Archivy blogu

Odysseus (Odyssea) 1997

Dvoudílná televizní minisérie režiséra Andreie Konchalovského vychází z dávného Homérova eposu o muži, který musel překonat mnoho životních překážek na své strastiplné cestě, aby se po dvacetiletém odloučení vrátil ke své milované Penelopé.

Dying to Meet You (Dying to Meet You) 1997

Barbara (Barbara) 1997

Adaptace románu, který napsal Jørgen-Frantz Jacobsen, o problematickém vztahu kněze Poula a svůdkyně a dvojnásobné vdovy Barbary .

Bláznivé manévry (McHale’s Navy) 1997

Poklidné dny penzionovaného námořního kapitána Quintona McHaleho přeruší zpráva, že někdejší protivník major Vladikov ohrožuje jeho milovanou ostrovní základnu. Proto kapitán znovu navlékne bílou uniformu a postaví se do čela posádky zmatkářů, s nimiž uskuteční řadu neuvěřitelných manévrů proti nepříteli na obranu svého ostrovního ráje.

My Son the Fanatic (My Son the Fanatic) 1997

Film o mužovi, ktorého sklamú jeho ideály. Najprv v podobe syna, ktorý sa obráti na moslimskú vieru, neskôr v priateľke“ prostitútke. Film ukazuje rozdiely v kultúrach v globálnej sfére – prisťahovalci vs. domáci – ale aj v lokálnej sfére, v domácnosti. Keď si syn pozve moslimského duchovného domov, hlava rodiny nie je moc nadšená, hlavne keď vidí, že sa mu všetci prispôsobujú (ženy obedujú v samostatnej miestnosti). Film o tom, že hoci sú rozdiely medzi kultúrami veľké, ich problémy sú rovnaké a riešenia veľmi podobné.

Červený kamínek (Červený kamínek) 1997

Romantická pohádka si klade věčnou otázku, co je v životě důležité, zda bohatství nebo upřímná láska. Zeman Ješek si obklopen přáteli a pěknými děvčaty užívá života, zatímco jeho stárnoucí matce přibývá vrásek na čele. Tvrz chátrá, ale její syn, místo, aby se dal konečně do poctivé práce, sní o zlatě a bohatství, které podle pověsti skrývá nedaleká Bílá skála. Ani upřímný cit hodné Johanky jej doma neudrží a Ješek se jednoho dne vydává na cestu za zlatým přeludem. A je to právě věrná láska jeho dívky, která jej z moci Ducha skal vysvobodí…

Země dinosaurů 5: Tajemný ostrov (The Land Before Time V: The Mysterious Island) 1997

Když na zem padnou černá mračna, malí dinosauříci se vydávají objevit úrodnou zem, kde bude dost potravy pro všechny. Během cesty potkávají neznámé živočichy a nacházejí nové kamarády. Prožijte s námi nádherný příběh dinosauřích kamarádů na tajemném ostrově.

Princezna za tři koruny (Princezna za tři koruny) 1997

Království Jindřicha I. je na mizině a navíc zde straší duch lakomého dědy Maxmiliána. Král s královnou ztratí nervy, odejdou a nechají hrad i problémy synovi, mladému princi Jindrovi . Ten zůstane na všechno sám, jen s podivínským, věrným sluhou Ámosem . K záchraně království by mohlo dojít velice rychle. Hrad totiž navštívil posel Spolku pro ochranu svobodných princů, ale Ámos je zvyklý plnit rozkazy doslova. Když se dozví, že Spolek vyplácí svobodným princům 5000 zlatých, aby je ochránil před bitkami s draky kvůli rozmarným či pyšným princeznám, je už posel pryč. Zoufalý princ nařizuje sluhovi, že musí ostražitě bdít nad tím, aby se nezamiloval a neoženil. Věří, že se posel vrátí. Na hrad však místo něj přijíždí hezká princezna Pavlínka , které chůva předpověděla, že právě tam najde štěstí, lásku a bohatství!

Zdivočelá země (Zdivočelá země) 1997

Úspěšný dobrodružný seriál ČT, který vznikl na podkladě dvou románů spisovatele Jiřího Stránského Zdivočelá země a Aukce byl sestříhán do dvouhodinového filmu. Příběh je zasazen do Krušných hor i krušných časů dramatického osídlování českého pohraničí po druhé světové válce. Sem se vrací z Anglie bojový letec Antonín Maděra, aby v rodné vsi zapomněl na útrapy i hrůzy války a mohl tu žít, pracovat a mít rád své bližní, jak sám říká. Jenže ten Svatý Štěpán, jenž musela jeho rodina v roce 1939 opustit, už není tím samým místem jako dřív. Ale to, co ho zde opravdu čeká, nemohl odhadnout ani ve svých nejbujnějších představách.

Past (Going West in America) 1997

Šerif Buck Olmstead má plné ruce práce se svou volební kampaní. A právě v tomto shonu je informován o děsivém zločinu. V jednom hotelovém pokoji byly nalezeny dvě mrtvoly. Jak na mužské, tak na ženské oběti jsou jasné stopy toho, že ten, kdo zločin spáchal, postupoval s téměř chirurgickou přesností. A aby nepříjemného nebylo málo, objeví se krátce nato v Olmsteadově kanceláři agent FBI Frank LaCrosse, aby se zúčastnil místního ohledání.