Film Záchod: Globální tabu (Toilettes sans Tabou) 2019 online ke shlédnutí

Film Záchod: Globální tabu (Toilettes sans Tabou) 2019 online ke shlédnutí

Toaletu považujeme za samozřejmost, ale v mnoha zemích je doposud něčím, co chybí a je zcela nezbytné. Naopak Japonsko a Jižní Korea mají toaletní kulturu, která má dlouhou historii a neuvěřitelný vývoj plný až přehnaných inovací. Toaleta zde rozhodně není tabu a neměla by být ani jinde… Zatímco v chudých zemích vůbec nejsou k dispozici toalety, bohaté země plýtvají vodou s každým dalším spláchnutím. Lidstvo každoročně vyprodukuje více než 720 milionů tun výkalů a 570 milionů litrů moči. Z toho vyplývá, že zpracování našeho odpadu a s tím spojené hospodaření s vodou představuje velký problém pro životní prostředí. Nadace a Melindy Gatesových už několik let vyzývá k vytvoření záchodu budoucnosti a zajištění takových sociálních zařízení, která by byla udržitelná a vhodná i pro 2,3 miliardy lidí bez dostatku vody. Jaké budou toalety budoucnosti? Tento humorný, ale vědecky přesný dokumentární film zvedá prkénko věčného tabu a odhaluje, co nás v budoucnu čeká na záchodech po celém světě.

Pokud Vám nefunguje nová zašifrovaná varianta prehrávače, zkuste starou nešifrovanou verzi kliknutím zde. Nešifrovaná varianta nebude fungovat v Google Chrome.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>