Archivy blogu

Agenti Dementi (Mortadelo y Filemón contra Jimmy el Cachondo) 2014

Mortadelo a Filemón (Agenti dementi) jsou ti nejcennější superšpióni T.I.A. (Tajné vládní agentury) povoláni k tomu řešit zločiny, které žádný jiný agent nevyřeší… nebo spíše zpackat situace tak, jak to nikdo jiný nedokáže. Aby bylo zřejmé, jak těžké je jejich poslání, Mortadelo a Filemón využívají převleky stejně tak jako bizarní a dost často nepoužitelné nápady, které spolu s jejich originálním ostrovtipem zvrátí misi v bláznivé dobrodružství, které ve světě zločinu nemá obdoby.

Stíny smrti: Vražda v Aveyronu (Crime en Aveyron) 2014

Na venkovské farmě poblíž městečka Laguiole v Aubracu byl zavražděn čtyřicetiletý Luc Olié. Zabila ho střela přímo do hrudníku. Vyšetřování vraždy mají na starost zástupkyně prokurátora Elisabeth Richardová a policejní detektiv Paul Jansac . O podezřelé není nouze. Důvodem násilné smrti může být žárlivost, stará rodinná nesnášenlivost, ale i podvod. Vyšetřovatelé odhalují jednu stopou za druhou. A svérázná Elizabeth nikoho nešetří, ať už se jí do rány dostane někdo z obyvatel městečka nebo nebohý parťák kapitán Jansac.

Shelby (Shelby: The Dog Who Saved Christmas) 2014

Toto nie je obyčajný vianočný zázrak! Je to mágia!Deň pred Vianocami sa malému psíkovi z útulku, Shelbymu, podarí utiecť. Nájde ho malý Jake Parker, s ktorým si ihneď padnú do oka. Jake by chcel byť kúzelníkom, a tak mu Shelby pomáha ako asistent. Čoskoro sa z nich stanú najlepší kamaráti na život a na smrť. Jediný, kto im stojí v ceste, je miestny lovec zatúlaných psov Doug, ktorý sa nezastaví, kým Shelbyho nenájde a nestrčí späť do útulku. Podarí sa Jakeovi ochrániť pre ním Shelbyho? Všetko je možné! Zázraky sa predsa dejú, najmä počas Vianoc.

Promiň, že ti říkám lásko (Perdona si te llamo amor) 2014

Kuchařka lásky (Recipe for Love) 2014

Lauren Henessyová od malička ráda vařila a jejím snem je studovat v Paříži na slavné kuchařské škole jako Julia Childová. Zatím pracuje jako food-testerka v časopise Food and Enterteinment a má úspěšný food blog. Jednoho dne jí její šéfová Denise nabídne, aby dělala ghost-writerku slavnému kuchaři Dexteru Durantovi. Durant, majitel vyhlášené sanfranciské restaurace Vertigo, má úspěšnou kuchařskou show v televizi a od jeho kuchařky se očekává značný komerční úspěch. Jenže Dexter, známý svými drsnými nekompromisními způsoby, už prošvihl dva termíny odevzdání a vyhodil tři ghostwritery. Lauren o takovou práci nemá zájem, když se ale dozví, že by dostala prémii ve výši 25 tisíc dolarů, která by jí zaplatila dva roky studia na vysněné škole v Paříži, změní názor. Dexter samozřejmě spolupráci s ní hned odmítne, ale Lauren není zvyklá se vzdávat. Navíc pod drsnou slupkou zahlédne něco, co je jí samotné vlastní − perfekcionismus a vášeň pro vaření. I Dexter v ní začíná poznávat spřízněnou duši, a když ho Lauren navštíví v jeho soukromém azylu, farmě na venkově, nechá ji nahlédnout i do svého soukromí, poznamenaného nepříliš šťastným dětstvím a komplikovaným vztahem k otci…

Štěstí jako lék (Touched) 2014

Slavná spisovatelka Norma Boswellová trpí nevyléčitelnou chorobou a zbývá jí jenom několik týdnů života. Ví to ale pouze ona sama a její lékař, diagnózu zatajila před svým nejbližším okolím, oddaným manželským párem, který pečuje o ni a dům, a dokonce i před svým synem Justinem. Doktor Beck trvá na tom, že je na čase najmout ošetřovatelku, hrdá a tvrdohlavá Norma ale jednu za druhou odmítá. Teprve když nastoupí energická a stejně jako Norma tvrdohlavá Emma, dovolí jí na zkoušku setrvat. Obě ženy si mezi sebou pomalu budují vztah, založený na vzájemném respektu. Emma se dozvídá o Normině tragické ztrátě manžela před deseti lety, přes kterou se nikdy nepřenesla, upadla po ní do depresí a přestala psát. Když se vrátí z cest v zahraničí Justin, odhadne Emma, která má za sebou sama nešťastné dětství, proč se s matkou tak odcizili. Normin stav se ale zhoršuje a doktor Beck Emmě prozradí, že k roztroušené skleróze, kterou Norma trpí od svých třiceti let, se přidalo fatální virové onemocnění, progresívní multifokální leukocefalopatie. Emma musí slíbit, že to nikomu neřekne, a podepsat mlčenlivost. Doktor Beck chce vyzkoušet experimentální léčbu, Norma ji ale tvrdohlavě odmítá. Nakonec se však Emmě podaří ji přesvědčit: připomene jí, že byla nejšťastnější, když tvořila, a že by měla dopsat svou nedokončenou knihu. Léčbou si na to může koupit čas. Norma poslechne, léčbu zahájí a začne psát – a skutečně zažívá při práci dlouho nepoznané okamžiky štěstí. Justin, který o pravém matčině zdravotním stavu nic netuší, se chystá zase odjet. Emma ví, že by nebyl u matky, až bude umírat, a prozradí mu, jak to s Normou ve skutečnosti je…

Muž mých snů (My George) 2014

Annie Butlerová by se ráda stala slavnou spisovatelkou, jenže její knihy nakladatelé odmítají a ona se kvůli tomu trápí. Jednoho dne zahlédne v televizi prezentaci jiné spisovatelky. Ta právě napsala motivační knihu, jak se stát úspěšnou. Annie na základě její rady napíše knihu, ve které popíše svůj vysněný život vedle ideálního vysněného partnera, George. Knihu nabídne vydavatelům a záhy se dostaví úspěch. Úspěšná vydavatelka Della jí nejenom knihu vydá, ale také jí dělá propagaci. Má k tomu důvod. Román Můj George se rychle stává bestsellerem. Della překvapí Annie požadavkem, že na prezentacích jejích knih chce, aby Annie dorazila s oním Georgem, o kterém psala. Když jí ale Annie vysvětlí, že kniha je vlastně fikcí, Della vyrazí Annie dech tvrzením, že si Annie musí George nějak sehnat a dorazit s ním už tento týden na prezentaci knihy v místním knihkupectví. V té době matka Annie prodává dům a díky tomu se Annie setká s realitním makléřem, který prodej zajišťuje. Muž Annie doslova okouzlí a ke všemu se jmenuje George. Annie si vezme do hlavy, že právě on bude tím vysněným Georgem, který bude dál stát po jejím boku. Jenže George o Annie nejeví žádný jiný zájem než jen jako o svou klientku…

Alamto: Ráj plazů (Alamto, a Reptile Wonderland) 2014

Vydejte se s námi do nepřístupné íránské pouště mezi mimořádně vzácné plazy. Jejich schopnost přežít v extrémní podmínkách se díky evoluci vyvinula téměř k dokonalosti… Tento vzrušující a strhující přírodovědný dokument vůbec poprvé odhaluje úžasný svět Ilamu, kde žijí vzácní plazi. Vydejte se společně s námi za exotickými druhy, které se snaží urvat si pro sebe kousek naší planety. Tvůrcům se dokonce podařilo jako prvním natočit vzácnou zmiji ze západního Íránu.

Postel (Le Lit) 2014

Jedné noci, když se Nour rozhoduje, zda vyhodí svou starou postel do kontejneru, najde v její matraci obrázek s odkazem svého předka. Tento objev doslova vystřelí mladou ženu a její postel do ulic města. Svérázný krátký snímek o městě a poetické cestě dívky plné touhy. Neobvyklá odysea hrdinky a její staromódní postele a všechna nečekaná setkání vyvolají pocity nostalgie a přimějí vás prozkoumávat nové horizonty.

Oblast 51: tajné spisy CIA (Area 51: The CIA’s Secret Files) 2014

Americkou základnu Oblast 51 opřádají divoké spekulace a teorie o spiknutí. Zasvěcené osoby odhalí, co se skutečně děje za zavřenými dveřmi.