Archivy blogu

Gooby – můj medvědí kamarád (Gooby) 2009

Willyho rodina se stěhuje do nového domu. A tenhle 11letý kluk je přesvědčený, že je plný zlých mimozemšťanů, co ho chtějí dostat. I proto si přeje, aby ho někdo zachránil. Odpověď se dostaví v podobě Goobyho – roztomilého, obrovského, neupravenéhochlupatého stvoření, které je ze světa vyplašené ještě víc než Willy. 0A tak tahle podivná dvojka zažívá neuvěřitelná dobrodružství, z nichž vstávají vlasy na hlavě hrůzou, a naučí se cenit si síly přátelství.

Mandie a tajná chodba (Mandie and the Secret Tunnel) 2009

Mandie Shawová musí opustit svůj domov a poprosí své čerokézské kamarády, aby ji vedli. Po strastiplné cestě severokarolínským pohořím Blue Ridge Mountains dojdou až k extravagantnímu sídlu Mandiina strýčka Johna. Zde zjistí, že se jeho loď ztratila na moři. Strýcovo služebnictvo v čele se správcem Jasonem Bondem umožní Mandie zůstat. Když se objeví cizinci, kteří si nárokují Johnovo dědictví, musí Mandie za pomoci svých kamarádů Polly a Joea jako první najít strýčkovu poslední vůli.

Lippelův sen (Lippels Traum) 2009

Je to sen nebo skutečnost?Malý chlapec žije po smrti maminky se svým věčně zaměstnaným otcem. Když tatínek odjede na služební cestu, sežene chlapci vychovatelku, která je ovšem nadmíru přísná a i zlá. Malý chlapec alespoň ve snech utíká do světa, který by se mu líbil-nebo že by to mohla být i realita? Kdo jsou Asslam a Hamita? Jeho turečtí spolužáci nebo princ a princezna z Orientu? A toulavý pes, který ho doprovází na cestě do školy, není náhodou z královského paláce? Je to sen nebo skutečnost?

Palladiáni (I Palladiani) 2009

Návštěva u obyvatel domů, které v šestnáctém století v Benátsku postavil geniální architekt Palladio.Architekt Andrea Palladio (1508–1580): U každé stavby je nutné brát v úvahu tři věci, bez nichž si žádná budova nezaslouží chválu. Jsou to: užitečnost, nebo také pohodlnost, životnost a krása. Proto není možné označovat nějakou věc za dokonalou, když je užitečná jen krátkodobě. Nebo když má dlouhou životnost, ale není pohodlná. Nebo pokud má obě tyto vlastnosti, ale chybí jí půvab. Na padesátikilometrovém úseku mezi Vicenzou s Benátkami, v oblasti Benátsko stojí dvacet nejkrásnějších domů na světě. Jsou to vily, navržené Andreou Palladiem.

Psí psycholog (Psí psycholog) 2009

První česká psí poradna na DVD! Po velkém úspěchu knihy Jak poznat psí duši natočil psí psycholog Rudolf Desenský DVD pro všechny chovatele psů a nejen pro ně. DVD umožňuje názorně předvést praktické ukázky výcviku psů a péče o ně. Rudolf Desenský ukazuje jak lépe porozumět různým psím plemenům, radí jak se o nejrůznější psy starat, jak zvládat problémy s jejich výchovou, agresivitou a jinými nežádoucími sklony a předává své letité zkušenosti. Zároveň zajímavě vypráví o svém vztahu ke psům a životě se psí smečkou.

Příběhy o lásce: Jen hvězdy se dívaly (Nur die Sterne schauten zu) 2009

Příjezd nového veterináře Marcuse a práce v jeho ordinaci dává Franzi znovu smysl života. Po smrti malého synka je její manželství v troskách, ale i tak se nové lásce brání…Franzi žije s manželem Christianem, jeho sestrou Johannou na Christianově statku. Mají šťastný život až do chvíle, kdy  tragickou nehodou přijdou o malého syna. Franzi s Christianem se odcizí – Christian začne zanedbávat statek, předhazuje Franzi, že za tu nehodu může ona a rozhazuje peníze v herně. Franzi je nešťastná, ač i její otec jí radí, aby Christiana opustila, zůstává s ním. Náhle se do vsi přistěhuje nový veterinář Markus. Franzi u něj přijme místo asistentky a po dlouhé době zase zažívá šťastné chvíle. Franzi a Markus se do sebe zamilují…

Hitlerovy zázračné zbraně (Les armes miracles d’Hitler) 2009

Během druhé světové války Spojenci přehlédli důležitý dopis britské tajné služby, který obsahoval cenné informace o síle a možnostech nového nacistického arzenálu. Netrvalo dlouho a představil světu své zázračné zbraně a vizi průmyslové války v celé hrůze. Dokument vrhá světlo na novou mocnou strategii zbrojení, kterou se vůdce nacistického Německa snažil dosáhnout jednoznačného vítězství. Nutil inženýry Třetí říše, včetně proslulého Alberta Speera, aby vyvíjeli přelomové technologie a nepřemožitelné stroje. Díky tomu vznikly tak fascinující vynálezy zkázy jako impozantní rakety V2, gigantické dělo Dora a 200tunový tank Mauss. Byl to pokrok? Utopie? Nebo snad naprosté bláznovství? Hitlerovy zázračné zbraně odhalují smrtící hrozbu moderních válek i vynalézavost lidstva v éře vojenské krize. Kromě toho prozrazuje, jak na úspěchy nacistů po válce navázali Spojenci, nebo jak zbraně ovlivnily celé následující generace vědců a tajné strategie z doby studené války.

Kamkoliv půjdeš (Same Same But Different) 2009

Německý teenager Ben a jeho přítel Ed v létě po maturitě vycestují do Kambodže na turistický výlet. V nočním klubu na diskotéce v Phnom Penhu se Ben seznámí s 21-letou barovou společnicí Sreykeo . Zamiluje se do ní a Sreyoko mu ukáže skutečnou tvář tajemné Kambodže. Jejich setkání neskončí pouze jako běžný turistický románek, na který oba aktéři po Benově odchodu zapomenou. Mezi Benem a Sreykeo se vyvine nečekané pouto a nejistá láska, kterou navzdory vzájemným citům nahlodávají předsudky Benova okolí. Po návratu do Německa Ben nadále podporuje křehkou dívku a její chudou rodinu na druhém konci světa. Zásadní zlom nastane, když Sreykeo oznámí Benovi, že byla u lékaře a zjistila, že je HIV pozitivní. Ben stojí před životním rozhodnutím. Dá udělat testy, ale jsou negativní. Zůstane v Německu budovat svou kariéru, nebo pomůže nemocné dívce v jihovýchodní Asii? Německý mladík Ben si vybere život s HIV pozitivní bývalou prostitutkou Sreykeo na opačné straně světa a odcestuje do Kambodže. Jak se ukáže, i iracionální rozhodnutí mohou dovést zamilovaného muže k vysněnému cíli.

Temný měsíc vychází (Dark Moon Rising) 2009

Dívka z malého města se setká s tajemným mladým tulákem a ti dva se do sebe zamilují. Jenže ten chlapec si s sebou nese rodinné prokletí, a na městečko se začnou valit nepředstavitelné hrůzy.

Bravo Girls: Bojovat až do konce (Bring It On: Fight to the Finish) 2009

Lina je vytrvalá, bystrá roztleskávačka z východního Los Angeles, kde na tamní střední škole excelovala v roztleskávání. Byla nejoblíbenější, nejuctívanější a nejhezčí dívkou na škole. Zároveň byla kapitánkou roztleskávaček. Její matka Isabel se vdala za velmi bohatého muže a ona se s nimi musí odstěhovat do nového místa, kde přestupuje z obyčejné státní školy do luxusní školy v západním Los Angeles. Ocitá se náhle v úplně jiném prostředí, než na jaké byla zvyklá. Je na nule, nikdo ji nezná ani neuctívá a ještě navíc musí čelit i Avery – snobské a přehnaně soutěživé hvězdě, kapitánce roztleskávaček. Aby se kvalifikovala do týmu a stala se znovu populární i zde, musí pomoci i její nová nevlastní sestra Skylar a její bývalé kolegyně a kamarádky z roztleskávačského týmu z východního Los Angeles. Při snaze dostat se zpět na vrchol objeví nového člena rodiny – Skylar. Vznikne mezi nimi pouto jako mezi pravými sestrami a také kamarádkami. Dokáže se nakonec Lina dostat do týmu a tím i zpět na vrchol nebo upadne v zapomnění a vzdá svůj boj s panovačnou a sobeckou Avery?