Archivy blogu

Dokonalý ženich (Alex & The List) 2017

Alex obdrží seznam věcí, které chce jeho přítelkyně změnit, aby se stali ideálním párem. Ačkoli Alex odmítá návrh, že je třeba cokoli změnit, rozhodne se tak učinit pod hrozbou nového konkurenta.

Zaujetí (Le Brio) 2017

Neïla Salah vyrostla v Créteil a sní o kariéře advokátky. Zapisuje se na známou pařížskou školu Assas, kde se hned první den střetává s Pierrem Mazardem, profesorem známým svými provokacemi a výpady. Jako omluvu za své chování jí nabídne, že ji připraví na prestižní řečnickou soutěž. Cynický, ale zároveň náročný Pierre by se mohl stát mentorem, kterého dívka potřebuje. Jen se budou muset oba dva zbavit svých předsudků.

México Bárbaro II (México Bárbaro II) 2017

Svatební host (Literally, Right Before Aaron) 2017

Adamův svět, který se stále vzpamatovává z rozchodu s Allison, je uvržen do dalšího chaosu, když je překvapivě pozván na její svatbu.

Svatba vzhůru nohama (Destination Wedding) 2017

Ellie zařizuje svatbu v Acapulcu své mladší sestře Mandy, a to přesně tak, jak si vždycky představovala tu vlastní. Ženich a nevěsta se však pohádají. Ellie se snaží situaci zachránit a při tom se sblíží se svým bývalým přítelem…

Balkánská pomsta (Kill’em All) 2017

Cvičený zabiják Phillipe je přivezen do nemocnice Redondo Coast, kde je také hospitalizován srbský ministr. Ten je zodpovědný za smrt Phillipových rodičů, je to tak jedinečná šance na pomstu. Phillipovi pomáhá krásná zdravotní sestra Suzanne , ale oba mají v patách nemilosrdné zabijáky. Z nemocnice se tak náhle stává válečná zóna…

Liv (The Sounding) 2017

Liv, vychovávaná na odlehlém ostrově svým dědečkem, nikdy v životě nepromluvila. Když Lionel zjistí, že umírá, nechá si na ostrov zavolat svého někdejšího chráněnce, neurologa Michaela, a požádá ho, aby chránil Livinu nezávislost. Když pak Lionel téže noci své vnučce předčítá, zradí jej hlas. Liv zvedne Shakespearovo dílo a spustí – nejprve čte, posléze začne ze Shakespearových slov spřádat vlastní jazyk. Když ji Michael uslyší mluvit, nechá ji zavřít do psychiatrické léčebny. Tam se z Liv stane hotová rebelka. Začnou se u ní projevovat násilnické sklony a hrozí, že v ústavu zůstane zavřená na doživotí. Zatímco ve světě dochází k zásadnímu obratu v postavení žen a jejich hlasy jsou ve společnosti čím dál více slyšet, Liv plně reflektuje ducha této doby.

Husté řasy Lauriho Mantyvaary (Lauri Mäntyvaaran tuuheet ripset) 2017

Nejlepší kamarádky Satu a Heidi káží o tom, že láska není na prodej, zatímco plánují obcházet honosné svatby na finském souostroví a záměrně je sabotovat. Když se však Heidi bezhlavě zamiluje do vycházející hokejové hvězdy Lauriho Mäntyvaary, Satu zůstane na jejich plány sama. Láska, přátelství a revoluce jsou vystaveny tvrdé zkoušce, jakmile je Satu přinucena se rozhodnout, co skutečně chce. A zda se to odváží získat.

Skagerrak: Svět dvou moří (Wildes Skagerrak) 2017

Skagerrak odděluje jižní konec Skandinávského poloostrova od Dánska a přechází v další průliv Kattegat. Má členité pobřeží a je domovem nejrůznějších podob života. Daří se tu především humrům a krabům, nejrůznějším rybám a dalším mořským tvorům… Úžina, která spojuje Severní moře s Baltem a je hluboká více než 700 metrů, je nechvalně známá nebezpečně silnými proudy. Ale ty samé mořské proudy jsou zároveň zdrojem potravy pro velké roje místních ryb. Porost mořské trávy je srovnatelný s velkými loukami pod hladinou u kalifornského pobřeží. Loví tady tuleni obecní a kuželozubí, kosatky, ale také sviňuchy nebo vzácná máčka černoústá. O kousek dál se páří sumci, což je samo o sobě vcelku úžasná podívaná, kterou se podařilo nafilmovat vůbec poprvé. Pobřežní oblast Skagerraku patří k nejkrásnějším a nejrozmanitějším místům Evropy. Skagerrak je drsným, ale okouzlujícím prostředím. Odhalte Svět dvou moří v tomto okouzlující přírodovědném filmu.

Odvrácená tvář Paříže: Záhada na Place Vendôme (Mystère Place Vendôme) 2017

Paříž roku 1898 obchází strach z únosů dětí. Syn uznávané kuchařky v luxusním hotelu, Jeannin, jednoho dne zmizí. Únosce chce výměnou za jeho život, aby Jeanne zavraždila rakousko-uherského politika…