Archivy blogu

Husté řasy Lauriho Mantyvaary (Lauri Mäntyvaaran tuuheet ripset) 2017

Nejlepší kamarádky Satu a Heidi káží o tom, že láska není na prodej, zatímco plánují obcházet honosné svatby na finském souostroví a záměrně je sabotovat. Když se však Heidi bezhlavě zamiluje do vycházející hokejové hvězdy Lauriho Mäntyvaary, Satu zůstane na jejich plány sama. Láska, přátelství a revoluce jsou vystaveny tvrdé zkoušce, jakmile je Satu přinucena se rozhodnout, co skutečně chce. A zda se to odváží získat.

Skagerrak: Svět dvou moří (Wildes Skagerrak) 2017

Skagerrak odděluje jižní konec Skandinávského poloostrova od Dánska a přechází v další průliv Kattegat. Má členité pobřeží a je domovem nejrůznějších podob života. Daří se tu především humrům a krabům, nejrůznějším rybám a dalším mořským tvorům… Úžina, která spojuje Severní moře s Baltem a je hluboká více než 700 metrů, je nechvalně známá nebezpečně silnými proudy. Ale ty samé mořské proudy jsou zároveň zdrojem potravy pro velké roje místních ryb. Porost mořské trávy je srovnatelný s velkými loukami pod hladinou u kalifornského pobřeží. Loví tady tuleni obecní a kuželozubí, kosatky, ale také sviňuchy nebo vzácná máčka černoústá. O kousek dál se páří sumci, což je samo o sobě vcelku úžasná podívaná, kterou se podařilo nafilmovat vůbec poprvé. Pobřežní oblast Skagerraku patří k nejkrásnějším a nejrozmanitějším místům Evropy. Skagerrak je drsným, ale okouzlujícím prostředím. Odhalte Svět dvou moří v tomto okouzlující přírodovědném filmu.

Odvrácená tvář Paříže: Záhada na Place Vendôme (Mystère Place Vendôme) 2017

Paříž roku 1898 obchází strach z únosů dětí. Syn uznávané kuchařky v luxusním hotelu, Jeannin, jednoho dne zmizí. Únosce chce výměnou za jeho život, aby Jeanne zavraždila rakousko-uherského politika…

Odvrácená tvář Paříže: Záhada v Louvru (Mystère au Louvre) 2017

Krásná zlodějka Constance chce pomstít vraždu svého přítele a taky z pařížského Louvru ukrást drahocenné klenoty. Sama to ale nezvládne, tak na pomoc přizve Frederika, mistra v provazochodectví. Její plán ale naráží na krutého inspektora Thenarda, který udělá všechno pro to, aby poklad ochránil…

Čtenářský klub paní Jankelové (HaMoadon LeSafrut Yaffa Shel Hagveret Yanlekova) 2017

Čtenářský klub paní Jankelové je tajný spolek určený výhradně ženám, jehož členky opovrhují muži a v životě se řídí jediným heslem: Pravá láska neexistuje. Ženy z klubu spolu navzájem soutěží o to, která přivede nejpohlednějšího muže na pravidelné každotýdenní setkání, v jehož závěru jsou všichni muži zavražděni a rozemleti do párků. Když stárnoucí členka Sophie potká atraktivního mladíka jménem Joseph, musí volit mezi svou poslední šancí na opravdovou lásku a oddaností klubu. Snímek Čtenářský klub paní Jankelové vypráví ponurý příběh o lásce a nenávisti, ženskosti a stárnutí, síle přátelství a schopnosti říci sbohem.

Správná volba (De toutes mes forces) 2017

Šestnáctiletý Nassim je po smrti drogově závislé matky umístěn do dětského domova na předměstí. Odmítá se však začlenit do sociálního prostředí, které ho obklopuje. Vybájí si pro sebe jiný život, aby vzbudil dojem, že žije stejně jako jeho spolužáci z prestižní pařížské střední školy. Není důvod na tom cokoli měnit. Jako chodec na laně tak balancuje mezi svými dvěma životy – v pěstounské péči i mezi kamarády ze školy – které hodlá nechat oddělené za každou cenu.

Another Mother’s Son (Another Mother’s Son) 2017

Řezník, kurva a jednooký muž (A hentes, a kurva és a félszemű) 2017

Ačkoliv se příběh o rozčtvrceném řezníkovi, který umřel, protože miloval, podobá populární městské odrhovačce, vychází ze skutečných událostí. Odehrály se v Budapešti v roce 1925, kdy z místního nevěstince utekla jistá Mária Fekete. Je znechucená životem a z kolejí, kde se chystá ukončit svou bídnou existenci, ji zachrání zjizvený Gusztáv Léderer, bývalý četník.

Vakuum (Vakuum) 2017

Uprostřed příprav oslavy pětatřicátého výročí svatby je Meredith šokována zjištěním, že je HIV pozitivní. Jediný, od koho se mohla nakazit, je její manžel André. Otřesená Meredith odhalí, že ji podváděl s prostitutkami. Sdělí Andrému svoji diagnózu a vyhodí ho z domu. Avšak Meredith, jejíž celý život se vždycky točil kolem péče o rodinu, jen těžko může být sama. Po ostré hádce nakonec přistoupí na manželův návrat. Rozhodnou se vypořádat s odsouzením a nemocí společně. Čím více se blíží oslavy výročí, tím křehčejší se zdají být základy jejich dosavadního manželství. Odvážná, rozzuřená a plná naděje, Meredith cítí, že mohou prožít společnou budoucnost pouze tehdy, pokud Andrému zcela a bezpodmínečně odpustí. Kolik ran však dokáže láska unést?

Křupaví mazlíčci (Animal Crackers) 2017

Co byste dělali, kdybyste dostali krabici sušenek ve tvaru zvířátek, které mají kouzelnou moc proměnit vás v jakékoli zvíře? Owen Huntigton žije pouze prací, jen těžko hledá čas na svou ženu a malou dcerku. A pak to přijde, Owen zdědí cirkus po svém strýčkovi. Tohle by mohla být šance na změnu, na dobrodružství a zábavu, na opravdový rodinný život. Malý cirkus je ale na pokraji krachu, nestíhá konkurenci obrovského zábavního řetězce, klauni, akrobati a další už jsou postarší a leccos je bolí. Tohle dědictví se zdá být spíš prokletím a pohromou, ale pak Owen objeví starobylé tajemství strýčka Boba. Krabici s kouzelnými sušenkami, které mohou proměnit člověka ve zvíře. A najednou je tu plno zvířat, která tančí, zpívají a předvádějí akrobatické kousky – a pak se s pomocí sušenky znovu promění do lidské podoby. Nic jim nemůže zabránit v úspěchu a oživit zašlou slávu! Nebo ano? Je tady totiž ještě Horatio, zákeřný bratr strýčka Boba, který chce kouzelný cirkus jen pro sebe. A aby ho získal, je schopen udělat úplně cokoli.