Archivy blogu

Hra na lásku (The Game of Love) 2016

Majitel basketbalového týmu Jake stále miluje svou bývalou manželku. Vše se vyhrotí, když Frankie přebere vedení jeho týmu. Dá je to zase dohromady?

David Attenborough a obří dinosaurus (Attenborough and the Giant Dinosaur) 2016

Před dvěma roky byla v Patagonii na jihu Argentiny náhodně nalezena největší dinosauří stehenní kost, která měřila 2,4 metru. Mezinárodní vědecký tým během dvou let vykopal celkem 200 kostí, které patřily sedmi jedincům. Šlo o jeden z největších nálezů dinosaura v tomto století…

Tři odstíny lásky (Drei Väter sind besser als keiner) 2016

Maike je šťastná. Možná proto, že toho ke spokojenosti mnoho nepotřebuje. Má ráda život a jejím jediným přáním je, aby trochu z té lásky dostala zpátky. Má tři děti s třemi různými muži. Někteří by to mohli brát jako známku toho, že prožila bouřlivou minulost. Ale myslet si to by byla stejná chyba jako považovat Maike za někoho, kdo se na svět dívá růžovými brýlemi. Maike si udržuje pozitivní pohled na život i každého, koho potká. Každý, kdo by ji chtěl naštvat nebo zklamat, tvrdě narazí. Může to být těžko k uvěření, ale tahle žena už se nikým zklamat nenechá. Každá rána osudu se časem zahojí a jakýkoliv nezdar je zároveň novou příležitostí. I když my o tom pochybujeme, Maike tomu věří. Je to hrdinka, která nechce změnit sebe – ale rovnou celý svět! Na tom není nic špatného. Maike je černou ovcí. Jediným problémem je, že takových jako ona je málo.

Smrt čeká (Countdown) 2016

Když šílenec unese malého chlapce a nacpe mu spoustu výbušnin, vzepře se Ray svému nadřízenému a vezme věci do vlastních rukou. Začíná souboj s časem, v němž musí zachránit nevinné dítě.

Vítejte u Hartmannů (Willkommen bei den Hartmanns) 2016

U Hartmannů se stále něco děje: vše začne tím, že se Angelika po návštěvě uprchlického domova rozhodne adoptovat žadatele o azyl Dialla, k velké nevůli svého manžela. Příchod hosta do domu s sebou přirozeně přinese i řadu turbulencí a nedorozumění… O něco později se v rodném hnízdě objevuje i dcera Sophie – věčná studentka postrádající životní cíl je na útěku před manickým stalkerem. A aby toho nebylo málo, přichází i psychicky rozhozený syn Philip se svým synem Bastim. Konflikty jsou na tomto sjezdu pitoreskních osobností nevyhnutelné…

Amanda Knox (Amanda Knox) 2016

Jméno Amandy Knox patří na seznam lidí, u nichž by se dalo do nekonečna polemizovat o jejich vině či nevině. V roce 2007 byla totiž v jejich společném bytě v italské Perugii zabita její spolubydlící a kamarádka Meredith Kercher, která stejně jako ona v Itálii studovala. Za vše mluvící důkazy, změny výpovědí i prapodivné chování udělalo z Amandy velmi jednoduše hlavní podezřelou, s každým dalším odtajněním však případ působí složitěji a složitěji. A i dnes po 9 letech se jedná o jeden z nejtajemnějších případů, ať už smýšlíte o Amandě jako o chladnokrevné vraždící psychopatce nebo oběti justičního omylu.

Hotel Sacher E2 (Das Sacher. In bester Gesellschaft E2) 2016

Legendární hotel, který dodnes platí za synonymum vídeňského životního stylu, je dějištěm mnohovrstevnatého společenského dramatu. Vyprávění, které splétá několik dějových linií, v sobě současně spojuje prvky melodramatu, krimi, thrilleru a morálního dramatu, zatímco prostřednictvím životních osudů reálných i fiktivních postav vykresluje jednak blyštivý svět smetánky, ale také společenské proměny na konci Rakouska-Uherska. Německo-rakouský dvoudílný televizní film je zasazený do doby kolem roku 1900, kdy vedení hotelu po zesnulém manželovi Eduardovi převzala Anna Sacherová a udělala z něj místo, kde se setkávala dobová elita. Zatímco se schyluje k oslavám přelomu století, rozvíjí se milostný mnohoúhelník mezi dvěma páry z vyšší společnosti, které se v hotelu potkávají, a policie vyšetřuje únos nemanželské dcery pradleny z hotelu.

Die Glasbläserin (Die Glasbläserin) 2016

Lauscha v roku 1890. Nemecké mesto ležiace na juhu Durýnskeho lesa je centrom tradičného sklárskeho remesla. Po náhlej smrti svojho otca sa sestry Johanna a Marie Steinmannové ocitnú na mizine. Ako ženy nesmú pokračovať v sklárskom umení svojho otca, a tak hľadajú svoje šťastie inde: Johanna ako asistentka obchodníka so sklenenými výrobkami Friedhelma Strobela , Marie ako maliarka na sklo v dielni Wilhelma Heimera a onedlho aj ako manželka jeho syna Thomasa . Strobel však Johannu brutálne obťažuje, Heimer zneužíva umelecký talent Marie a Thomas sa ukáže byť notorickým alkoholikom a tyranom. Trápenie zomkne sestry dohromady a rozhodnú sa vziať svoj osud do vlastných rúk. Vzoprú sa tradíciám a pokračujú v prevádzke otcovej sklárne, spočiatku tajne a potom v otvorenej súťaži s konkurenčnými podnikmi ovládanými mužmi. Pritom prekonávajú veľké prekážky, vynachádzajú sklenené vianočné ozdoby a nakoniec objavujú, čo to znamená milovať…

This Beautiful Fantastic (This Beautiful Fantastic) 2016

Bella Brownová je osobitá bytosť plná nevyspytateľných a poväčšinou nepredvídateľných životných udalostí. Je čudáčka, žijúca vo svojom samotárskom svete, snívajúca o tom, že raz napíše rozprávkovú knihu pre deti. Je až neuveriteľne pedantsky poriadna, čo sa však nedá povedať o jej vzájomnej interakcii s prírodou, čoho dôkazom je jej bezútešne spustošená záhrada, ktorej spoločný plot zdieľa s divne výstredným starcom Alfredom Stephensonom . Ten zamestnáva kuchára Vernona a kedže si ho Alfred patrične neváži, Vernon to jedného dňa zabalí a prejde na druhú stranu plotu. A tieto tri postavičky so zvláštnymi osudmi a príbehmi spojí práve zanedbaná záhrada slečny Belly, kvôli ktorej stavu jej hrozí okamžité vypovedanie nájomnej zmluvy.

Svědek obžaloby E1 (The Witness for the Prosecution E1) 2016

Londýn roku 1920. Brutální a krvežíznivá vražda potřísnila přepychové koberce hezkého londýnského domu. Obětí je okouzlující a bohatá Emily Frenchová. Všechny důkazy ukazují na mladého Leonarda Volea, bezohledného prospěcháře, jemuž mladá dědička odkázala své obrovské bohatství, a který jí nemilosrdně vzal život. Tak to alespoň líčí Emilyina oddaná hospodyně Janet McIntyreová před soudem. Leonard však zarputile trvá na tom, že jeho partnerka, tajemná sboristka Romaine, může dokázat jeho nevinu. Zastupováním Leonarda je pověřen jeho advokát John Mayhew a člen královské soudní rady Sir Charles Carter KC. Napínavé dvoudílné drama Svědek obhajoby je adaptací stejnojmenné povídky spisovatelky .