Archivy blogu

Zmatky jedné matky (Die Mütter-Mafia) 2014

Conny vede úplně obyčejný spokojený život, snaží se být dobrou manželkou i matkou. Manželova nečekaná žádost o rozvod je pro ni velkým překvapením. Musí se přestěhovat i s dětmi na předměstí a vybudovat nový domov ve starém zchátralém domě…Když bylo Conny 20 let, otěhotněla, nechala školy, vdala se a pár let nato znovu otěhotněla. Následující roky vedla úplně obyčejný a spokojený život. Jednoho dne jí ale manžel Lorenz nečekaně oznámí, že se hodlá rozvést. Conny je v šoku, žádných manželských problémů si není vědoma. Lorenz s rozvodem spěchá a trvá na tom, aby se Conny spolu s dospívající dcerou Nelly a synkem Juliusem odstěhovali do velkého, starého a děsivého domu jeho zesnulé matky. Conny smí v domě zůstat, dokud děti nedospějí. Dům je téměř neobyvatelný, je zchátralý a plný starého haraburdí, které během života nashromáždila Lorenzova matka. Z Conny se ze dne na den stává matka samoživitelka bez peněz, bez auta i bez práce.Nelly je z nové školy znechucená, navíc tu nikde není mobilní signál. Juliuse musí Conny odvézt do nové školky na starém kole po babičce. Před školkou odře Conny kolem drahého jaguára, který patří jistému Antonovi. Anton je bohatý muž, který štědře sponzoruje místní školu. Conny se naštěstí ze situace vykroutí, vzápětí se setká se sebevědomou zakladatelkou klubu matek Frauke. Conny by se také ráda stala členkou klubu, Frauke má však velice vysoké požadavky…Conny se vrátí domů a pustí se do úklidu zaneřáděné domácnosti. Oporu a pomocnici najde v přátelské a trochu šílené sousedce Mimi. Nelly uteče k otci, chce bydlet s ním, ten ji ale u sebe nechce a odveze ji zpět na předměstí. Nelly se zlobí, nakonec je ale ochotná přiložit ruku k dílu. Julius si brzy najde kamaráda Jaspera, Nelly se zase spřátelí s Jasperovým starším bratrem Maxem. S pomocí Mimi, Nelly a Maxe se starý dům postupně začíná měnit v nový a útulný domov. Po jedné hádce s matkou se Nelly opět neplánovaně vydá za otcem. Vzápětí ale zjistí, že s ním už žije v jejich domě jiná žena…

Trable dívčí kapely (En Vogue Christmas) 2014

V průběhu let se cesty dívčí kapely En Vogue rozešli. Setkají se opět proto, aby zachránili existenci klubu, který z nich udělal hvězdy. Požádají je totiž, aby na jeho záchranu uspořádaly benefiční koncert. Neváhají a opět se sejdou ve jménu tohoto speciálního večera. Nejprve však musí překonat výzvu minulosti spojenou s jejich bývalým manažerem Martym a současně mužem, zodpovědným za jejich rozchod. Duch vánočních svátků je přiměje k odpuštění a opět mohou společně zazářit na vánočním koncertu En Vogue. Hvězdy Terry Ellis, a Rhona Bennett osobně představují ve filmu některé z největších hitů En Vogue a dvě nové originální písně.

Dům s tajemstvím (House of Secrets) 2014

Julie získala po rozvodu od svého násilnického manžela dům, který pro ni za doby manželství budoval. V něm se však dějí divné věci a Julie má pocit, že ji kdosi sleduje na každém kroku…Manželství Julie a Sama dospělo k rozvodu a Julie si může oddechnout. Konečně se zbavila násilníka, který kontroloval každý její krok, který jí diktoval, jak má žít, jak se má chovat, a když byl nespokojen s jejím chováním, zamykal ji do šatny, kde měla Julie záchvaty klaustrofobie. Nyní je však po všem a ona se může konečně nadechnout a žít vlatní život podle svých představ. Při majetkovém vyrovnání Sam trvá na tom, aby si Julie ponechala dům, který pro ni budoval. Není ještě zcela dokončen, ale dá se v něm pohodlně bydlet, a když ho Julie nechá dodělat, při prodeji by mohla získat velkou sumu peněz. Julie zprvu dům odmítá, ale nakonec souhlasí a na naléhání své kamarádky a právničky Allison se do domu nastěhuje. Vyzkouší si tam žít a pak se rozhodne, co s domem udělá. Sam se odstěhoval stovky kilometrů daleko a bude mít od něj klid. Dává výpověď v práci a hodlá chvíli jen malovat, než se rozhodne, co si se svým životem počne dál. Jednoho dne se náhodou seznamuje s řemeslníkem jménem Tyler, který jí nabízí, že práce v domě dokončí.V domě se dějí divné věci a Julie zjišťuje, že dům je plný kamer a dalšího sledovacího zařízení, které ji sleduje doslova na každém kroku. Policie, kterou Julie kontaktovala, však nemůže nic dělat. Není ani jisté, že kamery, které Julie našla, skutečně někdo využívá k jejímu sledování. Allison si na Juliinu žádost nechá prověřit Tylera a zjišťuje, že kdysi se Samem pracoval. Okamžitě tu informaci posílá Julii mailem a snaží se ji telefonicky kontaktovat. Julie není doma, šla běhat a nevzala si s sebou ani mobil. Allison se okamžitě vydává do Juliina domu, kde je přepadena a uškrcena. Její auto i tělo pak bylo nalezeno blízko domu. Do podezření se okamžitě dostává Tyler a je zatčen, přestože tvrdí, že jako řemeslník pracoval pro mnoho lidí a se Samem se ani osobně nezná. Policie musí pečlivě prověřit jeho alibi, ale pro jistotu bude dům hlídat. I přesto se Julie dostává do situace, kdy musí bojovat o život. V domě našla také místnost s počítači a nahrávkami ze sprchy, z ložnice, zkrátka ze všech situací, a objevuje se Sam, který se v žádném případě nehodlá smířit s tím, že by ho Julie mohla opustit. Dojde mezi nim k pronásledování i zápasu a zdá se, že Julie nemá šanci. V tom se v domě objevuje Tyler, kterého policie propustila poté, co zjistila jeho neprůstřelné alibi. Okamžitě jde Julii na pomoc. Dojde ke rvačce mezi ním a Samem, ve které má navrch Sam. Julie neváhá a Sama zastřelí jeho vlastní pistolí. Nyní je opravdu konečně volná.

Asha Jaoar Majhe (Asha Jaoar Majhe) 2014

Aldabra: Byl jednou jeden ostrov (Aldabra: Byl jednou jeden ostrov) 2014

Výlet do míst, kam lidská noha takřka nemá možnost vkročit, příběh plný fascinujících dobrodružství zdejšího přírodního světa a mimořádný zážitek, jaký může nabídnout jen nejmodernější 3D technologie – všechny tyto atributy a ještě mnohem více v sobě sdružuje nový film ALDABRA: BYL JEDNOU JEDEN OSTROV. Působivý rodinný snímek nabízí unikátní osudové příběhy podivuhodných živočichů, kteří obývají atol Aldabra, kteří se zde rodí, vytvářejí společenství, přivádějí na svět mladé i bojují o své přežití. Film Aldabra: Byl jednou jeden ostrov není přírodopisným dokumentem, je vzrušujícím a napínavým příběhem ze světa přírody.

Proroctví lásky (The Michaels) 2014

Manikérka Dora prorokuje pracovně vytížené právničce Katherine, že jejím osudem se stane muž jménem Michael. Její naivní přítelkyně Marcie, která má před svatbou, jí proto začne dohazovat známosti jménem Michael. Jeden je však horší než druhý… Kate proroctví stejně nevěří, ale když už s tím chce skončit, potká na ulici svou středoškolskou lásku jménem – Michael. Co kdyby na té věštbě nakonec přece jenom něco bylo?

Na dosah (Reach Me) 2014

Nelze zastavit někoho, kdo se nezastaví před ničím!Motivační kniha neznámého tajemného autora velice rychle nabývá na popularitě a inspiruje skupinu lidí, kteŕí se předtím nikdy nepotkali. Novinář, kněz, bývalá vězenkyně, hip-hopový mogul, herec a policista v utajení. Ti všichni se snaží odhalit totožnost spisovatele, protože cítí, že jim poskytl druhou šanci. Podněcuje je k přehodnocení jejich rozhodnutí, konfrontují se s vlastními strachy a doufají, že budou žít mnohem pozitivnější život.

Život v časech Panství Downton (The Manners of Downton Abbey) 2014

Co všechno je zapotřebí, aby filmaři vytvořili dokonalou repliku minulé doby? Historický poradce Alastair Bruce provádí diváky zákulisím populárního kostýmního seriálu… Alastair Bruce je odborník na dobu viktoriánské Anglie a jako historický poradce se stal klíčovým členem natáčecího štábu populárního kostýmního seriálu . Jeho úkolem v průběhu šesti let natáčení bylo dohlížet na dobovou autenticitu, a to především co do vystupování a chování postav i všemožných detailů stran rekvizit a jejich umístění ve scéně. V dokumentárním pohledu na přípravy páté série Panství Downton provádí právě on diváky zákulisím natáčení a odhaluje, jakou péči filmaři věnovali vytvoření dokonalé repliky viktoriánské éry. Současně zprostředkovává pohled na všemožná specifika dobové společnosti, jejích zvyků a norem ve vztahu ke stolování, sňatkům, chování, oblékání i vydělávání peněz.

Vraťte mi mé dítě (Zoe Gone) 2014

Jennifer porodila v 16 letech dceru Zoe, ale otec dítěte od nich utekl a Jennifer považuje dceru za zdroj veškerého neštěstí. Nejradši by byla, kdyby dítě zmizelo. To se jí má brzo splnit, ale pak už bude pozdě na lítost…Jennifer a Randy se rozhodli mít dítě, i když je Jennifer teprve 16 let. Randy ale hned po porodu utekl a Jennifer pomáhají jen její matka Alicia s přítelem. Několik měsíců po porodu Jennifer lituje svého rozhodnutí a radši by žádnou dceru neměla. Jednou večer dokonce odejde na večírek, kde se opije, a narazí tam na Randyho. Jennifer mu věřila, že po nocích pracuje, ale nyní vidí, že je to celé jinak. Vrací se celá rozrušená domů a tam se navíc pohádá se svojí matkou, která ji tvrdě odsoudila za to, že šla na párty. Následujícího dne je tedy Jennifer ráda, když se chce Randy více zapojit do života Zoe. Randy to sdělil Jennifer v parku a pak jí donesl i květiny. Jenže poté, co se s Randym rozloučili, Jennifer zjistila, že Zoe zmizela z kočárku. Policie začala okamžitě vyšetřovat. Všichni prošli výslechem a někoho samozřejmě napadlo, že se takto Jennifer chtěla zbavit dcery, kterou nemilovala. Jennifer si však při zmizení dcery uvědomila, jak moc ji miluje. Vystoupila dokonce v televizi a vyzvala únosce, aby jí dceru vrátil. Případ vyšetřuje detektivka Hendersonová, která nejprve vypadá velmi tvrdě, ale pak s Jennifer naváže určitý vztah. V jednu chvíli je dokonce nalezeno mrtvé miminko a Jennifer se bojí, že je to Zoe, ale nakonec jde o jiný případ.Jennifer je na dně a Randy je z toho v šoku, on si totiž myslel, že Jennifer jejich dceru nemiluje. Proto se Randy domluvil se svým bratrem, že Zoe unesou a prodají na černém trhu. Randyho bratr chodí se zdravotní sestrou, která se postarala o vymazání Zoe z nemocniční databáze. Únosci dokonce získali rodný list. Ten večer, kdy má dojít k prodeji Zoe, Jennifer na Randym pozná, že o Zoe něco ví. Jennifer tedy doma vezme zbraň a vyhrožuje mu. Randy nakonec odveze Jennifer do motelu, kde je Zoe, a tam chce Jennifer získat svoji dceru zpět. Policie už mezitím zjistila, co se se Zoe stalo. Jennifer se Hendersonové sama ozvala a informovala ji o motelu, kde je Zoe. Hendersonová žádá Jennifer, aby nic sama nepodnikala, ale ona nemůže čekat. Jennifer je bohužel odhalena a ona i Randy jsou spoutáni. Únosci vzali Zoe a odjeli za kupcem. Jennifer dokázala sebe a Randyho osvobodit a pak i překazit prodej dítěte. Randyho bratr se ale odmítl Zoe vzdát a zastavilo ho až zastřelení detektivkou. Jennifer má konečně Zoe zpátky. Během únosu si uvědomila, že si Zoe zaslouží ten nejlepší možný život, proto se ji rozhodla dát k adopci. Zoe bude u manželského páru, který na dítě čeká už dva roky a může Zoe nabídnout to, co Jennifer ne. Z Jennifer bude jednoho dne skvělá matka, ale nejprve musí dospět.

Láska šílená (Amour fou) 2014

V Berlíně začátkem 19. století mladý německý básník Heinrich touží po romantické sebevraždě ve dvojici a neúnavně hledá spřízněnou lidskou duši, která by byla ochotná s ním dobrovolně ukončit svůj pozemský život. Je však zklamaný z necitlivosti všech lidí kolem, a když nedokáže přesvědčit ani svou sestřenici Mariu, ztrácí i tu poslední naději. Naštěstí však potkává Henriette, mladou, skromnou a uzavřenou manželku obchodníka, trpící chorobou duše, a zdá se, že i jinou smrtelnou nemocí.