Archivy blogu

Horizont (Orizont) 2015

Po mnoha letech práce v zahraničí zkusí manželé Lucian a Andra hledat štěstí hluboko v horách na západě Rumunska, kde se ukryjí v odlehlé chatce. Všechno jde zdánlivě bez problémů, dokud si neuvědomí, že cokoli, co se v horách odehrává – včetně jejich života – ovládá Zoli, zločinec zapletený do nezákonné těžby dřeva. Rodina se i se svým penzionem Horizont brzy ocitne v konfliktu jak s muži zákona, tak i místní mafií.

Sladký útěk (Comme un avion) 2015

Michel, padesátiletý muž, grafický návrhář, se rozhodl změnit městský životní styl a pokračovat v dobrodružství. Fascinovaný leteckou poštou sní o Jean Mermose, když je na skútru. Jednoho dne Michel vidí obrázek kajaku.

Poslední karta (Flic, tout simplement) 2015

Adaptace autobiografického románu Martine Monteilové, první ženy v čele francouzských policejních složek, který se točí kolem honu na jednoho z nejznámějších francouzských vrahů, nebezpečného sociopata Guye Georgese. Tento úkol vyžadoval značné profesní i osobní vypětí, navíc se musela vypořádat s pracovní rivalitou, která ohrožovala vyšetřování, a sexistickým chováním svých kolegů, kteří si ne vždy cenili její snahy nalézt pravdu.

Kořeny minulosti (Seeds of Yesterday) 2015

Rodinné sídlo Foxworthů má temnou minulost, kterou Cathy a Chris poznali na vlastní kůži. Jeden ze synů Cathy dům opravil a chce mu dodat nový život. Některá tajemství však měla raději zůstat pohřbená v útrobách zničeného domu…Cathy a Chris jsou sourozenci, ale zároveň i životní partneři a milenci, kteří spolu vychovali tři děti. Ani jedno dítě ale není vlastní pro oba. Bart a Jory jsou synové Cathy, Cindy byla adoptována. Bart po babičce zdědil rodinné sídlo a opravil ho. Cathy a Chris na něj mají strašné vzpomínky. Bart je synem Malcolma a Cathy. Malcolm byl nejhorší člověk, kterého Cathy a Chris poznali. Bart má bohužel něco z jeho osobnosti. Už měl několikrát psychické problémy, ale zdá se, že je to už lepší. Bart opravil dům a uspořádal fenomenální oslavu svých narozenin, na které zatančil i jeho slavný bratr. Jory ale přišel během představení ke zranění a už nikdy nebude moct chodit. Jory a jeho žena čekají dvojčata, ale Melodii Joryho zranění zničilo natolik, že začala spát s Bartem, což se jako první dozvěděla Cathy. Jory stále nic neví a Cathy radí Melodii, aby se vrátila k Jorymu. Melodie ji poslechne, ale to naštve Barta a ten Jorymu prozradí celou aféru. Melodie je v takovém šoku, že z toho porodí. Melodie se bojí, že ji Jory opustí, a tak raději opustí ona jeho. Jory se postaví výchově dvojčat čelem a díky chůvě Toni to zvládá skvěle. Bart ale na Joryho žárlí, proto začne Toni svádět, a nakonec si ji podmaní. Cathy se nelíbí, co Bart dělá bratrovi, takže si s Bartem promluví. Bart je ale jak slepý a vezme si z toho jen to, že je s ním Toni kvůli penězům. Bart tedy Toni nechává a ona se vrací k Jorymu.Dům kromě Melodie opustila i Cindy, se kterou se Bart vyspal ještě před Toni, ale pak ji odkopl. Barta všichni opouštějí, ale on si za to může sám. Jeho psychické problémy se zhoršují, dokonce se při křtu dvojčat, který sám inicioval, pokusil jedno z dětí utopit. Cathy mu dala prášky, ale Chris trvá na tom, že z domu okamžitě odejdou. Chris má vyhlídnutý dům v sousedství, takže jede podepsat kupní smlouvu a ještě toho dne se chce stěhovat. Zatímco je Chris pryč, všichni si balí věci. Když to Bart zjistí, pokusí se zabít matku, ale Jory Cathy zachrání. Bart tvrdí, že za jeho chování může Malcolm, kterým je posedlý. Barta nakonec srovná smrt Chrise, který cestou od koupeného domu pomohl jedné ženě s píchlým kolem, a na silnici ho zabilo jiné auto. Na jeho pohřeb přijela i Cindy. a ona a Bart se dali dohromady. Ti dva se dokonce vzali a nyní šíří učení o Bibli. Jory učí tanec a Toni s ním čeká dítě. Cathy zůstala v rodinném sídle sama a podle poslední scény to vypadá, že tam i zemřela, nebo hluboce usnula.

Bomba, která mohla zničit lidstvo E1 (The Bomb E1) 2015

Před více než sedmdesáti lety změnila atomová bomba realitu. Začaly mezinárodní závody ve zbrojení.Podobně jako pradávný objev ohně vytýčila atomová bomba dělicí čáru mezi minulostí a budoucností. Tato ničivá zbraň ukončila druhou světovou válku a začala další konflikt, nazývaný válkou studenou. Tisíce vědců ve Spojených státech se ve vývoji dokonalé bomby předháněly nejdříve s nacistickými, později sovětskými kapacitami. I přesto, že byl americký výzkum přísně utajovaný, věděli Rusové díky špionáži vše důležité a Stalin se ani nepodivil, když mu americký prezident oznámil existenci zbraně, která by nakonec mohla zničit celé lidstvo.

Bomba, která mohla zničit lidstvo E2 (The Bomb E2) 2015

Před více než sedmdesáti lety změnila atomová bomba realitu. Začaly mezinárodní závody ve zbrojení.Podobně jako pradávný objev ohně vytýčila atomová bomba dělicí čáru mezi minulostí a budoucností. Tato ničivá zbraň ukončila druhou světovou válku a začala další konflikt, nazývaný válkou studenou. Tisíce vědců ve Spojených státech se ve vývoji dokonalé bomby předháněly nejdříve s nacistickými, později sovětskými kapacitami. I přesto, že byl americký výzkum přísně utajovaný, věděli Rusové díky špionáži vše důležité a Stalin se ani nepodivil, když mu americký prezident oznámil existenci zbraně, která by nakonec mohla zničit celé lidstvo.

Léto v Burgenlandu (Ein Sommer im Burgenland) 2015

Obchodník Paul Graf žije v Berlíně, ale momentálně pracuje v Hong Kongu, doma jeho matka otevře jeho poštu a zjistí, že se stane otcem…..aniž by se s ním radila odjede za nastávající matkou Ninou, aby jí viděla. Odjíždí na farmu strýčka Haralda Brandla, kde najde klíč k minulosti Grafovi rodiny. Harald uprchl z Maďarska během potlačovaného povstání… Paul přijede a chce navázat pouto s nenarozeným synem.

Léto u Mazurských jezer (Ein Sommer in Masuren) 2015

Sabina je nadaná matematička a analytička, která trpí Aspergerovým syndromem. Má potíže v mezilidských vztazích, nechápe vtipy, nepozná, zda jí někdo lže nebo si z ní střílí. Poté, co zemře její otec, Sabina zjistí, že po něm zdědila pozemek v Mazursku. Pozemek je součástí buvolí farmy, kde žije farmář Marek s matkou Martou, sestrou Dorotou a jejími dvěma syny. Sabina jim oznámí, že chce pozemek prodat. Marek však nemá peníze a tak se Sabina snaží pozemek prodat někomu jinému. Časem se však Sabina s Markem sblíží a využije svých schopností, aby pro farmu vypracovala detailní plán, jak zajistit co nejvyšší zisky. Marek je nadšený a řekne Sabině, že ji miluje. Ta má ale kvůli své nemoci pocit, že nikoho nemůže milovat…

Léto v Řecku (Ein Sommer in Griechenland) 2015

Rieke přijede do Řecka jako řidička autobusu, který jí ale hned první noc ukradnou. Samozřejmě z nehlídaného parkoviště, což znamená, že pojišťovna nemusí pojistku vyplatit. Rieke se seznámí s Yannisem, který jí pomáhá vyřešit ztracený autobus, a uvědomuje si, že její život není takový, jaký by si přála, takže když se autobus najde, neodjede s ním, ale rozhodne se udělat si v Řecku dovolenou.

Ma Ma (Ma ma) 2015

Když Magdu (Penélope Cruz) potká v krátké době několik životních tragédií, nesrazí ji to na kolena. Naopak získá novou chuť do života a uvědomí si, jak důležité jsou vztahy k těm nejbližším – desetiletému synovi i novému muži, který jí náhle vstoupí do života (Luis Tosar). Drama Julia Medema, jednoho z nejvýraznějších španělských tvůrců současnosti, ukazuje Magdu jako ženu silnou a milující, která i v těch nejtěžších chvílích dokáže brát věci s nadhledem.