Archivy blogu

Mumínci na riviéře (Moomins on the Riviera) 2014

Oblíbení hrdinové – a to nejen mezi dětskými čtenáři – se ve filmu poté, co překonají rozbouřené moře i pobyt na pustém ostrově, dostávají na vysněnou riviéru, kde si užijí prázdninový pobyt. Skromní tvorečkové jsou ale poněkud zaskočeni komerčním světem a Muminkova maminka dokonce odchází čekat na loď, až ta její rodina dostane rozum.

Vesničanka v Paříži (La Ritournelle) 2014

Manželé Brigitte a Xavier žijí v Normandii a chovají dobytek. Poté, co se od nich odstěhovaly děti, však už jejich vztah není, co býval. Brigitte navíc trpí ekzémem, který se nedaří léčit. Pod záminkou návštěvy dermatologa se proto vypraví sama do Paříže, kde se seznámí se sympatickým Jesperem. To ale netuší, že ji Xavier sleduje…

Čtyři děti a jeden otec: Strýček Sofus se vrací (Far til fire – Onkel Sofus vender tilbage) 2014

Sofus je nevrlé dvojče Farova strejdy. Když ale přihlásí svoji australskou krávu do soutěže v dojení, Far s dětmi musí pořádně zabrat, aby vyhráli a obměkčili jeho srdce.

Posedlý láskou (The Missionaries) 2014

Lambert, čerstvě vyléčený ze silné závislosti na sexu, se snaží začít nový život od nuly. Jako seriózní manželský poradce, kterému se daří již několik měsíců abstinovat od své posedlosti, je ovšem nucen přijmout novou asistentku. Jeho odvážné předsevzetí ze skupinové terapie je tak v práci každý den ohroženo svůdnou a odhodlanou Judith, která se evidentně nenechá jen tak odradit.

(Ne)potřebuju chlapa (Facet (nie)potrzebny od zaraz) 2014

Po rozchodu s nevěrným přítelem se zoufalá třicátnice sejde se šesti bývalými partnery, aby konečně našla toho pravého.

Prokletý dům (Out of the Dark) 2014

Mladí manželé Sarah a Paul ( a ) spolu s dcerkou Hannah opouštějí New York a stěhují se do Kolumbie. Sarah tam má nastoupit jako top manažerka v továrně na zpracování papíru, kterou vede její otec Jordan . V době, kdy se seznamuje s provozem strojů a účetnictvím, Paul zůstává doma, aby se věnoval své práci – ilustracím a staral se o dítě a o domácnost. Když se jednoho dne vypraví nakupovat do města, Hannah ztratí svého milovaného plyšového koníka Silvera, což ji velmi rozruší. Trvá na tom, že jí ho vzala žena se zahalenou tváří, ale dospělí jí samozřejmě nevěří. Její oblíbená hračka se opět objeví, ale spolu s ní přicházejí noční můry. Jejich dům ukrytý v džungli vydá temné svědectví, které mělo být dávno zapomenuté…..

Tichá hora (The Silent Mountain) 2014

Mladého rakouského vojáka bojujícího v první světové válce čeká nelehký úkol. Musí se dostat přes Alpy, aby zkusil zachránit svou lásku. Jediným pomocníkem na jeho cestě budou jeho vlastní schopnosti a odhodlání.

American Muscle (Vengeance Road) 2014

John Falcon si odsedel dlhých desať rokov vo väznici. Celý ten čas sa pripravoval len na jeden okamih a oči upieral k jednému cieľu – dostať sa na slobodu a pomstiť sa všetkým tým, čo ho zradili a dostali za mreže. Dnes tá chvíľa prišla a John sa vracia do Yucca Valley. Jeho príchod však príliš nenadchne množstvo ľudí, predovšetkým jeho brata Sama .

Belgická rapsodie (Brabançonne) 2014

Vlámská kapela při soutěži o evropský titul náhle přijde o sólistu, a pokusí se proto přetáhnout velmi talentovaného hudebníka od valonských soupeřů.

Alfa a Omega: Legenda o Zubaté jeskyni (Alpha and Omega: The Legend of the Saw Toothed Cave) 2014

Mrňous – vlčí mládě Kate a Humphreyho, se vytratí na tajný průzkum do zakázané Zubaté jeskyně. Tam se potká s vlčicí, která byla pro svoji výjimečnost vyloučená z vlčí tlupy. Mrňous sebere všechnu svoji odvahu, aby pomohl přítelkyni v nouzi, a zjistí, jaký je to příjemný pocit – podat někomu pomocnou ruku.