Archivy blogu

Mocná síla soucitu (Sympathy for Delicious) 2010

Život ochrnutého DJ se mění, když nečekaně objeví sílu duchovna a jeho léčebné dopady.

Případ Andropov (Willkommen in Wien) 2010

Mladý policista Thorsten je z Kaslu přeložen do Vídně. Zde je přidělen starému vyšetřovateli Schuhovi, který o nej však vůbec nestojí. Nedávno byl zastřelen Schuhův partner a policie vraha nenašla. Schuh se snaží pátrat na vlastní pět a Thorsten mu v tom jen překáží. Nakonec Thorsten překoná veškeré Schuhovo odmítání a začne pomalu rozumět i prapodivné vídeňské němčině. Společně zjistí, že kolega byl zavražděn proto, že bral úplatky od ruského mafiána Andropovova a chtěl stále víc. Andropov obchodoval s drogami a zbraněmi a využíval k tomu svého starožitnictví. Měl kontakty na nejvyšší místa na ministerstvu ale tam také chtěli víc peněz.  Došlo k dalším loupežím a vraždám…

Detektiv Varg Veum: Nápis na zdi (Varg Veum – Skriften pa veggen) 2010

Varg Veum přestal pracovat jako soukromý detektiv a našel si stálé zaměstnání jako učitel. Svůj život zklidnil a užívá si domácího blaha se svou novou přítelkyní Karin. Idyla však netrvá dlouho. Veum je brutálně vtažen do své minulosti, když je z vězení propuštěn jeho zahořklý nepřítel Nůž, rozhodnutý se pomstít těm, kteří ho usvědčili z vraždy dospívající dívky. Brzy je Veum hluboce zapleten do případu, kde musí vybojovat těžkou bitvu se svým svědomím byl on sám v dívčině smrti opravdu nevinný? Jediný, kdo na to zná odpověď, je Nůž, ale ten je se upíná k jedinému – k vraždě!

Stromodům v Kostarice (Ein Baumhaus in Costa Rica) 2010

V kostarickém deštném pralese můžete směle razit heslo Zpátky na stromy! Nikde jinde na světě to není více na místě než zde. V korunách zdejších stromů bylo totiž postaveno nejlepší ekologické obydlí na světě.Peter Garčár je sice rodákem z Tešedíkova na Slovensku, mnoho let už ale žije v zahraničí. Posledních 15 let konkrétně na Kostarice. Peter je cestovatelem, dobrodruhem, sportovcem, ale především vášnivým ochráncem přírody. A také stavebním inženýrem. Na Kostarice, kde vlastní několik hektarů deštného pralesa, realizoval svůj velký sen – projekt ekologického stromodomu. A tento vysněný projekt v sobě spojuje všechny jeho vášně. K tomu, aby postavil obydlí na vrcholku stromu, ho inspiroval zejména pohled na lesní velikány kostarického deštného pralesa. Peterovým cílem se stalo postavit ekodům, který bude zavěšený na kmeni stromu tak, aby strom nepoškozoval, a který bude zároveň umožňovat studování života ve střední vrstvě stromového patra deštného pralesa, tedy zhruba ve výšce pětadvaceti metrů. Proč právě v této hladině? To proto, že v tropickém pralese se nejrozmanitější část života skrývá právě v této úrovni. Kromě soukromého, případně turistického využití, by pak bylo možné využívat tohoto stromodomu i k vědeckým účelům, ideálně jako pozorovatelnu pro biology.Peter není jen nějaký nepraktický snílek, svůj stromodům na Kostarice s pomocí indiánských pomocníků skutečně postavil. Jedná se o skrznaskrz jedinečnou stavbu. Na rozdíl od jiných domů se tento stavěl odshora dolů. Je to také jediná úplně zavěšená stavba na světě. Přípravy na stavbu trvaly dva roky a samotné smontování 600 stavebních dílů, které musel Peter a jeho indiánští pomocníci dopravit do pětadvacetimetrové výšky, zabralo 8 dní. Dům je jako skládačka, všechny díly do sebe dokonale zapadají a při stavbě nebyl použitý jediný hřebík. Výjimečný projekt Treehouse Nature Observatorio Petera Garčára pak získal v prosinci roku 2012 v Londýně cenu za nejlepší inovaci v oblasti turismu – World Responsible Turist Awards – jako nejlepší příklad pro budoucí rozvoj turismu s ohledem na ekologii.

Rodinná sešlost (A Family Thanksgiving) 2010

Ambiciózní právnička má možnost nahlédnout do života, který mohla mít – mávnutím kouzelného proutku ji totiž tajemná cizinka proměnila v manželku a matku. Zbavena kariéry, která ovládala celý její život, zjistí, jak důležitá je rodina.Claudia (Daphne Zuniga) je workoholička, která víc než po čem jiném touží, aby ji v právnické firmě udělali partnerem. A tak v rámci dosažení svého cíle, odsunula všechno ostatní do pozadí. Jenže pak se objeví tajemná žena (Faye Dunaway) a použije trochu ze své magie, aby Claudii ukázala, o co všechno přichází. Mladá právnička tak dostane pořádnou dávku reality – najednou se ocitne v životě, který nemá s tím jejím pranic společného. Nyní má manžela, děti a dodávku a musí se chtě nechtě vyrovnat s novými povinnostmi. Zpočátku se Claudia snaží používat strategie, se kterými uspěla v korporátním světě. Jenže brzy si uvědomí, že tento nový život vyžaduje trochu více srdečnosti a pochopí, že staré způsoby nebyly nijak zvlášť skvělé…

Rodinka (Rodinka) 2010

Rodinná komedie o příhodách z domu, kam se vejdou všichni bez rozdílu věku! Želvičky, rozepsané detektivky, taneční pro dospělé, vražda na pět způsobů, cappuccino se šlehačkou a jedno velké stěhování z Ameriky do Čech… To vše a ještě mnohem více prožívají hrdinové v laskavé (rodinné) komedii Rodinka. Soužití několika generací přináší kuriózní situace. Ztřeštěná puberťačka, pěstitel orchidejí na penzi, vášnivý kutil s katastrofálními následky, studentka univerzity třetího věku, které se stále zapalují lýtka, archeolog bez práce a další členové docela normální a přesto krásně praštěné (bláznivé) RODINKY, se rádi sejdou za každých okolností u společného stolu, ke kterému se vždy dají přidat další židle… RODINKA, ta pravá, od FAN VAVŘINCOVÉ, autorky legendárního tv seriálu Taková normální rodinka, která si vás získá sympatickými hrdiny a jejich originálním smyslem pro humor a vzájemnou toleranci.

Po čem muži touží (Sind denn alle Männer Schweine?) 2010

Pro rozvodovou právničku Maju Nielsen je nejméně oblíbeným tématem rodič samoživitel. Nejen, že ji otec jejího syna opustil ještě když byla těhotná, ale každý její další vztah skončil víceméně katastrofou. Nyní začíná nová a důležitá etapa její kariéry, přijala totiž stálé místo v prestižní advokátní kanceláři. Hned v prvním rozvodovém řízení ale musí spolupracovat s právníkem protistrany Hanno Wolfem, který se ukáže být jejím dávným milencem. Maja odchází z jednání rozčilená a vzápětí má dopravní nehodu. Následky nehody jsou ale víc než podivné – Maja získává schopnost naslouchat myšlenkám všech mužů okolo… Tato kletba je pro ni požehnáním. Žádný muž jí už nikdy nebude moci znovu ublížit!

Jednačtyřicetiletý panic (The 41-Year-Old Virgin Who Knocked Up Sarah Marshall and Felt Superbad About It) 2010

Lehce vulgární parodie na komedie Judda Apatowa ve stylu Scary Movie vypráví o Andym, stárnoucím panicovi, jenž se s přispěním svých nadržených kamarádů pokouší konečně dospět… Tento potrhlý celovečerní film znovu připomíná moderní hity, jako například Zbouchnutá, Kopačky nebo Superbad i scénky z dalších populárních filmů a televizních seriálů.

Princezna na hrášku (Die Prinzessin auf der Erbse) 2010

Bolo raz jedno kráľovstvo. Jedného dňa zaklopalo na bránu zámku mladé pekné dievča, ktoré tvrdí, že je princezná z ďalekého kráľovstva. Aj napriek tomu, že jej neveria, nešťastnú dievčinu prichýlia. Matka – kráľovná začne uvažovať, že dievča by mohlo byť dobrou ženou pre mladého princa. Otec kráľ sa však rozhodne poslať svojho syna do sveta, aby si sám našiel nevestu. A tak sa princ vyberie na dlhé putovanie za hľadaním tej pravej …

Zvonění ledu (Le Bruit des glaçons) 2010

Postarší spisovatel Charles Faulque (Jean Dujardin), který ztratil nejen inspiraci, ale odešla od něj i žena se synem, žije na venkově ve starém domě, tráví dny opíjením se a jeho jedinou společností je posluhovačka Louisa (Anne Alvaro). Jednoho dne u vrat zazvoní muž (Albert Dupontel) a představí se jako Charlesova rakovina. Tím začíná surrealistická hra, ve které se na plátně zhmotňuje podvědomí člověka účtujícího se svým životem. Ale čí je to podvědomí? Charlesovo, Louisino, nebo někoho úplně jiného?