Filmy žánru: Životopisný

Pamela: Příběh lásky (Pamela, a Love Story) 2023

Pamela Anderson vypráví o svojí cestě ke slávě, vrtkavých vztazích i známém skandálu s erotickou nahrávkou. A na přetřes přijdou i její soukromá videa a deníky.

Big Boys Don’t Cry (Big Boys Don’t Cry) 2020

Bratr Slunce, sestra Luna (Brother Sun, Sister Moon) 1972

Italský film inspirovaný životem sv. Františka z Assisi.Italský filmový a divadelní režisér proslul především jako uznávaný odborník na dílo . Úspěchy nejprve sklízel se svými divadelními i operními inscenacemi, později se odhodlal také k jejich filmovým zpracováním. Patří mezi ně například Sen noci svatojánské (1968), či . V 70. letech se ovšem věnoval také adaptacím námětů s náboženskou tematikou. V roce 1972 natočil snímek Bratr Slunce, sestra Luna o životě svatého Františka z Assisi a v roce 1977 navázal velkolepým … Franco Zeffirelli ve svém filmu Bratr Slunce, sestra Luna zachycuje události v životním příběhu svatého Františka z Assisi před jeho poutí a rozpravou s papežem. Ten jej nejprve odmítá, ale následně jeho myšlenky schválí. Snímek začíná ve chvíli, kdy se František vrací zraněný z válečných bojů a v horečnatém blouznění pochopí své poslání, jímž se stává chudoba a pomoc bližním. Dobrovolně se zříká materiálních statků a nejchudším rozdává majetek svého bohatého otce. Ten jej vydědí a František začíná žít jednoduchý a přísně asketický život, pomáhá nejchudším a úplně se odevzdává do vůle Boží. Svou lásku projevuje všem obyčejným lidem a živým bytostem. Žije v souladu a rovnováze s přírodou a věnuje se opravě kostelíku svatého Damiána, čímž začíná jeho snaha o obnovu celé církve. Se svými upřímnými stoupenci se stává příkladem vlídnosti a lásky k bližním. Zeffirelliho osobité filmové zpracování vyniká řadou nezapomenutelných filmových obrazů a písní, které složil skotský folkový zpěvák Donovan.

Karel Hynek Mácha (Karel Hynek Mácha) 1982

v titulní roli příběhu o mladickém tvůrčím rozletu českého básníka a prozaika, představitele českého romantismu a zakladatele moderní české poezie… Poetická televizní hra má zvláštní strukturu vycházející z rekonstrukce osudových faktů mnohdy si odporujících, ale i situací vyfabulovaných. Staví před diváky obrazy z krátkého života českého romantického básníka a bouřliváka, jeho cesty a životní lásky, vznikající tvorbu. Vedle životopisných údajů, o nichž z historie víme, zazní i autorovy verše, a děj je doplněn upřesňujícím komentářem. při cestě do Doks zachytí v místní hospodě vyprávění o nešťastné lásce, smrti, popravě. Pověst vypráví, jak údajně krutý otec svedl synovu dívku, následovala synova pomsta a otcovražda byla potrestána na popravišti. Vzniká inspirace pro nejdůležitější dílo českého romantismu – Máj. Máchův divadelní svět byl spojený s , zachycena je roztržka mezi nimi, a především seznámení s milenkou Lori…

Bank of Dave (Bank of Dave) 2023

Ztratil se pes (Dog Gone) 2023

Mladík s rodiči vyrazí hledat svého zatoulaného psa, který bez léků nemá šanci přežít, a všechny je čeká hodně dlouhá cesta.

Emily (Emily) 2022

Fabelmanovi (The Fabelmans) 2022

Projekt je částečně autobiografický snímek o jeho dětství a dospívání, vyprávěný optikou mladého začínajícího filmaře. Drama o dospívání sleduje Sammyho Fabelmana, který vyrůstá v poválečné Arizoně, kde zkoumá a poznává, jakou moc mají filmy. Navzdory všem nepřízním osudu a překážkám, které mu stojí v cestě, se Sammy ponoří do své vášně a filmování se mu stane životní cestou.

Miliardář Elon Musk – vždy s předstihem (Elon Musk: Aiming for the Stars) 2021

Techmogul , pocházející z Jižní Afriky, dal o sobě poprvé jaksepatří vědět v roce 2012, kdy jeho podnik pro lety do vesmíru, SpaceX, vyslal na Mezinárodní vesmírnou stanici první kosmický koráb obchodního charakteru. Muskův mimořádně vyvinutý smysl pro podnikání a nové technologie se projevil už v raném mládí svoji první hru, Blastart, prodal jako dvanáctiletý. Nebylo tedy žádným překvapením, že hodlá usilovat o ještě větší a zelenější vavříny, když se pustil do řízení rozvoje takových světoznámých firem, jako je PayPal a Tesla. Poslední dobou se objevoval na prvních stránkách novin díky svému smyslu pro byznys a soukromému životu: v roce 2020 mu povila první dítě Grimes, kanadská hvězda elektronické hudby. Elon Musk, kterému se ve škole přezdívalo Knihomol, založil průmyslovou říši specializovanou na kosmické lety a technologie a ve světě obchodu sklízí jeden úspěch za druhým není divu, že na titulním listě magazínu Forbes ho každý na první pohled pozná. Poznejte i vy, v čem spočívá tajemství vlády nad světem technologií – toto je příběh Elona Muska.

Hřích (Grech) 2019

Zbožný i svárlivý, posedlý i pokorný, velkorysý i hrabivý – takový byl Michelangelo. Jaký byl ale jeho největší hřích? … Florencie, počátek 16. století. Michelangelo Buonarroti je svými současníky považován za génia, v současné chvíli je ale zbídačen a vyčerpán snahou o dokončení stropu Sixtinské kaple. Když jeho objednavatel a hlava šlechtického rodu Della Rovere papež Julius II. zemře, umělcova loajalita je podrobena zkoušce. Na papežský stolec totiž usedne Lev X. z konkurenčního rodu Medicejských a pověří ho novou lukrativní zakázkou – fasádou baziliky San Lorenzo. Michelangelo, který je nucen lhát, aby si udržel přízeň obou rodin, je postupně stále více sužován paranoiou a halucinacemi, což ho vede k nemilosrdnému zkoumání vlastních morálních a uměleckých selhání. Film Hřích, který napsal i režíroval , se soustředí na lidský rozměr legendárního umělce a zkoumá agónii a extázi“, které doprovázejí osobní výjimečnost.