Archivy blogu

Dein Leben gehört mir (Gestalkt – Dein Leben gehört mir) 2019

Po niekoľkých rokoch práce v zahraničí sa mladá lekárka Malu vracia do svojho rodného mesta v nádeji, že ju tam čaká nový začiatok – profesionálny i osobný. Keď na večierku stretne Hannesa , nemohol sa zdať dokonalejší. Očarujúci, vtipný a príťažlivý, Hannes má všetko, čo Malu očakáva od svojho potenciálneho partnera. Netrvá to však dlho a Hannes začne odhaľovať svoju temnejšiu stránku, ktorá je majetnícka, manipulatívna a agresívna. Keď sa objaví v ordinácii Malu a pobije sa s jej šéfom, Malu už toho má dosť. Rozhodne sa vzťah ukončiť. Ale Hannes nemá v úmysle nechať Malu na pokoji. Začína ju prenasledovať a mučiť ju čoraz dômyselnejšími spôsobmi, ktoré nenechávajú polícii žiadny dôkaz, aby mohla konať. Kúsok po kúsku jej začne ničiť život. Keď jeho činy vedú k tomu, že Malu stratila prácu, uvedomí si, že sa už nikde necíti bezpečne, ani doma. Niečo v jej vnútri sa zlomí a ona si uvedomuje, že jediný spôsob, ako uniknúť zo svojej nočnej mory, je brániť sa…

Jáva, duše Indonésie (Java, The Heart of Indonesia) 2019

Objevování nádherných přírodních scenérií i prastarých chrámů nejlidnatějšího ostrova světa… Jáva, část indonéského souostroví, je svými 140 miliony obyvatel nejlidnatějším ostrovem na světě. Jakmile ale návštěvník opustí velká města, může obdivovat nádherné přírodní scenérie i prastaré chrámy. Páteř Jávy tvoří více než 40 sopek. Určují rytmus života na ostrově, který občas nabude tragického charakteru. Na Jávě se mluví více než 20 místními dialekty, nicméně téměř všichni obyvatelé znají jazyk Bahasa Indonesia“, díky němuž je možné spojit různá etnika s odlišnými tradicemi. Proto se vydejme na cestu, abychom poznali veškerou barvivost zdejší krajiny, pestrou směsici kultur a bohatství místních tradic.

Boží pokušení (Yes, God, Yes) 2019

Na středozápadě USA žije šestnáctiletá, vždy poslušná katolická dívka Alice . Objev masturbace jí obrátí život vzhůru nohama, potácí se mezí vábením Satana a voláním Boha a utápí se v pocitu vlastní viny. Hledá vykoupení, navštěvuje náboženské útočiště, aby se pokusila potlačit svá nutkání, ale není to snadné, zejména poté, co s ní jeden roztomilý chlapec začne flirtovat.

Berlin, I Love You (Berlin, I Love You) 2019

Povídkový film, nejnovější ze série Cities of Love. Je natočený jako deset romantických příběhů odehrávajících se v metropoli Německa, Berlíně. Deset příběhů o lásce, soucitu, vykoupení a přijetí. Každá povídka byla režírována jiným režisérem a vypráví svůj vlastní příběh, vždy o lásce, ale v různých formách a mezi různými lidmi. Film vznikl na stejném principu jako z roku 2006, z roku 2008 a z roku 2014, které natočili různí mezinárodní filmaři a stejně jako zmíněné filmy, má mezinárodní obsazení.

Pětihvězdičkové Vánoce (Snowbound for Christmas) 2019

Je čas Vianoc a Rachel Carterová práve dostala svoj prvý darček – získala vysnívanú prácu marketingovej riaditeľky. Horlivo sa snaží urobiť dojem na svojho šéfa, Adriana Blackstonea , ktorý si vybudoval svoju povesť na kvalite svojho remesla, ale teraz je generálnym riaditeľom spoločnosti Blackstone Historical Renovations. Práve dostali šancu predložiť ponuku na rekonštrukciu historickej vily v Toskánsku, ktorú vlastní parížsky podnikateľ Richard Bouchard. Hoci je obrovským fanúšikom Adriana, stále očakáva veľkolepú prezentáciu. Richard navštívi Spojené štáty tesne pred vianočnými sviatkami, keď Adrian usporiada stretnutie v rezorte Mount Lafayette Grand Resort, ktorý je jeho vrcholným úspechom. Keď Rachel vytvorí pôsobivé krátke marketingové video, vyberú ju do tímu, ktorý má sprevádzať Adriana na ceste do rezortu spolu s Diane , architektkou a Adrianovou majetníckou expriateľkou, ktorá sa ho snaží získať späť. Snehová búrka postupuje a uväzní Rachel a Adriana v rezorte. Budú mať čas iba na prácu alebo existuje aj šanca na lásku?

Krajina snů (Dreamland) 2019

Na Oscara® nominovaná exceluje v tomto dechberoucím milostném příběhu, odehrávajícím se během Velké hospodářské krize v živořících Spojených státech. Eugene Evans sní o útěku ze svého texaského maloměsta, když zjistí, že se zraněná bankovní lupička na útěku Allison Wellsová skrývá blíž, než si kdy dokázal představit. Eugene, rozpolcený mezi touhou po odměně za její dopadení a rostoucí přitažlivostí ke svůdné kriminálnici, musí učinit rozhodnutí, jež navždy ovlivní životy všech, které kdy miloval. V tomto úchvatně natočeném příběhu o dospívání se představují také , a .

Která je ta pravá? (A Very Country Wedding) 2019

Svadba country speváka Zanea a jeho snúbenice Jeannette sa musí odložiť kvôli poslednej fáze Zaneovho zmluvne záväzného turné. Po tom, čo sa video, ako Zane zachraňuje fanúšičku, stane virálnym, sa Zane konečne stal superhviezdou country hudby, o čom vždy sníval. Jeannette je šťastná a podporuje ho, ale po tom, čo zmešká nový dátum ich svadby, sa začne obávať, že v jeho snoch už pre ňu nemusí byť miesto. Pesničkárka Jolene sa pokúša pomôcť, ale má svoju vlastnú minulosť, ktorej musí čeliť. Jeannettina dcéra Quinn a jej matka Nanna Suze spoločne nacvičujú hru na klavíri, aby zabezpečili krásny záver svadby – ak sa vôbec bude konať.

The Man on the Other Side (The Man on the Other Side) 2019

Vánoční skřítci (The Elfkins – Baking a Difference) 2019

Legendární skřítci z Kolína nad Rýnem v noci tajně pomáhali řemeslníkům, až do té doby, než je před 200 lety vyhnala zlá žena krejčího. Toto je příběh jejich návratu. Elfie žije spolu s ostatními skřítky hluboko pod zemí. Ale jak dlouho má tento nudný život ještě trvat? Elfie už má tohoto podzemního vězení dost, a tak se rozhodne vydat se na povrch země. Spolu se dvěma kamarády poznává svět lidí a opět začínají pomáhat potřebným řemeslníkům.

Labutí jezero (Matthew Bourne’s Swan Lake) 2019

Klasický balet v choreografii a režii M. Bournese a provedení britského tanečního souboru New Adwentures… Britský choreograf a režisér patří k těm nemnohým choreografům, kteří dokázali klasické baletní příběhy za použití originální hudby nově vyložit, aniž by se zpronevěřili duchu a smyslu původního díla. Dělá to nejen současným viděním příběhu, ale také současným tanečním jazykem, který je přístupný širokému okruhu diváků. Za své taneční inscenace také získal několikrát cenu Laurence Oliviera a za Labutí jezero i americkou cenu Tony Award. Jeho inscenace Labutího jezera byla poprvé uvedena v roce 1995 a hraje se v různých obsazeních stále. V tom, které bylo natočeno v londýnském divadle Sadler’s Wells, tančí roli Prince Liam Mower, mimořádně disponovaný herec a tanečník, který jako nejmladší získal cenu Laurence Oliviera za titulní roli v originálním londýnském nastudování muzikálu Billy Elliot.