Archivy blogu

Krvežíznivé opice (BloodMonkey) 2007

Věhlasný, ale šílený profesor Hamilton vede skupinku amerických studentů do africké džungle. Cílem výpravy je odchyt nového druhu primátů, který by mohl být chybějícím článkem v evolučním řetězci, pojítkem mezi lidmi a opicemi. Odchyt obrovitého samce se však nezdaří a všichni kromě Hamiltona a jeho asistenta zemřou. Do džungle přijíždí další vědecká skupina. Podaří se jim gorilu odchytit, nebo to bude zase naopak?

Vždycky jsem chtěl být gangster (J’ai toujours rêvé d’être un gangster) 2007

Čiernobiela komédia zložená zo štyroch vydarených skečov na hranici zákona: Príbeh zlodejíčka bez zbrane, ktorého atraktívna obeť je tiež zlodejka, ale ozbrojená. Dvaja nešikovní únoscovia márne vymáhajúci výkupné za pubertiačku so sebevražednými sklonmi. Neúspešný spevák, ktorý kradne hity svojmu o trošku viac populárnemu spevákovi. A na záver päť dôchodcov – kriminálnikov, stretávajúcich sa na poslednom záťahu… Osudy všetkých týchto mužov dopúšťajúcich sa zločinu, sú však viac poznačené nešťastnou náhodou ako ich vlastnou vôlou. Štyri príhody z podsvätia“ sú navzájom prepojené ponurým priestorom parížskej kaviarne, miestom nostalgických spomienok a snov. Cena za najlepši scenár na Filmovom festivale v Sundance 2008.

Vraždící monstrum (Fall Down Dead) 2007

Metropole se ocitá v sevření strachu. Několik výpadků energie poskytne příležitost sériovému vrahovi, známému pod přezdívkou Zabiják Picasso.

Manatu: Zachrání tě jen pravda (Manatu – Nur die Wahrheit rettet Dich) 2007

Mark posílá ženě svého bratra Mathiase, Lauře, k narozeninám stolní hru Manatu. Večer ke hře usedne celá rodina a začnou se dít neuvěřitelné věci. Při této hře se musí mluvit pravda, ale Laura zalže. V ten okamžik hra přestane fungovat. Nejmladší dcera Betty má špatnou předtuchu. Druhý den ráno se nikdo nemůže dostat z domu. Dům se jim stane vězením do doby, než dohrají hru. Mezitím se Mark žijící na ostrově dozvídá od místního domorodce, že Manatu odpustí jednu lež, ale druhou už ne. Třetí lež už znamená smrt pro všechny. Vyráží tedy za bratrem do města, aby ho varoval. Rodina zatím hraje, ale nejsou upřímní. Na otázky odpovídají lživě a tak se ocitají všichni uprostřed velké propasti a jen společné úsilí a spolupráce jim pomůže se z této smrtelné pasti dostat. Ač se to nezdá, některé odpovědi dokonce rodinu sbližují. Při třetí lži se musí malá Betty vzdát své nejlepší kamarádky, panenky Leny, aby zachránila rodiče se sourozenci, což je pro ni velmi traumatizující. Mark konečně dorazí k domu svého bratra. Dveře ho sami pustí dovnitř a je mu přistavena židle, aby hrál Manatu také. Všichni jsou již vyděšení, ale strýc i na nepříjemné otázky odpoví pravdivě. Na řadě je otec, který nakonec získá třetí kroužek, a tím hra končí. Všichni si oddychnou. Dokonce i Betty, která najde svou panenku ve sklepě, kam se bála dva roky chodit. Mark odjíždí v domnění, že si hru odváží zpět. Ta ovšem zůstává v domě jeho bratra…

Zkáza zámku Herm (Jacquou le croquant) 2007

Mladý farmářský chlapec Jacquou vyrůstal spokojeně se svou rodinou, dokud přičiněním zlého hraběte de Nansaca neskončil v sirotčinci. Po čase se dostal k místnímu knězi, s jehož pomocí přetavil svou osobní pomstu do vzbouření všech venkovanů utlačovaných hrabětem de Nansacem.

Život za zdí (Zona, La) 2007

Ostře hlídaná zóna, ze které není úniku. V Mexico City žijí lidé odděleně podle sociálních skupin. Mezi čtvrtěmi pro bohaté a chudé jsou zdi s kamerovými systémy pomocí kterých se bohatí snaží bránit nájezdům zlodějů ze slumů. Jedné bouřlivé noci strhne vítr billboard, který jednu takovou zeď prorazí. Dírou se protáhnou tři lupiči, kteří při vloupání do domu nešťastnou náhodou zabijí starou ženu. Obyvatelé čtvrti na ně okamžitě začnou pořádat hon. Dva lupiči jsou zastřeleni, ale šestnáctiletému Miguelovi se podaří schovat ve sklepě. Tam jej najde Alejandro a poskytne mu jídlo a další pomoc. Miguel by se rád vrátil do své čtvrti, ale dostat se ven z ostře hlídané zóny není jednoduché.

Stupnice strachu (Point of Entry) 2007

Mladí manželé se stěhují na bezpečnější místo. V jejich bývalém bydlišti byla totiž žena přepadena a následky stále těžce nese. Jenže ne všichni noví sousedé jsou přátelští…

Expert na vraždu: Poslední dostih (Murder 101: If Wishes Were Horses) 2007

Proferor Maxwell a soukromý detektiv Mike vyšetřují krádež nesmírně ceněného závodního koně. Když je však jeden z blízkých přátel majitele nalezen mrtvý při požáru stáje a prokáže se cizí zavinění, mají již co dělat s vraždou…

Láska nepomíjí (Rosamunde Pilcher – Aus Liebe und Leidenschaft) 2007

Spisovatelka Margaret pořádá oslavu narozenin, která se rázem změní v hádku, když její syn veřejně řekne, že jeho otec odešel s mladší ženou. A právě tím otcem je James, který se vrací domů, protože si uvědomil, že Margaret stále miluje…

Divoši (The Savages) 2007

Sourozenci Jon a Wendy Savageovi spolu nijak zvlášť dobře nevycházejí, ale jsou nuceni postarat se o starého otce, jenž se o ně nikdy příliš nezajímal. V hlavních rolích excelují Philip Seymour Hoffman a Laura Linneyová, režii má Tamara Jenkinsová. Ve svém druhém celovečerním filmu dosáhla režisérka a scenáristka Tamara Jenkinsová něčeho velmi neobvyklého – její příběh totiž nutí diváky zároveň se smát i plakat. Jon Savage a jeho sestra Wendy jsou už dávno dospělí a moc dobře spolu nevycházejí, ani se o to nesnaží. Jsou však nečekaně vytrženi ze svých sebestředných životů a musejí se postarat o starého otce Lennyho postiženého demencí, který se však o své děti nikdy příliš nezajímal. Představitelé obou hlavních hrdinů Philip Seymour Hoffman a Laura Linneyová, která byla za ztvárnění této role navržena na Oscara, svými výkony umocňují zajímavý a lidsky silný příběh, který brilantně analyzuje složitou rodinou situaci, v níž se prolíná nechuť a pochyby s bolestí, obavami i láskou. Film měl premiéru na Sundance Film Festival 2007.