Archivy blogu

Nour (Nour) 2019

Spřízněné duše (Kindred Spirits) 2019

Chloe je svobodná matka, která vychovává 17 letou Nicole, která má poněkud výbušnější povahu a podivně se obléká. Nicole kamarádí se Shay a má vztah s Derekem. Jejich láska je zatím v naprostém začátku a nevinná, ale matka Chloe má strach, aby Nicole neměla stejný osud jako ona, která otěhotněla ve velmi mladém věku. Nicole je naštvaná a když jí ve škole hodlá urazit jedna z třídních krasavic, předejde tomu tak, že jí rovnou vlepí pořádnou facku. Za to je na pár dní vyloučena ze školy. Zrovna když s matkou řeší jak by za to měla být potrestaná, zničeho nic se objeví Sadie. Chloeina mladší sestra, kterou Chloe po smrti rodičů vychovala. Sadie o sobě asi rok nedávala vědět a nyní je zpět. Vysvětluje, že se jí moc nedařilo a ráda by začala od začátku. Chloe ji samozřejmě vítá s radostí a snad ještě větší radost má Nicole. Zhruba před deseti lety jí Sadie zachránila život a Nicole ji má ráda jako vlastní sestru. Jsou si celkem podobné a Sadie si dokonce nasadí i paruku, aby tu podobu ještě umocnily. Shay připadá divné, že to Sadie dělá, ale není zas o tolik starší, tak je to vlastně legrace. Nikdo netuší, že Sadie je silně narušená osobnost, která je chorobně fixovaná na svou starší sestru. Po smrti rodičů si k ní vytvořila vztah spíše jako k matce, než starší sestře. Nesnese, aby se mezi ně dvě kdoliv pletl a protože je k tomu všemu navíc skvělá manipulátorka, která neštítí ničeho, začne pomalu, ale jistě kout plán na to, aby se zbavila všech, kteří jí vadí. Nicole, která má k Sadie speciální vztah zpočátku nic nepozná, ale je jí divné, co se to kolem ní děje. Nejprve přijde o svého přítele Dereka, kterého Sadie svede. Nicole stále nic netuší. Pak vrazí klín mezi Nicole a Shay, když Shay prozradí, že její otec Alex chodí s Chloe a Nicole o tom ví. Nicole nechápe proč se na ni kamarádka zlobí.  Sadie použije stejnou taktiku a poví Nicole o vztahu její matky a Alexe a také to, že o tom údajně Shay věděla. Jenže Nicole není z těch, které by jen čekaly jak věci dopadnou a jde si to s Shay vyříkat…

Sidong (Sidong) 2019

Yun Jeong-hye je bývalá volejbalistka, která nyní své smečařské schopnosti používá jen na svého nepovedeného syna Taek-ila . Ten odešel ze školy, celé dny se poflakuje se svým kámošem Sang-pilem a dělá potíže, což mezi ním a mámou vyvolává neshody. Po jedné hádce Taek-il uteče z domova a odjede do Kunsanu, kde začne pracovat jako poslíček v čínské restauraci. Tam pozná šéfkuchaře Geo-seoka , který, jak brzo zjistí, je jeho mámě v něčem hodně podobný.

Příjezdové cesty (Driveways) 2019

Kathy je svobodná matka, která cestuje s nesmělým osmiletým synem Codym do domu své zesnulé sestry, který chtějí dát do pořádku a následně prodat. Jakmile si Kathy uvědomí, jak málo toho o své sestře věděla, Cody se překvapivě spřátelí se sousedem Delem , vdovcem, který sloužil v korejské válce. V průběhu léta se Codymu s Delovou pomocí podaří sebrat odvahu k tomu, aby vylezl z pohodlí své ulity a našel si s matkou nový domov.

Národ jedináčků (One Child Nation) 2019

Rok 1979, kdy Čína v reakci na populační krizi vyhlásila politiku jednoho dítěte, znamená předěl hluboce obtištěný v duši celého národa. Represivní implementace zákona šla ruku v ruce s nucenými potraty, sterilizacemi a výjevy z ulic, na nichž umírali odložení novorozenci. Režisérka a čerstvá matka Nanfu Wang, sama narozená v době, kdy se politika jednoho dítěte tvrdě vymáhala, přistupuje k látce nadmíru osobně. Začíná u vlastních vzpomínek, které ji vedou ke zpovídání nejbližších členů rodiny. Vyvolané reminiscence však záhy obnažují palčivé šrámy, jež prostupují celou společností a táhnou se i za hranice samotné Číny. Místy až detektivní odkrývání minulosti, opřené o svědectví a archivní materiály, tak plynule přerůstá v mnohohlasou výpověď o stále živém generačním traumatu.

Bohyně štěstěna (La Dea Fortuna) 2019

Arturo (Stefano Accorsi) a Alessandro (Edoardo Leo) tvoří pár již patnáct let, a přestože se vášeň a láska proměnily ve významný vzájemný cit, jejich vztah už nějaký čas prochází krizí. Když do jejich života náhle vstoupí dvě děti, které jim na pár dní svěřila Annamaria (Jasmine Trinca), nejlepší Alessandrova kamarádka, zdá se, že pravě ony by je mohly vytrhnout z únavné každodenní rutiny. Řešením je šílené gesto, ale láska je přece příjemné šílenství.

Drogová královna (Penoza: The Final Chapter) 2019

Carmen, bývalá drogová královna, se skrývá v Kanadě, kde žije v naprosté anonymitě. Předstírá, že je po smrti, neboť doufá, že tak její děti budou moci vést v Amsterodamu normální život. Drží se dál od všech problémů až do onoho osudného večera, kdy je napadena její kolegyně a Carmen nezbývá než přispěchat ženě na pomoc. V sebeobraně útočníka zabije, takže je zatčena a vydána do Nizozemska. Zatímco její děti jsou v šoku z toho, že je jejich matka stále naživu, najdou se i tací, kteří mají s Carmen nevyřízené účty. Všichni zúčastnění se tak ocitnou na bizarní horské dráze, na níž se problémy neuvěřitelně rychle množí. Carmen musí jednou provždy skoncovat s minulostí, aby zachránila svou rodinu.

Síla zvyku (Tottumiskysymys) 2019

Drama Síla zvyku sleduje životy různých žen v průběhu jednoho dne. Hilla se chystá na romantickou dovolenou a Emmi pořádá u sebe doma párty. Když jdou do školy s Miljou, po setkání s cizincem naberou události nečekaný spád. Emppu je rozpolcená mladá herečka, která s obavami nacvičuje svou životní roli. Alexi je nezkušená žalobkyně, která se připravuje na svůj první případ u soudu. Niina je oběť trestného činu, která už několik let čeká na soudní proces. Miia pořádá firemní večírek, ale nálada se dramaticky změní, když její spolupracovnice Katja otevřeně přizná, že ji její šéf obtěžoval. Film vykresluje každodenní život v novém světle. Absurdní humor nás rozesměje i rozpláče. Je opravdu možné, že se tyto věci kolem nás dějí?

S vrahem v posteli (A Deadly Romance) 2019

Lena právě v malém městečku koupila dům a pekařství, které zde chce provozovat. Do městečka se nastěhovala se svou dcerou Ashley po té, co uplynul rok od smrti Lenina manžela a Ashleyina otce. Hned druhý den, co Lena otevře svůj obchůdek, ji zde přivítá majitelka sousední kavárny, Heather. Ta ji také představí dalším obchodníkům v ulici. Heather Lenu varuje před majitelem železářství, Michaelem. Michael v minulosti chodil s kamarádkou Heather, Beth, ta se ale jednoho dne ztratila a dodnes o sobě nedala vědět. Dnes Michael flirtuje s majitelkou butiku, Casey. Za několik dnů se ale z města ztratí i Casey a to vyvolá u Heather podezření, že jak Beth, tak i Casey Michael, bývalý profesionální zápasník, zabil. Heather se svou teorií neustále otravuje své přátele. Lena se jí snaží domluvit, nicméně Heather na Leniny rady nedbá. Další, kdo Heather varuje před jejím chováním, je majitelka studia jógy, Jenny. Heather se varování Jenny vůbec nezdá, a tak si o Jenny na internetu zjistí, že se Jenny kdysi také ztratil manžel. Heather by si o tom ráda promluvila s Lenou, ta má však jiné starosti. Ashley se právě zakoukala do pohledného syna Jenny, Charlieho, a tráví s ním moc času. To se Leně vůbec nelíbí. Leně také začne nadbíhat Michael, což se jí naopak velmi líbí. V noci neznámý pachatel napadne Heather přímo v její kavárně, Heather se sice podaří z kavárny útočníkovi utéct, útočník ji ale uškrtí přímo na ulici. Další den Lena zjišťuje, že se její kamarádka Heather také ztratila. Zdá se jí to podezřelé. Ke všemu v uličce za její kavárnou najde kamarádčiny klíče. O několik hodin později vtrhne do Lenina pekařství vzteklá Jenny, která se od Ashley právě dozvěděla, že Lena randí s Michaelem, a důrazně Lenu varuje, aby Michaela nechala být. Jenny také zabaví Leně Heatheřiny klíče s tím, že je sama předá. Lena je v šoku, s Michaelem se rozchází, zmizení kamarádky jí ale nedá spát a začne se po ní pídit. Vůbec se jí nezdají dvě esemesky, které dostala, v nichž jí Heather píše, že je nemocná. Proto vleze do Heatheřina domu, kde ale kamarádku nenajde. Promluví si tedy se šerifem. Ani šerif Hank však nechce vyslyšet Leniny obavy a po Heather nehodlá pátrat…

Malá říše (Malá ríša) 2019

Pohled na Slovenský stát a druhou světovou válku očima lidí, kteří chtěli přežít a žít za každou cenu. Zemřít, nebo lhát? Děj se odehrává v r .1944 v malé slovenské vesnici pod horami, kde žije Eva. Je dělnicí u bohatého, krutého továrníka Bara. Dělá ve fabrice, aby přežila, dokud se nevrátí její manžel z války. On se najednou skutečné vrací a touží po tom, aby všechno bylo jako dřív. Je však válka a on dezertér. Zjistí, že továrníkova milenka ho zná a zná i jeho minulost. Zanedlouho ho začne hledat tajná policie jako vlastizrádného zběha…