Archivy blogu

Cosi je ve vzduchu (Something in the Air) 2012

Paříž na začátku 70. let. Gilles, mladý vysokoškolský student, je zcela pohlcen politickou a tvůrčí vřavou tehdejší doby. Stejně jako jeho přátelé, i on se zmítá mezi svým radikálním postojem a osobními ambicemi. Skrze romantická setkání a umělecké objevy se Gilles a jeho přátelé dostanou do Itálie a následně do Londýna. Další, co na ně však čeká, je nelehká volba. Tito mladí nadšenci se budou muset konečně rozhodnout, kde je, v této bouřlivé době, jejich místo.

Rags (Rags) 2012

Co by se stalo, kdyby popelka nebyla dívka, ale chlapec? Charlie je sirotek, jenž žije s nevlastním otcem a s nevlastními bratry. Není ale jen tak obyčejný chlapec. Je velmi talentovaný zpěvák a skladatel. Nemá to snadné, přivydělává si tancováním a zpíváním na ulici. Vše se ale změní, když poznává slavnou zpěvačku Kadee, dceru hudebního magnáta. Splní se Charliemu sen stát se úspěšným zpěvákem?

Moje šťastná hvězda (Ma bonne étoile) 2012

Louise od narození vyrůstá s koňmi. Po smrti matky se ujme její klisny Markýzy a trénuje ji na dostihy. Mohla by tak zachránit rodinný hřebčín před bankrotem. Věřitelé jim však stáje přesto vezmou a Louise nezbývá než se s Markýzou pokusit vyhrát velkou cenu Normandie…

Věčný neklid (Restless) 2012

Ruth Gilmartinová navštíví svou matku Sally na venkově v Cambridgeshireu. Během návštěvy se dozví, že Sally je v skutečnosti ruskou utečenkou, rodným jménem Eva Delectorskaya, kterou si Britové v roce 1939 najali jako špionku. Poté, co se Evě podařilo utéct před smrtí v Nizozemsku, byla poslána do Ameriky, aby svedla ženatého prezidentova poradce Masona Hardinga. Měla za úkol zjistit, zda Američané vstoupí do války po boku Spojenců. Po úspěšném ukončení mise dostane další úkol – doručit americkým agentům mapu, která nastiňuje plán německé invaze do Spojených států. Ještě i v roce 1970, dávno po skončení války, věří, že její život je v ohrožení a svou dceru šokuje prozrazením informace, že si nedávno zakoupila zbraň za účelem sebeobrany. Přesvědčí Ruth, aby v roli novinářky zajímající se o špionáž ve válečných letech kontaktovala Romera, a tak se dozvěděla jeho současnou adresu…

Bůh miluje kaviár (O Theos agapaei to haviari) 2012

Věříme,že tenhle film udělá lidem jenom dobře, zvláště Řekům. Zklidní jejich duši,ale také je udělá hrdými. Giannis Smaragdis Ioannis Varvakis (1745-1825), majitel lodi, obchodník a národní patron. Film Giannise Smaragdise s německým hercem Sebastienem Kochem v hlavní roli sleduje život tohoto patrona od doby, kdy byl pirátem v Egejském moři, přes jeho působení u dvora Kateřiny Veliké v Rusku, jeho obchodování s kaviárem, jeho finančního posílení boje Řeků během řecké revoluce až do jeho smrti v roce 1825 v karanténě na Zakynthu . Během Rusko-turecké války působil u dvora Kateřiny Veliké. Díky císařovně se usadil v regionu Kaspického moře a jeho podnikatelský duch vynikl v obchodu s rybami, zejména s jesetery. On byl ve skutečnosti první, který se zabýval masovou výrobou kaviáru a jeho rozšíření na mezinárodním trhu.

Osudový návrat (Fairhaven) 2012

Dave se vrací domů do pobřežního městečka ve státě Massachusetts na pohřeb svého otce, kde se po dlouhé době sejde se svými dvěma starými přáteli. Toto setkání se ukáže být osudovým…

Nejlepší zvířata Ameriky (America’s Greatest Animals) 2012

Mohou se americká zvířata postavit africkému slonovi, levhartovi, lvu, nosorožci a buvolu? Prozkoumáme připravenost dvanácti kandidátů.

Nevěra (Izmena) 2012

Sychravá romance o dvou cizincích, kteří zjistí, že jejich partneři jsou milenci.Při lékařské prohlídce se muž od kardioložky dozvídá, že jej partnerka podvádí s jejím manželem. Netrvá dlouho a lékařka šokovaného muže seznamuje s domnělými stopami hříchu, jež vedou až do hotelového pokoje milenců. Když už se zdá, že to byl celé jen výmysl deprimované ženy, která nemůže mít děti, dvojice při vzájemném románku nachází své nic netušící partnery při činu. O něco později jsou nevěrníci nalezeni mrtví a muž s lékařkou označeni za pachatele vraždy… Pochmurná studie zakázané lásky od filmového a divadelního solitéra .

Flicka 3 : Meilleures amies (Flicka 3 : Meilleures amies) 2012

Tobyho a koňa Flicku si najmú na ďalekú farmu. Kelly, dcéra majiteľky, si veľmi rýchlo obľúbi divokého koňa a napriek matkinmu zákazu sa ho snaží skrotiť a pripraviť na blížiacu sa súťaž. Avšak, čím bližšie je ku dňu súťaže, tým viac problémov sa hromadí. Kvôli nepoctivému trénerovi a rastúcim obavám musia majitelia farmu predať. Toby ale neváha zakročiť, aby zachránil nielen farmu, ale aj jej obyvateľov, zvieratá a blížiacu sa súťaž.

Cela smrti: Ve věznici státu Indiana E2 (Inside Death Row with Trevor McDonald E2) 2012

Realita trestu smrti. Život dvanácti odsouzených v americké státní věznici… V americkém státě Indiana se nachází jedna z nejstarších a nejlépe střežených věznic v Americe. Většina zdejších vězňů si tu odpykává dlouhé tresty, někteří z nich však čekají na trest smrti. Britský reportér Trevor MacDonald se svým televizním štábem měl výjimečnou možnost tuto věznici po dobu dvou týdnů navštěvovat, aby zjistil, kdo jsou odsouzení k nejvyššímu trestu a jak se s pobytem v cele smrti vyrovnávají.