Archivy blogu

Rubež (Frontier) 2018

Na matraci záleží (Everything Mattress) 2018

Pár ve středním věku, ztracený v nudném světě rutiny a fádnosti, se vydá koupit novou matraci a získá víc než jen to.

Magický Island (Magisches Island – Leben auf der größten Vulkaninsel der Welt) 2018

Tento lávový ostrov, který povstal z moře, je zemí extrémů. Magickou krajinu Islandu tvoří sopky pokryté mechem i hory se zasněženými vrcholky, kouřící údolí, bublající horké prameny a jejich působivé erupce… Přírodovědný film Magický Island zachycuje, jak si nejpozoruhodnější místní zvířata dokážou poradit s překážkami. Díky tomuto dokumentu odhalíte, jak vypadají životy zvířat v islandských extrémech z úplně nové, mnohem intimnější perspektivy, a budete sledovat jejich celoroční zápolení s živly. Kromě toho získáte jedinečný přístup na mnoho míst z místní bizarní krajiny a uvidíte, jak postupně mění barvy – stejně, jako se mění roční období. Jak se zvířatům daří přežít v takovém nehostinném terénu? Co je zapotřebí k životu mezi ledovci, pouštěmi a sopkami? A jak se vypořádat s vodou, která je takřka zmrzlá, a zároveň vařící?

Mazaní pozůstalí (Chief Daddy) 2018

Nečekaná smrt bohatého otce rodu způsobí mezi příbuznými, přáteli a zaměstnanci bláznivou tahanici o nebožtíkovy miliardy.

Il ragazzo invisibile: Seconda generazione (The Invisible Boy: Second Generation) 2018

27: Zemřeli mladí (27: Gone Too Soon) 2018

Prozkoumejte, za jakých okolností ve svých 27 letech tragicky zemřeli Jimi Hendrix, Jim Morrison, Brian Jones, Janis Joplin, Kurt Cobain a Amy Winehouse.

Huguette (Huguette) 2018

Pani Huguette je dáma na dôchodku, ktorá bola kedysi riaditeľkou školy, kvôli dlhom na nájomnom však príde o strechu nad hlavou. Suseda jej ponúkne obchod – môže u nej bývať, ak pomôže s učivom jej dospievajúcemu synovi Rémimu.

Kniha obrazů (The Image Book) 2018

fragmentární novinka je filmovým esejem nápadně prodchnutým bezmála hororovou atmosférou. Najdeme v ní většinu trademarků jeho pozdní tvorby: záměrně rozbíjené náčrty souvislostí, odkazy k sebereflexivitě média filmu i nekompromisní modifikace obrazu a zvuku. Snímek, v němž se mísí zpravodajské titulky, malby, často digitálně zkreslené úryvky z klasických hollywoodských filmů i brutální youtubová propaganda ISIS, poukazuje především na odcizení a makroagrese současného světa. Dílo, které nezapře vliv kulturních teorií a konceptuálního umění, je zároveň důkazem, že náš obtížný současník“ Jean-Luc Godard stále věří v nezastupitelnou roli kinematografie.

Jimmy Jones (Burning Hearts) 2018

Malý podvodníček se pokusí pro nechvalně známého zločineckého bosse ukrást drogy. Zaplete se ale do děsivé nehody, která má dalekosáhlé důsledky.

Vánoce podle Eve (It’s Christmas, Eve) 2018

Eve, prozatímní školní dozorce, se ocitne v obtížné situaci, když je pověřena ukončením neúspěšného hudebního programu, který ji připomíná její hudební minulost…