Archivy blogu

Závody lásky (Racin in the street) 1991

Til Schweiger žije se svou dívkou u rodičů, jenže ona chce, aby žili u ní. On má v hlavě jen samé zavodění a nablýskanou káru, se kterou se rád předvádí. Ona mu závodění zakazuje a rozhodne se natruc, že bude soutěžit v Miss mokré tričko“.

Bezbranná (Defenseless) 1991

TK Katwullerová je úspěšnou advokátkou a spí se svým klientem, obchodníkem Stevenem Seldesem. Jednoho dne je ale nalezena jeho zkrvavená mrtvola a TK se snaží dokázat svou nevinu a zůstat při tom naživu. Spolu se svým jediným spojencem, detektivem Georgem Beutelem, se vydá po stopě vraha…

Extralarge 5: Miamský zabiják (Extralarge: Miami Killer) 1991

Bud Spencer ako súkromný detektív Jack Costello oplýva okrem impozantných telesných rozmerov aj schopnosťou poradiť si s odpornými zločincami za každých okolností. Dnes vyšetruje smrť dieťaťa. Je ďalšou obeťou neznámeho sériového vraha, ktorého média príznačne nazvali miamským vrahom?

Rue du Bac (Rue du Bac) 1991

Raphael se zamiluje do nakladatelky a bratranec Simon mu slíbí, že mu pomůže napsat geniální román, kterým si získá její srdce.

Kmen (La tribu) 1991

Mladý doktor se na pohotovosti stane svědkem události, při které nečekaně zemře mladý muž, a při pátrání po příčině pak odhalí korupci v nejvyšších patrech politiky.

Jediná (Jediná) 1991

Televízna adaptácia rovnomenného románu Kláry Jarunkovej o citovom dospievaní dievčaťa v pubescentnom veku. Príbeh mladého dievčaťa – jedináčika, pri ktorom si čitateľky dievčenských románov iste spomenú na knihu Kláry Jarunkovej o dievčati, ktoré sa prvýkrát stretáva s láskou, ale žiaľ aj s problémami v rodine. Na pohľad každodenný príbeh ôsmačky Oľgy je však aj výzvou na zamyslenie.

Krásná čarodějka (Krásná čarodějka) 1991

Kovář Kale miluje krásnou Aranku , ale matka jejich lásce nepřeje, Aranka je totiž čarodějka. Při večerní slavnosti, kdy skáčou mladí lidé přes oheň, se Aranka ztratí. V té době jede pán Jan krajem a zabloudí, najde ohniště a v zapálené svíčce se mu zjeví Aranka. Okouzlen přináší si ji domů, kde Aranka opět obživne. Její milý zatím dívku marně hledá. Setkají se ti dva ještě?

Knight Rider 2000 (Knight Rider 2000) 1991

V neveľmi vzdialenej budúcnosti sú zakázané všetky zbrane a zločincov na dobu ich trestu hibernujú. Keď začnú v uliciach mesta vystrájať ozbrojení gauneri, na pomoc povolajú nekompromisného strážcu zákona Michaela Knighta (DAVID HASSELHOFF), ktorého verným pomocníkom je umelou inteligenciou disponujúci čierny Pontiac nazývaný K.I.T.T. Vyjde však najavo, že auto bolo deaktivované. Podarí sa ho uviesť znovu do prevádzky a spolu s Mikeom zločincov eliminovať a navrátiť pokoj do ulíc?

Poprask v Harlemu (A Rage in Harlem) 1991

Když se chudý pobožný zaměstnanec pohřebního ústavu Jackson (Forest Whitaker) seznámí na plese svého podniku se svůdnou Imabelle (Robin Givens), problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Imabelle je totiž zrovna na útěku před šéfem zabijáckého gangu Slimem (Badja Djola) a jako věno si s sebou přibalila ukradený kufr plný zlata.

Klauni a vlastenci (Klauni a vlastenci) 1991

Tragikomické osudy dvou kabaretních komiků v době okupace.Kabaretní divadlo za protektorátu bylo sice pro politickou satiru a její tvůrce žhavá inspirace, ale zároveň třaskavá půda. Dva herci – Jéňa a Přemek , věční rivalové, mají rozdílný názor na to, co hrát v této přetěžké době. Zatímco Jéňa se divadla vzdává, protože v něm už nevidí smysl, Přemysl na scéně zůstává a satiru dokonce ještě přiostřuje. Zpočátku se veze na vlně diváckého úspěchu. Brzy ale zjistí, že balancuje na velmi tenkém ledě. V okamžiku, kdy si ho německý zastupitel pozve na pohovor, začíná jiná hra, v níž jde nejen o charakter, ale i o život…