Archivy blogu

Spolehni se (Puss) 2010

V ochotnickém divadle ve Stockholmu hrají všichni na jevišti i v životě různé role a zápletka se pořádně zamotá.

Mimina (Bébés) 2010

Pozoruhodný sběrný dokument režiséra Thomase Balmése mapuje souběžně život čtyř miminek z celého světa od narození po jejich první krůčky. Setkáme se tu se třemi holčičkami – Ponijao, která žije s rodinou a dalšími třemi sourozenci u Opuwo v Namibii Mari z japonského Tokia a Hattie ze San Franciska – a s chlapcem Bayarjargalem z Mongolska. Režisér, který se pro všechny natáčené rodiny stal rodinným přítelem, zachytil nejen důležitou část života malých človíčků, ale také různorodé zvyky a prostředí, ve kterém tyto děti vyrůstají.

Dissolution (Hitparkut) 2010

Megaconda (Megaconda) 2010

Měl to být den jako každý jiný. Nikdo neočekával, že by se zrovna dnes stalo něco neočekávaného. Život si tak nějak v poklidu plynul, dokud nečekaná sopečná aktivita neprobudila ze spánku pravěké monstrum. Anakonda obřích rozměrů se po tisících letech znovu probudila a je pořádně hladová! Naštěstí pro ni je všude okolo dost nevinných lidí, kteří se nabízejí jako snadný zdroj potravy. Dokáže se někdo takovému monstru postavit a přežít? Místnímu šerifovi a hrstce nedobrovolných hrdinů nezbude nic jiného než to zkusit, a když to půjde, tak i přežít.

Snídaně do postele (Śniadanie do łóżka) 2010

Kuchař, kterému osud zatím moc nepřál, objeví recept na úspěch, zamiluje se do atraktivní ženy a setká se s dávnou láskou.

Letní láska (Léto na Syltu) 2010

Anne zjistí těsně před vytouženou letní dovolenou v luxusním letovisku na ostrově Sylt, že její manžel má známost. Zajištěná žena v domácnosti a matka dvou dětí je nepříjemně zaskočena a nakonec se na ostrov vypraví jen sama s dětmi – namísto v zamluveném luxusním hotelu se však ubytuje v půvabném (i když lehce neudržovaném) penzionku, patřícím vlídné starší dámě Lině. Zatímco se ji její manžel Ralf pokouší vypátrat a odprosit, potká Anne rybáře jménem Jan. Ačkoliv si zpočátku zrovna nepadnou do oka, brzy se mezi nimi začne rodit určitý druh přitažlivosti. A navíc, Jan je synem jejich nové paní domácí a tak si jsou nevyhnutelně často na blízku. Mezitím prohledává Ralf celý ostrov a když konečně zjistí, kde je jeho žena s dětmi, pokouší se ji všemožně přemluvit k návratu. Jenže Anne si mezitím vypěstovala náklonnost k Janovi a musí tak nyní čelit těžké volbě – má dát svému muži druhou šanci, nebo začít úplně nový život? Režie. Thomas Nennstiel Hrají: Christine Neubauer, David C. Bunners, Brigitte Janner

Kandidáti (Kandidáti) 2010

Jak vyrobit politika, aby dobře sloužil mocenským zájmům. Mystifikační hraný dokument Alexandra Vojty.Chcete být poslancem parlamentu? Media trénink vás to naučí! Budete umět spolehlivě a efektivně prezentovat v médiích svoji verzi reality. Budete takovou realitu vytvářet. Vaše politická kariéra je na dosah! Media trénikem procházejí manažeři, celebrity, sportovci a hlavně – politici. Pod pokličku celému procesu mediální přípravy politických osobností se dívá nový nezávislý český film Kandidáti. Pár měsíců do voleb. Bezejmenná strana si najímá expertku na mediální komunikaci, aby připravila a vybrala kandidáty. Ti se sjíždějí na utajené místo s vírou, že v rámci přípravy na politický boj budou konat něco pozitivního. Jejich výkon při tréninku je však zároveň alfou a omegou dalšího působení v politice. Kandidáti jsou jako reality show. Jsou to postavy, jejichž hlavní hodnota spočívá v ochotě vystoupit před světla ramp a tam se potácet v rytmu cvakání závěrek toaparátů. Stačí je naučit pár frází a hesel. Trénink je zaplacený lidmi, kteří očekávají výsledky a nebudou nečinně přihlížet. Kandidáti ochutnají pravý význam slov kompromis, amébnost, lež, pravda, citové vydírání, nactiutrhání, manipulace, sebezapření, předstírání.

Scooby Doo a přízrak na letním táboře (Scooby-Doo! Camp Scare) 2010

Vítejte v táboře Malý los – vedoucí jsou tu přátelští, aktivity nekonečné a hrůzostrašné historky působivé. Dokonce tak, že kdykoli někdo začně vyprávět duchařský příběh, strašidelné stvoření ožije! Ale parta Záhady s.r.o. se nedá tak snadno vyděsit, takže zasedněte kolem táboráku a pár zloduchů si pěkně podáme. Scooby-Doo, Shaggy, Freddy, Daphne a Velma pátrají po indiciích, které by jim pomohly objasnit tajemství Dřevorubce, Rybího muže a Bánší z Černého kaňonu. A samozřejmě, Shaggy a Scooby-Doo jsou na horké stopě případu co bude k večeři”! Připravte se na strašidelnou letní legraci se Záhadami s.r.o. v tomto báječném, celovečerním filmu, který dá úplně nový význam termínu táborový duch”!

Scared Shrekless (Scared Shrekless) 2010

Shrek se vrací o Halloweenské noci domů, kde ho chtějí vystrašit jeho kamarádi v čele s Oslíkem a Kocourem v botách. Když se jim to nepovede, vsadí se se Shrekem, že si budou celou noc vyprávět strašidelné příběhy a kdo vydrží nejdéle beze strachu, tak vyhrál. Hra může začít.

Černá Venuše (Vénus noire) 2010

Paříž 1817, Královská lékařská akademie. Nikdy jsem neviděl lidskou hlavu, která by se tak moc podobala opičí. Verdikt anatoma Georgese Cuviera, který právě ukazuje vymodelované tělo africké ženy Saartjie Baartmanové, je kategorický. Skupina jeho významných kolegů propuká v jásot. O sedm let dříve opustila mladá služka Saartjie rodnou Jižní Afriku a pod příslibem bohatství se vydala společně se svým pánem Caezarem do Evropy. Nejdříve je vystavena v dřevěné kleci coby skutečná hotentótská Venuše“ lačným divákům londýnského panoptika, kteří se přišli podívat na abnormálně vyvinuté proporce jejího těla, poté se vydává do Paříže, kde baví chlípnou společnost a stává se předmětem vědeckého bádání.