Archivy blogu

The Human Factor (The Human Factor) 2019

Final Level: Hra začíná (The Final Level: Escaping Rancala) 2019

Sarah, Chrissy a Rae jsou kamarádky. Sarah ale přijde o bratra za velmi podivných okolností. Zmizel v herně s automaty. Až po letech Sarah přijde na to kam. Když je s kamarádkami v herně, kterou chtějí opravit, zapnou přístroj s hrou, která se jmenuje Rancala. Ta vyzývá ke hře, je v ní totiž už jeden hráč. Dívkám dojde, že se bratr ztratil tam. Dají si proto kapku alkoholu na kuráž a chtějí hru dohrát. Netuší, že je ale stroj vtáhne na podivné místo, na ostrov Rancala. Ocitnou se vlastně ve hře, ve které musí porazit všechny nástrahy a protivníky. Pak se jim teprve povede postoupit k bratrovi, vysvobodit ho a dostat se zpět do reality. Každá z nich má tři životy a brzy jim dojde, že se budou muset o získané body dělit strategicky. Jedině tak je možné porazit některé bossy. Ti jsou stále silnější a je potřeba spolupracovat, aby je bylo možné porazit. Dívky mají každá v batohu potřebné vybavení, které je možné použít pro řešení úkolů. Brzy se opravdu podaří bratra Jakea najít. Ten ale sestru nevítá, naopak je zklamaný, že se dostaly až k němu. Ve hře se totiž prosadil a získal místo u králova dvora. Na nic z minulosti si nevzpomíná. Brzy holkám dojde, že každý, kdo v Rancale zůstane, zapomene na život v realitě…

Pan T. (Pan T.) 2019

Varšava se po druhé světové válce zvedá z prachu a neúspěšného spisovatele napadne způsob, jak polské hlavní město úplně zničit.

V ringu (Fighter) 2019

Zneuctěný zápasník ve smíšených bojových uměních se musí vrátit do ringu. Mocný gangster ho totiž přinutí nastoupit k utkání, které kdysi odmítl.

Paměť – zrod Vetřelce (Memory: The Origins of Alien) 2019

 ve své době nabídl radikálně odlišný pohled na to, jak může dopadnout setkání s mimozemskou civilizací. Antiseptická prostředí naleštěných kosmických lodí vystřídala potemnělá zákoutí plná unikající páry, krve a slizu, utopické představy o inteligentních bytostech řeznická morálka korporátní budoucnosti. syntetická industriální gotika ale nevznikla jen tak z ničeho – inspirací bylo mnoho, od obrazů Hieronyma Bosche a Francise Bacona přes laboratorní výzkumy cizopasných organismů až po zapomenuté žánrové filmy z 50. a 60. let, jejichž ukázky uvidíte. Dokumentární esej představí i dosud nepublikované rodinné archivy scenáristy a výtvarníka .

Legiony (Legiony) 2019

Historický film o boji za svobodu Polska v době 1. světové války je vyprávěn z perspektivy mladých a zamilovaných lidí, kteří se bez váhání vrhají do boje o znovuzískání svobody své země. Na pozadí historických událostí se však především odehrává příběh milostného trojúhelníku hrdinů – legionistů Józka a Tadka a zpravodajské agentky Oly.

Poslední družička (The Last Bridesmaid) 2019

Becca Fosterová je umělecky založená, vyrábí krásné šperky pro nevěsty. V soukromí se však žádný její vztah doposud nevyvedl a i když se účastnila mnoha svateb, jako kdyby jejím osudem byla role družičky. Tak je to i teď. Vdává se její sestřenice Lucy, a pro Beccu je to letos už třetí svatba. Nelíbí se jí, že Lucie se svým ženichem Craigem ji tlačí, aby trávila více času s prvním družbou Aidanem. Svatba se má konat za pět měsíců a Becce se to moc nehodí, protože právě v tom období má převzít rodinný pojišťovací podnik. Výroba šperků je jenom hobby a kdyby se to mělo stát její profesí, určitě by se to nějako projevilo, míní Becca. Rozebírá to i s Kylem, pozvaným na svatbu jako kameraman, se kterým se znají z jedné ze svateb. Kyle chce točit dokumentární filmy, a tak si mají o čem povídat. Podporují se navzájem a nečekaně se mezi ně vloudí romantické city.

Upyri (Upyri) 2019

Zoombies 2 (Zoombies 2) 2019

Když se skupina pytláků vloupe do chráněné rezervace plné exotických zvířat, netuší, že se vidina snadného výdělku brzy změní v boj o holý život. Chemický koktejl, kterým chtěli zvířata paralyzovat, je místo toho mění v krvelačná monstra bažící po lidské krvi…

Jako delfín (Dolphin Kick) 2019

Přátelství chlapce s hravým delfínem mu po náhlé smrti matky pomůže najít odvahu vrátit se k plavání… Sourozenci Luke a Skylar jedou s tatínkem na jarní prázdniny na ostrov Taino. Obě děti dřív závodně plavaly, ale Luke po smrti jejich matky přestal. Na Tainu se seznámí s delfínem Echoem, který nejspíš ztratil svoje hejno, a spřátelí se s dětmi. Jejich otec Clint se zase sbližuje s partou studentů mořské biologie. Echo místním rybářům hravě rozkousává šňůry a nástrahy na ryby. Rybáři se bouří a chtějí se delfína zbavit. Rodina se s pomocí studentů snaží přijít na způsob, jak Echa dostat dál od ostrova, aby se připojil zpět ke svému hejnu a neškodil už rybářům. Nakonec se to během velmi vyhrocené a nebezpečné situace na moři povede a co víc: Luke se po návratu z prázdnin vrátí k plaveckému týmu.