Archivy blogu

Gordon a Paddy (Gordon och Paddy) 2017

Nejde o neohroženou dvojku cajtů z amerických seriálů“, Gordon i Paddy svým způsobem však neohrožení opravdu jsou. A to i přesto, že Gordon je stárnoucí ropušák a Paddy malá myška, tedy zdánlivě ta nejnepravděpodobnější dvojice policistů, která se ve svém rodném lese musí vypořádat s nejedním zločinem. Z krádeže ořechů veverčáka Valdemara je přitom zprvu málem obviněna samotná Paddy! Coby zkušený policista však Gordon brzy zjistí, jak se věci mají, a posléze v Paddy nachází skrytý potenciál. Rád by ji dokonce učinil svou nástupkyní na místo policejního velitele. Jak se však ukáže, jeho poslední případ s ořechy nebyl zdaleka tak nebezpečný jako první velká zkouška velitelky Paddy. Když se jednoho dne rodině veverek ztratí syn a pohřešovaný je i malý zajíček (o ztraceném vejci páru strak ani nemluvě), musí se Paddy postavit svému strachu z nejobávanějšího obyvatele malebného lesa – lišky. Opravdu je však liška původcem všeho zla, jak Gordon tvrdil?

Hannibal: Římské tažení (Hannibal – Marsch auf Rom) 2017

Dokudramatický portrét legendárního vojevůdce, věnovaný novým vědeckým hypotézám o slavném Hannibalově přechodu Alp… Určení přesného místa, kde Hannibal překročil Alpy, je stále předmětem dohadů. Vědci nedávno objevili nové důkazy o jeho možné trase. Dokumentární portrét legendárního vojevůdce sleduje nové hypotézy a pokládá otázku, zda mohli Kartaginci zvládnout ještě vyšší a obtížnější přechod, než se dosud myslelo?

Zaprášená tajemství: Mrtvý na pláži (Garage Sale Mystery: The Beach Murder) 2017

Jennifer se zase jednou připlete k případu úmrtí. Jde o zkušeného surfaře a všechno nasvědčuje tomu, že se utopil. Jeho žena s tím však nesouhlasí, byl vynikající plavec a záchranář…Jenn sehnala speciální surfovací prkno pro Steva, úspěšného tvůrce počítačových aplikací a manžela své známé Anne Wintersové. Steve je nadšeným surfařem a jezdí na vlnách prakticky celý rok. Nyní mu partička mladých surfařů na pláži posprejovala auto, protože nechtějí, aby tam Steve chodil. Myslí si, že jim to tam patří. Sejdou se na společné večeři a ukáže se i Stevův starší bratr Todd. Jeden z hostů, Stevův kolega Mitch a nadšený jezdec na horském kole, vysvětluje Jenn, že Todda museli z firmy vyhodit, pro Steva to bylo těžké. Druhý den se Steve staví u Jenn v obchodě a dá jí šek na tři tisíce dolarů na podporu jejich charitativní sbírky pro dětskou nemocnici, protože prkno, které mu sehnala, má pro sběratele obrovskou cenu. Netrvá dlouho a na pláži nalezl pejskař Stevovo mrtvé tělo. Vše nasvědčuje tomu, že se utopil. Jeho žena Anne o tom pochybuje, Steve byl vynikající plavec, závodně plaval, dělal plavčíka, zachraňoval lidi, důvod jeho smrti je určitě jiný. Jenn jí je oporou v těžké situaci. Anne si dává za Stevovu smrt za vinu, protože ho přemluvila, aby už nechodil na tu pláž, kde měl problémy s mladistvými. Jenn se na tom všem také něco nezdá. Koberec v kufru auta je úplně nacucaný vodou a tělo se našlo poměrně daleko od auta. U auta našla stopy pneumatik horského kola, které si vyfotí. Anne stále myslí na to, že je nemožné, aby se Steve utopil, jistě ho někdo zavraždil. Steve nikdy neustoupil, a tak se domnívá, že to byl Todd, kterého Steve z firmy vyhodil. Todd do firmy chodil jak se mu zachtělo, pil, kolegyně si stěžovaly na harašení. Když ho Steve vyhodil, škemral Todd, aby ho vzali zpátky a dokonce vyhrožoval. Podle patologa je to náhodné utopení, Steve neměl na těle žádné stopy, které by nasvědčovaly něčemu jinému. Mitch zašel za Jenn. Nechápe proč si Anne myslí, že Steva někdo zabil a už vůbec si nemyslí, že to byl Todd. Steve Toddovi nemohl vrátit práci, musel by souhlasit Mitch, to by pak měl Todd důvod zabít i jeho. Anne asi měla pravdu. V noci se Todd bez jejího vědomí dostal do domu. Anna to zjistila, protože byl vypnutý alarm, který osobně zapínala, a navíc to ve Stevově pracovně vypadalo trochu jinak než večer. Netuší však, zda se něco ztratilo. Steve tam měl nějaké věci z práce, Anne nezjistí, zda něco zmizelo. A navíc se Todd od Stevovy smrti neukázal…

Narozeninové přání (The Birthday Wish) 2017

Gwen bude brzy 30 let a svůj život má přesně naplánovaný. Když si však o narozeninách přeje vědět, jak bude vypadat její život za deset let, je nemile překvapená. Všechno je jinak, než plánovala. Netrvá dlouho a její plány vezmou za své…

Belzebuth (Belzebuth) 2017

The VelociPastor (The VelociPastor) 2017

Po tom, čo kňaz stratí svojich rodičov, odcestuje do Číny, kde získa záhadnú schopnosť, ktorá mu umožňuje zmeniť sa na dinosaura. Spočiatku ho táto nová moc desí, ale prostitútka ho presvedčí, aby ju použil na boj proti zločinu. A nindžom…

Krásy divoké Indie (Mysterious Wilds of India) 2017

V Indii žije více než miliarda obyvatel, na jednom kilometru čtverečním to je zhruba 1600 lidí. Mezi lidmi a zvířaty tu probíhá boj o prostor. Zvířata v Indii přežívají navzdory i díky lidem, kteří utvářejí jejich životy… Indický kameraman Sandesh Kadur zažívá magické chvíle: sleduje skrz objektiv, jak se irbis něžně otírá o svá mláďata. Sandesh dostal za úkol natočit přírodovědný celovečerní film o tom, jak divoká indická zvířata dokážou přežít v jedné zemi společně s 1,3 miliardami lidí. Vždyť i tady, nedaleko místa, kde si hrají irbisové, narazíme na pastevce se stádem jaků. Indie je zemí plnou života. Na rovině se daří divokým slonům a nosorožcům. V pralesích se plíží tygři. Je to domov posledních lvů perských na světě, pand červených, gibonů a mnohých dalších fascinujících zvířecích druhů. A také více než miliardy lidí. Celých 17 % celosvětové populace žije v zemi o velikosti Spojených států amerických. Není se proto čemu divit, že lidé obsadili každý kout Indie a přinutili místní divoká zvířata sdílet s nimi jídlo, vodu i půdu. Jaké překážky tedy musí divoká indická zvířata překonat, aby přežila a prospívala v krajině přeplněné lidmi? Tým indických filmařů zachytil příběhy ze všech koutů Indie, které prozrazují, co se musí stát, aby mohli lidé a zvířata žít jeden vedle druhého. Uvidíte kobry ve vesnici, makaky ve městě nebo slony přecházející přes rušnou cestu. Nebo gibona huloka s adoptovanou lidskou rodinou, tygra ohrožujícího lidi, kteří se ho snaží chránit, ale i pandu červenou, co potřebuje naši pomoc, aby našla lásku. Toto je složitý, inspirativní a někdy naprosto nečekaný příběh o našich sdílených životech lidí i zvířat: o Indii 21. století.

Tenkrát v listopadu (Pewnego razu w listopadzie) 2017

Kvůli privatizaci a zvyšování nájmů přišli o bydlení. Od té doby se potloukají Varšavou, kde se dá. Matka a její pes zkoušejí různé ubytovny, ty ale nepřijímají klienty se zvířaty. Její syn sice občas přespává v domě své přítelkyně, z toho ale zase nejsou nadšeni její rodiče. Často tak musejí přečkat noc společně v zahradním domku na okraji města. I přesto syn dál navštěvuje studia práv, chodí na brigády a na schůzky s přítelkyní. Mezitím se snaží najít útočiště pro matku i pro sebe. Dočasné řešení jejich bezvýchodné situace jim nabídne squat, který současně funguje jako alternativní společenské centrum. Jenže ani zde je nakonec moc klidu nečeká.

Krásy divoké Šumavy E1 (Der Böhmerwald – Eine Wildnis mitten in Europa E1) 2017

Šumava je velice rozlehlá oblast, kde stále vládne příroda. Člověka na svém území nechává, i když jí někdy ubližuje… Uprostřed Evropy leží poslední rozsáhlá divočina tohoto kontinentu: Šumava. Nekonečné lesy, čarovná vřesoviště a žulové skály tvoří malebnou krajinu, která je jako žádná jiná. Tato oblast se nachází na bývalé hranici mezi západní Evropou a východním blokem, kde se setkávají Německo, Rakousko a Česká republika. Žijí tady zvláštní a výjimeční lidé, ochotní překročit jakoukoli hranici, aby přírodní dědictví Šumavy zachovali. Šumava vděčí za svou jedinečnost vlastní bouřlivé historii. Od středověku byla domovem různorodé skupiny lidí, kteří se nechali nalákat hluboko do lesů vyhlášenými sklárnami a dobře dostupným dřevem. Je to úžasný kraj se zajímavými obyvateli, jejich tajuplnými osudy a vlastním přírodním bohatstvím.

Krásy divoké Šumavy E2 (Der Böhmerwald – Eine Wildnis mitten in Europa E2) 2017

Šumava je velice rozlehlá oblast, kde stále vládne příroda. Člověka na svém území nechává, i když jí někdy ubližuje… Uprostřed Evropy leží poslední rozsáhlá divočina tohoto kontinentu: Šumava. Nekonečné lesy, čarovná vřesoviště a žulové skály tvoří malebnou krajinu, která je jako žádná jiná. Tato oblast se nachází na bývalé hranici mezi západní Evropou a východním blokem, kde se setkávají Německo, Rakousko a Česká republika. Žijí tady zvláštní a výjimeční lidé, ochotní překročit jakoukoli hranici, aby přírodní dědictví Šumavy zachovali. Šumava vděčí za svou jedinečnost vlastní bouřlivé historii. Od středověku byla domovem různorodé skupiny lidí, kteří se nechali nalákat hluboko do lesů vyhlášenými sklárnami a dobře dostupným dřevem. Je to úžasný kraj se zajímavými obyvateli, jejich tajuplnými osudy a vlastním přírodním bohatstvím.