Archivy blogu

Najdu tě (Odnajdę Cię) 2018

Policistka, které muž podezřelý z několika vražd unese dceru, se musí dopustit zločinu, aby svoje jediné dítě zachránila.

Prima che la notte (Before the Night) 2018

Aribert Heim: Doktor Smrt z Mauthausenu (Řezník z Mauthausenu) 2018

V srpnu 1992 zemřel v malém špinavém káhirském hotelu muž, který se dlouhá léta skrýval před spravedlností. Aribert Heim, jeden z nejhorších nacistických zločinců z Mauthausenu, dokázal bravurně unikat detektivům i špiónům. Jak k tomu došlo…? Podzim 1941: mladý rakouský doktor je umístěn do nacistického koncentračního tábora v Mauthausenu. Neuplyne ještě ani šest týdnů, a už má na svědomí stovky mrtvých. Jmenuje se Aribert Heim. Přezdívá se mu Doktor smrt nebo Řezník z Mauthausenu a je jedním z nejhorších a nejďábelštějších mučitelů ze všech koncentračních táborů. Kým byl tento muž, který na první pohled působil sympaticky, žoviálně a vesele? Jak se z něj stalo krvežíznivé monstrum, neochvějný řezník a velký obdivovatel , který prováděl na vězních hrůzné experimenty? Snímek Řezník z Mauthausenu se ohlíží za nečekaným osudem muže, jenž nikdy nelitoval svých zločinů a jehož násilí na jiných bylo poznamenáno nesmírnou zvráceností.

Léto v Oxfordu (Ein Sommer in Oxford) 2018

Nina je pozvaná na seminář na prestižní univerzitu v Oxfordu. Vyzvedne ji na letišti řidič a také profesor Thomas Rothwell. Na studiích býval jejím profesorem, promovala pod jeho vedením a před pěti lety s ním spolupracovala na jeho knize. A bláznivě se do něj zamilovala. Prožili spolu krátký románek a Thomas se poté vrátil ke své manželce. Necítí k sobě žádnou zášť, setkání po letech není nijak nepříjemné. Nina se ubytuje u své kamarádky Moly v penzionu. Seznámí se tam s instalatérem Danielem, který je ve skutečnosti studentem profesora Rothwella. Nina přednáší o krutém období našich dějin a vypráví příběh jedné německé židovky Hedy. Daniel o jejím životním příběhu ví spoustu podrobností. Není divu, byla to jeho babička. Hedě v těžkých chvílích pomáhal Sir John Addington. Hedě se narodila dcera, která se velmi brzy stala sirotkem. Addington jí našel pěstouny, ale neměl při výběru šťastnou ruku, Tereza u nich neměla hezké dětství. Daniel má dopisy, které Heda posílala Johnovi, ale ten ani jeden neotevřel. Addington se s Danielem a Ninou nechce o ničem bavit, ale když přijdou podruhé, předá jim dopisy a dokumenty v kterých se píše, že Tereza, dcera Hedy, je Johnova dcera. Addington je tedy Danielův děda. Tato skutečnost zasáhne také do knihy Thomase a Niny. Některé informace v ní jsou tedy nepravdivé. Thomas by chtěl získat Ninu zpět. Řekne jí, že se svou manželkou tvoří jen formální pár. Nina si neuměla představit, že by se ještě mohla zamilovat. Teď zjistila, že se mýlila. Nevrátí se ale k Thomasovi, její láskou je Daniel.

Královské zásnuby (Royal Matchmaker) 2018

Američanka Kate Gleasonová se svou asistentkou Brittney podniká v oboru seznamování – a její firma je tak úspěšná, že jí přezdívají Královna srdcí. Její pověst se zjevně rozšířila i za hranice, protože jednoho dne dostává zakázku od krále Edwarda ze vzdálené Voldavie – má najít partnerku jeho synovi, princi Sebastianovi, kterému král hodlá brzy předat žezlo. Termín je ovšem šibeniční  – jubilejní ples, na kterém se předání má uskutečnit, je za 4 týdny a tehdy by měl princ představit svou vyvolenou. Princ Sebastian, jak Kate v záhadném královstvíčku kdesi v Evropě zjistí, je šaramantní mladý muž, který ale nevěří na lásku. Kate a Britney nicméně nasadí všechny síly, aby mu dohodily přiměřenou partnerku – esem v jejich portfoliu je krásná mladá šlechtična Petra Petrovich, ve které princ skutečně zdá se najde zalíbení. Kate by mohla mít pocit dobře splněného úkolu, jenže se mezitím do prince sama zamilovala, a tak v závěrečný den místo na jubilejní ples prchá na nádraží, aby předčasně odjela…

The Accidental Detective 2: In Action (Private Investigator: Returns) 2018

Dae-man a Tae-soo spolu začali provozovat detektivní agenturu. Moc se jim ovšem nedaří a klienty shání, kde se dá. Když jednou Dae-man vylepuje samolepky s reklamou na jejich agenturu, zabrousí i na ženské toalety, kde ho přistihne mladá policistka. Na policejní stanici je poté svědkem, jak policista odmítne znovu otevřít případ smrti muže, jelikož to uzavřeli jako nehodu. Snoubenka zemřelého se s tím ovšem nechce smířit, takže když jí dá Dae-man vizitku, najme si je a ti dva se pouští do vyšetřování zapeklitého případu.

Mama Brasil (Benzinho) 2018

Neobyčejný portrét radostí, strastí, návratů a loučení v jedné obyčejné brazilské rodině… Na předměstí Rio de Janeira stojí rozpadající se domek plný neustálého ruchu, smíchu, výskotu, hudby a občasného křiku či slz. Jde o malé království Ireny, starostlivé matky čtyř synů, manželky nenapravitelného snílka a také sestry nešťastné Soni. Ta nachází společně se svým synem v domku azyl před násilnickým manželem. Pro nejmladší dvojčata to znamená jediné: o postel míň a o hráče na schovku víc! Irena se zároveň dozvídá, že její nejstarší Fernando dostal neopakovatelnou nabídku na stipendium do Německa. Musí ale odjet během několika týdnů a Irena si není vůbec jistá, zda se s ním dokáže rozloučit. Mezi starostmi o syny a také manžela, který každý druhý týden začíná nové podnikání, se navíc pokouší dokončit maturitu ve večerní škole. Irenina rodina už zdá se nikdy nebude stejná, ale pořád může být šťastná… Mama Brasil (2018) je rodinným filmem par excellence nejen svým zaměřením, ale také okolnostmi vzniku. Scénář spolu napsal manželský pár , který je zároveň režisérem snímku, a , která ve filmu ztvárnila hlavní roli Ireny. V rodině pak zůstalo i širší herecké obsazení: rozlítaná dvojčata si zahráli skuteční synové tvůrců, role prostředního Rodriga se ujal jejich bratranec Luan Teles a v menší roli se mihne i režisérův bratr. Díky tomu si tak film udržuje atmosféru hřejivé blízkosti, a to přes řadu nešťastných situací, do kterých se jejich fiktivní rodina dostává.

Christmas at Pemberley Manor (Night Before Christmas) 2018

S blížiacimi sa Vianocami je Elizabeth Bennettová , plánovačka eventov z New Yorku, vyslaná do malebného malého mesta, aby zorganizovala ich sviatočný festival. Po príchode natrafí na významného miliardára Williama Darcyho , ktorému chýba vianočný duch a navyše práve predáva svoje očarujúce panstvo, hoci ona dúfala, že ho použije ako miesto konania. Elizabeth, odhodlaná zorganizovať úspešný event, presvedčí zdráhajúceho sa Darcyho, aby jej dovolil usporiadať festival na historickom panstve, ktoré bolo kedysi známe svojou sviatočnou atmosférou. Pri spoločných prípravách festivalu sa táto nesúrodá dvojica začne navzájom zbližovať. Ale keď nastanú komplikácie a festival je neočakávane zrušený, ich cesty sa rozídu a Darcy napreduje so svojimi plánmi na predaj panstva. V noci pred Vianocami Elizabeth dúfa vo vianočný zázrak, ktorý zachráni festival, zabráni predaju panstva a znova oživí jej sviatočnú romancu.

Policajt z Paříže (Le Flic de Belleville) 2018

Sebastian Baaba“ Bouchard pracuje už dlhé roky ako policajt v Paríži. Jedného dňa za ním príde na návštevu dávny kamarát z Miami, aby ho varoval pred nebezpečným obchodom s drogami v jeho oblasti. Než však Baaba zistí viac, jeho priateľa zabijú. Cesta za pomstou ho privedie späť do Miami, kde s pomocou miestneho a tak trochu bláznivého policajta Ricarda začína prípad sám vyšetrovať. Je cieľ je neskromný – chce nielen pomstiť priateľovu smrť, ale aj navždy zničiť mocný medzinárodný drogový gang.

Duisburg – Linea di Sangue (Duisburg) 2018

Kriminálna dráma o vyšetrovaní masakru v Dusiburgu, inšpirovaná skutočným príbehom. Krvná pomsta medzi znepriatelenými klanmi ‚ndranghety prekročila hranice Talianska. Po tom, čo Nemeckom otriasol masaker mladých Talianov pred pizzeriou v Duisburgu, nemeckí a talianski vyšetrovatelia museli spojiť svoje sily, aby vypátrali vrahov…