Archivy blogu

Untogether (Untogether) 2018

Jane Fonda v pěti dějstvích (Jane Fonda in Five Acts) 2018

Děvče od vedle, sex symbol, aktivistka, propagátorka fitness – to vše je oscarová , jejíž život poznamenala nejedna kontroverze, tragédie a proměny, které se všechny odehrávaly na očích veřejnosti. V režii cenami ověnčené dokumentaristky vznikl intimní pohled na jedinečný život Jane Fondové. Uvidíte zde mimo jiné rozhovory s , , producentkou a bývalými partnery a Tedem Turnerem. První čtyři dějství jsou pojmenována po čtyřech mužích, se kterými sdílela své soukromé i profesní ambice a kteří ji značně ovlivnili. Páté dějství nese jméno Fondové, kde samu sebe konfrontuje se svými démony, znovu navazuje rodinné vazby a hodnotí svou úspěšnou kariéru herečky a aktivistky.

Jonas (Jonas/Boys) 2018

1997: V rádiu běží tragická zpráva o smrti princezny Diany. Ve stejnou dobu se poněkud nesmělý patnáctiletý Jonas vrací po letních prázdninách do školy, kde poznává nového spolužáka Nathana , rebela s tajemnou jizvou na tváři, se kterým si hned padne do oka. Oba chlapci spolu tráví spoustu času a jejich počáteční kamarádství se postupně mění v hlubší vztah. 2015: O osmnáct let starší Jonas je vyhozen z bytu svým přítelem, který již není schopný tolerovat jeho bouřlivý styl života. Jonas, plný vzteku, smutku a výčitek zároveň, bloudí nočním městem a hlavou se mu honí vzpomínky na dávnou minulost. V jednom hotelu potkává mladíka, kterého již delší dobu pozoruje. Co ho s Jonasem spojuje? Kam se vlastně poděl Nathan? Co se stalo tehdy před osmnácti lety a zapříčinilo, že se Jonas stal tak zahořklým a vznětlivým?

Mia a bílý lev (Mia et le lion blanc) 2018

Král přírody, majestátný lev jako ten nejlepší kamarád a domácí mazlíček? Proč ne? Jedenáctiletá dívka Mia se s rodinou přestěhuje na farmu v jižní Africe, kde se jí ve lví rezervaci splní dávný sen snad všech dětí světa. Dostane malého lvíčka, mládě vzácného bílého lva. Charlieho. Během pár dalších let se z nich stanou nerozluční přátelé, parťáci na celý život, jejichž pouto a láska stírá rozdíl mezi světem lidí a zvířat. Z mláděte ale vyroste opravdové zvíře, z roztomilého lvíčka se stane skutečný úžasný silný lev. A Mia zjistí, že rodinné farmě se zase tak dobře nedaří a táta musí obětovat jejího jedinečného bílého lva jako trofej pro lov turistů. Mia a bílý lev nemají jinou možnost, než utéct, a vydat se spolu na úžasnou cestu do africké savany, aby v divočině daleko od pušek lovců našli pro Charlieho bezpečné místo a lví království. Přátelství totiž není jenom slovo, ale závazek a opravdové dobrodružství.

Gloria Bell (Gloria Bell) 2018

Svobodomyslná rozvedená žena ve středním věku tráví dny v nudné, stereotypní práci a po večerech se chodí odreagovat na taneční parkety po celém Los Angeles. Když jedné noci potká Arnolda, začne se mezi nimi rodit silné pouto. Gloria s překvapením znovu prožívá všechny radosti i strasti, které láska přináší. Snímek je remakem dramatu , který natočil v roce 2013.

The Hummingbird Project (The Hummingbird Project) 2018

Vysněný život (Con Man) 2018

Příběh Barryho Minkowa, mladého charismatického obchodníka, který se dostává na vrchol pomocí lží a podvodů.

Notes from Dunblane: Lesson from a School Shooting (Notes from Dunblane: Lesson from a School Shooting) 2018

Poznámky z Dunblane zachycují dvě masové střelby ve škole – jedna se stala v Dunblane ve Skotsku a druhá na základní škole Sandy Hook v Newtownu v Connecticutu (USA). Obě tyto tragické události jsou vyprávěny primárně očima tamních farářů, kteří poskytovali emocionální a duchovní pomoc přeživším rodinám, ale sami měli problémy se s celou situací vyrovnat.

Zázraky Měsíce (Wonders of the Moon) 2018

S použitím nejnovějších a nejpodrobnějších záběrů odhalíme životní cyklus Měsíce. Jak se z našeho pohledu zvětšuje a ztrácí? Jak ovlivňuje život na Zemi a jaké výjimečné přírodní úkazy pro nás dokáže přichystat…? Film z produkce britské televize BBC využívá nejnovější a nejdetailnější záběry, které odhalují pravidelný cyklus Měsíce. Navštívíme anglický Wales i americký Wyoming, Hongkong nebo Croydon a zjistíme, jakým způsobem Měsíc ovlivňuje život na Zemi. Prozkoumáme jeho tajuplnou odvrácenou stranu a podíváme se, jak díky tomu, že Měsíc obíhá kolem naší planety, dochází k jednomu z nejúchvatnějších jevů – úplnému zatmění Slunce. Na závěr pozoruhodného roku lunární aktivity zjistíme, proč na noční obloze září tolik super měsíců.

Maradona – přísně tajné (Maradona: le verità nascoste) 2018

Někteří lidé jsou legendami. Ikonami dnešní doby. A každá ikona je obklopena tajemstvím. Tento pořad vypráví příběh , největšího fotbalisty všech dob. Není známý jen pro skvělý fotbal, ale také pro svou aroganci, přímost a nechuť dodržovat pravidla. Utajené rozhovory s lidmi z blízkého okolí nám představí nejintimnější a nejtajnější zákoutí jeho kontroverzní kariéry i života.