Archivy blogu

Tajemná legenda (Die Legende der Maske) 2014

Pro Katju Benneche je vrcholem kariéry být vedoucí archeoložkou. Při vykopávkách v Mexiku náhle drží v rukou masku legendárního španělského válečníka, což je velkolepý objev. Ale pak přijde šok: její dcera je unesena a únosci ji chtějí vyměnit za cenný poklad…

Ve spárech minulosti (Runaway) 2014

Miranda se již 17 let schovává před svojí minulostí, a tak chrání i svou dceru Abby. Minulost si ale Mirandu našla. Minulost reprezentuje Rick. Rick je ve skutečnosti Mirandin manžel a drogový dealer. Miranda od něj před 17 lety utekla a s sebou vzala i sto tisíc dolarů. Když Rick Mirandu našel, oznámil jí, že ji chce zpátky. Miranda k Rickovi nechce, takže on po ní chce sto tisíc. Miranda peníze sežene, ale Rick chce i úroky. Rick může Mirandě dluh odpustit, pokud se k němu s Abby nastěhují, což Miranda odmítá. Abby o ničem neví, ale když Rick zmlátí otce Mirandy, Miranda jí všechno poví. Abby se po útoku na Patricka poprvé setká se svým dědou. Miranda po útoku na otce začala hrát poslušnou ženu, která se chce vrátit k Rickovi. Rick na to Mirandě skočil a pozval ji k sobě na večeři. Miranda omámila Ricka prášky a pak si zkopírovala data z jeho počítače. Miranda pak Ricka touto kopií vydírala, ale Rick se nenechal a v záchvatu vzteku zabil Mirandina otce a kamarádku Abby, u které se Abby schovávala. Miranda má hodinu na to, aby Rickovi předala kopii, jinak Abby zabije. Miranda se se vším svěřila svému příteli Jasonovi, který je náhodou i policejní detektiv. Jason tedy za Mirandou na schůzku přijede, což jí usnadní vraždu Ricka. Miranda zabila Ricka dřív, než on stihl zabít Abby. Obě jsou v pořádku. Jason chce strávit zbytek života s Mirandou, i když mu lhala o své minulosti. Nyní už bude všechno dobré.

Jak překazit svatbu (For Better or for Worse) 2014

Wendy je majitelka svatební agentury. Jednoho dne zjistí, že si přes ulici otevřel firmu šarmantní, ale od prvního okamžiku pro ni velice nesympatický rozvodový právník Marco. Představa, že zamilované páry, které do její agentury přicházejí, budou mít na dohled firmu rozvodového advokáta, se jí ani trochu nezamlouvá. Když ale Wendyin syn Collin a Marcova dcera Sophie rodičům oznámí, že chtějí zanechat studií a vzít se, rozhodnou se Wendy a Marco spojit síly, aby v tom svým dětem zabránili. Vzájemné antipatie se v průběhu těchto manévrů mění v sympatie, a i když jejich plán nakonec na celé čáře selže, na svatbě svých dětí už nejsou jako tchán a tchyně, ale jako zamilovaný pár.

Pravdivý příběh herečky (The Brittany Murphy Story) 2014

Mladá herečka Brittany Murphyová zažila v Hollywoodu vzestupy i pády. Její smrt v roce 2009 však byla překvapením pro všechny. Dodnes se spekuluje o tom, co se vlastně stalo… začala hrát už v pubertě, když si ji vyhlédl jeden mladík při zkoušení divadelní hry. Brittany od té chvíle točila jednu reklamu za druhou, a proto brzy matku Sharon požádala, aby se přestěhovaly do Hollywodu. Sharon byla nejprve proti, ale pak na plán přistoupila. Začátky nebyly snadné, ale pak začala Brittany získávat jednu roli za druhou. Bohužel v té době onemocněla její matka rakovinou, což Brittany trochu rozptýlilo. Brittany v té době udržovala dobrý vztah s paparazzi, dokonce si myslela, že jsou to její kamarádi. Ale Simon, jeden z fotografů, se kterým se setkala na jednom večírku, ji později před paparazzi varoval. Simon se vryl Brittany do paměti. Brittany zažila v Hollywoodu úspěšná i velmi neúspěšná období. Dokonce měla vztah s Ashtonem Kutcherem, se kterým se do sebe zamilovali při natáčení filmu Líbánky, ale jejich vztah samozřejmě nevydržel. Brzy po rozchodu Brittany doma omdlela a odvezli ji do nemocnice, tehdy si uvědomila, že paparazzi nejsou její přátelé. U nemocnice ji zachránil Simon, onen fotograf z večírku. Brittany dál pokračovala v natáčení filmů, ale její matce se vrátila rakovina, takže kariéru vzdala a věnovala se jí. Novináři se v tom začali šťourat a taky začali Brittany pomlouvat, takže nakonec přišla o veškeré pracovní nabídky a žádný agent ji nechtěl. V té době začala Brittany radit se Simonem a nakonec se s ním zasnoubila. Sharon byla nejprve proti, ale pak si Simona také oblíbila. Jedna žena je obě ale jednoho dne v restauraci před Simonem varovala, prý má samé dluhy a podvádí. Pro Simona si pak dokonce přišla policie. Brittany se sice naštvala, ale pomohla mu z dluhů. Dvojice se nakonec vzala, o čemž se opět dozvěděli i novináři. Simon se pak rozhodl pomoct Brittany opět nastartovat její kariéru, ale moc se jim nedařilo. Brittany byla na antidepresivech a měla neskutečný strach z toho, co o ní novináři opět napíšou. Brittany nemohla sehnat práci, takže se rozhodla přestěhovat se do New Yorku a zkusit Broadway. Než se ale stihli se Simonem a Sharon odstěhovat, Brittany onemocněla a odmítala jít do nemocnice, protože se bála toho, co by o tom psaly noviny. Brittany nakonec doma zemřela, podle koronera šlo o kombinaci zápalu plic, chronické anémie a předávkování prášků na bolesti a předepsaných antibiotik. Simon zemřel o pět měsíců později v té samé ložnici, také na zápal plic – dodnes se spekuluje o tom, že je oba někdo otrávil. U Brittany se také spekulovalo o tom, že se předávkovala drogami. Simon po její smrti prohlásil, že jeho ženu zabil Hollywood.

Sune i fjällen (Sune i fjällen) 2014

Tretie pokračovanie úspešnej švédskej komediálnej trilógie o obyčajnej a trochu bláznivej rodine Anderssonovcov, ktorá sa opäť vydáva na cesty, hoci ju na každom kroku sprevádzajú rozmanité nehody a katastrofy. Tentoraz mieri na vytúženú lyžovačku do Škandinávskych hôr, ktorú Švédi tak zbožňujú, ale nie každý si ju môže dovoliť.Čo urobí plachý tínedžer Sune, keď zistí, že jeho milovaná Sophie má ísť na hory s atraktívnym športovcom Santosom? Jednoducho prehovorí svoju rodinu, aby tam šli tiež. Aj keď na to nemajú a nevedia lyžovať. A tak počas zimných prázdnin vycestujú Anderssonovci na rodinnú lyžiarsku dovolenku do luxusného strediska Åsdalen v Škandinávskych horách. Ako to len môže dopadnúť? Dospievajúci Sune flirtuje s dievčatami a zapletie do zložitých ľúbostných vzťahov, šetrný otecko Rudolf čelí vážnym rodičovským výzvam, mladší brat Håkan pokazí, čo sa dá a staršia sestra Anna sa hanbí za celú rodinu. Jedine mama Karin opäť nesklame, snaží sa stmeliť rozhádanú rodinu a užiť si pritom svoju zaslúženú dovolenku.

Válka (Chrieg) 2014

Proti patnáctiletému Matteovi se spiknul celý svět. Nemá kamarády a jeho rodiče jako by žili v jiném vesmíru. Jednou v noci ho dva muži odvlečou pryč – otec a matka ho poslali na farmu v horách, kde se podobné případy léčí tvrdou prací…Matteovi je patnáct let. Je to křehký chlapec. Utíká do lesů s bratříčkem v náručí. Zoufalý pokus, jak se postavit tyranskému otci. Sedí v autě, které stoupá po strmé horské silnici. Trest rodičů za únos dítěte. Čtyři měsíce tvrdé práce na odlehlé farmě. Tři nepřátelští svěřenci popadnou Mattea a zavřou ho do psí klece. Farmář, který má mít děti na starost, je vyřazen ze hry. Velení se ujme nepředvídatelně agresivní kluk Anton. Poskytne útočiště dalším dvěma problémovým, rozzuřeným teenagerům – srbskému chlapci Dionovi a krátkovlasé dívce Aline. Matteo je jejich pes. Teprve když se jim začne vzpouzet, získá si jejich respekt. Připojí se k jejich misi, v rámci níž se vydají dolů do města. Horečnatá noc plná násilí a zkázy. Jejich válka. Mstí se dospělým, mstí se všemu. Matteo se stane silnějším, naučí se bojovat a zamiluje se do Aline. Je součástí smečky. Farma jim skýtá dokonalý úkryt.

Vojačky (Zero Motivation) 2014

Zohar a Daffi jsou nejlepší kamarádky, které svoji povinnou vojenskou službu tráví v kanceláři na osamělé základně na jihu Izraele. Sdílejí palandu i svá tajemství a zálibu v hraní počítačových her. Daffi věnuje veškerou svojí energii snaze být převelena do Tel Avivu zatímco Zohar se obává, zda do konce vojny nezůstane jedinou pannou na základně. Jejich přísná velitelka Rama se už těší na blížící se povýšení, ale příchod nové vojačky jim všem pěkně překazí plány. Černá komedie z vojenského prostředí měla světovou premiéru na festivalu Tribeca v New Yorku.

Láska s vůní sušenek (The Cookie Mobster) 2014

Joey se rozhodl opustit mafii a svědčit proti svým bývalým kolegům. Před začátkem soudu je proto umístěn do programu na ochranu svědků, kde se seznámí s krásnou Amandou…Joey pracoval pro mafii, ale rozhodl se s tím přestat a svědčit proti nim. FBI tedy s Joeym sehrála divadlo, při kterém to vypadalo, že Joey zemřel. Joey byl umístěn do programu na ochranu svědků a byl přestěhován do městečka Sunnydale. Hned po příjezdu se seznámil s mladou slečnou jménem Sally a později i s její matkou Amandou. Amanda vede skautský oddíl, který soutěží v prodeji sušenek, ale zatím prohrává. Zloději se navíc pokusí skautky okrást, ale Joey zloděje zastaví. Jeho hrdinský zásah natočila Sally na mobil a dala ho na internet, kde se stal hitem, a mafie tak Joeyho objevila. Joey se s dívkami sblížil a s Amandou také, takže jim nakonec dal rodinný recept na sušenky, který mu dala jeho babička. Joey navíc malé skautky naučil dobrou prodejní strategii, takže skautky začaly brzy vydělávat velké peníze. Mezi Amandou a Joeym přeskočila jiskra. Když se blíží konec soutěže, má Amandin oddíl dost peněz na to, aby mohl v klidu odjet na víkend do přírody. Joey jede s nimi a chce tam Amandě říct o programu na ochranu svědků, ale jeho monolog přeruší křik dívek, které zjistily, že jim mývalové snědli všechno jídlo. Joey chtěl vyrazit koupit nové, ale našli ho kamarádi z mafie, kteří ho unesli. Joeymu se ale podařilo utéct, takže mohl kontaktovat FBI, které ale také nakonec utekl. Joey totiž musí od mafiánů získat peníze, které mu svěřila Amanda a které mu mafiáni ukradli. Amanda tedy zůstala s dívkami o hladu a domů se vrátily až druhý den ráno. Amanda se dozvěděla, kdo byl Joey doopravdy, a je velmi zklamaná. Holky to ale nevzdávají a snaží se vydělat nějaké peníze na onu soutěž. Holky tak dodaly Amandě chuť do života. Další den je vyhlášení výsledků. Amandin tým soupeřil s oddílem Constance, která je podlá a všechny sušenky kupovala, nic nevyrobila. Amandin oddíl je bez peněz od Joeyho nahraný, ale Joey se objeví včas, aby jim peníze dal. Joey se totiž sešel s mafiány a naobědval se s nimi. Během oběda sebral mafiánům Amandiny peníze a i jejich vlastní peníze. Mafiáni si Joeyho našli, ale Joeyho zachránil agent FBI a Joeyho babička, kterou agent přivezl. Joeyho babička dala vše do pořádku. Na konci filmu vidíme, jak se Joey a Amanda berou, na svatbě nikdo nechybí.

Vrah mého manžela (Fatal Acquittal) 2014

Cassidy Millerová byla obviněna z vraždy svého muže Lukea. Po dvou letech ji soud shledal nevinnou a ona se tak vrací do normálního života, ale ten jí ztěžují lidé z okolí, kteří ji považují za vražedkyni. Cassidy měla s Lukem dceru, která žije u svého strýce Scotta. Ten věří, že je Cassidy nevinná, Lucy si tím ale jistá není. Cassidy pronásleduje také reportérka Nora, která ji označuje za černou vdovu. Cassidy nevěří, že její muž spáchal sebevraždu, a pátrá po skutečném vrahovi. Začne u údajné milenky svého muže, ale Jasmína se jí přizná k tomu, že s Lukem nikdy nic neměla. Cassidy se pokouší s Jasmínou mluvit, ale ona se někoho bojí. Nakonec je Jasmína zavražděna. Cassidy podezírá Grega, kterého prý její muž okradl o peníze, a myslí si, že Greg zabil i jejího muže. Podaří se jí nasbírat důkazy proti Gregovi, který je následně zatčen. Cassidy se Scottem slaví a oba se domnívají, že Greg bude souzen i za Lukeovu vraždu. Během večera ale zjistí, že Scott má u sebe Lukeův mobil, který se při vraždě ztratil…

Sedmikráska (Siebenschön) 2014

Chudí vesničané měli dceru tak krásnou jako sedm krásných dívek dohromady. A protože nebyla jen krásná, ale také chytrá, neměla to v životě jednoduché. Když po dívce zatoužil baron z Wildungen a ona ho odmítla, rozhodl se pomstít. Ale opravdová láska, skutečná krása a síla vědomostí je nad všechnu zlobu světa…Dva chudí vesničané měli chytrou, hodnou a překrásnou dceru, které říkali Sedmikráska. Byli by rádi, aby si našla hodného muže. Když do vesnice začal podezřele často zajíždět baron, zahalila si raději tvář. Nechtěla být jen za krásku, chtěla se vzdělávat v léčitelství. Pomáhala jí v tom jeptiška z nedalekého kláštera. V klášterní knihovně se Sedmikráska jednoho dne setkala s princem Arturem. Princ se do ní zamiloval, což se jeho otci vůbec nelíbilo. Ale Artur byl pevně rozhodnut, že jinou za ženu nechce. Odmítnutý baron se chtěl pomstít, a tak zapálil dům rodičů, ti pak zmizeli beze stopy. Dívka si to kladla za vinu, ostříhala si vlasy a přijala nové jméno Neštěstí. Převlečená za chlapce se vypravila ke královskému dvoru v naději, že by tam mohla své rodiče najít.