Archivy blogu

My jsme nejlepší! (Vi är bäst!) 2013

Dvě 13leté dívky Bobo a Klara vyrůstají ve Stockholmu 80. let a cítí se přehlížené vlastními rodiči. Jsou osamělé, naštvané, jen tak se potloukají po ulicích a rozhodnou se založit punkovou kapelu, i navzdory tomu, že neumí hrát na žádný hudební nástroj. V místním mládežnickém klubu vymlátí z nástrojů hrůznou píseň o hodinách tělesné výchovy a záchraně dětí v Africe, ale stále to není ono. Když se však k nim přidá slušná a věřící Hedvig s výjimečným hudebním talentem, jejich kapela i hudba náhle dávají smysl. Konečně mohou s punkovými účesy zvítězit nad sexistickými a nechutnými kluky, vyfintěnými koketními holkami a trapnými rodiči.

Sám mezi všemi (Nichts mehr wie vorher) 2013

Šestnáctiletý Daniel je obviněn ze zneužití a vraždy malého chlapce. Rodina, žijící na malém městě, musí čelit útokům veřejnosti. A s Danielem je už před soudem zacházeno jako s odsouzeným…Co kdyby se jednoho ráno všechno drasticky změnilo? Jako šestnáctiletý kluk jste si ještě včera večer myslel, že vaším největším problémem je domácí vězení. Jenže to už je pryč. Dneska jste se stal terčem rozsáhlého policejního zásahu. Jste zatčen a obviněn z vraždy! Co se s vámi stane a jak dopadne celá vaše rodina? Zvlášť, když celá země rychle uvěří, že máte na svědomí vraždu dítěte. Alibi je na nic. Důkazy se zdají nezvratné. Rodinné jméno je prokleto, příbuzní musí být pod policejní ochranou a na internetu už se organizují skupiny rádoby spravedlivých mstitelů. Uvěří matka a otec ve vaši nevinu, i když jí nic nenasvědčuje? Zůstanou stát po vašem boku, i když se zdá, že něco naprosto nemyslitelného je nyní nevyhnutelné?

Srdce dubu (El corazón del roble) 2013

Kouzelný svět obydlený draky, skřítky a vílami je ohrožen.Stalo se to tak dávno, že to dnes pamatují jen nemnozí, před stovkami a stovkami let, se stala rozhodující událost v historii draků. Divocí válečníci, lovci draků a rytíři oděni do brnění a zbroje, s dlouhými kopími a meči, začali nelítostnou bitvu proti všem žijícím drakům. A tak draci raději odletěli a překročili hranici vesmíru, aby našli útočiště za samotným časem – v Dračí hoře. Obklopena vysokými horami a listnatými lesy, chráněna čtyřmi živly – vodou, ohněm, zemí a vzduchem, dračí civilizace opět vzkvetla, chráněna před nebezpečím. Uprostřed Dračí hory stojí mohutný dub. Tisíce let zanechaly na jeho kmeni a větvích své stopy. Jeho kořeny pomalu prorůstaly zemí, a jak se ze dnů stávaly roky a z roků se stávala staletí, dosáhly až k samému středu Dračí hory a obepnuly jeho srdce…

Slavná pětka 2 (Fünf Freunde 2) 2013

Letní prázdniny jsou konečně tady! Slavná pětka – George, Julian, Dick, Anne a jejich pes Timmy – vyráží na svou první cyklistickou cestu bez rodičů. Při kempování se děti setkají se zvláštním chlapcem Hardym. Snaží se ho zbavit, jenomže co se nestane. Dick je unesen! Únosci si ho spletli s Hardym, synem obchodního magnáta. Instinkt Slavné pětce velí jít ke středověkému hradu, kde se dozví, že se lupiči chtějí zmocnit legendárního Zeleného oka, nejcennějšího klenotu na světě. Honba za bandity tak začíná…

Temný let (Non-Stop) 2013

Amy je na cestě do Švýcarska, kde má předat rukopis knihy odhalující jedno z největších tajemství světové politiky. Netuší při tom, že je sama ve velkém nebezpečí…Doktor Halperin chystá vydání knihy, která má odhalit bratrstvo Thuleů. Má jít o nacistický spolek, ve kterém figurují i ti nejvyšší politici. Doktorova asistentka má dopravit rukopis do Švýcarska. Amy je velmi mladá a momentálně se stále vyrovnává s rozchodem s bývalým přítelem, který se už ale stihl oženit. Amy proto ani nechce na oslavu dokončení knihy přijít, ale Sharon, která pro doktora také pracuje, ji přesvědčí. Na oslavě však dojde k incidentu, když do místnosti vtrhne muž a začne na doktora křičet, že vykopal tajemství, která měla zůstat pohřbená. Muž doktorovi i vyhrožuje. Sharon se tedy rozhodne, že pošle Amy do Švýcarska již nočním letem. Amy si všímá, že se kolem ní dějí podivné věci, a poslední kapkou je muž, který ji sleduje na letišti. Amy proto neváhá ani chvíli, když jí nabídnou dřívější let letadlem, které se vrací do Švýcarska na opravu. Na palubě je jen 19 lidí a posádka. Amy letí první třídou, ale nemůže usnout, takže si vezme již druhý prášek na spaní. Než prášek zabere, stihne se Amy seznámit s pohledným Markem, se kterým se nakonec začne líbat. Amy ale při líbání usne, protože jí začaly fungovat prášky na spaní.Když se Amy probere, Mark není k nalezení a stejně tak Amy zmizel prsten po babičce a její kufry. Amy vyšiluje a letuška si myslí, že je psychopat. Letuška je k Amy velmi hrubá a také je opilá. Amy je nakonec poslána se stevardem na konec letadla a tam má být až do přistání. Stevard je sympatický a snaží se Amy pomoct. Pak se ale náhle objeví muž, který tvrdí, že je od Interpolu. Amy mu věří, že jí chce pomoct s hledáním jejích věcí, ale později vyjde najevo, že jí chce jen ukrást přívěsek, kde je ukryta nějaká paměťová karta. Amy se podaří muži utéct a míří i se stevardem za kapitánem. Tam ale objeví Marka, který ohrožuje kapitánův život. Pilot je donucen přistát na jiném letišti a Mark chce spolu s Amy utéct, ale ta ho přepere a Mark nakonec vlastní vinou umírá. Když na místo dorazí policie, jsou všichni vyslýcháni. Nyní už Amy všichni věří. Když je po všem, jede Amy do pronajatého domu. Tam ale na ni čeká muž, který měl být od Interpolu, ale ve skutečnosti pracoval s Markem pro bratrstvo. Amy se ho opět podaří přeprat a muž nakonec umírá. Pak se náhle u Amy objeví stevard, který za ní přišel. Po nějaké době vidíme, jak Amy a stevard odjíždí na dovolenou. Amy totiž nebyla asistentkou spisovatele, ona sama knihu napsala a doktora používala jako zástěrku. Nyní se má Amy dobře a je s novým mužem šťastná. Její kniha je na 3. místě mezi všemi bestsellery a FBI již vyšetřuje politiky obviněné v knize.

Kuba, perla Karibiku (Cuba: La Perla del Caribe) 2013

Jedinečný ostrov, který je vstupní branou k americkému kontinentu.V zemi, jejíž počátky novodobé historie jsou neodmyslitelně spjaty se španělskou conquistou, je mnoho pevností, paláců i kostelů, připomínajících koloniální minulost. Na jedinečném charakteru ostrova se výrazně podepsal vliv a mísení nejrůznějších ras a kultur. Kuba, to jsou historické památky, které mnohdy připomínají krutá období tamních dějin. Ostrov se rovněž pyšní nádhernou přírodou, všudypřítomnou hudbou a tancem, zapomenout nelze ani na tak typickou výrobu proslulých doutníků.

Sex, drogy a daně (Spies & Glistrup) 2013

Sex, drogy a daně pojednává o velkolepém přátelství mezi dvěma nechvalně známými a provokativními postavami moderní dánské historie: radikálního, pravicového právníka a později politika, Mogense Glistrupu, a krále cestovního ruchu, milionáře, záletníka a veřejného provokatéra, Simona Spiese. Příběh natočený podle skutečných událostí přibližuje divákům dosud neznámá fakta – jak se tyto dvě nechvalně známé dánské ikony staly tím, čím byly, a jak si byly vzájemně oporou i oponenty ve svých vlastních životních misích. Dokázali si život užívat naplno, bojovat za své ideály, za novou vizi pro společnost. Polovina Dánska je milovala, druhá je nenáviděla. Něco takového tato země dosud nezažila.

Kryštof: Inzerát Tour (koncert) (Kryštof: Inzerát Tour (koncert)) 2013

Běsnící moře (Les colères de la mer) 2013

Podle Aristotela se lidé dělí na živé, mrtvé a námořníky. Pohlédněme do světa těch, kteří se umějí poprat s živly.Čím se tedy liší námořníci od suchozemců a proč se ocitají někde na poloviční cestě mezi světem živých a mrtvých? Co viděli? Co zažili, že mají takové výsadní postavení? Možná viděli a prožili plavbu rozbouřeným mořem. Za bouře se moře neřídí žádnými pravidly, vše je zapomenuto. Z oceánu je peklo a očistec. Nespoutaná příroda, kde se nedá o nic opřít, něčeho se zachytit Každý týden se potopí jedna loď, pohltí ji vichřicemi bičované vody. Rozbouřené moře vždy ohrožovalo námořníky. Bouře se vysmívá moderní technice i předpovědím meteorologů. I očekávaná bouře překvapí, nedá se totiž odhadnout, co způsobí. Jak porozumět těmto přírodním běsům? Půjdeme po stopách těch, kteří je zažili, sáhli si na ně, žijí s nimi, bojují s nimi, anebo je dokonce vyhledávají.

Tvoje tvář má můj hlas (Lip Service) 2013

Hudební producent slíbí talentované mladé zpěvačce Roxie lákavou smlouvu a skvělou budoucnost. Chce za to jenom maličkost – má propůjčit svůj hlas celebritě, která nemá ani talent, ani hlas. Věci ale zajdou příliš daleko a Roxie si uvědomí, že bude muset za sebe zabojovat, protože by práva na vlastní hlas mohla navždy ztratit. Musí dokázat pravdu.