Archivy blogu

Láska prochází žaludkem (Appetite for Love) 2016

Úspěšná zaměstnankyně velké korporace Mina Jonesová je vyslána do malého městečka, aby postavila na nohy obyčejnou místní restauraci. Zdálo by se, že pro Minu půjde o zadání jako každé jiné, neboť provádět radikální změny je součástí její práce. Ale tento úkol je pro ni skutečnou výzvou, protože jde o Minino rodné město a oblíbená místní restaurace je nyní ve vlastnictví Claye Harta , její staré středoškolské lásky. Tento návrat do minulosti může mít obrovský vliv na její budoucnost, protože stará láska opravdu nerezaví ..

Revoluce v myšlení – altruismus (Vers un monde altruiste?) 2016

Změníme naše chování, abychom přežili? Nebo setrváme ve světě, kterému vládne univerzální egoismus? Příběh bývalého burzovního obchodníka.Bylo mu třicet, neměl žádné děti, žádné dluhy, ani žádné filantropické cíle. Prahnul po penězích, podobně jako alkoholik prahne po dalším drinku. Byl závislý. Připomíná vám to něco? Když ve dvaadvaceti letech poprvé vstoupil na burzovní parket a uviděl ty velké zářící obrazovky, připadalo mu, že obchodníci hrají nějakou hru. Pokud vyhrají, získají to, po čem toužil i on ze všeho nejvíc – bohatství. Osm let žil hrdina našeho dokumentu Sam Polk jako vlk z Wall Street. Peníze a moc. Opravdu jsou tím největším snem nás všech? Něco se ale změnilo během krize v roce 2008. Do té doby veškerou svou pozornost věnoval lidem, kteří byli nade mnou a měli víc než já. Tehdy měl poprvé pocit, jako by stál na okraji budovy a viděl celý svět pod sebou. Uvědomil si, že žil hrozně sobecký život. V tom okamžiku pochopil, že má vůči ostatním lidem jistou povinnost, kterou celý svůj život ignoroval, a rozhodl se, že udělá svět lepším.

Živý plášť planety Země – GEODERMA (Živý plášť planety Země – GEODERMA) 2016

Půda provází život na Zemi a člověk by na této planetě bez ní nemohl existovat. Vzácná nebo obyčejná, živá či neživá, ztrácená a nenahraditelná. Co dnes vlastně o půdě víme? A jak s tímto poznáním nakládáme? Jak se člověk stará o pokožku naší matky Země, o Geodermu? Na tyto otázky odpovídá průvodce dokumentem, půdní biolog … Zásadním činitelem, který půdu spoluvytváří, je život. Blízko nás v půdě žijí statisíce druhů organismů nejrůznějších tvarů a velikostí. Přesto je pořádně téměř nikdo neviděl. A právě do pozoruhodného mikrosvěta půdy a půdních organismů nás zavede náš průvodce. Setkáme se v něm s bizarním prostorem obývaném bakteriemi, houbami, žížalami, mravenci, mnohonožkami, stonožkami a dalšími živočichy i s organismy, viditelnými pouze pod zvětšovacím sklem nebo mikroskopem, jako jsou chvostoskokové, pancířníci, hmyzenky, vidličnatky, drobnušky, roupice či miniaturní plži. Ti všichni se podílejí na tvorbě půdy rozkladem organické hmoty. Bez půdních organismů a bez neustálé konfrontace zrodu a zániku by nebylo půdy, bez půdy a mrtvé organické hmoty by odumřely půdní organismy, zajišťující, že svět kolem nás není jen mořem odumřelé biomasy.

Zipi & Zape a ostrov El Capitan (Zipi y Zape y la Isla del Capitán) 2016

Vánoce přicházejí, ale Zip a Zap se ani o svátcích neumějí chovat slušně. Tentokrát to ovšem trochu přehnali, a tak za trest pojedou místo vánočních prázdnin na podle všeho nudnou cestu lodí ve společnosti rodičů. Jaké je jejich překvapení, když se ukáže, že cílem plavby je krásný daleký ostrov! Ale přižene se zuřivá bouře, a tak jim nezbývá, než hledat záchranu ve vile výstřední slečny Pam, kde žijí sirotci přímo rajský život neomezovaný žádnými pravidly.

Není cesty ven (The Other Wife) 2016

Katin život se jednoho dne obrátí naruby. Poté, co se jim někdo vloupá do domu, se její manžel oběsí. Zoufalá Kate zjistí, že měl nejen obrovské dluhy, ale také druhou manželku. Obě ženy musí proti vymahačům nakonec spojit síly. Začíná boj o čas…

Případ vraha – Uspávačka (Případ vraha – Uspávačka) 2016

Autentická rekonstrukce života naší nejznámější sériové vražedkyně.Fragmenty ze života známé české vražedkyně. Po bezproblémovém dětství se najednou ocitá na ulici, v kriminální subkultuře, krade a v 16 letech je odsouzena za první vraždu. Fabiánová se vyznačuje lesbickou orientací, patologickou nenávistí k mužům, brutální agresivitou. Součástí jejího psychologického profilu je nejenom lhostejnost k cizím osudům, ale i k vlastnímu životu. Přes svoji inteligenci vůbec nezahlazuje stopy na místě činu. Chová se, jako by se nic nestalo. Při soudním procesu se naopak chová jako schopná manipulátorka. Sériová vražedkyně Fabiánová po prokázané třetí a čtvrté vraždě dostala doživotí. Všechna obvinění stále plně popírá.Dokudrama. Pilotní díl série Příběh vraha – rekonstrukce skutečných kriminálních případů.

Jaguáři – šelmy z pralesa (Jaguars: Brazil’s Super Cats) 2016

Impozantní predátor Jižní a Střední Ameriky je stále obestřen tajemnem… Pokaždé, kdy vidíme jaguára, je to pro nás něco magického. Jak je tedy možné poznat blíže jednu z nejpozoruhodnějších šelem světa? Průkopnický tým v Brazílii se přesně o to snaží. A začíná odhalovat unikátní poznatky. Jejich svět koliduje s tím naším. A v naléhavé snaze pomoci nezbývá lidem, než se pokusit dva zachráněné sirotky naučit přežít v divočině. V Brazílii se o něco podobného dosud nikdo nepokusil. Dokument BBC.

Vražedná partie (A Wedding to Die For) 2016

Pekařka Helena chladnokrevně zavraždí každého partnera, který nesplňuje její představy o oddaném a věrném manželovi. Poté, co její snoubenec skoná před oltářem, přestěhuje se krásná mladá vdova do jiného státu, kde okouzlí sympatického Charlieho, kterému její cudnost nesmírně imponuje…

Okouzlující historie spodního prádla aneb Sláva punčocháčům (L’histoire glamour de DIM) 2016

V šedesátých letech ovlivnila celou generaci mladých žen nejen typická hudba, ale také nově nahlížená ženská krása a energie. A k tomu patřily novinky v oblékání… Moderní punčochové kalhoty poznamenaly celou tuhle dobu. Ženy v té době začínaly objevovat potěšení z oblékání, radost ze života, jaké do té doby nepoznaly. Díky punčocháčům se ženy začaly cítit pohodlně a přesto půvabně a elegantně. Nový trend přinesl revoluční změnu v oblékání žen, ale také první snahy výrobců se zviditelnit a dosáhnout velké dostupnosti svých výrobků. Vlastně se zrodila první reklama v této oblasti. Snímek je proto také portrétem Bernarda Gibersteina, který první firmu na výrobu punčoch a punčochových kalhot založil.

Lowriders (Lowriders) 2016

Danny je mladý umelec z východnej časti Los Angeles, ktorý sa ocitne v zajatí otcovej posadnutosti autami, neschopnosti naviazať vzťah s bratom s kriminálnu minulosťou a potrebou umelecky sa vyjadriť. Svoju frustráciu však čoskoro nahradí novo objavenou vášňou – svoje schopnosti tvoriť graffiti uplatní ako maliar áut, na ktorých jeho brat jazdí v rôznych pouličných súťažiach.