Archivy blogu

Weed the People (Weed the People) 2018

Broken Contract (Broken Contract) 2018

Morir para Contar (Dying to Tell) 2018

Knuckleball (Knuckleball) 2018

12 ročný Henry trávi čas na farme svojho starého otca Jacoba , ktorý žije samotársky a utiahnuto. Keď starý otec jednej noci nečakane zomrie, je Henry nechcene konfrontovaný s jeho desivými tajomstvami, ktoré nikdy nemali vyplávať na povrch.

Jsou ženy vášnivější než muži? (Do Women Have A Higher Sex Drive?) 2018

O mnohovrstevném významu sexuality v našem životě… Průvodní titulová otázka filmu může sice nějak pomoci jednoduchým statistikám, ale v unikátním dokumentu posloužila spíše jako pobídka k mnohem širšímu pohledu na lidskou sexualitu v mnoha souvislostech. Přitažlivost fyzická i duševní, aspekty seznamování, antikoncepce, rozvinutá sexualita, rovnoprávnost a genderový náhled, porodní báby a prostituce, čarodějnictví a léčitelství, pornografie pro muže i ženy, pohlavní orientace, ženy a cigarety, kvalita orgasmu aj. Mladá nizozemská spoluautorka a průvodkyně Cheyenne Löhnenová, dokonce potvrzuje, že ženy dokáží sex prožívat i duchovně, že mohou dosáhnout vyvrcholení nejrůznějšími způsoby a že téměř každá žena má i svou bisexuální stránku. Společnost nás učila pohlížet na sex zjednodušeným způsobem. Ženy, co ho odmítají, jsou prý prudérní, a ty, co si ho užívají, jsou prý coury. A muži by neměli dávat najevo svou případnou submisivitu a že nikdo nemůže být sexuálně neurčený. Sex přitom nabízí mnohem více. Není jen o rozmnožování. Není jen o sexuální orientaci. Není jen o rozptýlení. Výchova nám podsouvá význam sexu jen z úzkého pohledu, my lidé však dokážeme a cítíme mnohem víc.

Mucha Ex Poco Sex (Dry Martina) 2018

Nazi Overlord (Nazi Overlord) 2018

Bel Canto (Bel Canto) 2018

Slavná sopranistka cestuje do jihoamerické země ovládané vojenskou diktaturou, aby vystoupila na večírku zámožného japonského průmyslníka . Záhy poté, co se zde shromáždí zářivé osazenstvo hostů tvořené významnými diplomaty a politiky, je sídlo přepadeno partyzánskou skupinou, která požaduje propuštění svých zajatých druhů. Dojde k výhrůžkám i ztrátám na životech a začíná napjaté vyjednávání, které se protáhne na celý měsíc. Zatímco jsou rukojmí i jejich věznitelé, kteří mluví jiným jazykem, společně drženi v domě, musí najít způsob, jak spolu komunikovat. Hudba, zejména pak nádherné árie v podání zajaté pěvkyně (Mooreová), posiluje pocit sounáležitosti a dokonce i lásky, spojuje nesourodé spolubydlící, mezi nimiž se vytvoří nečekané pouto. Nakonec překonají vzájemné rozdíly a objeví v sobě skutečnou lidskost.

Foster (Foster) 2018

I’ll Take Your Dead (I’ll Take Your Dead) 2018