Archivy blogu

The Perfect Kiss (The Perfect Kiss) 2018

Každý člověk hledá štěstí, ale když už vám táhne na třicet a pořád žijete u rodičů, kteří s vámi jednají jako s dítětem, ztratili jste práci a láska je v nedohlednu, pak hledáte ještě intenzivněji. Tanya Cova bydlí se svými rodiči v severoamerickém městě u velkých jezer, v trochu všední každodennosti americké společnosti. Nudí se i její rodiče, zapomenutí agenti pro nejmenovanou východní říši, kteří nemají nic jiného na práci, než aby slídili za svou vlastní dcerou. Když rodiče povolají starou známou Šárku a jejího syna Igora, aby Tanyu zasnoubili, je to poslední kapka v poháru Taniny touhy po svobodě. Tanya nachází útočiště u své nejlepší kamarádky Britney Greenberg. Znuděná Britney, která má dvě děti s bývalým Tanyiným přítelem Tomem, obtloustlým a přesto dokonalým manželem a tatínkem, vydělávajícím krásné peníze jako “ajťák”, vidí Tanyin příchod jako možnost nového vzrušení v příliš poklidném rodinném životě.Na předměstí se pak odehrává drama, způsobené polibkem v parku. Tanya se ocitne v nelegálně pronajímaném bytě s velice nepravděpodobnými spolubydlícími, mezi kterými je i Igor. Rodiče dostanou z centrály avízo, že jejich zapomenutá špionská buňka je rozpuštěna a převelena do Paříže. Mají starost, jak dát Tanye vědět, že se jejich působiště se mění. Do mise je vyslána Šárka, která zprávu úspěšně předá. Miliardář, Brian Demarrias, se rozchází se svojí partnerkou. Vizitka makléřky ,Tanyi Cové, stále voní v jeho kapse. Setkají se jeho nemotorné námluvy s vysněnou odpovědí ztřeštěné naivní a nespoutané půvabné Tanyi? A který polibek je opravdu pravý? The Perfect Kiss je svěží komedie plná nečekaných zvratů a zápletek.

Ať žije Zafari! (Zafari Special) 2018

Zumba si při ochraně Zafari i jeho obyvatel musí poradit bez pomoci moudrého Babatuy a dokázat, že je zafariánem se srdcem na správném místě! Americko-kanadský animovaný film vycházející ze stejnojmenného … Zumba, zebrované mládě slona afrického, našel nový domov v tajném údolí Zafari uprostřed džungle. Zafariáni přijali nezvykle zbarvené slůně do svého stáda, každý z nich má totiž své vlastní odlišnosti a Zumba mezi lva s peřím plameňáka nebo paviání nosorožčici bez problému zapadl. Teď ale přichází ta nejtěžší zkouška: Zumba se musí naučit spravedlivě rozhodovat a volit schůdná řešení pro všechny obyvatele Zafari, jinak hrozí, že svůj nový domov i přátele ztratí.

Já, knedlíček (Dumplin’) 2018

Willowdean Dicksonová je teenagerka a dcera bývalé Miss malého města v Texasu. Máma Rosie ji říká Knedlíček, protože Will je poněkud větší a širší. Většinu dětství strávila Will se svou tetou Lucy, která ji vštípila lásku k písním Dolly Partonové i sebedůvěru. Představila jí i Ellen, která se stala její nejlepší kamarádkou. Teta Lucy náhle zemřela, a Will s Ellen mají začít poslední ročník střední školy. Rosie má mnoho společenských závazků a povinností a chce, aby ji dcera všude provázela. Will je však nepříjemné, když se kolem ní všichni diví, jak muže být se svou postavou Rosinou dcerou. Rozhodne se přihlásit do soutěže krásy, ve které je porotkyní její máma, aby dokázala, že i děvčata s nadváhou nelze ze soutěže vyloučit. Způsobí tím šok celému městu a překvapí i samu sebe.

Narok 6 metre (Narok 6 metre) 2018

Thajský filmový štáb natáčí film v a okolo bazénu. Když je po několika dnech dotočeno a všichni už z místa definitivně odjedou, jeden z aktérů filmu Day si ještě v bazénu na lehátku užívá zasloužený odpočinek v podobě spánku. Bazén se ale začne vypouštět a Day se probudí když už tam není skoro žádná voda. Mladý kluk se tedy náhle ocitne úplně sám na dně 6 metrů hlubokého vypuštěného bazénu. To ale ještě není to nejhorší, do bazénu se čirou náhodou dostane i krokodýl, který právě utekl z místní zoo…

American Woman (American Woman) 2018

Mladá babička v malom pensylvánskom mestečku vychováva svojho vnuka po tom, čo jeho matka za záhadných okolností zmizne. Pátranie po zmiznutej dcére neustále pokračuje.

Léto (Leto) 2018

Leningrad, začátek osmdesátých let. Neoficiální hudební scénou hýbají místní následovníci Lou Reeda, Iggyho Popa, Bowieho nebo Talking Heads. Patří k nim i mladý Viktor. Když se setká se svým idolem Mikem a jeho krásnou ženou Natašou, začíná léto plné hudby, přátelství a zakázané lásky. Film o začátcích skutečných kultovních kapel Kino a Zoopark měl premiéru v hlavní soutěži festivalu v Cannes, zatímco režisér trávil čas v domácím vězení v Moskvě.

Sloní královna (The Elephant Queen) 2018

Podatek od miłości (Podatek od miłości) 2018

Klara je chladná a ambicózna kariéristka, ktorá je postrachom všetkých daňových hriešnikov. Keď to vyzerá tak, že jedným z nich je aj Marian, s ktorým jej prvé stretnutie nedopadlo práve najlepšie, rozhodne sa, že mu pomstí a zničí mu život. Marian na prvý pohľad vyzerá ako ľahká korisť – jeho účtovníctvo naozaj nie je celkom prehľadné a okrem toho sa u neho doma stále striedajú rôzne ženy… Tiež však má svoje zbrane a nemieni sa len tak vzdať…

Pád Habsburků (Universum History: Der Verrat des Kaisers – Karl von Österreich und das Ende der Habsburger) 2018

Kdo nahradí Evropu šlechtických rodů? Habsburský císař Karel I. se chystá na svou poslední cestu. Nastupuje se svou ženou, na palubu lodi Glowworm, který je má odvézt do exilu. Karel přišel kvůli porážce v první světové válce o svou císařskou korunu ale i o říši. Byl na odchodu z politického jeviště. Trůnu se však odmítl vzdát. V následujících několika letech za pomoci svého přítele Tamáse Erdédyho vznesl dvakrát nárok na uherskou korunu, ale bezúspěšně. Po téměř šesti stech padesáti letech skončila éra Habsburků. Krátká vláda Karla I. na rakouském trůnu odhalila problémy spojené s monarchiemi. Určití lidé totiž dědili obrovskou moc bez ohledu na svou často nedostatečnou kvalifikaci a chybějící vladařské schopnosti.

Boj o dítě (Snatched) 2018

Natalie je lékařkou, která nemůže otěhotnět. Vzhledem k pohnutému dětství je psychicky narušená a rozhodne se dítě získat za každou cenu. Vyhlédne si jednu ze svých těhotných pacientek a té hodlá dítě ukrást…Natalie Barnesová měla pohnuté dětství. Byla po porodu ukradena z porodnice a do osmi let žila se svými únosci jako s vlastními rodiči. Zejména otce velmi milovala. Když policie zjistila, kde unesená dívka žije, vrátila ji biologickým rodičům. To neproběhlo v klidu a Nataliin otec-únosce spáchal před jejími zraky sebevraždu zastřelením. Natalie, pravým jménem Cara, ke svým biologickým rodičům již nikdy nepřilnula, trpěla stockholmským syndromem, a když se osamostatnila, vrátila se ke jménu Natalie Barnesová. Moc ráda by měla dítě, ale ani přes opakovaná umělá oplodnění se jí nepodařilo otěhotnět. Když k ní do ordinace přijde mladý pár Aubrey a Matt, který očekává svého prvního potomka, rozhodne se k hroznému činu. Matt jí totiž velmi silně připomíná jejího otce-únosce a Natalie chce jeho dítě. Dá Aubrey nějaký prostředek, který později vyvolá krvácení. Vyděšená Aubrey hned spěchá do ordinace a zde se od Natalie dozví, že nemá v pořádku děložní hrdlo. Hrozí jí potrat nebo předčasný porod. Dítě je zatím v naprostém pořádku, ale aby to tak i zůstalo, musí Aubrey po celý zbytek těhotenství ležet. Mezitím se zaměří na Matta, kterého svede a vyspí se s ním. Předstírá, že má o Aubrey zájem, a dochází za ní domů. Dá jí dárek. Je to prý hudba, která je dobrá pro dítě. Ve skutečnosti má v přístroji kameru, kterou z domova sleduje dění u Aubrey a Matta v ložnici. Dál Matta pronásleduje, ale Matt nemá zájem. Jenže Natalie je neodbytná. Neváhá dokonce dorazit i na oslavu, na kterou ji nikdo nepozval. Aubreyina sestra Janelle začíná mít podezření, že Natalie a Matt spolu něco mají. Janelle není z těch, které by dlouho chodily okolo horké kaše, a tak se Natalie zeptá, jestli se jí Matt líbí. Natalie tvrdí, že ji muži nezajímají, protože je lesbička. To slyší Aubreyina kamarádka Vicky, kterou později Natalie pozve k sobě a pak ji zabije. Mezitím se Aubrey od Janelle dozví, že Matt měl něco s Natalií. Janelle měla podezření, sledovala její dům a viděla ho tam. Při té příležitosti našla v rozsypaných odpadcích informaci, že Natalie byla jako dítě unesena. Společně s Aubrey si o tom vyhledají informace na internetu. Aubrey ze všeho toho stresu začne rodit. V žádném případě však nehodlá jet rodit k Natalii. Je jí jasné, že jí chce ukrást dítě. Netuší, že je Natalie pozoruje a všechno ví…