V okamžiku, kdy se k jezeru blíží smrtelné nebezpečí v podobě hladových rybiček, přijíždí k jezeru také autobus plný malých školáků.

Ježčí kůže (Ježčí kůže) 1978

O nevděčné princezně, Janíčkovi a kouzelné dýmce. Nebude to poprvé, kdy se chudý mládenec mohl oženit s princeznou. Trochu mu k tomu napomohla kouzelná dýmka od dobráckého stařečka, ale kdyby nebyl odvážný, sotva by zabránil loupežníkům ukrást králi korunu. Žádného vděku se nedočkal a nejhůř se k němu zachovala princezna Juliška. To se ví, že byla po zásluze postrestaná a ještě ráda by si Janíčka vzala za muže. Ten už měl ale v srdci zapsanou skromnou služtičku Maryšku, o které věděl jistě, že není rozmazlená a nevděčná.