Archivy blogu

Stíny smrti: Záhada na ostrově (Murder on Aix Island) 2017

Na moři mezi pevností Boyard a ostrovem Aix je nalezena mrtvola v opuštěném člunu. Vyšetřováním je pověřena Solène Brachová z policejního oddělení, které sídlí na pevnině. Solène požádá o pomoc místního starostu Vincenta , ale ten váhá. Ukazuje se, že obětí je právě propuštěný lupič, který byl odsouzen za krádež klenotů. Zatímco si on odseděl dvacet let, jeho komplic nebyl nikdy dopaden. Vyšetřování nenechá kámen na kameni a ostrov plný rodinných tajemství a záhad převrátí vzhůru nohama.

Zátky (7 de inima rosie) 2017

Nelítostný byznysmen se s konkurencí moc nemaže. Nečekaná hrozba mu ale obrátí život vzhůru nohama, a tak hledá útěchu u starého kamaráda.

Stíny smrti: Cena pravdy (Murder in Saint-Paul de Vence) 2017

Za hranicemi malebné vesničky Saint-Paul de Vence na Côte d’Azur je nalezena mrtvola. Tělo mladé ženy se bezvládně vznáší na hladině bazénu jednoho z luxusních hotelů. Místní policie spolupracuje na vyšetřování případu s kapitánkou Marie Jourdanovou z Lyonu. Netypická policistka, která si nebere servítky, se s místní smetánkou rozhodně nehodlá nijak mazlit. Ale brzy se ukazuje, že její nesmlouvavé chování má zvláštní důvody.

Stíny smrti: Vražda na Korsice (Murders in Bastia) 2017

Na mole přístavu Togo dojde k vraždě obchodníka se špatnou pověstí. Mrtvole navíc někdo uřezal obě uši. Vrchní inspektorka Gabrielle Montiová se ujímá prvního případu od té doby, co se vrátila zpátky do rodného města. Vyšetřování není jednoduché. Gabrielin otec, kterým je soudce Xavier Monti kdysi zavražděného podezříval z vyděračství. Jenže od té doby, co před třiceti lety zemřel její bratr, si Gabrielle s otcem vůbec nerozumí. Najdou k sobě znovu cestu a podaří se jim dopadnout vraha?

Vymyšlená nevěsta (Psycho Wedding Crasher) 2017

Od chvíle, co začala pracovat jako švadlena pro svou tetu, přihlíží Jenna tomu, jak se nevěsty vdávají v jejích nádherných svatebních šatech. I Jenna touží po svatbě v bílém a po muži, který by ji odvedl od její zlé tety.

Jeptiška (Novitiate) 2017

Příběh se odehrává od počátku 50. do poloviny 60. let 20. století a sleduje mladou ženu, která vstoupila do noviciátu a nyní prožívá svou první lásku k Bohu. Cathleen vyrůstala na venkově v Tennessee se svobodnou matkou, která ji vychovala jako nevěřící. Díky stipendiu na katolické škole však dívka brzy pronikne do tajů a romantiky života zasvěceného Bohu. S koncem éry druhého vatikánského koncilu ohrožují život řeholnic změny v římskokatolické církvi. Cathleen se postupně mění z novicky v jeptišku a její víra je zkoušena drsnými a nelidskými podmínkami života Boží služebnice. Musí se vyrovnat s otázkami víry, sexuality i nedávných změn v římskokatolické církvi…

Tokyo Vampire Hotel (Tokyo Vampire Hotel) 2017

Tajemství mé sestry (A Surrogate’s Nightmare) 2017

Angela se nabídne své mladší sestře Shelley, která nemůže mít děti, jako náhradní matka. Když se ale objeví tajemný muž, který ji sleduje na každém kroku, zjišťuje Angela, že tajemství, které dosud nikomu neřekla, ohrožuje Shelley, jejího manžela Davida,  ji i nenarozené dítě… Angela přijíždí za svou sestrou Shelley na pohřeb matky, kterou někdo zavraždil, jak jsme viděli v úvodních sekvencích filmu. Smrt je ale považována za nehodu. Shelley se Angele svěřuje se svým trápením: strašně touží po dítěti, ale nedaří se jí počít. S manželem Davidem už vyzkoušeli leccos, jejich manželství to dost poznamenalo. Angela se nabídne jako náhradní matka a pár to akceptuje, i když David s jistým váháním. O dva měsíce později se umělé oplodnění podařilo na první pokus, Angela je těhotná. Je spisovatelka a během těhotenství hodlá napsat novou knihu. V knihovně si dělá rešerše a narazí tam na muže, kterého kdysi, na střední škole, znala, jmenuje se Kurt. Velmi se o ni zajímá, jdou spolu na večeři. Kurt strávil devět let ve vězení, teď pracuje jako elektrikář. K Angele je velice milý, ale zjevně trpí občasnými záchvaty vzteku, v restauraci např. napadne jiného hosta. Shelley se těší na dítě, má ale problémy s Davidem. Neřekl jí, že nové místo, které má dostat, je v Šanghaji.  (Ani že má poměr se svou kolegyní Norou, to se ale naštěstí Shelley nedozví.) Shelley je nešťastná, Angela ji utěšuje, že můžou s Davidem a dítětem v Šanghaji začít nový život…

Apple of My Eye (S tebou ma baví žiť) 2017

Bailey je talentovaná tínedžerka, ktorá tragicky príde o zrak pri nehode na koni. Jej milujúci rodičia Caroline a Jason robia všetko pre to, aby jej pomohli opäť sa zaradiť do života, ale ona sa nedokáže zmieriť so svojím osudom a s nikým a ničím nadviazať vzťah. Až kým nestretne Charlieho , cvičiteľa vodiacich psov, ktorý ju zoznámi s Apple, láskavým miniatúrnym koníkom, ktorý sa stane jej novými očami – a novým najlepším priateľom.

Gomorroide (Welcome to Gomorrahland) 2017

Lidi se díky svéráznému seriálu přestanou tolik bát mafiánů z italské Camorry, kteří ale na oplátku začnou vyhrožovat samotným hercům.