Archivy blogu

The Mandela Effect (The Mandela Effect) 2019

Tiché doteky (A Certain Kind of Silence) 2019

Mia začíná pracovat v zahraničí jako au-pair pro rodinu z vyšší vrstvy. Musí se starat nejen o honosný dům ve vilové čtvrti, ale především o desetiletého Sebastiana. Již první setkání však naznačí, že od ní bude očekáváno mnohem více. Postupně se ukazuje, že nová rodina vyznává řadu striktních pravidel včetně radikálního přístupu k výchově chlapce. Porušení nastoleného pořádku znamená potupnou cestu zpět domů. Mia nechce zklamat jejich důvěru, přijít o nově navázaný vztah se Sebastianem, ani se předčasně vracet. Skrze systematickou manipulaci však začne popírat své dřívější hodnoty. Podaří se dospívající dívce vymanit z náruče fanatické komunity, navíc daleko od domova a svých běžných starostí? Celovečerní debut režiséra vznikl mimo Českou republiku, byl natočen se zahraničním štábem a s mezinárodním hereckým obsazením. Zároveň je také prvním filmem představujícím v hlavní roli.

Villains (Villains) 2019

Film sa točí okolo dvojice amatérskych zlodejov, ktorí majú veľkú smolu. Rozhodli sa totiž vykradnúť dom, ktorého obyvatelia nie sú obyčajní predmestskí manželia a majú pár škaredých tajomstiev. Takých, ktoré sa nesmú dostať von a kvôli ktorým budú ochotní zabíjať.

Na nože (Knives Out) 2019

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice , rozehrají herecký koncert , , , a .

Druhý život, jedna láska (Live Twice Love Once) 2019

Když se Emilio dozví, že má Alzheimerovu chorobu, vydá se s rodinou na výpravu, aby se znovu shledal se svojí dětskou láskou.

The Report (The Report) 2019

Po 11. září začala CIA používat vůči lidem podezřelým z terorismu extrémně brutální vyšetřovací metody. Stačilo pouhé podezření. Vedlo to postupně k několika skandálům a také k vyšetřování programu na zadržování a vyslýchání. Hlavní hrdina amerického dramatu, senátor Daniel Jones je skutečnou postavou – snímek sleduje jeho pečlivou analýzu dostupných důkazů zdokonalených technik, které se ukázaly být nemorální i neúčinné. Když se Jones rozhodne se senátním vyšetřovacím výborem zveřejnit výsledky svého vyšetřování, CIA a Bílý dům se tomu snaží zabránit.

ReMastered: Masakr na stadionu (ReMastered: Massacre at the Stadium) 2019

Šokující vražda zpěváka Victora Jary se v roce 1973 stala silným symbolem bojů v Chile. Desítky let po jeho smrti začíná hledání spravedlnosti.

Zřícení mostu v Janově (Il ponte di Genova: cronologia di un disastro) 2019

Příběh tragického zřícení Morandiho mostu v Janově, u kterého přišlo o život 43 lidí, začíná chronologickou rekonstrukcí neštěstí, rozdělenou do několika scén zobrazujících klíčové kritické momenty kolapsu. Prostřednictvím svědectví přeživších se pořad vrací k nešťastné události a analyzuje příčiny, které k ní vedly. Součástí vyprávění jsou také svědectví pozůstalých, jejichž životy katastrofa ovlivnila, i debata ohledně technologické prevence a vylepšení ve snaze předejít dalším podobným neštěstím.

Super Monsters: Vida’s First Halloween (Super Monsters: Vida’s First Halloween) 2019

Super Monsters Furever Friends (Super Monsters Furever Friends) 2019