Filmy žánru: Válečný

Let z Ašije (Flight from Ashiya) 1964

Během zuřícího tajfunu se vydávají dvě americká záchranná letadla na pomoc skupince japonských trosečníků. Během akce se třem záchranářům – George Chakiris, Richard Widmark, Yull Brynner – vybavují ošklivé vzpomínky z války anebo jiné akce…

Kampen om Narvik (Kampen om Narvik – Hitlers første nederlag) 2022

Devotion (Devotion) 2022

Natočeno podle stejnojmenného knižního bestselleru. Film vypráví skutečný příběh dvou elitních stíhacích pilotů amerického námořnictva, kteří pomohli zvrátit vývoj v nejbrutálnější bitvě korejské války – Jesseho Browna , prvního černošského letce v historii námořnictva, a jeho spolubojovníka a přítele Toma Hudnera . Jejich hrdinská obětavost a trvalé přátelství z nich nakonec udělaly nejslavnější wingmeny námořnictva.

Battle for Saipan (Battle for Saipan) 2022

Požehnání (Benediction) 2021

Film se zabývá bouřlivým životem básníka Siegfrieda Sassoona. Spisovatel a voják byl složitým člověkem, který přežil hrůzy první světové války a dostal vyznamenání za statečnost. Po návratu ze západní fronty však hlasitě kritizoval pokračování válečného běsnění. Coby jeden z předních válečných básníků té doby ve své poezii líčil děsivé zážitky ze západní fronty. Byl obdivován příslušníky aristokracie i hvězdami literárního světa v Londýně i mimo něj, měl však poměr s několika muži a snažil se vyrovnat se svou homosexualitou. Jeho život se proměnil v cestu za spásou, kterou se snažil najít v rámci manželství a náboženské víry.

Hansan: yongeui chulhyeon (Hansan Rising Dragon) 2022

Hansan je film pojednávací o bitvě o ostrov Hansan, která se odehrála v roce 1592 mezi flotilou japonského krále Toyotomi Hideyoshi a námořnictvem království Čoson.

Operation Seawolf (Operation Seawolf) 2022

Během posledních dnů 2. světové války Německo, zoufale toužící po nějaké poslední šanci, jak porazit spojenecké mocnosti, hledělo na jejich poslední zbývající zbraně a vojáky. Německé námořnictvo a poslední zbývající ponorky byly společně sestaveny pro jednu zoufalou poslední misi – misi k útoku na vlast Spojených států, známou jako operace Seawolf. Kapitán Hans Kessler , velitel ponorky z obou světových válek, je povolán do služby, aby mise byla úspěšná a pomohla zvrátit vývoj války.

Odnaždy v pustyně (Once in the Desert) 2022

Rok nebezpečného života (The Year of Living Dangerously) 1982

Indonésie, rok 1965. Revoluce klepe na dveře. Zahraniční novináři, kteří přijeli napsat o rostoucím neklidu v zemi, jsou Sukarnovou vládou drženi stranou všeho dění. Ale se správnými kontakty se dostanete k velkým příběhům. Australský reportér Guy Hamilton je na stopě právě takovému příběhu, ačkoliv ví, že zveřejnění jakékoli informace odhalí jeho zdroj.

Pod deseti vlajkami (Sotto dieci bandiere) 1960

Původně nákladní německá loď Atlantis se na začátku druhé světové války stává pirátským plavidlem, které během necelých dvou let nepřetržitého křižování oceánů potopí řadu spojeneckých obchodních lodí. V listopadu 1941 ji pak zničí britský křižník Devonshire. Skutečný příběh německé lodi Atlantis z doby druhé světové války zpracoval do filmové podoby italský režisér Duilio Coletti, který se válečné tématice věnoval s velkou oblibou. Film byl natočen v italsko-americké koprodukci, vedle amerických a italských herců se tu objevila i francouzská hvězda Mylène Demongeot. Scénář napsal sám režisér, který k tomu použil deníky skutečného velitele Atlantisu, kapitána Bernharda Rogge (pozdějšího admirála námořních sil NATO). Film byl uveden již v červnu 1960 na filmovém festivalu v Berlíně, kde byl nominován na Zlatého medvěda, premiéru v kinech měl v září 1960 v USA, následně byl uveden ve většině západoevropských zemí.