Archivy blogu

Uchazeč (Kandidaten) 2008

Jonas Bechmann je obhájce, který věří systému, jehož je součástí, až do chvíle, kdy je obviněn z vraždy. Vezme věci do svých rukou a pouští se do pátrání po skupině vyděračů, kteří mu vyhrožují, že na něj vraždu hodí. Nic ale není takové, jak se zdá. Vydírání souvisí s minulostí a se smrtí jeho otce, ke které došlo za záhadných okolností před rokem a půl.

Okruh (The Circuit) 2008

Slavný automobilový závodník Al Shines je nucen vybudovat si vlastní tým, protože se s ním rozešel jeho sponzor Robin Cates. A ke všemu Robin teď uzavřel novou sponzorskou smlouvu s Alovou dcerou Kylie. Sebejistá dívka je se svým ovdovělým otcem na kordy a dost často se dostává do konfliktu i s profesionálním závodníkem starým jako ona, Kidem Walkerem, přestože občas mezi nimi zahoří láska. Zájmem sponzora ovšem je, aby členové mladé dvojice spolu vzájemně soupeřili.

Street Racer: Cesta za svobodou (Street Racer) 2008

Johnny Wayne (Clint Browning) je bývalý závodník, který si odpykává ve vězení trest poté, co zmrzačil mladého chlapce během ilegálních pouličních závodů v Los Angeles. Po propuštění z vězení slí bil, že již nebude nikdy závodit a začal pracovat na vrakovišti  se svým přítelem z dětství Travisem (Jack Goldenberg). Wayneho probační úředník si ale myslí, že je Wayne vydírán, aby se opět ilegálních závodů účastnil..Film je založen na skutečném příběhu.

Ostrov naděje (Blessed) 2008

Peter je velmi úspěšným burzovním makléřem, ale toto náročné povolání si vybírá svou daň. Nemá vůbec čas na svou manželku Lou a dvě krásné dcery. I přes nedostatek času sám navrhne, že by si mohli udělat společný prodloužený víkend u strýčka Freddieho, kterého mají i dcery velmi rády. V den odjezdu je v Peterově práci opravdu rušno a Peter i přes svůj slib, že s rodinou pojede na víkend, musí zůstat v práci a dokončit obchod. Slibuje Lou, že zavolá a dorazí hned, jak to půjde. Po práci jde s kolegy ještě oslavovat a vrací se domů dost pozdě. Na záznamníku najde vzkaz od manželky, aby zavolal, ale je příliš pozdě, a tak si jde lehnout. Kolem třetí hodiny ráno ho probudí policie, aby mu oznámili smutnou zprávu. Loď, na které jeho rodina jela, smetla obrovská bouře a nikdo nepřežil. Zoufalý Peter si vyčítá, že se svou rodinou netrávil více času. Když to spočítá, věnoval jim asi 1,5 hodiny týdně. Opouští svou práci a žije sám na ostrově jako správce majáku. Jednou za tři měsíce mu doveze zásoby Howie, kterému ani nevadí, že Peter kvůli izolaci od lidí téměř nemluví.Jednoho dne po velké bouřce moře připlaví loďku s malou dívenkou Charlotte. Charlotte věří, že si pro ni přijede tatínek, a prosí Petera, aby nikomu neoznamoval, že je na ostrově. Peter nemluví ani s Charlotte, ale slíbí, že počkají. Bohužel po pár dnech slyší Peter v rádiu, že loď, na které se plavila Charlotte i s otcem, za bouře ztroskotala a nikdo nepřežil. Charlotte vytuší, že pro ni otec nepřijede, a Peter jí to potvrdí. Charlotte by ráda zůstala na ostrově s Peterem. Kromě otce neměla žádné příbuzné a pro Petera, jenž ji začíná mít rád jako dceru, je to také pěkná představa. Když přijede Howie, aby dovezl zásoby, poví mu o svém nápadu nechat Charlotte na ostrově. Howiemu se to nezdá, a navíc společnost, pro kterou oba pracují, se rozhodla, že maják už nepotřebuje správce, bude tam automat a ostrov hodlají prodat. I Howie bude propuštěn. To je pro Petera rána. Nehodlá se vrátit do světa, který ho o všechno připravil, a prosí Howieho, aby pro něj ostrov koupil. Peter si jako burzovní makléř vydělal spoustu peněz a může si to dovolit. To je pro Howieho překvapení a rád to pro Petera udělá a o Charlottě nikomu nepoví. Charlotte a Peter, dvě osamělé duše, dostali novou šanci. Charlotte s ním prožila celé dětství a zůstali spolu jako rodina, i když už byla dospělá, vdaná a měla dítě.

Ďábelský kokteil (Boiler Maker) 2008

Dva bankovní lupiči si vezmou jako rukojmí skupinu anonymních alkoholiků… což, jak zjistí, nebyl dobrý nápad.

McBride: Rekviem (McBride: Requiem) 2008

Violončelistka Ava Fletcher je sólistkou Los Angeles Symphony orchestra. Má všetko, čo si mladá úspešná umelkyňa môže želať. Prečo by mala mať nepriateľa? Túto otázku si kladie McBride, keď Avu nájdu mŕtvu v jej šatni. Avin otec, vplyvný senátor chce, aby sa prípad vyriešil a našiel sa vinník. Za toho považuje Avinho snúbenca, ktorého neznáša…Ale McBride nájde aj iných podozrivých, vrátane jej žiarlivej rivalky Felicie, či manažéra, ktorý ju našiel v šatni, či boháča Hudsona Lucasa, ktorý mal intímny vzťah s obeťou.

Malá mořská víla: Jak to všechno začalo (The Little Mermaid: Ariel’s Beginning) 2008

V království Atlantika, kde je zakázaná hudba, si Ariel, nejmladší dcera vládce Tritona, zamiluje tajný klub. Vydá se na odvážné dobrodružství, aby navrátila hudbu a zpěv zpátky do své říše.Ve vzrušujícím animovaném snímku se dozvíte, jak to pro jednu z nejoblíbenějších disneyovských postav – Malou mořskou vílu – všechno začalo. Vraťte se do doby dávno předtím, než Ariel potkala prince Erica a vstoupila na souš – do časů, kdy byla v podmořském království zvaném Atlantika zakázaná hudba. Ariel, zmítaná mezi rodinnými povinnostmi a láskou k hudbě, musí učinit nejtěžší rozhodnutí svého života. Dokáže s pomocí kamarádů Sebastiana a Floundera i svých šesti zábavných sester vrátit do království hudbu, přátelství a lásku? Opět se setkejte s hvězdným obsazením včetně Jodi Bensonové (Ariel) a Samuela E. Wrighta (Sebastian) a poznejte rozkošnou darebačku Marinu Del Reyovou v úžasném muzikálovém dobrodružství plném překvapení, dechberoucích animací a nádherných písní.

Hákový kříž nad Římem (Hákový kříž nad Římem) 2008

19. července 1943 zaútočily na hlavní město Italského království poprvé americké bombardéry. Připomněly obyvatelům věčného města, že 2. světová válka, do které se fašistický režim nechal zatáhnout, Třetí říše, dorazila až k jejich domovům. 25. července se zdálo, že v Itálii zvítězí rozum. Mussolini byl zbaven vlády a internován. Ale nová vláda váhala – stále koketovala s nacisty a zároveň vyjednávala se Spojenci. Kapitulace Itálie byla oficiálně vyhlášena až 9. září. Nastal ohromný zmatek, který využili hlavně Němci. Okupovali sever a střed země, Říma se zmocnili po krátkých bojích. Duceho osvobodili a ten pod jejich patronátem založil tzv. Italskou sociální republiku. V bezprizorném hlavním městě se začaly aktivovat městské partizánské oddíly pod velením Výboru národního osvobození. Politicky pestrá seskupení útočila na nacisty i fašisty. Ti opláceli popravami rukojmích. Nejznámější masakr uspořádali nacisté po atentátu na rotu německých policistů 23. března 1944. V Adreatinských jeskyních bylo tehdy popraveno 333 lidí. Deset Italů za jednoho mrtvého Němce. Vyčerpaný a těžce zkoušený Řím čekal na své osvoboditele. Ti do něj dorazili 4. června 1944, v předvečer dalšího mezníku světového konfliktu – invaze v Normandii.

Krvavé pobřeží (Red Cliff) 2008

Ve třetím století stála království Wu a Xu ve válce proti vojevůdci Cao Cao, který se snažil sjednotit Čínu. Království Wu i Xu ovšem nedosahovala takového počtu vojáků jako jejich protivník Cao Cao, proto uzavřela dohodu a spojila se proti němu. Ani to jim ovšem nestačilo aby se alespoň rovnala vřavám protivníkovy armády. Můžeme se těšit na bitvy jak na moři tak na souši. Film bude rozdělen na dvě části, první část by měla přijít do kin v roce 2008 před konáním Letní Olympiády a druhá část koncem roku 2008. Režisér John Woo má k dispozici rozpočet 80 millionů dolarů a herecká esa jako Chang Chen (Tygr a Drak), Takeshi Kaneshiro (Klan Létajících Dýk), Tony Leung Chiu Wai (Hrdina) a Zhao Wei (Smrtící Andílci).

Zlomyslný apríl (April Fool’s Day) 2008

Televizní snímek je remakem filmu z roku 1986. Děj začíná na párty, kterou pořádají dva bohatí sourozenci pro svého kamaráda. Tragédie přichází v okamžiku, kdy kamarád přepadne přes okraj balkónu a zemře. Rok nato se parta teenagerů, která byla zodpovědná za onu nehodu, stává terčem zvráceného zabijáka. Ten jednoho po druhém začne likvidovat. Nebo je za tím něco jiného?