Archivy blogu

Poslední neděle (Ein russischer Sommer) 2009

Film, který vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy Jaye Pariniho, zachycuje konec života Lva Nikolajeviče Tolstého . Známý spisovatel se snaží vyrovnat se svým údělem bohatého a významného umělce, odporujícím jeho postoji života v chudobě, stejně tak jako se svými manželskými problémy.

Kuře s ušima (Zweiohrküken) 2009

Ludo a Anna spolu žijí dva roky. A spolu s nimi se v jejich domácnosti zabydlela i každodenní rutina. Ludo k velké nelibosti Anny značně zanedbává své domází povinnosti a jemu naopak vadí její neustálé stížnosti. Poté přijede na návštěvu na pár dní Annin bývalý přítel Ralf a Ludo potká na diskotéce svou exlásku Marii. Pár musí čelit mnoha žárlivým scénám z obou stran a také pochybám o jejich vztahu. Anna si tajně přečte Ludovy esemesky a on si zas prohlédne seznam jejích milenců, na kterém hodnotí jejich kvality. Na onom seznamu je i Ralf a jeho skóre je lepší než Ludovo… Po mnoha provokacích, Ludo nakonec Ralfa zmlátí v restauraci a vztekle odejde. Přestože jim na sobě navzájem velmi záleží, oba skončili v posteli se svými bývalými milenci…

Šťastný a veselý Madagaskar (Merry Madagascar) 2009

MERRY MADAGASCAR je krátký televizní animovaný film. V hlavní roli vystupuje opět parta zvířat, která se už pěknou dobu snaží dostat z Afriky a jejího okolí zpět do Zoo v New Yorku. V tomto vánočním speciálu ztroskotá Santa Claus i se svými sáněmi plnými dárků přímo do Afriky. Po pádu si ale nepamatuje ani své jméno. Zvířata proto musí vzít roznášení dárků do svých rukou a zachránit tak Vánoce.

Kluci jsou zpět (The Boys Are Back) 2009

Dospívání může být dobrodružstvím na celý život. Joe (Clive Owen) pracuje jako sportovní novinář a se svou ženou Katy a malým synem Artiem tvoří očividně harmonickou rodinu. Až do okamžiku, kdy Katy náhle zemře na rakovinu. Film pojednává nejen o tom, jak se oba se ztrátou milované manželky a matky vyrovnávají, ale i o Joeově vžití se do role samostatného rodiče a přijetí odpovědnosti návratu.

Čas zúčtování (Mörder kennen keine Grenzen) 2009

Detektiv Mike vyšetřuje záhadné případy vražd v Berlíně. Všechny mají souvislost s berlínským podzemím, se starými tunely pod městem. Mike zjistí, že k mnohým tunelům už ani neexistují plány. Že se ztratily za převratu.  Když je unesena i Mikeova těhotná přítelkyně Betina, vydá se ji hledat, ale v jednom tunelu má úraz a probudí se v nemocnici, ve východním Berlíně v roce 1984. Shodou náhod jej všichni považují za kapitána policie, který byl právě do Berlína přeložen z Magdeburgu.  Po prvním šoku si Mike zvykne na zvláštní okolnosti, zjistí, co je to pracovat se Stazi v zádech a díky své nové kolegyni Gabi se mu podaří zjistit, kdo je vlastně vrahem jak tehdy, tak v roce 2009…

Můj život s Canadiens (The Canadiens, Forever) 2009

V 17 letech je William Lanctôt-Couture hvězdou školního hokejového týmu. Několik týdnů před vánoci ale trochu ztratí svou motivaci, protože ho trenér kritizuje za to, že není týmovým hráčem. Jeden desetiletý kanadský fanoušek, Daniel Delage, mu ale pomůže vidět věci jinak. Daniel byl přivezen do nemocnice Ste-Justine, aby podstoupil transplantaci ledvin, která mu zachrání život. O Daniela pečuje Williamova matka, která je dětská zdravotní setra. Jeho neutuchající vůle a chuť žít je řízena ohromným nadšením pro hokej – touhou, která znovu probudí ve Williamovi nadšení pro jeho životní sport.

Soul Kitchen (Soul Kitchen) 2009

Poté, co Soul Kitchen nadchl festivalovou porotu v Benátkách, která ho vyznamenala zvláštní cenou, byl úspěch první komedie Fatiha Akina již nezadržitelný. Zinos, mladý majiteľ reštaurácie, nemá práve veľa šťastia. Jeho priateľka Nadine sa odsťahovala do Šanghaja, zákazníci jeho reštaurácie Soul Kitchen začali bojkotovať nového šéfkuchára, a Zinos má ešte k tomu problémy s chrbticou! Veci sa začnú obracať k lepšiemu, keď ľudia prichádzajú na chuť jeho novej kulinárskej koncepcii. To však nestačí na to, aby Zinos našiel pokoj v duši. Rozhodne sa preto odletieť za Nadine do Číny a dať všetko do poriadku. Reštauráciu nechá na starosti svojmu nespoľahlivému bratovi Illiasovi. Oba kroky sa ukážu ako katastrofické: Illias vďaka pochybnému realitnému agentovi príde o reštauráciu a Nadine už má nového milenca! Zostáva mu ešte posledná šanca, aby spolu s bratom Illiasom získali späť Soul Kitchen. Na to by však museli prestať s hádkami a začať pracovať ako tím. Akinovi se podařilo soustředit před kamerou ty nejlepší herce ze svých předchozích filmů – Adama Bousdoukose, Moritze Bleibtreue a Birola Ünela, a výsledkem je svěží komedie o rodině a přátelích, lásce, důvěře a loajalitě, i o boji za vlast.

Láska z Benátek (Für immer Venedig) 2009

Bývalý bezpečnostní technik Robert přijíždí do Benátek na výstavu, kterou pořádá jeho bývalá žena Luisa. Na výstavě je ukradena cenná váza a Luisa přesvědčí Roberta, aby pátral po zloději. Robert se seznámí s majitelkou restaurace Miou, která mu v pátrání začne pomáhat…Mladá žena Claudia a její otec Robert se vydají do Benátek navštívit výstavu, kterou pořádá bývalá Robertova žena a Claudiina matka Luisa. Na výstavě je také vzácná váza. V průběhu akce náhle zhasne světlo a váza je vyměněna za atrapu. Robert se dříve zabýval bezpečnostními zařízeními, a tak ho Luisa přesvědčí, aby jí pomohl pátrat po zloději. Všichni se domluví, že zatím nebudou nic oznamovat policii, aby z toho nebyl skandál…Robert se také seznámí se ženou jménem Mia, která dělala catering na výstavě, a s jejím synem Marcem a je pozván na oběd do její restaurace. Tam vezme druhý den i Claudii. Robert si pak vyrazí s Miou na procházku. Claudia jde ven s Marcem. Když si sedne na lavičku, lupič jí ukradne kabelku a Marco ho dožene a kabelku přinese. Robert zjistí, že známým benátským obchodníkem s uměleckými věcmi je jistý Jetrowitsch. Později díky Mie získá kontakt na velkou sběratelku umění. Tu pak navštíví spolu s Miou v přestrojení za sběratele. Sběratelce umění se to ale nezdá a zavolá Jetrowitsche, který je odhalí, jelikož se před sběratelkou vydávali za jeho přátele…Claudia jde mezitím s Marcem na Gondolu, kde je dva fotografové požádají, aby se spolu líbali. Oba to udělají a až za chvíli zjistí, že si je fotografové spletli s najatým párem, který se měl fotit za peníze.Luise přijde anonymní dopis, že pravou vázu dostane za výkupné 100 tisíc eur. Robert se rozhodne, že peníze lupičům předá místo Luisy. Na předávce si ale splete loď a to vyplaší zloděje, který radši odjede. Robert se smíří s tím, že předávku zkazil, a chce odjet. Cestou potká na náměstí Marcova syna Luku, který dostane srdeční záchvat. Odveze ho tedy do nemocnice a tam se dozví, že Luka má srdeční vadu a na operaci je potřeba zhruba 100 tisíc eur. Také se dozví, že Marco chtěl, aby o tom nikdo nevěděl. Robertovi dojde, že zlodějem je pravděpodobně Marco. Claudie tomu ale nevěří…

Argentina, podmanivé tango gaučů (Argentine, le tango du gaucho) 2009

Pouť za pravou tváří druhé největší země jihoamerického kontinentu.Sami Argentinci o sobě tvrdí, že jsou nejevropštější ze všech zemí Latinské Ameriky. Evropský vliv je v Argentině poměrně velký, nicméně její historii utvářely i další národy a vlivy.S tvůrci filmu se vydáme na neopakovatelnou pouť napříč pampou, horami, koloniálními městečky i národními parky. Argentina je rozlehlá země. Na západě se táhne mohutný řetěz And, k jihu se rozprostírá rozsáhlá, větry bičovaná Patagonie s úchvatnými jezery. Ve světě nejznámější je centrální část země – pampa, která skýtá obživu většině obyvatel mimo města. Nejjižněji ležící Ohňová země, navzdory mrazu Antarktidy, je tak jako celá Argentina prodchnuta rytmem tanga.

Muhammad Ali: Tváří v tvář (Facing Ali) 2009

Přišel čas uvést věci na pravou míru Jedna legenda, deset boxerů, žádné zpomalené údery. Jeho výkony otřásly sportovním světem a změnily životy mnohých. Muhammad Ali se stal symbolem boxu. Po letech přichází deset jeho souputníků, nejlepších boxerů, s názory na tohoto boxera. Naprosto otevřená výpověď dokumentuje Aliho jedinečnou cestu sportem, viděnou očima těch, kteří se s ním utkávali. Poznejte pravdivou historii živoucí legendy!