Archivy blogu

Dýňová romance (Pumpkin Pie Wars) 2016

Faye a Lydia bývaly nejlepší kamarádky. Faye naučila Lydii péct a společně plánovaly, že si otevřou pekárnu. Jenže Faye se nakonec rozhodla podnikat samostatně a od té doby – už je to deset let – spolu nemluví. Jejich podniky si v městečku Emeryville v Ohiu konkurují. Úspěch záleží ve značné míře na tom, kdo vyhraje každoroční soutěž o nejlepší dýňový koláč, a vzhledem k tomu, že poslední tři roky byla vítězkou Lydia, zažívá Fayin podnik krušné časy. Zbývá jen naděje na získání pravidelné zakázky od velkého hotelu a pochopitelně je tu ještě soutěž, která by obstarala reklamu, protože ji přenáší místní televize. Faye je rozhodnutá tentokrát určitě vyhrát, jenže se jí stane nehoda a zlomený kotník ji zcela vyřadí z provozu. V zoufalství požádá svou dceru Casey, aby ji v soutěži zastoupila. Casey je absolventkou prestižní obchodní školy, měla lukrativní pracovní nabídky z New Yorku, ale zůstala v Emeryville, aby pomáhala matce. S účetnictvím. To totiž ovládá skvěle, péct ale vůbec neumí. Faye ji přesvědčí, že se to během několika týdnů, které do soutěže zbývají, dokáže naučit, a svěří jí svůj tajný recept. Když Casey spálí dýně tak, že se z pekárny valí kouř, dřív než hasiči dorazí Lydiin syn Sam. Casey a Sam se znají od dětství, ale nikdy se nekamarádili kvůli svým matkám, a teď by proti sobě měli nastoupit v soutěži…

Životní závod (Race to Redemption) 2016

Náhlá smrt Gentryho způsobila spoustu škody a problémů jeho manželce a dětem. Na rodinu totiž přešly jeho dluhy, které musí co nejdříve splatit. Hrozí jim, že budou muset prodat svůj rodinný ranč, ale dcera Hannah přišla s nápadem na záchranu. Tím je nadcházející jezdecká soutěž, jejíž výhra by poskytla dostatek peněz…

Albert (Albert) 2016

Albert, malá jedlička, která nadevše miluje Vánoce, se vydá za splněním svého snu na cestu z malého zahradnictví do velkoměsta.

Vánoce zas a znovu (Christmas All Over Again) 2016

Je štědrý večer a chlapec Eddie se těší, že dostane zbrusu nové vytoužené tenisky Breezy 3000. Eddie je totiž zakoukaný do dívky od sousedů, do Cindy, a doufá, že s novými teniskami by v jejích očích mohl stoupnout. Jenže když je konečně čas přijít k vánočnímu stromku, nejsou pod ním žádné dárky. A je tomu tak každý další den, každé ráno je stromeček bez dárků. Aby se Eddie vymanil ze zakleté vánoční smyčky bez dárků, vydává se za záhadným majitelem obuvi, s jehož pomocí pochopí, že Vánoce nejsou jen o dárcích.

Hnízdo hrdličky (Gnizdo gorlytsi) 2016

Po dvou letech se vrací domů na Ukrajinu. V očích však nemá radost a pod srdcem nosí tajemství… Daryna se vrací na Ukrajinu poté, co pracovala v Janově jako opatrovatelka zatrpklé seniorky. Roky její ilegální dřiny umožnily manželovi Dmytrovi postavit nový dům a jejich dospívající dceři pokračovat ve studiích. Změnily i samotnou Darynu – do své vesnice se vrací jako nezávislá žena zvyklá na velkoměsto. Je však také v desátém týdnu těhotenství se synem své italské klientky, bohatým a čerstvě rozvedeným právníkem. Darynka stojí před volbou: jít na potrat a udržet rodinu, nebo přivést na svět nový život, ale zničit rodinné hnízdo… Režisér si pro svůj film vybral silné téma Ukrajinců cestujících do zahraničí za prací (jejich odhadované číslo před válkou bylo 4 000 000). Hnízdo hrdličky získalo cenu za nejlepší ukrajinský film na Mezinárodním filmovém festivalu v Oděse a v roce 2017 zcela ovládlo první ročník obnovených ukrajinských filmových cen – Zlatá káča.

Táta, nebo máma 2 (Papa ou maman 2) 2016

Uplynuly dva roky od toho, co se jim nepodařilo klidné ukončení vztahu, při kterém vypukla bitva o to, kdo bude mít v péči děti (nechtěl je ani jeden). Vypadá to, že manželé Leroy dotáhli do vítězného konce všechny procedury rozvodu a žijí přímo idylicky vedle (tedy naproti) sebe. Příchod nových partnerů na obě rodinné strany je ale rozbuškou do klidných vod rozvedené a dobře fungující dvojité rodiny Vincenta a Florence . Bitva mezi exmanžely může začít. Opět nikdo nezůstane nikomu nic dlužen.

Pekařky z Brooklynu (Mi panadería en Brooklyn) 2016

Vivien a Chloe jsou dvě velmi odlišné sestřenice, žijící v Brooklynu, které jsou ale už od dětství prakticky nerozlučné. Alespoň tedy donedávna byly. Náhlé úmrtí jejich tety Isabelle jim zanechalo náročné dědictví. Malebnou Boulangerii tety jménem Isabelle. Vivien Moats, pracovala na částečný úvazek v obchodě, je ctižádostivou návrhářkou šperků, která má smysl pro cestování. Konečně prodala svou kolekci a chystala se na cestu do Evropy. Chloe Moats, je více naladěna na svět pečení než Vivien, ale místo toho pracuje jako jedna ze štábních kuchařek v denním pořadu Happy in the Kitchen slavného šéfkuchaře Fernanda. Vivien musí svou vysněnou cestu do Evropy odložit, aby pomohla pomoci s provozem obchodu, a chce obchůdek zachovat tradiční. Chloe dává u Fernanda výpověď a myslí si, že obchod je nutné zrenovovat do moderní podoby. Navzdory jejich zásadním rozdílům, jsou sestřenice už dlouho nejlepšími přítelkyněmi, a to od doby, kdy jejich rodiče zemřeli, takže je vychovávala teta Isabelle. Také se musí postarat o strýčka Davea, který je v důchodu a nemá kde bydlet. Vivien si na pomoc vezme i Iana, který pracoval u Isabelle. Chloe využívá svou kamarádku Danielle, aby jí pomohla zmodernizovat její půlku obchodu. Do Danielle se Ian okamžitě zamiluje a snaží se získat její srdce a pozornost. Vivien se seznámí s Paulem, z kterého se vyklube pracovník banky, který jim oznámí, že obchod je silně zadlužen a hrozí mu zabavení…

Temné tajemství (Ultimate Justice) 2016

No Panic, With a Hint of Hysteria (Bez paniki, z odrobiną histerii) 2016

Nesmělý účetní, který se tajně živí jako nájemný vrah, omylem někoho zabije a rázem má na krku mafiány, policii i blondýnu utrženou ze řetězu.

Země jahod (Jordgubbslandet) 2016

Patnáctiletý Wojtek cestuje s rodiči z Polska do Švédska, aby na farmě sbírali jahody. Pozná zde temné podsvětí, v němž jsou sběrači ze zahraničí vykořisťováni místními zaměstnavateli, kteří se ani neobtěžují zapamatovat si jejich jména. Navzdory tomu se začne zajímat o dceru z hostitelské rodiny Anneli a oba teenageři se začnou tajně scházet za zády svých rodičů. Mezi řádkami jahod tak poprvé vzklíčí mladá láska, která mezi nimi prolomí neviditelnou bariéru. Okolní svět však na jejich vztah nikdy nepřistoupí. Oba mladí milenci se nakonec ocitnou lapeni na opačných stranách barikády, zatímco se pomalu začne schylovat ke konfliktu mezi Švédy a sezónními pracovníky, který se vyhrotí v násilný střet.