Archivy blogu

Divné chování (Strange Behavior) 1981

Drsný horor od scenáristy filmu Chicago. Poklidné město čelí hrůzným experimentům.

Les Filles de Grenoble (Les Filles de Grenoble) 1981

Její kamarádku zavraždili v nemocniční posteli. Mladá prostitutka chce vraha předat spravedlnosti, a k tomu potřebuje pomoc vysoce postaveného soudce.

Jeppe z vŕšku alebo premenený sedliak (Jeppe z vŕšku alebo premenený sedliak) 1981

Klasická divadelná hra v osobitnej réžijnej interpretácii a členov DJGT vo Zvolene. Príbeh sedliaka, ktorý holduje alkoholu a na chvíľu sa stane pánom.

Po rozvodu (Po rozvodu) 1981

Alena Brůžková , matka dospělé dcery Evy a dospívajícího syna Pavla , se právě rozvedla se svým mužem Hynkem . Našla si nového přítele , se kterým plánuje svatbu, a po rozvodu s ní bude bydlet syn, jak bylo soudem rozhodnuto. O těchto skutečnostech se děti dozvídají od otce. Rodina se rozpadla, zdá se, vinou manželky a její nevěry. Jenže nic není takové, jak to na první pohled vypadá. Na debaklu tohoto manželství se podílí stejnou měrou i manžel…

Klub příšer (The Monster Club) 1981

Malý chlapec pozná ve svém tátovi upíra. Osamělý netvor se mstí kvůli zhrzené lásce a konečně tajemná vesnice ukrytá za mlhou, kde nemůžete věřit ani policistům. To jsou příběhy, které zazní v prostředí klubu, kde se i striptýz může stát horrorovou záležitostí.

Charlie Chan a kletba Dračí královny (Charlie Chan and the Curse of the Dragon Queen) 1981

Známy detektív Charlie Chan je opäť na scéne – zavolajú ho z dôchodku, aby pomohol detektívovi zo San Francisca vyriešiť sériu záhadných vrážd. Chan si vezme na pomoc svojho vnuka a stretne sa aj s hlavnou podozrivou tzv. Dračou kráľovnou.

Čtyři roční období (The Four Seasons) 1981

Klasika v podání Alana Aldy! Tři manželské páry se spolu už dlouho přátelí. Občas si vyjedou na víkend a povyrazí si. Přesto má každá dvojice nějaké problémy, které se brzy projeví. Dokážou nakonec vše překonat a dostat se z krize? V hlavních rolích hořkosladké romantické komedie o proměnách partnerských vztahů se představí herecké legendy Carol Burnettová a Alan Alda, pro kterého byl film cenami ověnčený rovněž režijním debutem.

Můžeš mi odpustit? (Můžeš mi odpustit?) 1981

V hale Hlavního nádraží se shodou nepříjemných okolností setkají manželé. Oba měli být v tu dobu někde jinde. Ona na školení, on doma. Jenže oba mají poněkud nemanželské zájmy. Ona čeká na ctitele, on doprovází přítelkyni na chatu. Nastane diplomatické klání, aby se neprozradilo víc, než je třeba…

My děti ze stanice Zoo (Christiane F. – Wir Kinder vom Bahnhof Zoo) 1981

Třináctiletá Christiane objeví na konci 70. let minulého století v Berlíně diskotékovou scénu a její život se od základů změní. Její noví přátelé berou LSD a heroin. Brzy se i ona sama stane závislou. Ráno chodí do školy a odpoledne se živí jako dětská prostitutka. Místo svobody jí drogy přinášejí jen zkázu a smrt a berou jí některé z nejbližších přátel… V kultovním filmu hraje a soundtrack je plný jeho největších hitů.

Skleněný dům (Skleněný dům) 1981

V dětských domovech se odehrávají drobná dramata, ani materiální zajištění nedokáže zajistit vše potřebné. Hlavní hrdinka tohoto příběhu se totiž nedokáže spřátelit s ostatními dětmi, naopak se upne na svou vychovatelku, jejíž sňatek a odchod vnímá jako těžkou zradu. Režisér Vít Olmer postihl dětskou mentalitu citlivě i věrohodně, scénář Ireny Charvátové odboural přebytečné moralizování.