Archivy blogu

Vražda na objednávku (Medcrimes – Nebenwirkung Mord) 2013

Policejního detektiva Alexe Steinera opustí žena a tak s mladším bratrem Tommym vyráží do baru, zapít špatné zprávy. Když se pozdě večer vracejí domů, je Tommy před svým bytem přepadem a postřelen dvěma muži, kteří po incidentu okamžitě zmizí. Ritě, pohotovostní lékařce, se jen stěží podaří Tommyho stabilizovat. Domnívá se, že Tommyho vnitřní krvácení není způsobeno kulkou, ale jedem. Rita a její tým musí nejdříve přijít na to, o jaký jed se jedná, a teprve potom můžou Tommyho operovat. Test však bude trvat 48hodin a čas neúprosně běží… Rita proto požádá nadřízeného, zda by mohla operaci provést hned. Alex se domnívá, že vrazi šli po něm. Když se ale jeden z nich objeví v nemocnici, aby dokonal své dílo a zabil Tommyho, je jasné, že cílem útoku byl opravdu jeho bratr.

Bella a rodinná pouta (Bella Familia – Umtausch ausgeschlossen) 2013

Policie přivede k Belle domů jejího na mol opilého otce. Bella ho neviděla od doby, kdy ji a její matku před lety opustil. Řekne mu, že ho doma nechce. Otec ale nemá kam jít. Najdou k sobě cestu?Isabella Jungová má potíže s umístěním malého Toma do školky. Potřebuje pracovat, její fyzioterapeutické studio nakonec získalo klienty. Martin zavolá Belle, že by se vrátil, kdyby potřebovala, ale Bella si zatím Toma bere do studia. Jednou přivede policie k Belle domů jejího otce, muzikanta Friedricha. Je opilý. Bella ho neviděla celá léta, otec ji i Evu kdysi opustil. Řekne mu, že ho doma nechce. Eva otce také nesnese. Otec nemá kam jít, protože se rozkmotřil se svou přítelkyní Suzií. Se svým dědečkem se však spřátelí Lena, která se mezitím rozvedla a chodí do práce. Matce to vyčítá a Bella se jí snaží vysvětlit, jak nespolehlivý otec je…Když Bella otce spatří, jak hraje na ulici na trubku a žebrá, vezme ho domů. Otec nemá důchod, se svou kapelou se pohádal kdysi dávno zmizel, aby se k ní připojil, byla to pro něj velká šance. Friedrich se nabídne, že bude hlídat Toma. Vrátí se i k Suzii. Když znovu hraje na ulici, zadrží ho policie, protože nemá povolení. Při hraní ho postihne mrtvice. V nemocnici Belle řeknou, že se sice zotavuje, ale že to byla už druhá mrtvice a otec by se měl šetřit. Ten přesto dá dohromady kapelu starých hudebníků a hraje u Suzie. Hudba je pro něj život…Eva Ackermannová podezřívá svého muže Rainera z nevěry. Sleduje ho a vidí, jak vhazuje obálku do schránky s adresou nějaké Jenny. Rainer jí vysvětlí, že hledá smysl života. Jeho kamarád Hans pracující na sociálním odboru ho seznámil s některými případy a Rainer se rozhodl, že jim finančně, ale tajně pomůže. Eva chce aspoň vidět, jakou radost ti lidé mají. S Rainerem Jenny sledují, ale ta je spíš vyděšená, když najde v obálce peníze. Rainer znovu zdůrazní Evě, že není šťastný. Eva se náhodou setká s otcem…

Smrtelná pomsta (Deadly Revenge) 2013

Cate je pracovně v Los Angeles, kde pomáhá v architektonické firmě s velkým projektem. Naštěstí pro ni, po celou dobu trvání projektu pracuje s Harrisonem, hezkým, vtipným, sladkým mužem, milujícím svou matku. Jak začnou brát svůj vztah vážně, Cate tráví více času i s jeho matkou, Evelyn. Od chvíle, kdy Harrisonova láska na střední škole – Katie, záhadně zmizela, byla Evelyn jedinou ženou v Harrisonově životě. Až do teď… Věci se ale náhle začnou měnit.

Příběh Vánoční noci (Midden in De Winternacht) 2013

Když se Max dozví, že otec na Vánoce nepřijede, je přesvědčen, že tento rok to bude samá nuda. Když se však objeví pan Los, Max už si není tak jistý. Tohle je totiž obrovský los s velkou tlamou, velkým srdcem, který umí mluvit a hlavně vše dramatizuje. Tvrdí, že běžel ve zkušebním spřežení se Santa Clausem, ztratil kontrolu nad sáňkami, havaroval a poranil si nohu. Musí teď najít Santu, jinak na Vánoce nikdo nedostane dárky. Bude Max schopen pomoct panu Losovi a Santovi, aby se vrátili ke své misi?

Panika v městečku – vánoční poleno (Panique au Village – La bûche de Noël) 2013

Další dobrodružství Kovboje, Indiána a Koně, hrdinů populární Paniky v městečku. Krátký film autorského dua Stéphane Aubier – Vincent Patar opět pracuje s neohrabaností protagonistů, které představují dětské figurky na hraní. Snímek se vyznačuje groteskními situacemi a smyslem pro zkratku.

Sputnik (Sputnik) 2013

Pro desetiletou Frederiku je listopad 1989 katastrofálním startem – její milovaný strýček Mike je vyhoštěn z NDR a musí do 48 hodin zemi opustit. Inspirováni svým velkým idolem kapitánem Kirkem, Frederike a její přátelé Jonathan a Fabian postaví teleportovací stroj, aby se přenesli do Západního Berlína za strýcem Mikem. Ale experiment dramaticky selže. Místo toho, aby úspěšně přenesl tři děti, celá vesnice i s lidmi zmizí! Na okamžik se zdá, že Frederike a její přátelé jsou poslední zbývající děti na Zemi. Nakonec, jak je vidět v televizi, podařilo se přenést do Západního Berlína všechny, kromě nich. Jsou svědky, jak se jejich rodiny a přátelé zoufale snaží vylézt zpět přes Zeď do své vlasti. Jen rychlé jednání může vrátit vše zpět a zabránit tak pohraniční střelbě. Závod s časem a zákeřným místním policistou Mauderem začíná…

Děvčátko se sirkami (Das Mädchen mit den Schwefelhölzern) 2013

Malá Inga žije po smrti svých rodičů v sirotčinci. Jedinou útěchou jí je kouzelný amulet, ve kterém může vidět rodiče. Děti v sirotčinci musí tvrdě pracovat, aby si vydělaly na živobytí, a zlá ředitelka je za sebemenší přestupek trestá rákoskou. Hladové a promrzlé děti o Vánocích prodávají na trhu sirky. Tomu, kdo přinese nejvíc grošíků, slíbí ředitelka, že dostane za odměnu pečené husí stehno. Inga jde prodávat s kamarádem Emilem. Moc se jim nedaří, lidé nemají o sirky zájem, nějaké peníze dostanou jen od hodného strážmistra, který promrzlým dětem dá napít teplého čaje ze své termosky. Vydělané peníze dá Inga Emilovi a vypraví se hledat další zákazníky. Večer už ale pokročil, na ulicích je čím dál méně lidí. Inga bloudí městem a nahlíží do oken, kde ke svátečním stolům usedají šťastné rodiny. Místo aby se vrátila do sirotčince, vypraví se k polozbořenému domu svých rodičů. Setkává se tam s neznámým mužem, který soucítí s jejím osudem. Zapálí poslední sirku, aby se zahřála, a vtom se objeví její rodiče. I dům je najednou, jako kdysi býval, celý slavnostně vyzdobený. Emil v sirotčinci nemůže usnout, má strach o svou kamarádku, která se nevrátila.

Co si přeji k Vánocům (All I Want for Christmas) 2013

Elizabeth Watson je právnička zaměřená na svou kariéru více než na svůj osobní život. Její kolega Robert Morgan ji radí, aby naslouchala také někdy ostatním. Když se při vánočních nákupech Elizabeth potká se Santovým pomocníkem, který ji obdaruje zázračnou broží, začne naslouchat ostatním a stane se z ní dobrý člověk. S Robertem se do sebe zamilují a políbí se. Co se ale stane až brož ze své hrudi zase sundá?

Tajemství rodného domu (Hunting Season) 2013

Manželé Samantha a Mike Davisovi již dlouho touží mít dítě, ale nedaří se jim. Mike na Sam hodně tlačí a ona musí brát antipsychotika. Její rodiče zahynuli při požáru domu a ji vychovávala babička. Po její smrti se Sam dozví, že po ní zdědila i dům na venkově, o kterém babička nikdy nemluvila. Od smrti babičky má také ošklivý sen o tom, jak její těhotná matka umře, ale ji v porodnici zachrání. Sam se vydá do hor, chce si dům prohlédnout. V osaměle stojícím domě ji začnou děsit různé věci – střelba v lese, opakované vypínání vody, proříznutá pneumatika u jejího auta, kámen vhozený do okna nebo puštěná deska na gramofonu v domě. Jednou objeví na svém pozemku chatku, u níž visí zastřelená srna a v domě hoří cigareta. Nikdo tam však není…Sam se setká s šerifem Waltem Emmittem, který jí řekne, že se ji asi někdo snaží vystrašit, v lese je právě lovecká sezona. Ve sklepě pak najde Sam krabici s nápisem Nancy, v níž je ženské a dětské oblečení, a fotografie manželského páru a jejich přítele. Objeví i projektor se starým filmem, na němž jsou titíž lidé. Zjistí, že to jsou Nancy a Jack, její rodiče, a jejich přítel Charlie. Myslí si, že původní dům shořel a její rodiče v něm našli smrt. Nancy byla těhotná a Samanthu se podařilo lékařům zachránit…Sam pátrá v tamním archivu. Na její narozeniny ji překvapí příjezdem Mike a jejich přátelé Kate a Jason. Sam jim řekne, že někdo sleduje dům a že viděla v domě matku a ta ji chrání. Když se Mike setká se šerifem, zjistí, že Sam se jako šerif představil někdo jiný…Sam mezitím řekne Kate, že je to dům jejích rodičů. V domě nehořelo, ale otec zastřelil matku a potom sebe a oba je našli v kuchyni na zemi. Sam nechce odjet, dokud nevypátrá, proč se to stalo. Chce najít jejich kamaráda Charlieho, který o tom musí vědět. Pravý šerif ví, že Charlie žije v chatce, a jde ho navštívit, ale Charlie ho zastřelí. Mike s Jasonem jdou zatím na lov a Kate volá Mikeovi, že Sam z domu zmizela a vzala si pušku. Sam už ví, jak ke všemu došlo…

Ďáblovy zlaté vlasy (Der Teufel mit den drei goldenen Haaren) 2013

Felix je dítě štěstěny. Ale zkouška, kterou musí projít, pokud chce získat ruku krásné princezny Isabelly, bude více než náročná. Hamižný a zlý král už neví, jak se mladíka zbavit. Vymyslí proto další trik, musí přinést tři zlaté vlasy samotného ďábla…Ve vesnici Ammenried se mladým, chudým manželům narodil chlapec se šťastným znamínkem na kůži. Porodní bába mu předpověděla, že si jednoho dne vezme za ženu královskou dceru. Když se o tom dozvěděl král Ottokar, osobně si pro dítě přijel a pod záminkou, že jeho malá dcerka si nemá s kým hrát, jim dítě odebral. V košíku je pak pustil po řece a předpokládal, že se utopí. Chlapečka ale zachránila žena vesnického kováře, která ho se svými vlastními dětmi vychovala. Dostal jméno Felix, byl velice hezký a milý a krásně hrál na housle. Jednoho dne do vesnice, kde Felix žil, zavítal král Ottokar a dovtípil se, že mladý houslista je ono dítě, které před lety poslal na jistou smrt. Požádal ho, aby na jeho hrad odnesl zapečetěný dopis – stálo v něm, že posel má být okamžitě popraven. Felix ale cestou zabloudil a v lese narazil na skupinu povstalců, kteří tu tábořili. Poskytli mu nocleh, a když usnul, dopis si přečetli. Aby se králi pomstili, vyměnili jej za jiný – v tom stálo, že posel se má okamžitě oženit s královskou dcerou. Když se král vrátil zpátky na svůj hrad a zjistil, co se stalo, zuřil. Vymyslel proto další trik, jak se mladíka zbavit – aby dokázal, že je oním šťastným dítětem, o kterém mluvila věštba, musí králi přinést 3 zlaté vlasy samotného ďábla. Felix se vydává na cestu do pekla…