Archivy blogu

Jake, kocour z vesmíru (The Cat from Outer Space) 1978

Na Zemi přistane inteligentní telepatická kočka z jiné planety a potřebuje opravit svou porouchanou kosmickou loď.

Maxipes Fík filmuje (Maxipes Fík Shoots a Film) 1978

Silvestrovský večerníček pro dospělé.

Děvčátko (Pretty Baby) 1978

Ocitáme se v New Orleansu v roce 1917 ve čtvrti červených luceren. Prostitutka Hattie (Susan Sarandon) žije se svou dvanáctiletou dcerou Violet (Brooke Shields) v bordelu Madame Nell. Protože je Violet odmalička obklopená atmosférou sexu a divokých večírků, touží se stát také prostitutkou a tak Nell zorganizuje aukci o její panenství. Za několik měsíců se Hattie vdá za bohatého zákazníka a Violet se přestěhuje k mladému fotografovi Bellocqovi (Keith Carradine), který je do ní bláznivě zamilovaný. Violet se tak stává podivnou figurkou – předčasně vyspělou ženou, která v srdci přesto stále zůstává nevinným dítětem.

The Buddy Holly Story (The Buddy Holly Story) 1978

Mysteries (Mysteries) 1978

Okupace ve 26 obrazech (Okupace v 26 obrazech) 1978

Jugoslávie, Dubrovník 1941. Pár měsíců před vznikem ustašovského Nezávislého státu Chorvatsko, loutkového státu nacistické Německé říše. Tři přátelé, Niko, Toni a Miho, vrstevníci z bohatých dubrovnických rodin, žijí bezstarostným životem. Toni se zamiluje do Nikovy sestry Ane a na jejich zásnubách tři sobě si blízké rodiny očekávají okupaci. Přátelství pokračuje, ale nové okolnosti okupace je čím dál více rozdělují. Toni se vzhledem ke svému italskému původu stává fašistou. Miho je jako žid zatčen a jako zázrakem se mu podaří uniknout z krvavého ustašovského masakru v autobusu. Niko přechází k nelegálnímu hnutí Svazu komunistické mládeže… Okupace ve 26 obrazech je první částí válečné trilogie režiséra Lordana Zafranoviče, která dodnes šokuje drsně zachycenou realitou zla na pozadí krásného Dubrovníku…

Hvězdná srážka (The Adventures of Stella Star) 1978

Z trestanecké planety jsou propuštěni vesmírní pašeráci Akton a Stella Star (Caroline Munro). Sám Císař je omilostnil, aby se vydali na nebezpečnou cestu – mají vypátrat úkryt zlotřilého vévody Zarth Arna a najít loď ve které ztroskotal jediný císařův syn (David Hasselhoff). V doprovodu šéfa galaktické policie Thora a robota Ella navštěvují planetu amazonek, planetu ledu a planetu neandrtálců, zatímco se schyluje k rozhodujícímu střetu mezi Císařem a Zarth Arnem… Svérázný příspěvek italské kinematografie k žánru space opery volně kopíruje scénář Hvězdných válek Nové nadějě, ne však jejich technické provedení a tak vyznívá značně béčkovitě a roztomile naivně.

Rozvedená žena (An Unmarried Woman) 1978

Našel si mladší partnerku, ta zrada zcela otřásla jejím životem. Jill Clayburghová v hlavní roli amerického filmu. Erika pracuje v newyorské umělecké galerii v Soho, bydlí s manželem Martinem na Manhattanu a starosti o rodinu a jejich patnáctiletou dceru Patti ji dostatečně naplňují. Poměrně poklidný život Eriky se zhroutí, když jí Martin po šestnácti letech společného soužití nečekaně oznámí, že nutně potřebuje změnu. Tou změnou je ve skutečnosti mladá žena, do níž se zamiloval, a proto požaduje rozvod. Erika se cití nejen zrazená a podvedená, ale zdá se jí, že všechny změny spojené s novým životem prostě neunese… Film, který nabízí hlubší náhled do života a problémů současné ženy podle vlastního scénáře natočil režisér Paul Mazurski. Příběh svojí tematikou a zpracováním v době svého vzniku, vzbudil velkou pozornost a získal řadu ocenění. Úlohu Eriky ztvárnila Jill Clayburghová, která hrála ve filmech Stříbrný šíp, Tančím, jak nejrychleji dovedu, Začít znovu, Napůl drsňák.

Klebetnice (Klebetnice) 1978

Príbeh podľa Carla Goldoniho z prostredia Benátok. Mladú Chechinu ohovárajú zlomyseľné miestne klebetnice. Pred očami susedov i svojho nastávajúceho sa dáva do boja proti týmto klebetám, najmä čo sa týkajú jej nemanželského pôvodu.

Krevní msta (Revenge) 1978

V malom mestečku na Sicílii zavraždil vodca mafiánskeho klanu Vitto Acicatena Angela Paterna, ktorý sa zaplietol do stávky rybárov za zníženie cien. Jeho manželka Concetta (Sophia Loren) bola svedkom vraždy a navyše sa jej bezprostredne potom narodilo mŕtve dieťa. Súd uzavrel prípad, pretože páchateľ je neznámy a Concetta sa márne dovoláva spravodlivosti. Socialista a advokát Rosario Mario Spalone (Marcello Mastroianni) sa chce angažovať do tohto prípadu, aj kvôli náklonnosti ku Concette. No z Ameriky prichádza ďalší nápadník, Angelov bratranec, Nick Saint Miquelle (Giancarlo Giannini), ktorý uplatňuje skôr nelegálne prostriedky k dosiahnutiu spravodlivosti. Concetta bojuje proti neprávosti, proti Acicatenovi, ale najväčší zápas vedie s vlastnými citmi v ľúbostnom trojuholníku.