Archivy blogu

Případ mrtvého nebožtíka (Případ mrtvého nebožtíka) 2020

Komedie, která si utahuje z kriminálek, jichž jsou dnes plné televizní obrazovky. Film využívá klišé kriminálního žánru, a tak se děj, který divák zná už z milionu žánrových snímků z policejního prostředí, stal podhoubím pro slovní humor a do absurdna gradující situace. Na scéně se objevuje major Prubner , jeho nová kolegyně Skálová a detektivové Rorýs s Dymákem . Jejich úkol od náčelníka kriminálky Drátka je jasný – vyšetřit vraždu Starablažkové. Postupně kriminalisté vypátrají, že úspěšně vydírala, a proto se jí někdo zbavil. Ale mnoho stop nemají. Jen to, že jde o pomstu. Majoru Prubnerovi šlape navíc na paty jeho nadřízený plukovník Drátek, který mu dá na zjištění vraha jen týden – tedy sedm dní! Detektivní rámec je však základem pro vtipné scény a zdařilé herecké výkony.

Body Cam (Body Cam) 2020

Rutinní kontrola vozidla má za následek nevysvětlitelnou a strašlivou smrt policisty. Jeho kolegyně si uvědomí, že záznam události může přehrát pouze ona. Mezitím co se útoky stupňují, snaží se porozumět, co za nadpřirozené síly za nimi je.

Bulbbul (Bulbbul) 2020

Z dětské nevěsty vyroste záhadná paní domu, kterou trápí bolestné vzpomínky. V její vesnici navíc dochází k nadpřirozeným vraždám.

Eric Andre: Legalizujte všechno (Eric Andre: Legalize Everything) 2020

Eric Andre v New Orleans poškádlí slavné fastfoody, nandá to automatickému doplňování textu a zamedituje si nad podivným výběrem znělky k pořadu Policie v akci USA“.

Atletka A (Athlete A) 2020

Dokument se věnuje výpovědím amerických gymnastek, které zneužíval týmový lékař Larry Nassar, a reportérů, kteří toxické okolnosti odhalili.

NASA a SpaceX: Cesta do budoucnosti (NASA & SpaceX: Journey to the Future) 2020

Odborníci ze SpaceX a NASA chtějí změnit způsob zkoumání vesmíru a díky přístupu do střediska odhalíme, jak přepraví nejmodernější technologie člověka na Měsíc, Mars a dál.

Eurovize (Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga) 2020

Zpěvák a zpěvačka z malého města si nenechají ujít příležitost, splní si sen a zúčastní se největší pěvecké soutěže na světě.

Nikdo neví, že tu jsem (Nadie sabe que estoy aquí) 2020

V dětství býval úspěšný zpěvák, ale po traumatických zážitcích se odstěhoval na samotu, aby se dal dohromady. Všechno změní příchod ženy, která mu začne naslouchat.

The Clearing (The Clearing) 2020

Disclosure (Disclosure) 2020