Archivy blogu

Lyžařská hlídka (Ski Patrol) 1990

V této rozpustilé komedii se parta oddaných členů horské služby vydává zachránit lyžařské středisko Snowy Peaks od zhoubných plánů chamtivého podnikatele Marise. I když jsou členové lyžařské hlídky pěkně rozpustilí, hlavní zásluhu jim nelze upřít – bezpečnost na sjezdovkách se jim daří udržovat skvěle. Nyní je ale čeká mnohem náročnější úkol, když musí bojovat proti nepřátelskému a movitému developerovi.

Cvoci (Crazy People) 1990

Emory pracuje v reklamě a přestává mu to myslet. Jeho nejnovější nápad je Volva, ano jsou hranatá, ale bezpečná . S tím ale nepochodí u šéfa a je poslán do psychiatrické léčebny, aby si odpočinul. Mezi tím je z kanceláře jeho slogan náhodně poslán do tiskárny a jeho inzerát má úžasný úspěch. Šéf chce, aby se Emory vrátil, ale on se tam zrovna seznámil s Kathy (další pacient léčebny) a nechce odejít.

Jako anděl (Almost an Angel) 1990

Terry Dean je profesionální zloděj, kterého zrovna propustili z vězení. Při cestě z věznice však uvidí, jak se na malého chlapce uprostřed silnice řítí nákladní automobil a instinktivně hocha odstrčí. Sám ale přitom skončí pod koly vozu. Později se probouzí v bílé posteli a setkává se s Bohem, který mu dá ještě jednu šanci. A tak sestupuje zpět na Zemi, aby odčinil své hříchy, jak nejlépe umí, jedinou jeho výhodou je nesmrtelnost.

Jak Vojtěch pro princeznu do ohně skočil (Jak Vojtěch pro princeznu do ohně skočil) 1990

Romantická pohádka vypráví o Králi ohně , který se rozhodl vzít si za ženu krásnou princeznu . V jeho plánech mu naoko pomáhá vládychtivá falešná dvorní dáma . Ve skutečnosti však sama usiluje o trůn. Princezna zmizí během plesu v krbových plamenech. Ale žádné obavy, i v této pohádce se najde zachránce, který princezně přispěchá na pomoc. Je to sloužící Vojtěch , který ji už dávno miluje. A při jeho cestě za princezninou záchranou mu pomohou dary ohňových skřítků…

Když jedna bota sedí … (If the Shoe Fits) 1990

Slavný módní tvůrce Francesco Salvitore předvádí v Paříži svou nejnovější kolekci. V šatně mezi modelkami se proplétá nenápadná, nijak zvlášť hezká garderobiérka Kelly Carterová. Ačkoli usilovně pracuje, od nikoho se nedočká slůvka poděkování. Jako náplast na duši jí slouží koníček navrhuje krásné boty, své kresby ovšem ze skromnosti nikomu neukazuje. Jednoho dne potkává Kelly na ulici starší dámu, cizinku, jež zabloudila, a ochotně jí pomůže. Téhož dne se potkají ještě několikrát a postupně se spřátelí. Dívka netuší, že její nová známá je ve skutečnosti čarodějka a že se rozhodla ji odměnit a od základu změnit její život…

O nebojácné Bětce (O nebojácné Bětce) 1990

Pohádka o tom, jak je někdy velmi snané učinit špatné rozhodnutí, ale velmi těžké napravit jeho následky… Obětovat život přítele dokázal princ Filip celkem snadno, ale vyrovnat se pak s vlastním svědomím už tak snadné nebylo. Ačkoli princ svého činu lituje, neví, jak jej napravit. Teprve nebojácná a chytrá Bětka dokáže zdánlivě nemožné a spolu s princem Martina vysvobodí ze zajetí zlé saně.

Otřes systému (A Shock to the System) 1990

Graham Marshall pracuje v korporátnej firme a netrpezlivo očakáva blížiace sa povýšenie na šéfa oddelenia. Predstavenstvo si ale na tú pozíciu vyberie jeho podriadeného a nahnevaný Graham cestou domov nechcene sotí pod vlak bezdomovca. Na jeho veľké prekvapenie mu ale toto zabitie prejde, vďaka čomu sa začne cítiť neohrozene a povzbudí ho to na plánovanie ďalších nehôd. Prvá na rane je jeho manželka Leslie , ktorá mu už dlho žerie nervy a problémy s elektrinou v ich starom dome sa k tomu veľmi hodia. No vyšetrovateľ aj Grahamova kolegyňa Stella čoskoro začnú tušiť, že tu niečo nehrá…

Jehlice Sluneční paní (Jehlice Sluneční paní) 1990

Malá holčička Apolenka se dostala pomocí oživlé figuríny a kouzelné kuličky z krejčovského krámku do říše divů, kde prožila neuvěřitelné zážitky. Apolenka užasla, co všechno tam uviděla. Mluvícího kocoura, kouzelníka, kterému se zlomila kouzelnická hůlka a on nemohl čarovat, kuchaře, který dával do koláčů místo mléka ocet, vítr, který měl rýmu, a záludnou vílu Hromnici , která tu pěkně řádila. Ale hlavně poznala Sluneční paní a její kouzelný klobouk…

Swordsman (Swordsman) 1990

Ze Zakázaného města se ztratila posvátná kniha, která obsahuje návod na ovládnutí těch nejdokonalejších technik bojového umění. Její vlastnictví je cestou k obrovské síle a moci. Není divu, že se najde řada dobrodruhů, kteří by ji chtěli získat za každou cenu. Chladnokevné vraždy, velkolepé souboje, detektivní zápletka a silný romantický příběh to jsou hlavní přednosti filmu, který se právem řadí mezi legendy hongkongské kinematografie.

Začátek dlouhého podzimu (Začátek dlouhého podzimu) 1990

Do natáčení filmu o zvídavých dětech, které v nepoužívané studně objeví potopenou Masarykovu sochu zasáhly listopadové události a tvůrci se proto pokusili jejich ozvuk začlenit do toku vyprávění. Výsledek je však občas zmatený, neboť původně dětské dobrodružství tím pádem přerostlo do naivního společenského plakátku.