Archivy blogu

Lost Transmissions (Lost Transmissions) 2019

A Second Chance: Rivals! (A Second Chance: Rivals!) 2019

Dominikánská republika, poklad Karibiku (The Dominican Republic: Treasure of the Caribbean) 2019

Cesta za krásami a kouzly exotické země v Karibském moři… Dominikánská republika patří k nejvyhledávanějším turistickým destinacím. Nicméně pláže pokryté bílým pískem nemohou poskytnout obraz o zemi mnoha tváří a o jejím pohostinném obyvatelstvu. Dominikánskou republiku ale návštěvník skutečně pozná, jen když se setká s místním obyvatelstvem, navštíví historická města, dostane se před brány pouště či doprostřed neustále se měnícího hlavního města. Všudypřítomné jsou smyslné tóny hudby doprovázející tance bachata či merengue. Dominikánská republika, to je zaručený lék proti stresu.

Voda, čo má drží nad vodou (Voda, čo má drží nad vodou) 2019

Film inspirovaný příběhem slovenského básníka . Silný jako jeho verše, ostrý jako jeho život. Příběh básníka, který žil příliš intenzivně a příliš krátce. Básníka, který byl i člověkem až geniálně nadaným, ale prakticky neschopným reálného života. Příběh vzniku jeho největšího úspěchu, textu písně Voda, čo ma drží nad vodou“, kterou on už nikdy neslyšel. Příběh o jeho boji s větrnými mlýny, se životem i se sebou samým… Film o největší legendě (česko) slovenské poetické scény – Jozefovi Urbanovi. Úsměvně-dramatický příběh jednoho z největších slovenských básníků, představitele takzvané ztracené generace. Autora libreta k muzikálu Kráľ Dávid“ a mnoha známých písňových textů, jako například Vráť trochu lásky medzi nás“ (Money Factor), Len s ňou“ (Miro Žbirka), ale hlavně Voda, čo ma drží nad vodou“ (Elán). Básníka, který byl i člověkem, a který byl zároveň i svým vlastním protikladem. Génia, který sice nebyl schopen vyrovnávat se s nástrahami každodennosti, ale už ve své třicítce byl maturitní otázkou. Člověka čirého jako diamant, ale zároveň někdy i takto ostrého. Film zachycuje období od nástupu na poetickou scénu, ale hlavně posledních sedm let jeho bouřlivého života. Jeho lásky, naděje, zklamání, pády a vzestupy a boj se svými vnitřními démony. Vrcholí právě napsáním textu Voda, čo ma drží nad vodou“, popisuje autentické okolnosti jeho vzniku i obrovské naděje, které do něj autor vkládal. Textu písně, které se on už nedožil a tragicky zahynul při autohavárii.

The Vice Guide to Bigfoot (15 Things You Didn’t Know About Bigfoot (#1 Will Blow Your Mind)) 2019

Třídní boj (La Lutte des classes) 2019

Jak každý ví, děti nedělají rozdíly mezi sociálními třídami, barvou pleti ani náboženstvím. Proč má ale Corentin, devítiletý syn Paula a Sofie, ve státní škole v Bagnoletu jen kamarády, jako je on? A když všichni jeho přátelé odejdou na soukromou školu v Paříži, rodiče se vyděsí. Od této chvíle je Corentin ve třídě jediný. Ale jediný co?

Georgetown (The Worst Marriage in Georgetown) 2019

Ulrich Mott je ambiciózní muž, jehož cílem je stoupat na společenském žebříčku. Aby se dostal mezi mocné politické hráče, ožení se ve Washingtonu D.C. s bohatou vdovou.

Miliarda (Milliard) 2019

Vplyvný bankár Matvej Levin robí všetko, čo je v jeho silách, aby sa o majetok nemusel deliť so svojimi nelegitímnymi deťmi. Keď však príde o všetky svoje úspory, zistí, že jedine oni mu dokážu pomôcť. Aby získal svoje bohatstvo späť, miliardár bude musieť vykradnúť svoju vlastnú banku v Monte Carle. Ešte predtým ho však čaká náročnejšia úloha – musí znovu získať dôveru svojich odcudzených detí, ktoré vyrastali bez otca. Naivný hacker Nikolaj (Fjodor Bavtrikov), buldozerista Georgij , psychológ Eduard , blázon do zbraní Oleg a ich vynaliezavá sestra Ljuda sa rozhodnú Matvejovi pomôcť, aby neprišiel o všetok majetok, ale naopak, aby získal oveľa viac.

Lín (Muidhond) 2019

Dobrosrdečný mladík Jonathan je pro nedostatek důkazů propuštěn z vězení. Vrací se ke své matce, která žije v malém domě poblíž dun. Jonathan chce zapomenout na minulost a je odhodlán stát se jiným, lepším člověkem. Přestože striktně dodržuje všechna pravidla, jeho dobré úmysly jsou vystaveny zkoušce, když se vedle něho nastěhuje mladá žena s dcerkou.

Až do poslední smrti (To Your Last Death) 2019

Mimozemský gambler s nadpřirozenými schopnostmi umožní Miriam vrátit se zpátky v čase a stát se jedinou přeživší propracované smrtící hry jejího rozzuřeného otce, který touží po pomstě. Ponořte se do fantastického dobrodružství, v němž musí Miriam balancovat mezi otcovu podlou a krvežíznivou taktikou a stále se měnícími pravidly mimozemského gamblera. Pokud si bude v této hře počínat správně, ona i její sourozenci přežijí. Nejprve však musí přečkat nejhorší noc svého života.