Archivy blogu

Santa ve výcviku (Santa in Training) 2019

Dva svérázní elfové ze severního pólu dostanou za úkol vycvičit kandidáta na nového Santu Clause. Ten je ale starý protiva, který nesnáší Vánoce.

Don’t Let Go (Don’t Let Go) 2019

Kouzlo divokých koní (Magie der Wildpferde) 2019

Dokument o životě divokých koní detailně popisuje problémy, se kterými se tahle zvířata potýkají, ale taky snahy o jejich záchranu.

Obří požáry (Megapožáry: Po stopách globální hrozby) 2019

O ničivém živlu, který stále více zasahuje do života lidí na celém světě. Představuje novou výzvu, protože běžné prostředky na něj už nestačí… Bestie“ z kanadského Fort McMurray v roce 2016 pohltila tisíce domů a pět tisíc kilometrů čtverečních lesů. Škody byly odhadnuty na zhruba deset miliard kanadských dolarů, čímž se tento požár stal nejničivějším v historii země. Daleko znepokojivější však je to, že podobné ničivé požáry dnes již nejsou výjimkou. Staly se globálním trendem. Nekontrolovatelné obrovské požáry zasáhly nejen Kanadu, ale také Kalifornii. Devastují miliony hektarů lesa v Amazonii a ohrožují životy v Evropě a Rusku, včetně Sibiře. Zasáhly Čínu, Indonésii a Austrálii. Lesy na naší planetě hoří. V bruselském Centru pro koordinaci záchranných akcí se sledují všechny přírodní katastrofy – zemětřesení, povodně, sopečné erupce, hurikány. Třetina z tísňových volání se týká lesních požárů. Lesní požáry jsou stále silnější. Například v řeckém městě Mati zemřelo v roce 2018 při obrovskému požáru asi sto lidí. Stále rozsáhlejší požáry zasahují i Portugalsko a Španělsko. Ke dvěma nejhorším požárům došlo v Kalifornii v listopadu a v období kolem Vánoc 2018. Ve srovnání s minulostí přibyl např. ve Švédsku dvojnásobek požárů lesů a otevřené krajiny. Obrovské požáry nově útočí také na severní část Evropy.

Absťák (Nerd) 2019

Když muž závislý na internetu ztratí připojení, vydá se na dobrodružnou a nebezpečnou cestu za svým poskytovatelem internetových služeb.

Šibil (Shibil) 2019

V 19. století se psanec Šibil zamiluje do Rady, kterou její lstivý otec využívá jako vábničku, aby dokázal svoji věrnost Osmanské říši.

Lepší než kdy jindy (Poms) 2019

Martha se dozví, že má rakovinu. Její první pocit je uzavřít se před světem a potichu vyčkat konce. Přestěhuje se do komunity seniorů, tam však narazí na Sheryl , ženu, která jí nedovolí, aby se litovala, dodá jí životní energii a ztracený elán. Díky tomu začne uvažovat nad dávnými sny, které by si mohla ještě splnit. Rozhodne se založit seniorský klub roztleskávaček a její nové kamarádky jí v tom rády a s nadšením pomohou.

Tomiris (The Legend of Tomiris) 2019

Príbeh o živote veľkej kráľovnej stepí – legendárnej Tomiris. Bolo jej súdené stať sa mocnou bojovníčkou, prežiť smrť svojej rodiny, prekonať stratu blízkych ľudí, zvíťaziť nad nepriateľom – perzským kráľom Kýrom Veľkým, a zjednotiť kmene Skýtov a Sakov pod svojou mocou… Kráľ Spargapeithes zasiahne do vojny medzi klanmi Sakov a Massagetov. Svojou výrečnosťou aj mečom sa ich snaží zjednotiť, ale bezvýsledne. Vplyvní vodcovia Kavaz a Kurtun nechcú podporiť zjednotenie stepných kmeňov, pretože by nemohli presadzovať svoje vlastné záujmy. Kráľovi Spargapeitheovi sa narodí dcéra Tomiris. Jej matka Bopay zomiera pri pôrode a tak sa kráľ o svoju dcéru osobne stará, učí ju používať meč, jazdiť na koni a ovládať ďalšie nomádske zručnosti. Tomiris spoznáva útrapy kočovného a táborového života. Ľstiví vodcovia Kavaz a Kurtun uzavrú tajnú dohodu s nepriateľskými Chválazmi a zavraždia kráľa Spargapeithesa a jeho rodinu, pričom masaker prežije len mladá Tomiris. Uchýli sa do lesa a prisahá, že pomstí smrť svojho otca. Po niekoľkých rokoch pomstu vykoná, vráti sa do svojej vlasti, kde ju vyhlásia za kráľovnú a vydá sa za svojho spojenca, syna náčelníka susedného kmeňa. O niekoľko rokov neskôr perzský kráľ Kýros Veľký vyláka Tomirisinho manžela a jedného z jej synov do svojho domu, aby prediskutovali politické problémy medzi Achaimenovskou ríšou a Massagetmi. Kýros si chce v skutočnosti Massagetov podmaniť a urobiť z nich svojich vazalov. V svojom paláci Kýros zabije manžela Tomiris a jej syna. Peržania ponúknu Massagetom mierovú zmluvu v podobe sobáša Kýra s Tomiris. Kráľovná ponuku odmietne a varuje Kýra pred akýmkoľvek zasahovaním do vnútorných záležitostí jej krajiny. Kýros so svojím vojskom vyráža k rieke Syrdarja a v roku 530 pred n. l. vypukne legendárna vojna Peržanov a Massagetov, ktorým velí ich kráľovná, skvelá bojovníčka Tomiris.

Podivuhodná dobrodružství Paula Harkera (The True Adventures of Wolfboy) 2019

Třináctiletý Paul trpí hypertrichózou, nemocí, která způsobuje nadměrný růst ochlupení po celém těle a obličeji. Po katastrofálním zážitku na karnevalu, kde je kvůli svému vzhledu terčem posměchu, se Paul vydává hledat matku, která ho po narození opustila. V New Jersey potkává řadu neobvyklých postav včetně transsexuální dívky Aristiany, která pracuje jako drag queen, a mladé bezdomovkyně Rose živící se vykrádáním obchodů na benzinových pumpách. Paula a jeho společnice pronásledují dva lidé – pan Silk, tajemný majitel lunaparku prahnoucí po pomstě za zničený pojízdný karneval, a policista Pollok, který byl najat Paulovým otcem, aby vypátral jeho zmizelého syna.

Violet Evergarden: Věčnost a Píšící panenka (Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memories Doll) 2019

Osamělá mladá žena se na dívčí škole cítí jako v pasti. Když ji ale začne učit Violet, kovové ruce a srdečné dopisy ji zahřejí u srdce.