Archivy blogu

A Bride for Christmas (A Bride for Christmas) 2012

Len slepý by nevidel, že sú Aiden a Jessie pre seba stvorení… Lenže, ako na potvoru, je tu tá… Hlúpa stávka!Znie to možno neuveriteľne, no aj tretí pokus pôvabnej Jessie Patterstonovej (Arielle Kebbel) zakotviť v manželskom prístave sa skončí, ehm, totálnym fiaskom – rovnako ako už dvakrát predtým totiž ujde svojmu aktuálnemu nastávajúcemu priamo spred oltára, pretože ju zrazu osvieti, že Mike (Sage Brocklebank), lebo o ňom je práve reč, jednoducho nie je pre ňu ten pravý! A nielen to, Jessie sa totiž rozhodne okamžite skoncovať s mužmi a na akékoľvek zbližovanie zabudnúť na veľmi, veľmi dlhý čas, najlepšie navždy… Lenže toto jej predsa len dosť nereálne predsavzatie je razom zabudnuté, keď jej osud privedie do cesty šarmantného voľnomyšlienkara Aidena (Andrew W. Walker) – zrazu sa jej totiž zdá, že má svoje vysnívané šťastie konečne na dosah ruky a počuje v diali dôverne známy zvuk svadobných zvonov! Lenže… Jessie, žiaľ netuší, že sa Aiden práve stavil so svojimi priateľmi, že sa mu do Vianoc podarí zbaliť vybranú ženu a presvedčiť ju, aby si ho vzala! Čas sa mu ale povážlivo kráti, pretože do Vianoc zostávajú už len necelé štyri týždne! A ako na potvoru si síce inak absolútny antiromantik Aiden počas adventu uvedomí, že sa do Jessie naozaj zamiloval, no ona sa zase medzičasom dozvie o tej hlúpej stávke…! Ťažko povedať, čo za týchto okolností vôbec majú šancu na spoločné šťastie a budúcnosť…?

Bitva u Vídně 1683 (11 settembre 1683) 2012

V lete roku 1683 pred brány Viedne dorazila tristotisícová armáda Osmanskej ríše, ktorej velil veľkovezír Kara Mustafa. Začalo sa obliehanie Viedne. Osud mesta sa po úteku cisára Leopolda stáva čoraz neistejším. Ak by Viedeň padla, osmanská armáda sa ľahko dostane až k Severnému moru či pred brány Ríma. Po mnohých týždňoch obliehania dochádza v dňoch 11. – 12. septembre 1683 k rozhodujúcej bitke, v ktorej sa váhy medzi víťazstvom a porážkou niekoľkokrát preklopia. V okamihu, keď všetko speje k víťazstvu armády osmanského veľkovezíra, dorazí na bojisko poľská armáda pod vedením kráľa Jána III. Sobieskiho. Poľské husárske vojsko zvedie vražedný boj, ktorý rozhodne nielen o osude cisárskeho mesta, ale aj celej Európy.

Řád a chaos E2 (Order & Disorder E2) 2012

Jim Al-Khalili nám ve svých dvou miniseriálech demonstruje, jak objevil člověk zákony, podle nichž se řídí vesmír, a jak poznal dva nejdůležitější pojmy dnešní epochy — pojmy energie a informace. V první části se snaží odpovědět na otázku, zdali vůbec víme, co to energie je. Ve druhé části se dozvíme, jak využil člověk sílu skrytou ve znacích — od vzniku prvních abeced, přes vynález telegrafu a děrného štítku, až po bity.

Řád a chaos E1 (Order & Disorder E1) 2012

Jim Al-Khalili nám ve svých dvou miniseriálech demonstruje, jak objevil člověk zákony, podle nichž se řídí vesmír, a jak poznal dva nejdůležitější pojmy dnešní epochy — pojmy energie a informace. V první části se snaží odpovědět na otázku, zdali vůbec víme, co to energie je. Ve druhé části se dozvíme, jak využil člověk sílu skrytou ve znacích — od vzniku prvních abeced, přes vynález telegrafu a děrného štítku, až po bity.

Occamova břitva (Occamova břitva) 2012

Manželé Vavruškovi se v nesprávný čas ocitnou na špatném místě. Stanou se náhodnými svědky vraždy. Pachatelé se jich ale překvapivě nezbaví. Naopak jim nabídnou finanční úplatu za jejich mlčení, ale pro výstrahu jim také pošlou důkazy proti nim samým. Obavy z možných následků i stupňující se psychický tlak, kdy se záhy po nálezu oběti ocitnou v hledáčku policie, začnou rozkládat jejich vztah. Detektiv Mareš tuší, že Vavruškovým brání ve svědectví strach. Čím víc se ale manželé snaží uniknout podezření, které na ně dopadá, tím více se paradoxně nechávají pachateli zatáhnout do pozice podezřelých. Když si Vavruška uvědomí, že krytím zločinců škodí především sami sobě, je už pozdě…

JFK v soukromí (JFK – The Private President) 2012

Unikátní rodinné záběry populárního amerického prezidenta … Kennedyovi. Bohatá, slavná a mocná rodina. Jen málo jmen v dějinách je spojováno s nadějí, osobním kouzlem a drsnými ranami osudu tak moc jako Kennedyovi. John Fitzgerald Kennedy nastoupil do Bílého domu v lednu 1961. Do politiky vnesl mládí, elán a smyslnost. Sen o lepší Americe ukončil dallaský atentát 22. listopadu 1963. Předčasná smrt veřejností obdivovaného a milovaného Jacka hraje zásadní roli v mýtu, který obklopuje jeho jméno. Jeho působení v úřadu prezidenta s po boku bylo později přirovnáno ke Kamelotu – mytickému hradu krále Artuše.

Dámy, nedámy (Work It) 2012

Jack Whitehall Live (Jack Whitehall Live) 2012

První samostatný stand-up speciál oceňovaného britského komika Jacka Whitehalla.

UFO Mimozemská invaze (Alien Uprising) 2012

Pět mladých lidí jednoho krásného rána probudí a zjistí, že jim náhle nefungují mobilní telefony, rozhlas ani elektřina. Hed se vydají zjistit, co se děje, a náhodou zahlédnou obrovský létající talíř. Brzy se civilizace, jak ji známe, začne rozpadat, a pětice přátel se ocitá uprostřed anarchistické vřavy.

1961: Jurij Gagarin, první člověk ve vesmíru (Mystères d’archives: 1961. Gagarine, premier homme dans l’espace) 2012

Známé i nově objevené záběry z archivů, ukazující událost, která změnila poměr sil velmocí v dobývání vesmíru… Onu středu 12. 4. 1961 vzlétl člověk poprvé do vesmíru. Byl to sovětský občan a jmenoval se . O dva dny později byl v Moskvě přivítán jako národní hrdina nejvyšším představitelem komunistické strany – . Na cestě mezi letištěm a Rudým náměstím ho čekaly ovace ohromného množství lidí. Během posledních osmačtyřiceti hodin se zpráva o kosmonautově úspěchu rozšířila po celém světě. Necelé čtyři roky poté, co byla vyslána na oběžnou dráhu první umělá vesmírná družice – Sputnik, se potvrdil náskok Sovětů před Američany. Bylo to významné vítězství ve vesmírných závodech a uprostřed studené války rovněž skvělá propagace komunistického režimu. Gagarinův úspěch byl pro Spojené státy opravdovým políčkem do tváře.