Archivy blogu

Francouzské polibky (Schüleraustausch – Die Französinnen kommen) 2006

Florian, Tobias a Enrique jsou přáteli už léta a tvoří skvělý tým. Oproti tomu sukničkář Henk je největším domýšlivcem školy a spolu s jeho kumpány vyzve trojici kamarádů k sázce: Na výměnný pobyt přijede autobus francouzských studentek. Ta skupina, která jich víc sbalí (jako důkaz musí předložit fotografie)- vyhrává. V sázce je Florianův minivan proti Henkovu džípu. Jenže mezi dívkami je i Sophie, o kterou se strhne mezi Henkem a Florianem největší boj. Pro Floriana Sophie opravdu hodně znamená, zároveň ale nechce přijít ani o svůj milovaný minivan. Jak tohle všechno může skončit…

Drážďany (Dresden) 2006

Mezi 13. a 15. únorem 1945 došlo k jednomu z nejhorších odvetných úderů proti německým civilistům. Britskému a Americkému letectvu se podařilo během tří strategicky naplánovaných náletů srovnat město se zemí. Tisíce civilistů našly strašnou smrt v plamenech. V době před samotným náletem je setřeleno britské průzkumné letadlo, zraněnému pilotovi Robertovi se podaří zachránit a skrýt se ve sklepě drážďanské nemocnice, kde ho objeví mladá německá zdravotní sestra Anna. Nálet má začít již za několik málo hodin. Příběh dvou mladých lidí, kteří stáli na opačných stranách, přesto k sobě dokázali najít cestu, na pozadí nejstrašnějšího náletu Druhé světové války.

Létající Skot (The Flying Scotsman) 2006

Biografické drama natočené v britsko-německé koprodukci vychází ze skutečného životního příběhu skotského cyklisty Graema Obreeho, který v roce 1993 ohromil celý sportovní svět. Jako nezaměstnaný amatér totiž překonal světový hodinový rekord na vlastnoručně zkonstruovaném kole, jež sestavil ze železného šrotu. Graem, který vyrůstal v Ayrshire, byl vždycky bojovník. Ale když zkrachoval jeho obchod s koly, neměl peníze ani sponzory na to, aby si splnil svůj sen a mohl se přihlásit se do světové cyklistické soutěže. Přesto se nevzdal a nakonec se mu podařilo dostat se na závody do Norska. Tím ale jeho osudový příběh o nezlomné lidské vůli teprve začal… Režii má Douglas Mackinnon, v hlavní roli Jonny Lee Miller, dále hrají Billy Boyd, Laura Fraserová, Brian Cox ad.

Zrádná mysl (Mind Games) 2006

Pan Ellison se marně snaží přesvědčit svou dceru Jamii, aby začala pracovat v jeho firmě a mohla ji později převzít. Jenže ta má úplně jiné představy. Během hádky dojde k tragické autonehodě a oba rodiče zahynou. Jamie se zhroutí, protože si smrt rodičů klade za vinu. Vydává se do Louisiany, aby pracovala jako dobrovolnice při pomoci obětem hurikánu Katrina. Zde se seznámí s okouzlujícím M.Radcliffem.

Falešný casting (Cattle Call) 2006

Sherman Oaks (Andrew Katos) by se rád vetřel do přízně nejhezčích slečen, jenomže neodpovídá žádaným trendům, a tak se musí uchýlit ke lži. Chytí se nápadu svého přítele Richieho a oba společně inzerují casting k neexistujícímu filmovému projektu, do kterého se na jejich naléhání zapojí i Glenn, vrchol superstydlivosti. Mladíci vzrušeně očekávají, že už brzy budou mít na každý prst tolik sexbomb, kolik budou chtít. Avšak Richie se upřímně zamiluje do Mariny Dell , Glenn může oči nechat na ideálu jménem Laurel a Shermanovým snem je Nikita. Otázkou je, jak dlouho se ještě dokážou přetvařovat.

Divná sešlost (Madea’s Family Reunion) 2006

Film Divná sešlost navazuje na nadšeně přijatou divadelní hru Tylera Perryho. Hlavní hrdinka Helena se po manželské krizi vydává načerpat nové síly ke své babiččce Madee na jihu USA. Ta právě získala do opatrovnictví vzdorovitou a neposednou Nikki. Navíc její dvě neteře Lisa s Vanessou zrovna prožívají problémy ve vztahu. A k tomu všemu je na Madee, aby uspořádala velkou rodinnou sešlost…

Na hřbetě keltského tygra (The Tiger’s Tail) 2006

Liam, úspěšný dublinský developer, se dostal do finanční krize. Zároveň se ve městě objeví člověk, který mu je takřka k nerozeznání podobný, všude utrácí jeho jménem plné hrsti peněz a vyvolává jeden skandál za druhým….

Skutečná Atlantida (Skutečná Atlantida) 2006

Po dlouhá léta představovala minojská kultura velkou záhadu. Několik vědců z různých oborů se spojilo, aby získali odpovědi na různé domněnky a hypotézy o této prastaré civilizaci… Před více než 3500 lety vytvořila minojská civilizace na Krétě vynikající nástěnné malby, na kterých detailně vyobrazila tehdejší každodenní život. Dnešní archeologové věří, že se chrámy stavěly pečlivě architektonicky navržené tak, aby ve dnech s významným datem zachytily paprsky vycházejícího slunce. Antičtí Řekové, kteří přišli na Krétu později, si minojskou civilizaci pamatovali jako lid spojený se strašidelným mýtem o Minotaurově bludišti. Co se asi stalo, že celá starověká civilizace zmizela takřka úplně beze stopy, takže se o ní podařilo zjistit jen velice málo poznatků. Stal se jejich osudem příběh o potopené Atlantidě zaznamenaný Platónem dva tisíce let po konci minojské Kréty? Na tuto otázku se chystá odpovědět tým archeologů, půdních odborníků a expertů na tsunami, který se shromáždil na Krétě v létě roku 2006. Podařilo se jim objevit zvláštní shluky mušlí, zvířecích kostí a stavební suti v oblastech ležících pět metrů nad hladinou moře, nebo zřícené minojské zdi s podobnými znaky zkázy jako po tsunami v Asii z roku 2005. Znamená to, že je minojská civilizace skutečnou Atlantidou, kterou smetla gigantická přílivová vlna?

Santa Claus 3: Úniková klauzule (The Santa Clause 3: The Escape Clause) 2006

Santa (Allen), alias Scott Calvin, je postavený pred dve úlohy: udržať svoju novú rodinu šťastnú a zabrániť Jackovi Frostovi aby prekazil Vianoce.

Rodinná záležitost (Her Sister’s Keeper) 2006

Melissa sa stala svedkom vraždy svojho priateľa. Už to je samozrejme dostatočný dôvod na to, aby sa cítila viac ako znepokojená. Polícia? Rodina? Priatelia? Má sa vôbec táto mladá žena na koho obrátiť? Tak ako vždy aj teraz sa zdôveruje svojej staršej sestre Kate, ktorá je tým ideálnym prostredníkom. Lenže Kate v snahe vyriešiť jej pátranie nechtiac navedie súkromného vyšetrovateľa na stopu Melissy, ktorú polícia z vraždy podozrieva. Teraz sa Kate o svoju mladšiu sestru musí postarať a dokázať zdanlivo nemožné. Získať dôkazy o jej nevine však znamená získať dôkazy o vine niekoho iného…