Archivy blogu

Jack Whitehall Live (Jack Whitehall Live) 2012

První samostatný stand-up speciál oceňovaného britského komika Jacka Whitehalla.

UFO Mimozemská invaze (Alien Uprising) 2012

Pět mladých lidí jednoho krásného rána probudí a zjistí, že jim náhle nefungují mobilní telefony, rozhlas ani elektřina. Hed se vydají zjistit, co se děje, a náhodou zahlédnou obrovský létající talíř. Brzy se civilizace, jak ji známe, začne rozpadat, a pětice přátel se ocitá uprostřed anarchistické vřavy.

Láska a jiné trable (Love and Other Troubles) 2012

Pětadvacetiletý Ville je bývalá dětská hvězda, která se úspěšně vyhýbala svému sukničkářskému rokenrolovému otci po mnoho let. To vše se změní, když se k němu nastěhuje do bytu a oba se zamilují do téže ženy, americké učitelky country tance.

1961: Jurij Gagarin, první člověk ve vesmíru (Mystères d’archives: 1961. Gagarine, premier homme dans l’espace) 2012

Známé i nově objevené záběry z archivů, ukazující událost, která změnila poměr sil velmocí v dobývání vesmíru… Onu středu 12. 4. 1961 vzlétl člověk poprvé do vesmíru. Byl to sovětský občan a jmenoval se . O dva dny později byl v Moskvě přivítán jako národní hrdina nejvyšším představitelem komunistické strany – . Na cestě mezi letištěm a Rudým náměstím ho čekaly ovace ohromného množství lidí. Během posledních osmačtyřiceti hodin se zpráva o kosmonautově úspěchu rozšířila po celém světě. Necelé čtyři roky poté, co byla vyslána na oběžnou dráhu první umělá vesmírná družice – Sputnik, se potvrdil náskok Sovětů před Američany. Bylo to významné vítězství ve vesmírných závodech a uprostřed studené války rovněž skvělá propagace komunistického režimu. Gagarinův úspěch byl pro Spojené státy opravdovým políčkem do tváře.

Johanna a dobrodruh: Nebe nad Afrikou (Johanna und der Buschpilot – Der Weg nach Afrika) 2012

Mladá žena odjíždí do Afriky za svým těžce nemocným otcem, kterého dlouho neviděla. Namísto něj se však nakonec setká se svérázným pilotem, který ji přesvědčuje, aby zde zůstala a vedla otcovu nemocnici…

Astronaut: Poslední pouť (Last Push, The) 2012

Mise, která má objevit život na Jupiterově měsíci jménem Europa je přerušena, když jeden ze dvou astronautů zahyne při nehodě. Astronaut Michael Forrest je na cestě domů, která má trvat tři roky, úplně sám.Z fotografií je patrné, že na Jupiterově měsíci Europa jsou oceány oplývající životem. Dobrodruh Walter Moffitt investuje miliardy, aby vypravil vesmírnou loď o dvou astronautech: Nathana Millera a Michaela Forresta, kteří se mají vydat na dvanáctiletou cestu na Europu a zpět. Pak udeří katastrofa. Miller zahyne a Forrest je ponechán svému osudu na malé vesmírné lodi. Mise je v troskách. Spojení se Zemí je přerušeno a vesmírná loď je porouchaná – Forrest musí bojovat o zachování zdravého rozumu v této zoufalé situaci.

Vánoce s Holly (Christmas with Holly) 2012

Maggie Conway už má života ve velkoměstě po krk, zvlášť, když ji její nastávající nechal stát u oltáře. A tak se přestěhuje do malého města Friday Harbor ve státě Washington a konečně si plní svůj sen – otevírá si obchod s hračkami. A také potká Marka Naglea, vlastníka místní kavárny. Není to tak úplně láska na první pohled, ale skoro! Potíž je v tom, že Markovou hlavní prioritou je jeho šestiletá neteř Holly, jejíž maminka nedávno zemřela a Mark se stal jejím opatrovníkem. Mark se stěhuje ke svým dvěma bratrům, kteří mu pomohou Holly vychovat. A kromě toho má vztah se Shelby – jenže to nikam nevede. Maggie a její hračkářství jsou magickým klíčem k Hollyinu srdci, které trpí ztrátou maminky.

Kirikou a muži a ženy (Kirikou et les hommes et les femmes) 2012

Tak jako v předchozích dvou filmech o malém chlapci jménem Kirikou se opět přesvědčíme jak šikovný, zdatný, obětavý a moudrý je tento malý odvážný klučina. I tentokrát ochrání vesničany před zlou čarodějnicí Karabou a pomůže nakonec všem a dokonce i jí s opravou střech po silných větrech a vydatném dešti.

Země z vesmíru (Earth from Space) 2012

Vydejte se spolu s námi v celovečerním snímku na úžasnou cestu za poznáním a z unikátní vesmírné perspektivy uvidíte všechno, co oči normálně vidět nemůžou. Sledujte, jak amazonský deštný prales vdechuje nový život do naší atmosféry a proudy Jižního oceánu rozvádějí plyny po celé zeměkouli. Jak se díky bleskům rodí důležité živiny a rotující jádro Země regeneruje ochrannou vrstvu naší planety. A to vše v tak neuvěřitelných detailech, že vám z toho spadne čelist. Díky tomuto pohledu naše planeta ožívá jako nikdy předtím. Základem všeho, co uvidíte, je přelomová technika, která převádí hrubá satelitní data na fascinující fotorealistické digitální záběry. Nejmodernější satelity zachycují všechno, co se na naší planetě šustne, s mikroskopickou přesností, a dokonce můžou nahlédnout i do nitra Země. Odhalíme neviditelné a spolu s ním také křehkou rovnováhu, díky které existuje život. Naše kamera nezná žádné hranice.

Mateřská posedlost (Taken Back: Finding Haley) 2012

Po únosu tříleté dcery Haley nevzdala fotografka Karen snahu ji najít celých dlouhých dvanáct let. Jejími únosci byli nešťastní rodiče, kteří přišli o dítě. Aby zachránili vlastní štěstí, zničili štěstí druhých…Před dvanácti lety se nešťastnou náhodou utopila ve vaně malá Emma, dcera Susan a Dava. Pohřbí ji do neoznačeného hrobu, a Susan se rozhodne opatřit si jiné děvčátko. Zajde na pouť, kde se zrovna baví Karen Turnerová se svou tříletou dcerkou Haley. Karen Haley fotí a nechá ji jezdit stále dokola, když na chviličku otočí hlavu jinam, Haley zmizí. Karen je šílená strachy a Haley hledá, ale bohužel nenajde. Haley zmizela, ani policie nemá jedinou stopu. Karen podřídí celý svůj život hledání ztracené dcery a její manžel Tim ji po dvou letech opouští. Domnívá se, že je potřeba jít dál a smířit se s neštěstím, ale to Karen odmítá. Po rozvodu jí připadne dům, ve kterém žijí, a Karen v domě stále nechává dceřin pokojíček tak, jak ho Haley opustila. Karen hledá dceru po celé zemi, v domě nežije, ale neprodá ho, kdyby se Haley vrátila… Od únosu uplyne dlouhých dvanáct let a Karen se vrací do města. Má tu nějakou práci. Bude fotit studenty do ročenky. Nechce se však vracet do svého domu, a tak bydlí u své přítelkyně Megan, která pracuje na policii jako úřednice. Megan přemlouvá Karen, aby už s hledáním přestala a začala konečně žít, ale Karen to nehodlá vzdát. Je úplně posedlá a dost často se jí stává, že v některé dívce poznává svou dceru. Za to byla několikrát potrestaná, ale ani to ji neodradí. Mezitím Susan s Davem vychovávají Haley, které dali jméno Emma po zemřelé dceři. Emma samozřejmě nemá ani tušení, že není jejich. Byla příliš malá a na událost si již dávno nepamatuje. Susan je na Emmu velmi přísná. Emma nesmí na krok sama, Susan ji vozí do školy i ze školy a Emma, které je již 15 let, začíná mít matčiny péče plné zuby. Když ji Karen fotí do ročenky, je si jistá, že je Emma její dcera Haley. Nechce však nic uspěchat, a tak Emmu sleduje. Megan ji prosí, ať to nedělá, zase se dostane do maléru, ale Karen si nedá říct. Emma se doma zmíní, že fotografka, která je fotí do ročenky, je nějaká divná, dávala jí divné otázky. Susan okamžitě zbystří, má strach, že její temné tajemství by se mohlo prozradit, a tak Karen sleduje až do Meganina domu. Nic neudělá, jen ví, kde bydlí. I Karen už ví, kde bydlí Emma, a když nikdo není doma, vloupe se do domu a z Emmina pokojíčku vezme plechovku od Coca Coly a požádá Megan, aby v policejní databázi porovnala otisky prstů. Poté od Megan odjíždí do svého domu, aby ho připravila na Emmin příchod. Vyčíhne si vhodný okamžik, a Emmu unese. Doma pak vystrašené Emmě poví celou pravdu. Emma jí zpočátku vůbec nevěří a chce, aby ji pustila, ale postupně se jí v paměti vybavují některé okamžiky, které potvrzují, že Karen mluví pravdu. Když Emma nepřijde domů, Susan dojde, že je zle. Ač ji Dave prosí, aby nic nepodnikala, Susan si vezme pistoli a jede do Meganina domu…