Archivy blogu

Opice v nás (Die Affenbande) 2017

Jsou to hravá, společenská a inteligentní zvířata. Skrývá se za tím ale i něco hlubšího. Při jejich pozorování se odhaluje naše minulost – primát, kterého v sobě stále máme… V Africe, Jižní Americe a v Asii žije řada našich divokých příbuzných, mnohem rozmanitějších, než si většina z nás myslí. Tyto mistry ve schopnosti přizpůsobit se okolnímu prostředí rádi pozorujeme. Možná i proto, že se přitom můžeme také něco dozvědět sami o sobě. Naše cesta začíná v srdci Afriky, kde tlupa gorily nížinné východní vítá nový přírůstek. Všichni členové se chtějí seznámit s novým mládětem a dokazují, že stejně jako lidé, jsou vedeni instinktem, který jim velí starat se o svou rodinu a chránit ji. Bezpečí malé gorily závisí na jejím otci, stříbrohřbetém samci, který je vůdcem tlupy a brání její teritorium. Výhružným zjevem a projevy dokáže odstrašit dokonce i smrtelně nebezpečného levharta. Svou výškou srovnatelnou s člověkem a hmotností 150 kilogramů tento samec skutečně nahání strach. Je to pravý vládce džungle. Gorily se vyznačují láskyplnou péčí o své bližní, prales s nimi ale sdílí mnohem agresivnější lidoopi – šimpanzi. Vůdčí samci vládnou tlupě železnou pěstí a poslušnost si vynucují bitím. Jsou to naši nejbližší žijící příbuzní, kteří s námi sdílí vysokou inteligenci – umějí například řešit problémy s pomocí různých nástrojů. Příbuzným šimpanzů je i bonobo, který vypadá takřka stejně, ale chová se úplně jinak. Jakékoliv neshody vedou u šimpanzů k násilí, zatímco bonobové uvolňují napětí a vyhýbají se konfliktům prostřednictvím sexu. Každý se páří s každým bez ohledu na věk nebo pohlaví, což z nich činí přeborníky v promiskuitě. Lidoopi jsou našimi nejbližšími divokými příbuznými, představují ale jen vrcholek ledovce rozsáhlé rodiny primátů. Jen v afrických deštných lesích žije přes dvacet druhů opic – každý se vyznačuje jiným zbarvením a chováním, které umožňují jeho zástupcům využívat konkrétní část daného prostředí.

Cat Skin (Cat Skin) 2017

Tygří mléko (Tigermilch) 2017

Nejlepším kamarádkám Nini a Jameelah je 14 let. Léto právě začalo a Berlín je jejich hřiště. S ulepenými rty a těžkými víčky z pití Tygřího mléka – kombinace mléka, brandy a maracuji, vesele koketují a využívají k tomu svůj nevinný půvab. A toto léto se přihodí to, na co obě dívky čekají – na sex a opravdovou lásku s Nicem a Lukasem. Ale dospívání přináší i bolest – dívky se stanou svědkyněmi vraždy, zažijí zklamání a navíc hrozí, že bude Jameelah deportována zpátky do Iráku. Něžný a zábavný, tragický a šokující, tento strhující příběh pojednává o konci dětství. Protože i to jednou skončí, ať už člověk chce, nebo ne.

Kde se kříží oceány (Where Oceans Collide) 2017

Vydejte se na cestu po Střední Americe oblasti 6 zemí, které se chlubí nejrozmanitější divokou přírodou.

Záhada Hailey Deanové: Vražedné rande (Hailey Dean Mystery: Dating Is Murder) 2017

Někdo vraždí uživatele mobilní seznamky. Když Hailey začne hledat vraha, má podezření, že je na dobré stopě. Až později si uvědomí, že vrah zabíjí z úplně jiného důvodu, než kvůli seznámení…

Ewa Farna 10: Neznámá známá (Ewa Farna 10: Skazana na busa) 2017

Dokument Ewa Farna 10: Neznámá známá mapuje 10 let zpěvaččiny kariéry a také přípravy na jubilejní koncert. Kolem této události se také původně mělo točit dějství celého dokumentu. V tomto období se ale po dlouhých 10 letech zpěvačka nečekaně rozešla se svým managementem a poslední singly si navíc vydala pod vlastním vydavatelstvím. Postavila se více na vlastní nohy a ze slečny se stihla stát vdanou paní. Nic nepíše lepší scénář, než život sám.

Danur: I Can See Ghosts (Danur: I Can See Ghosts) 2017

Stíny smrti: Tajemství opatství (Murder in Fresange) 2017

Na jihu Francie nedaleko města Fresange dojde k vraždě. Mrtvola bratra Yvese je nalezena zavěšená za nohy na kříži postaveném na hřbitově Montjover. Kdo zavraždil křesťanského mnicha a jaký k tomu měl motiv? Vyšetřovatelé Alicia Tirardová a Alex Lazzari zjišťují, že odpověď na tuto otázku se skrývá v tajném receptu bylinného likéru, který mniši z Fressange vyrábějí už od středověku.

Dobráci (Des gens bien) 2017

Dva zloději unesou při zpackané loupeži malou dívku. Když o ní začnou zjišťovat různé věci, přestane být jasné, kdo je vlastně největší zločinec.

Island Zero (Island Zero) 2017