Archivy blogu

My Son the Fanatic (My Son the Fanatic) 1997

Film o mužovi, ktorého sklamú jeho ideály. Najprv v podobe syna, ktorý sa obráti na moslimskú vieru, neskôr v priateľke“ prostitútke. Film ukazuje rozdiely v kultúrach v globálnej sfére – prisťahovalci vs. domáci – ale aj v lokálnej sfére, v domácnosti. Keď si syn pozve moslimského duchovného domov, hlava rodiny nie je moc nadšená, hlavne keď vidí, že sa mu všetci prispôsobujú (ženy obedujú v samostatnej miestnosti). Film o tom, že hoci sú rozdiely medzi kultúrami veľké, ich problémy sú rovnaké a riešenia veľmi podobné.

Červený kamínek (Červený kamínek) 1997

Romantická pohádka si klade věčnou otázku, co je v životě důležité, zda bohatství nebo upřímná láska. Zeman Ješek si obklopen přáteli a pěknými děvčaty užívá života, zatímco jeho stárnoucí matce přibývá vrásek na čele. Tvrz chátrá, ale její syn, místo, aby se dal konečně do poctivé práce, sní o zlatě a bohatství, které podle pověsti skrývá nedaleká Bílá skála. Ani upřímný cit hodné Johanky jej doma neudrží a Ješek se jednoho dne vydává na cestu za zlatým přeludem. A je to právě věrná láska jeho dívky, která jej z moci Ducha skal vysvobodí…

Země dinosaurů 5: Tajemný ostrov (The Land Before Time V: The Mysterious Island) 1997

Když na zem padnou černá mračna, malí dinosauříci se vydávají objevit úrodnou zem, kde bude dost potravy pro všechny. Během cesty potkávají neznámé živočichy a nacházejí nové kamarády. Prožijte s námi nádherný příběh dinosauřích kamarádů na tajemném ostrově.

Princezna za tři koruny (Princezna za tři koruny) 1997

Království Jindřicha I. je na mizině a navíc zde straší duch lakomého dědy Maxmiliána. Král s královnou ztratí nervy, odejdou a nechají hrad i problémy synovi, mladému princi Jindrovi . Ten zůstane na všechno sám, jen s podivínským, věrným sluhou Ámosem . K záchraně království by mohlo dojít velice rychle. Hrad totiž navštívil posel Spolku pro ochranu svobodných princů, ale Ámos je zvyklý plnit rozkazy doslova. Když se dozví, že Spolek vyplácí svobodným princům 5000 zlatých, aby je ochránil před bitkami s draky kvůli rozmarným či pyšným princeznám, je už posel pryč. Zoufalý princ nařizuje sluhovi, že musí ostražitě bdít nad tím, aby se nezamiloval a neoženil. Věří, že se posel vrátí. Na hrad však místo něj přijíždí hezká princezna Pavlínka , které chůva předpověděla, že právě tam najde štěstí, lásku a bohatství!

Zdivočelá země (Zdivočelá země) 1997

Úspěšný dobrodružný seriál ČT, který vznikl na podkladě dvou románů spisovatele Jiřího Stránského Zdivočelá země a Aukce byl sestříhán do dvouhodinového filmu. Příběh je zasazen do Krušných hor i krušných časů dramatického osídlování českého pohraničí po druhé světové válce. Sem se vrací z Anglie bojový letec Antonín Maděra, aby v rodné vsi zapomněl na útrapy i hrůzy války a mohl tu žít, pracovat a mít rád své bližní, jak sám říká. Jenže ten Svatý Štěpán, jenž musela jeho rodina v roce 1939 opustit, už není tím samým místem jako dřív. Ale to, co ho zde opravdu čeká, nemohl odhadnout ani ve svých nejbujnějších představách.

Past (Going West in America) 1997

Šerif Buck Olmstead má plné ruce práce se svou volební kampaní. A právě v tomto shonu je informován o děsivém zločinu. V jednom hotelovém pokoji byly nalezeny dvě mrtvoly. Jak na mužské, tak na ženské oběti jsou jasné stopy toho, že ten, kdo zločin spáchal, postupoval s téměř chirurgickou přesností. A aby nepříjemného nebylo málo, objeví se krátce nato v Olmsteadově kanceláři agent FBI Frank LaCrosse, aby se zúčastnil místního ohledání.

Zvoník od Matky boží (The Hunchback) 1997

Další z adaptací klasického románu francouzského spisovatele Victora Huga z roku 1997. Znetvořený, ale šlechetný zvoník Quasimodo pomáhá krásné cikánce Esmeraldě, do které se osudově zamiloval zločinný páter Frollo. Nesmrtelný příběh o síle lidskosti, skrývající se tam, kde by ji nikdo nečekal doplňují skvělými výkony Mandy Patinkin a Richard Harris.

Boxer (The Boxer) 1997

Láska je dar a stojí za to o ni bojovat… Čtrnáct let strávil Danny Flynn v belfastském vězení. Vešel do něj jako devatenáctiletý mladíček za atentát, jehož se s ostatními členy IRA zúčastnil, vychází z něj jako dospělý muž, který ztratil nejkrásnější roky svého života a už nechce páchat násilí. Jenže z Irské republikánské armády se nevystupuje. A rozum – i rozumní lidé – Dannymu radí: Odjeď pryč! A pak je tu Maggie, dívka, kterou tehdy miloval, na kterou myslel celých těch čtrnáct let a která teď před ním stojí skutečná. Jenže to není tatáž Maggie. Je vdaná, má syna a muže ve vězení. A irská žena, jejíž muž sedí ve vězení, je posvátná, nedotknutelná. Toho, kdo by se o ni pokusil, čeká kulka do hlavy. O důvod víc, aby Danny odešel někam daleko. Ale Danny nechce odejít. Tady je doma, a tady chce teď žít.

XXL (XXL) 1997

Nekalá konkurence musí být rychlá, levná a bez předsudků… Francouzská komedie XXL je ze světa obchodu, módy a konkurence. Pařížská čtvrť Sentier je plná obchodníků, obchodů, bister a restaurací. Neustále se tam svádí boj o každý metr, o každého zákazníka. Alain Berrebi spolu se svou sestrou podniká v konfekci. Od svých konkurentů“ – návrhářů nejzvučnějších jmen, přebírá jen ty nejlepší modely, pak vybere látky odpovídající peněžence jeho zákazníků a má svou kolekci hotovou. Berrebi je původem sefardský Žid, jeho snoubenka patří do větve aškenázů. A tak Berrebi doufá, že mu její otec vyjde vstříc a právě jemu prodá prostory, které tak nutně potřebuje. Do téměř dojednaného obchodu však vstupuje jiná větev přízně – Auvergnan Jean Bourdalou , který má dvě restaurace a toto by byla vítaná příležitost, jak své aktivity rozšířit. Ostatně o Auvergnanech se tvrdí, že jsou mezi Francouzi nejlepšími obchodníky. To ještě oba rivalové netuší, kde je skryto skutečné nebezpečí konkurence: jsou malí a neuvěřitelně hbití a nepocházejí zrovna z Francie…

Bronzová koruna (Bronzová koruna) 1997

Na královském lovu se za podivných okolností zraní malý princ a jeho otec, král, se zřítí z vysoké skály a zahyne. Mladičká princezna Klára se chytře, ale neodbytně vyptává knížete Viléma , co se vlastně při lovu událo. A když odmítne Vilémovu nabídku, že se prozatím on, namísto prince a princezny, ujme trůnu, je i se svým zraněným bratrem uvržena do temné věže. Zde se však objeví zvláštní duchové – odvážná Alžběta , která prince léčí a pomáhá mu navrátit paměť, a pohledný Konrád , do nějž se princezna tajně zamiluje…