Měsíční archivy: Prosinec 2017

Linka smrti (Dispatch) 2015

Bývalá policistka pracuje jako operátorka tísňové linky. Když je zavražděn chlapec, kterému neposlala pomoc, rozhodne se na vlastní pěst vypátrat jeho vraha…Policejní tým Christine včetně jejího otce jsou na večerní obhlídce, když uvidí běžet zloděje. Chris se za ním rozběhne, ale mladý hoch ji přelstí a vezme jí zbraň. Chris je vážně postřelena a její otec zabit. O půl roku později: Chris pracuje na tísňové lince, protože má po kulce omezenou pohyblivost nohy, tak nemůže pracovat jako policistka. Jednou volá malý kluk a mluví o strašidle, a Chris myslí, že si vymýšlí, nepošle mu pomoc a pošle ho spát. Chlapec však mluvil pravdu a jeho kamarád je nalezen s hlavou rozmlácenou kladivem. Chris dostane v práci nařízené volno a její přístup k případu se bude řešit před komisí. Chris mrzí, co se stalo, jde do baru, kde se potká s policistou Timem, se kterým se brzy sblíží. Christine chce policii pomoci s případem, nemyslí si, že chlapce zavraždili jeho rodiče, kteří jsou z vraždy obviněni. Christine je suspendována na dva měsíce, a tak se pustí do hledání pravého vraha na vlastní pěst. Internet je plný komentářů o její neschopnosti a obviňování z chlapcovy vraždy. Někdo se dokonce vloupe do jejího domu a potom dá na internet, že bere léky, a proto chlapci nepomohla.  Christine na nic nečeká, vydá se mluvit s chlapcem, který volal na tísňovou linku a poté do školy. Když ve škole mluví s jeho třídním učitelem Montym, tak ho začne podezřívat z vraždy…

October Baby (October Baby) 2011

Hlavní hrdinka, devatenáctiletá Hannah, se potýká se zdravotními problémy, o kterých lékaři tvrdí, že jsou způsobeny jejím komplikovaným příchodem na svět. Její rodiče jsou nuceni říci své dceři pravdu. Byla adoptována poté, co přežila umělý potrat. Šokovaná tím, že celý její život byla lež, zraněná a zmatená, se Hannah přidá ke skupině svých přátel, kteří se vydávají na cestu napříč Spojenými státy. Možná se pokusí vyhledat svou biologickou matku a možná znovu najde naději.

Les Adoptés (Les Adoptés) 2011

Tahle rodina je složena ze samých žen, jejichž životy se nejednou otřásly. Postupem času se jim podařilo tlumit své vášně a nalézt určitou rovnováhu. Mužům je v této rodině vyhrazen malý prostor, a proto když jedna z žen propadne lásce, ovlivní to každodenní chod rodiny. Osud všem zúčastněným přichystá ještě nejednu těžkou zkoušku…

Elevator (Elevator) 2011

Devět osob je uvězněno ve výtahu. Navíc se ukáže, že neznámý šílenec do něj dal bombu, která má každou chvíli vybouchnout. Podaří se skupince dostat ven bez úhony?

Barbar Ronal (Ronal Barbaren) 2011

Ronal je mladý barbar s nízkým sebevědomím. Je tak přesným opakem svalnatých barbarů z jeho vesnice. Je opravdu zbabělec. Osud však chce tomu, že odpovědnost za přežití kmene spadne přímo na Ronalova vyzáblá ramena. Stane se tak ve chvíli, kdy zlý lord Volcazar vpadne do vesnice a unese všechny žijící barbary, až na Ronala. Ten je nucen vydat se na riskantní cestu, aby zachránil svůj zotročeného klan a překazil Volcazarův podlý plán na ovládnutí světa. Na cestě se k mladíkovi překvapivě přidají pěvec Alibert, úžasná Zandra a metrosexuál Elric. Aby společně definitivně zdolali nepřítele, musí se poprat s množstvím výzev.

Přehlídka děsu (Chillerama) 2011

Je závěrečný večer v posledním drive-in kině v USA a promítač Cecil B. Kaufman (Richard Riehle) plánuje maratón toho nejlepšího pro oddané cinefily. V plánu jsou čtyři filmy, tak vzácné, že nikdy nebyly uveřejněny na americké půdě až do této noci. S názvy jako Wadzilla, I was a Teenage Werebear, The Diary of Anne Frankenstein a Zom-B-Movie oslavuje Chillerama nejen zlatý věk drive-in béčkových hororů, ale také zahrnuje více než čtyřicet let filmového nevkusu.

The Veteran (The Veteran) 2011

Voják Miller (Toby Kebbell) se vrací z války v Afghánistánu konečně domů. Idyla však netrvá dlouho. Miller odhalí spiknutí, do kterého jsou zataženy zpravodajské služby a nebezpečný drogový kartel. I když mu jde o život, rozhodne se toto spiknutí překazit, i kdyby ho to mělo stát život.

Freerunner (Freerunner) 2011

Mladý freerunner Ryan (Sean Faris) je chycen a probudí se s připnutou bombou na krku. Společně s dalšími nejlepšími freerunery se musí zúčastnit reality show, ve které musí s bombou přeběhnout celé město. Začíná závod o přežití, ve kterém Ryan musí zachránit sebe a svoji přítelkyni.

Výheň (Hell) 2011

Schází-li tomuto postapokalyptickému příběhu o chmurné budoucnosti něco na originalitě, pak to bohatě vynahrazuje dokonalou propracovaností a působivou atmosférou. Svým vyprávěním o čtveřici přeživších, kteří se všelijak protloukají a hledají na vyprahlé Zemi vodu, navazuje debutující režisér Tim Fehlbaum na filmy jako Planeta opic, Šílený Max či Vysvobození. Píše se rok 2016 a svět je v důsledku prudkého nárůstu globálního oteplování spálenou pustinou. Přežívají jen nejpřizpůsobivější jedinci nebo ti, kteří se neštítí násilí nezřídka je však třeba obojí. Marie, její mladší sestra Leonie a přítel Phillip míří autem do hor v naději, že tam naleznou vodu. Na opuštěné čerpací stanici se dostanou do konfliktu se šlachovitým Tomem, ale vyrovnanost sil a zjištění, že by jim svou chytrostí a šikovností mohl být k užitku, je brzy přimějí uzavřít s cizincem alespoň dočasné příměří.

Vystrašený šepot (Stalkers) 2013

Policistka Diane chce bojovat proti domácímu násilí, takže se spojí s prokurátorkou Julií a společně začnou týraným ženám pomáhat. Proti této dvojici ale stojí mnoho nepřátel…Diane nastoupila jako policistka do nové práce, kde ale předtím polovinu policistů kvůli finančním problémům vyhodili. Diane dostane za parťáka Cliffa, ale moc si nerozumí. Diane je z nějakého důvodu zaměřená na domácí násilí a první případ je vražda, kterou jedno domácí násilí skončilo. Diane si tedy potají vyhledá všechny případy domácího násilí v jejím okrsku a zaujme ji hlavně jeden. Jde o ženu jménem Jen, kterou terorizuje její bývalá milenka Ivy. Jen ale nemá šanci, protože je Ivy na policii příliš chytrá. Diane se i tak rozhodne Jen navštívit, ale ta začne okamžitě vyšilovat, protože se bojí, že ji Ivy prostřednictvím Diane najde. Diane tedy odchází a Jen se klepe strachy. Tu noc je Jen skutečně napadena. Diane není jediná, kdo se zajímá o domácí násilí. Státní prokurátorka Julia se snaží prosadit financování speciální jednotky, která by domácí násilí řešila. Jen poslala Diane právě za Julií. Ty dvě se nejprve pohádaly, ale Diane dodala Julii kuráž, která jí trochu chyběla. Julia se díky Diane rozhodla přitlačit na svého šéfa, který je i jejím milencem, a díky tomu získala potřebné finance na placení speciální jednotky. Diane a Julia tak mohou vyslechnout Jen a rozjet vyšetřování Ivy. Jen se při výslechu rozpovídala o vztahu s Ivy, který začal kamarádstvím, ale přerostl v sexuální vztah… Jen si po několika měsících všimla, že nejde o lásku, ale o vlastnictví. Ivy se navíc pokusila zabít jejího přítele. Jen se tedy snažila Ivy vyhýbat, ale ta ji začala fyzicky i psychicky napadat. Jen je nyní na zhroucení a policie na Ivy nic nemá. Diane se rozhodla, že Jen ochrání, ale Ivy se to moc nelíbí. Diane dokonce dostane pár parťáku, kteří na Ivy ušijí boudu. Diane tak chytne Ivy při činu, ale i tak je Ivy propuštěná na kauci a nehrozí jí víc než rok vězení. Jen se proto rozhodla odstěhovat, ale ona není jediná, kdo se bojí. Ivy vyhrožuje i Diane. Ivy navíc zná její skutečný životní příběh. Diane byla totiž také obětí domácího násilí, ale ona od manžela i se synem utekla, změnila si jméno a její muž netuší, kde by mohla být…