Archivy blogu

Halloweenská noc (Trick ‚r Treat) 2007

Producent BRYAN SINGER (režisér X-Menů a Superman se vrací) a scenárista a režisér MICHAEL DOUGHERTY (spoluautor X2 a Superman se vrací) přicházejí se strašidelnou, temně komickou oslavou nejděsivější noci roku. Halloweenská noc dovádí princip Creepshow a Povídek z krypty do zcela nových, temných hlubin a servíruje nám čtyři vzájemně propletené příběhy, které se odehrávají o halloweenské noci: ředitel střední školy (DYLAN BARKER) melouchaří jako nemilosrdný sériový vrah touha panenské dívky po tom pravém muži se strašlivě zvrtne skupina teenagerů provede drsný kanadský žert s katastrofálními následky a mrzoutský starý muž (BRIAN COX) se utká se zlomyslným halloweenským démonem.

Dva světy (Les Deux mondes) 2007

Francouzský obchodník cestuje časem a osvobodí utlačovaný kmen v jiném světě.

Top Gear: Botswanský speciál (Top Gear: Botswana Special) 2007

V tomto exotickom špeciáli si moderátorské trio Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May trúfnu vycestovať do africkej Botswany, aby tu so svojimi troma autami z druhej ruky, podľa vlastného výberu a v hodnote 1500 libier, započali dobrodružnú cestu dlhú 1000 míľ. Štartovacia čiara leží na hranici so Zimbabwe a cieľ až v ďalekej Namíbii.

Top Gear: Polární speciál (Top Gear: Polar Special) 2007

Jeremy Clarkson, James May se pokusí překonat severní pól v jeepu Toyota Hilux. Richard Hammond se rozhodne cestu absolvovat se psím spřežením.

Čtyři mořské panny a pěkné nadělení (Vier Meerjungfrauen – Eine stürmische Bescherung) 2007

Blíží se vánoce, v restauraci Čtyři mořské panny je stále plno a Maren Ohmsenová očekává příjezd svých dcer. Její manžel a šéfkuchař Friedrich Torkelsen navštíví lékaře, protože se domnívá, že má problémy se srdcem. Omylem vyslechne diagnózu patřící jinému pacientovi, kterému zbývá do konce života pár dnů. Friedrich nikomu nic neřekne. Ztratí zájem o restauraci, rekapituluje svůj život a řeší poslední věci člověka. Dcera May-Brit má plno práce v rybářství Michaela. Podnik patří jeho otci a May-Brit by ho ráda zmodernizovala. Odjede k matce. Zanedlouho jim Michaelův otec sdělí, že jim rybářství předá a můžou ho vést, jak sami budou chtít. Harald odmítne odjet s Muriel, protože skládá operu. Muriel mu nechá na starosti malou Mayu. Maya ho však ruší a proto ji odváží k Maren. Haraldovi se podaří operu dokončit. Muriel je šťastná, protože v ní bude hrát na cello. Merle spolu se Sörenem zkoušejí divadelní hru. Merle žárlí na jinou herečku, zkoušku opustí a také odjede za matkou. Režisér ji chce přeobsadit a Sören je rozhodnut přivést ji zpět. Vydá se na cestu do restaurace. Merle se nechá přemluvit, zaskočí do divadla, kde chce pokračovat.

Naše farma v Irsku: Nové časy (Unsere Farm in Irland – Neue Zeiten) 2007

Martin Winter s mladšími dcerami Elisabeth a Paulou začali nový život v Irsku, Martin po boku krásné Erin. Všichni žijí na farmě rodičů jeho zesnulé ženy Anne a Petera O’Mallyových v městečku Ballymara. Všichni si navzájem dobře rozumí. Martin se vzdal práce kardiochirurga v Berlíně a začal nový profesní život jako praktický lékař. Převzal ordinaci doktora McNamary, kterému zachránil život, když ho ranila mrtvice a doktor McNamara, který se sice zotavil, se už do práce vrátit nechtěl. Martin se rozhodl, že Erin požádá o ruku. Měl to sice naplánováno trochu jinak, ale když jim rodina připravila tajnou oslavu půlroční známosti, požádal Erin o ruku. Erin je sice šťastná, Martina miluje, ale její reakce přesto nebyla taková, jakou by si Martin představoval. Všimla si toho i Anne, a když se spolu ocitnou samy, Erin se jí svěří se svým tajemstvím. Je totiž už osm let vdaná, ale svého manžela Christopha Lanika, válečného fotografa, neviděla už šest let. Kdysi se s ní chtěl rozvést, ale Erin nesouhlasila. Nějak doufala, že se k sobě zase vrátí. Teď ale ví, že chce být s Martinem. Anne jí radí, aby se s Christophem rychle rozvedla a pak Martinovi řekla pravdu.

Naše farma v Irsku (Unsere Farm in Irland – Wolken über der Küste) 2007

Martin Winter je kardiochirurgem v Berlíně. Před čtyřmi lety mu zemřela manželka Sonya a on od té doby žije sám se svými třemi dcerami nejstarší Marií, prostřední Elisabeth a nejmladší Paulou. Paule byly pouhé tři roky když Sonya zemřela a to zřejmě mělo za následek, že se u ní vyvinuly astmatické záchvaty. Bez dýchátka nemůže udělat ani krok. Rodiče Sonyi, Anne a Peter O’Mallyovi, žijí v domě na farmě v Irsku. Farmu pronajali Erin O’Toolové a stále zvou Martina i vnučky, aby k nim přijeli na návštěvu a ne pořád jen oni do Berlína. Martin se k tomu stále nemůže odhodlat, má toho tolik na práci, že sotva stíhá a velmi se spoléhá na pomoc nejstarší Marie. Když však Paula opět zápasí s dechem a navíc jsou prázdniny, rozhodne se, že si tedy vezme dovolenou. Slaný mořský vzduch udělá dobře nejen malé Paule a tak všichni čtyři vyráží. Prarodiče je nemohou vyzvednout na letišti, protože Erin je pozvaná na svatbu své kamarádky Trishi a zrovna tento jediný den má čas střihač ovcí a tak Anne a Peter zůstávají doma a Martin s dcerami se musí dopravit sami. Cestou se ztratí, ale narazí na dům, kde se koná svatba a tak se Erin nabídne, že je k O’Mallyům dovede. Vypráví, že pracuje jako chovatelka ovcí. Původně je však architektka vodních staven, ale začalo se jí stýskat po domově a tak se vrátila zpátky. Následující den se zase potkají a Erin Martina poprosí, zda by jí vyzvedl recept u místního lékaře Luciuse McNamary zatímco ona půjde na poštu. Bylo štěstí, že se tam Martin objevil, protože Lucius dostal záchvat mrtvice a nebýt včasné Martinovy pomoci, zůstal by zřejmě postižený. Takto má velkou šanci na vyléčení.

Takoví normální puberťáci (Normal Adolescent Behavior) 2007

Žádná tajemství. Žádné zábrany. Žádné omluvy. Amber Tamblyn (Smrtící nenávist) ve žhavého dramatu o skupině středoškoláků, kteří posunou intimní soužití na úplně novou úroveň. Pravidla jsou jednoduchá: žádné náhodné známosti, všichni musí přísahat, že udrží vztahy v rámci skupiny – žádné omluvy, žádné výčitky. Když jedna z přátel poruší pravidla tím, že se zamiluje do kluka, který do skupiny nepatří, vezme to chladná a vypočítavá vůdkyně velmi osobně. Není nic nebezpečnějšího než nepřítel, který býval přítelem.

Afghanistán (Afghan Knights) 2007

Exmariňák Pepper, pronásledovaný myšlenkou, že opustil při poslední misi kamaráda v Afghánistánu, sestaví speciální komando bývalých žoldáků, aby ho zachránil. Nikdo z nich si však neuvědomuje, s kým budou muset bojovat. Nastane neobyčejný boj o přežití mezi moderně vyzbrojenými americkými vojáky a staletími neporaženými afghánskými bojovníky.Během bojů byly protisovětské jednotky mudžáhidů vyzbrojovány a cvičeny agenty CIA a dotovány USA jako součást boje proti rozpínání Sovětského svazu. Bojů se na straně mudžáhidů údajně zúčastnily též pákistánské speciální jednotky, tzv. Černí čápi, převlečení za afghánské mudžáhidy.

Toreador (Manolete) 2007

Manuel Laureano Rodríguez Sánchez, známý pod jménem Manolete byl významným španělským matadorem. Jeho styl je odborníky považován jak za elegantní, tak za razantní. Svým provedením býčích zápasů ovlivnil všechny své budoucí následovníky. Životopisný snímek TOREADOR nás zavede do poloviny 40. let minulého století. Manolete se vydává navštívit matku. Zde si vybavuje útržky svého života, vzpomínky na velká vítězství i na chvíle s milovanou herečkou Lupe Sino. Dosáhl na nejvyšší možné mety a nyní je čas ukončit kariéru.