Archivy blogu

Toskánsko, magická část Itálie (Toscane: La bella Italia) 2014

Synonymum pro krásu, kulturu a historii v srdci Apeninského poloostrova.Toskánsko, to není jen Florencie. Mezi mořem a horami nabízí čarokrásné přírodní scenérie, zelené kopce obklopené cypřiši a háje olivovníků. Odkrývá nádherná města i poklidné vesničky s výjimečným historickým dědictvím. To vše okořeněné nezapomenutelnými kulinářskými zážitky. Obyvatelé si pečlivě chrání tradice, zděděné z velkolepé a bohaté minulosti. San Gimignano, Siena, Pisa, Chianti, ale třeba i ostrov Elba – to jsou místa, která zná bezesporu celý svět. My vám přesto ukážeme i trochu jiné Toskánsko.

Bella a stěhování (Bella Casa: Hier zieht keiner aus!) 2014

Fyzioterapeutka Bella bojuje proti prodeji domu, v němž má svou praxi. Leží jí na srdci i osud ostatních nájemníků. Namísto úspěchu se však na ni hrne jedna pohroma za druhou…

Bella a osudové lásky (Bella Amore – Widerstand zwecklos) 2014

Bella zjišťuje, že jí nový vztah jejího bývalého přítele není úplně lhostejný. Když Martin po zásahu míčkem ztratí paměť, dostanou oba příležitost poznat, zda k sobě opravdu patří…

Pohřbené tajemství (Buried Secrets) 2014

Sarah před rokem propustili od policie. Nyní napsala knihu, která vyvolala emotivní reakce. Má své příznivce, ale i odpůrce, kteří tvrdí, že byla zkorumpovanou policistkou, a obviní ji z vraždy…Sarah Wintersová je svobodná matka třináctileté dcery Brooke a bývalá policistka, která byla svými kolegy obviněna z korupce a následně od policie propuštěna. Její přítel je její bývalý parťák Barry. Nyní, po roce od propuštění, napsala knihu s názvem Spravedlnost v zapomnění. Na autogramiádu se dostaví podivný muž, který má v knize různé zápisky a domnívá se, že kniha je o vraždě Dereka Saunderse, policejního informátora, ale Sarah to popírá. Její příběh je fikce. Jenže Saunders byl otráven topinem, jedem, o kterém věděli jen policisté, a to až z testů vlasů, které se provedly teprve nedávno. Jak to, že to Sarah věděla? Sarah se domluví s Barrym, že zajde na policii, aby nabídla pomoc s vyšetřováním této vraždy. Sarah s advokátkou zajdou za vyšetřovatelkou Muellerovou. Sarah a Muellerová se moc nemusí. Sarah je přesvědčená, že to ona proti ní křivě svědčila a všechno narafičila, aby získala vedoucí místo. Rozhovor nedopadne dobře, jen se hádají. Sarah na každém kroku sleduje muž z autogramiády a sleduje i její dceru Brooke, které ukradne smoothie a pak nechá udělat test DNA. Barry pracuje jako taková spojka mezi starostkou Hardingovou a policií. Hardingová je právě na vrcholu volební kampaně za znovuzvolení do úřadu. Moc se jí nedaří a ztrácí body. Barry jí poví, že by měla opustit upozorňování na problémy a zahájit válku, kterou vyhraje. Hardingová ho žádá, aby našel nějakou lokální věc, která zaplní titulní stránky. Nějakého obětního beránka. Netrvá dlouho a Barry ho najde. Potká totiž muže z autogramiády, který má v ruce obálku. Barry si ji od něj vezme s tím, že ji předá starostce. V obálce je výsledek testu DNA, který potvrzuje, že Sarah je biologickou dcerou Dereka Saunderse. Tuto informaci předal starostce, ale Sarah nic neví. Hardingová začne na Sarah útočit. Žádá knihkupce, aby její knihu stáhli z prodeje. Je to román zkorumpované policistky a jedním z pilířů kampaně Hardingové je zastavení korupce na všech úrovních veřejného života. Muellerová předala Barrymu zatykač na Sarah.

Copa de Elite (Copa de Elite) 2014

Neohrozený kapitán Jorge Capitão je dôstojníkom rešpektovanej špeciálnej policajnej jednotky BOPE, ktorej sa obávajú nielen malí kriminálnici z predmestia Rio de Janeiro, ale aj tí najskúsenejší zločinci Brazílie s bohatými kontaktmi a finančným zázemím. Kapitán Jorge je nielen elitným policajtom, ale aj celebritou a miláčikom celej Brazílie, ktorá ho zbožňuje pre jeho prenikavé úspechy v boji so zločinom. Aj v predvečer Majstrovstiev sveta vo futbale 2014 kapitán Jorge zasiahne proti zločinu, keď zabráni únosu najlepšieho hráča argentínskeho futbalového mužstva. Za svoj hrdinský čin si však namiesto uznania vyslúži nenávisť brazílskych futbalových fanúšikov, že vrátil do hry ich najobávanejšieho súpera, ktorého by sa najradšej zbavili. Z národného hrdinu sa tak zrazu stane nepriateľ štátu číslo jeden. Vyradený z elitného policajného zboru a zdiskreditovaný bývalými priateľmi sa Jorge snaží znovu získať stratenú priazeň verejnosti. Zostaví si nový akčný tím, v ktorom nechýba jeho vlastná, trocha bláznivá matka (Alexandre Frotaová), ďalej majiteľka sex shopu Bia Alpinistinha a veštec Médium (Bento Ribeiro). Ak sa Jorgemu podarí zabrániť atentátu na pápeža, ktorý sa má uskutočniť počas finálového zápasu futbalových majstrovstiev sveta, bude to nečakaná šanca na jeho osobnú rehabilitáciu… Bláznivá paródia na najúspešnejšie brazílske filmy si berie na mušku nielen slávny rovnomenný akčný kriminálny triler , ale tiež populárnu komédiu , venovanú všetkým brazílskym matkám, rodinnú komédiu a dva životopisné filmy – , príbeh mladej luxusnej prostitútky, ktorá sa stala populárnou brazílskou blogerkou, a snímku , životopis brazílskeho autora duchovnej literatúry.

Vampírky 2 (Vampirschwestern 2 – Fledermäuse im Bauch!, Die) 2014

Upíří sestry se s velkou chutí pouštějí do nového dobrodružství. Silvania i Dakaria si s přáteli Helene, Jacobem a Ludem plánují letní prázdniny. Jenže fakt, že jsou napůl upírkami, situaci hodně zamíchá. A to nejhorší je teprve čeká. Do města totiž přijíždí upíří kapela Krypton Krax, která představuje nejen vzrušení – pro Daku, ale také nebezpečí – a to úplně pro všechny! Jejich manažer Xantor je totiž jedním z největších rivalů otce obou sester a přísahal mu pomstu. Silvania tak musí spolu se svými přáteli zachránit Daku ze spárů temnoty…

Vraždy v přímém přenosu (Anatomy of Deception) 2014

Prokurátorka Genna Knowlesová kandiduje na místo starostky a volební kampaň chce postavit na případu hromadného vraha Kaose. Její kandidatura je trnem v oku dalšímu kandidátovi a ten roztočí další kolo vražd, ve kterém půjde o život i Genně…

Tygří pomsta (Tiger’s Revenge) 2014

Uvidíte příběh o dvou tygřích sestrách: Sundari, silné, avšak neplodné samici, a Krishnae, která vrhla tři zdravá tygří koťata.

Pepsi versus Coca Cola, nesmiřitelní rivalové (Face to Face – Pepsi vs Coca: The Battle of the Century) 2014

Z lékárny na pranýř aneb souboj slavných limonád s časem i mezi sebou.Některé rivality připomínají hvězdné války mezi USA a Ruskem, i když jde třeba jen… o bublinkové nápoje. Příběh sladkých limonád, které měly kdysi lidem pomáhat a teď jim spíše ve velkém kazí zdraví, je z ekonomického hlediska jen nudnou řadou čísel, ale neškodí si připomenout historii obou fenoménů na pozadí světových dějin. Zjistíme, že souboj miliardových firem je nejen zrcadlem doby, ale také dobrodružstvím s tajemstvím. A přestože už dnes nejsou Coca-cola ani Pepsi-cola jedinými nápojovými giganty na zeměkouli, jejich produkty zná každý. V dokumentu uvidíte mimo jiné řadu vzácných dobových reklam.

Varšavské povstání (Powstanie Warszawskie) 2014

Na základě mnoha hodin původních snímků z Varšavského povstání vznikl unikátní dokument, vyrobený výhradně z originálních záběrů. Natočili ho lidé, kteří bojovali za svoji zemi… Film vypráví příběh o Varšavském povstání z roku 1944 očima dvou mladých novinářů. Očití svědci povstaleckých bojů poskytují unikátní pohled na boj za svobodu, na který jsou Poláci náležitě hrdí. Dokument využívá také autentické týdeníky natočené v srpnu roku 1944. Od samého počátku vojáky a obyvatele Varšavy doprovázejí kameramani z Oddělení informací a propagandy Vrchního velitelství Zemské armády, kteří o povstání natáčejí filmovou kroniku. Kvůli bojům ve městě a kvůli bezpečnosti filmových tvůrců bylo natočeno jen velmi málo záběrů z první linie. Další scény proto byly inscenované. Díky barevným záběrům a zvukové rekonstrukci napínavých příběhů povstalců nemá tento film konkurenci.