Archivy blogu

Off the Menu (Off the Menu) 2018

Připraveni na všechno (Exterminátor: Zase to roztočíme) 2018

Pět přátel, kterým přispějí místní úředníci, dá po letech znova dohromady heavymetalovou kapelu a vrátí se do doby svojí největší slávy.

7 citů (7 uczuć) 2018

Adaś Miauczyński se vrací do doby svého dětství, kdy, jako většina z nás, měl velký problém s pojmenováním svých emocí. Pro zlepšení svého již dospělého života, se rozhodne vrátit k tomu dětskému, jak se ukáže, ne tak bezstarostnému období, aby se naučil prožít sedm základních pocitů. Tato extrémně nepředvídatelná cesta do minulosti oplývá mnoha zábavnými až komickými situacemi, ale zároveň s sebou také nese sílu emocí a reflexe.

Přeplněný byt (Les Dents, pipi et au lit) 2018

Antoine je čtyřicetiletý svobodný muž, který si plnými doušky užívá single života. Na druhou stranu mu trochu chybí peníze, a tak je donucen nabídnout k pronájmu pokoj ve svém bytu. Zprvu se to zdá být i dobrým plánem, protože o spolubydlení projevil zájem jeden kámoš, jenže ten nakonec musí vycestovat pracovně dlouhodobě do zahraničí. Nicméně slíbil za sebe sehnat náhradu. Obratem také posílá SMS, že místo něj se nastěhuje – Jeanne . Žena? V Antoinově bytě nikdy žádná žena nepobývala déle než jednu noc, každá s osmou ranní odešla a přesně tak mu to vyhovuje! Proto je poněkud na vážkách, převáží však jeho finanční potíže. Jak brzy zjistí, v tom všem je ještě další háček, tím záskokem, co se mu nastěhoval domů, je sice hezká, ale přesto svobodná matka a její dvě malé děti.

Nina (Nina) 2018

Nina nemůže mít děti a zdá se, že to jediné, co může zachránit její chřadnoucí manželství s Wojtkem, je najít náhradní matku, jež jim odnosí dítě. Seznámení s nezávislou krásnou Magdou by je mohlo posunout k cíli. Ninou však začnou prostupovat nejen pochybnosti, zda chce zásadní krok učinit, ale také v ní dívka vyvolá pocity, o jejichž existenci neměla ani nejmenší tušení.

Zjevení (The Apparition) 2018

Jacques pracuje jako reportér ve velkých francouzských regionálních novinách. Jeho pověst nezaujatého a nadaného investigativního novináře upoutá pozornost Vatikánu, který si ho najme na splnění zvláštního úkolu. Stane se členem komise ověřující údajné zázračné zjevení v malé francouzské vesnici – tedy opravdového kanonizačního procesu. Po svém příjezdu se setká s mladou a citlivou Annou, která tvrdí, že se osobně stala svědkem zjevení Panny Marie. Tváří v tvář rozdílným názorům duchovních a skeptiků ve vyšetřovací komisi Jacques postupně odkrývá skryté motivy a tlaky, které ovlivňují vyšetřování, a jeho vlastní víra se otřásá v základech.

Karpov vs. Korčnoj (Closing Gambit: 1978 Korchnoi versus Karpov and the Kremlin) 2018

V roce 1978 se na Filipínách potkali dva největší šachové mozky své doby, aby svedli boj o titul mistra. Zatímco Anatolij Karpov byl miláčkem Sovětského svazu, Viktor Korčnoj byl zatracován jakožto odpadlík a dezertér žijící ve Švýcarsku… V létě roku 1978 se odehrál jeden z nejúžasnějších sportovních příběhů, o kterém se nikdy nemluvilo… až dosud. Poté, co Fischer porazil Spasskyho na Světovém šachovém šampionátu v roce 1972, začali Sověti podporovat loajálního člena komunistické strany Anatolije Karpova. Šlo o jedinou věc: znovu získat vážený titul. Fischer odmítl obhájit svou výhru, a tak byl Karpov vyhlášen šampiónem. Jenže jeho první následující souboj se odehrál proti Viktoru Korčnojovi, hlasitému kritikovi sovětského režimu a proslulému uprchlíkovi na Západ. Zatímco tito dva velcí rivalové sváděli nesmiřitelný souboj nad šachovnicí, jejich týmy stály proti sobě v tajné válce, do které se zapletli špióni, parapsychologie, šifrované jogurty, agenti KGB, výhružky smrtí, a dokonce tajuplná sekta obviněná z vraždy.

Na schovávanou (Ready or Not) 2018

Do chudé maďarské vesnice přijíždí luxusní a drahý džíp. Děti, které si hrají v ulicích na schovávanou, jsou jím zcela okouzleny. Řidič jim dovolí, aby si vozidlo vyzkoušely. S autem plným dětí se pak vydá na delší projížďku.

Ofélie (Ophelia) 2018

Ofélii, která vyrůstá bez matky, si oblíbí dánská královna Gertruda a učiní ji jednou z dvorních dam. Půvabná dívka si brzy získá náklonnost prince Hamleta. Hamlet se ale vrací do Wittemberku, kde studuje. Ofélie se neviděna stane svědkem milostné scény mezi Gertrudou a Hamletovým strýcem Claudiem. Gertruda pošle Ofélii do lesa k léčitelce Mechtildě pro lektvar. Po návratu Ofélie zažije prudkou hádku mezi Gertrudou a králem. A druhý den je král mrtev, údajně ho uštkl jedovatý had. Trůnu se ujímá Claudius a bere si Gertrudu za manželku. Do Elsinoru se vrací Hamlet, má podezření, že jeho otec nezemřel přirozenou smrtí. Ofélie se mu svěří se svým podezřením, že jeho matka byla otci nevěrná. Dozví se, že Mechtild je Gertrudina sestra – dvojče a že byla Claudiovou milenkou. Claudius ji zavrhl a obvinil z čarodějnictví. Mechtild předstírala smrt, když požila vlastnoručně připravený jed. Hamlet a Ofélie se tajně vezmou. Ofélie najde v Claudiově plášti lahvičku s Mechtildiným jedem a dojde jí, že krále otrávil. Claudius se ji snaží využít k tomu, aby špehovala Hamleta. Ofélie ho varuje, on se ji snaží přesvědčit, aby se ukryla v klášteře.  Hamlet pozve potulné herce a nechá je sehrát královraždu. Claudius se rozzuří, Gertruda obviní Ofélii a Hamlet omylem zabije jejího otce Polonia…

Naháči z Normandie (Normandie nue) 2018

Když se malá normandská vesnice ocitne v krizi, rozhodne se starosta pro záchranu udělat cokoliv. Nejlépe formou umění. Pro záběry známého fotografa musí přesvědčit obyvatele, aby se před objektiv postavili nazí…