Archivy blogu

Intensive Care (Intensive Care) 2018

LEGO Marvel Super Heroes: Black Panther – Trouble in Wakanda (LEGO Marvel Super Heroes: Black Panther – Trouble in Wakanda) 2018

Svatý závod (La Grand-Messe) 2018

Každý rok se skupina postarších francouzských manželů vydává ve svých karavanech na strategická místa podél trasy Tour de France, kde dlouhé dny čekají na okamžik, až letmo zahlédnou projíždějící cyklisty. Kamery a , francouzsko-belgického dua režisérů, zachycují tuto skupinu během častých a mnohdy i velice zábavných debat. Jsme svědky drobných manželských konfliktů, každodenního úsilí najít nejlepší televizní signál i horlivé snahy ulovit záběry závodníků, doprovázené stížnostmi na mladé lidi překážející ve výhledu. Přemítání těchto energických a duchem mladých diváků se odehrává na pozadí Ravelova majestátního Bolera. Tento observační dokumentární film povyšuje zdánlivě nudnou dovolenou na cosi vzrušujícího a radostného.

Grónská výprava (Arctic Quest) 2018

Geoff Wilson je zkušený australský polárník, který chce přejít Grónsko z jihu na sever v rekordním čase. Vydejte se spolu s ním na největší dobrodružství jeho života… V roce 2014 se Geoff Wilson vydal úplně sám do země věčného ledu. Bez pomoci, vybavený lyžemi a tažným drakem překonal pomocí sportovní techniky zvané snowkitting zamrzlé pláně Arktidy. Jeho dobrodružství bylo zdokumentováno v oceněném filmu . Nyní se Geoff rozhodl pokořit další polární rekord. Tentokrát chce co nejrychleji překonat grónský Ledový příkrov. Od jihu na sever je to úctyhodných 2200 kilometrů. A aby byl Geoff nejrychlejší, musí se dostat přes ledovou poušť za méně než 23 dní. Naštěstí na to nebude sám – přidal se k němu jeho zeť Simon, který se však nikdy předtím o nic podobného nepokusil.

Útěk (Fugue) 2018

Alicja si nepamatuje vlastní minulost, ale dokázala si vybudovat nový život s novou identitou. Když ji její původní rodina najde, svůj starý život zpátky nechce až do té doby, než se jí začnou vynořovat střípky vzpomínek. Postupně její nová a původní identita splynou do jedné a na povrch se tak dostává znepokojivé zjištění o ní samotné.

Try (T R Y) 2018

William a Kate: Královská svatba (Prince William & Catherine: Royal Love Story – Part II: Royal Wedding) 2018

Královský příběh lásky vás vezme do zákulisí a prozradí vám, jak se seznámila s na škole Marlborough, jak se setkali na univerzitě, jak se spřátelili, zamilovali se do sebe a pak se jejich cesty, tak, jako mnoho jiných párů na světě, rozešli…ale i jak jejich přátelství rozkvetlo v romantickou lásku, zásnuby a svatbu. Královský příběh lásky odkrývá někdy okázalé a někdy velmi obyčejné pozadí jedné z nejvíce probíraných událostí 21. století.

William a Kate: Královské zásnuby (Prince William & Catherine: Royal Love Story – Part I: The Royal Engagement) 2018

Bezkonkurenční pohled zevnitř na příběh nejvíce diskutovaného královského páru tisíciletí a jeho dlouho očekávané zásnuby. – budoucí král Spojeného království a – obyčejná dívka z Berkshiru.

Everybody’s Talking About Jamie (Všetko o Jamiem) 2018

Když srdce tančí (The Heart Dances – The journey of The Piano: the ballet) 2018

V roce 2015 se uznávaný český choreograf rozhodl společně se svým bratrem, skladatelem , zadaptovat oceňovaný romantický snímek do podoby celovečerního baletu. Režisérka ve svém druhém dokumentu určeném pro plátna kin sleduje návštěvu obou bratrů na Novém Zélandu, kde se slavné duo pustí do příprav originálního projektu pro Royal New Zealand Ballet. Bubeníček čelí náročným uměleckým rozhodnutím, když se snaží najít společnou řeč s maorským konzultantem jménem Moss Te Ururangi Patterson a hlouběji proniknout do prvků a témat maorského baletu.