Archivy blogu

Extraordinary Mission (Extraordinary Mission) 2017

Hwuisaengbuhwaja (Resurrected Victims) 2017

Loganovi parťáci (Logan Lucky) 2017

Bratři Loganovi žijí v úplném zapadákově, nemají peníze, nemají práci a na krku mají rodinnou tradici smolařů a looserů, která na jejich jméně sedí už téměř sto let. Jméno Logan je v tomhle kraji synonymem pro prohru. Říká se, že bratři Loganovi jsou idioti. Jimmy Logan se rozhodne otočit konečně kolo štěstí a ukrást 14 milionů dolarů během největšího a nejslavnějšího automobilového závodu v Americe. To je slušná suma peněz, a proto potřebuje do party svého bráchu s jednou rukou, musí dostat z vězení místního odborníka na loupeže všeho druhu, odborníka na počítače a všechny ty internety a další pomocníky. Vypadá to jako naprosto šílený nápad, ale výhodou natvrdlých lupičů je, že si všichni myslí, že jsou… natvrdlí.

Mugen no džúnin (Blade of the Immortal) 2017

Mandži je samuraj, který byl proklet nesmrtelností – zabít jej může jen velmi vzácný jed. Mandži je také vrah sta lidí. A zrovna jeho se rozhodne vyhledá Rin, jejíž rodiče byli brutálně zavražděni. Chce, aby jí pomohl na cestě za pomstou proti klanu bojovníků, jejichž umění a často i krutost překonává meze normálních bytostí. Mandži souhlasí, neboť touží odčinit hříchy minulosti: za jednoho dobrého člověka, co zabil, musí totiž, aby hřích splatil, zabít sto zlých.

Underverden (Darkland) 2017

Vynikajúci kardiochirurg Zaid , ktorého rodina pochádza z Iraku a v Dánsku sa usadila už pred tridsiatimi rokmi, má dôvod k oslave. Spolu so svojou pôvabnou ženou Stine očakávajú prírastok do rodiny. Avšak ich spoločnú piatkovú oslavu v kruhu priateľov nečakane preruší návšteva Zaidovho brata, ktorý sa dostal do problémov kvôli organizovanému zločinu. Ten súrne žiada svojho staršieho brata o pomoc. Po tom, čo Zaid pomoc odmietne poskytnúť, Yasin je kruto a drasticky potrestaný vodcom gangu, na čoho následky následujúci deň v nemocnici zomiera. A kedže polícia má pre nedostatok dôkazov ruky zviazané, rozhodne sa Zaid vziať spravodlivosť do svojich rúk.

Darkness Rising (Darkness Rising) 2017

Dvadsaťpäť rokov po tragických udalostiach v dome jej rodičov sa Madison v sprievode dvoch kamarátov vydá späť na miesto, ktoré poznačilo celý jej život. Chce nájsť odpovede na to, čo spôsobilo, že svoju matku od osudnej noci nikdy nevidela. Ešte však netuší, že zlo v dome stále prebýva a čaká na príchod ďalších obetí, ktoré práve otvorili dvere.

Barbie Dolphin Magic (Barbie: Dolphin Magic) 2017

V tomto zábavném podmořském dobrodružství Barbie a její sestry navštíví Kena na jeho letní stáži, kde na korálovém útesu zkoumá delfíny. Při potápění a objevování útesu sestry objeví vzácné, duhově zbarvené delfíny, kteří připlouvají jen jednou za rok. Tento úžasný nález je povzbudí k pátrání, jak ochránit korálový útes a všechen jeho mořský život. Tehdy potkají Islu, tajemnou novou kamarádku, která je také na výpravě za záchranou korálu. To, co se zdá být snadný úkol, se zvrátí v dobrodružství, když vyjde najevo, že Isla je vlastně mořská panna. Ale není čas se radovat, že mají za kamarádku mořskou pannu, protože Isla potřebuje pomoc Barbie a jejích sester i vzácných delfínů, aby zachránila situaci.

Temple (Temple) 2017

Trio mladých amerických turistov sa vyberie do Japonska. Kate pracuje na svojej štúdii o religionistike a tak sa rozhodne, že v spoločnosti svojho priateľa Jamesa a dlhoročného kamaráta Chrisa navštívi tunajšie budhistické chrámy. Pri návšteve jedného malého obchodu narazí Chris na poznámkový zošit s popisom akéhosi tajomného zabudnutého chrámu. Aj napriek dôraznému varovaniu sa ho trojica rozhodne poctiť svojou návštevou.

Druhá strana naděje (Toivon tuolla puolen) 2017

Stárnoucí podomní obchodník s košilemi Wikström dělá velké rozhodnutí: opustit svoji ženu alkoholičku i uvadající živnost. Po epizodní kariéře pokerového hráče zakoupí nevýdělečnou restauraci na zapomenutém helsinském dvorku. Brzy se ukáže, že nepřístupná slupka málomluvného hrdiny skrývá veliké srdce – to když Wikström nabídne práci o poznání mladšímu muži, který se dílem osudu nachází ve zdánlivě bezvýchodné situaci. Jak bývá u filmů Akiho Kaurismäkiho zvykem, lidskost, přátelství a smysl pro humor probleskují ponurostí a dodávají této hořkosladké komedii příchuť optimismu.

Spievankovo a kráľovná Harmónia (Spievankovo a kráľovná Harmónia) 2017

Rozprávkovej krajine Spievankovo vládne dobrosrdečná kráľovná Harmónia. Jej úlohou je zaistiť, aby sa z krajiny nikdy nevytratila hudba, spev a dobrá nálada. Avšak obyvateľom Spievankova sa hudba akosi odcudzila, hudobné nástroje zapadli prachom, spev utíchol, dobrá nálada sa vyparila. Harmónia preto povolá Spievanku a Zahrajka, aby jej pomohli do krajiny prinavrátiť stratenú chuť hrať, spievať a tancovať, a zachránili tak dušu celého Spievankova.