Filmy žánru: Thriller

Detektiv Areta: Počátek (El crack Cero) 2019

Madrid roku 1975. Gérman Areta zahajuje vyšetřování sebevraždy“ slavného krejčího. Přestože mu jeho instinkt říká, že lidé vraždí jen kvůli lásce a penězům, brzy zjistí, že existuje řada dalších motivů – a že se nejedna osoba toužila oběti zbavit. Všechno se vyhrotí, když se z vyšetřování stane Aretova osobní záležitost. Snímek Detektiv Areta: Počátek je prequelem španělského kultovního filmu , který natočil oscarový režisér .

Maria (Watch List) 2019

Dojemný thriller odehrávající se na pozadí drogových válek a mimosoudních vražd na Filipínách. V létě roku 2016 zahájil v Manile nově zvolený filipínský prezident Rodrigo Duterte protidrogovou operaci s názvem Projekt Tokhang.“ Místní úředníci a policie obcházejí vytipované domy a vyzvou Mariu a Artura, kteří jsou podezřelí z užívání drog, aby se vzdali a zapsali svá jména na seznam sledovaných osob.“ Brzy nato je Arturo za podezřelých okolností nalezen na ulici mrtvý. Maria se tak musí sama postarat o jejich tři děti v policejním státě. Zatímco se ve snaze najít odpovědi noří do temného manilského podsvětí policie, zločinců a drog, uvědomí si, že pravda nikdy není jen černá nebo bílá. Vdova je nucena čelit vlastním démonům, aby ochránila svou rodinu.

Day 13 (Day 13) 2020

Nemilosrdně (No Mercy) 1986

Hrdinou je chicagský policista Eddie Jillette, který se společně s parťákem Joe Collinsem pokouší zadržet velkou zásilku drog. Jejich protivník, nelítostný gangster Losado, se však ukáže mnohem nebezpečnější než oba předpokládali. Joe je brutálně zavražděn a Eddie je odhodlán parťákovu smrt pomstít. Jedinou jeho šancí je svědek vraždy, atraktivní Michele Duvalová. Vydá se za ní a za Losadem do New Orleansu, jeho šance však nejsou velké. Nezná zdejší prostředí, místní policie není vůbec nadšená, že se v jejich rajónu objevil chicagský polda a navíc musí společně s Michel prchat před nebezpečným gangem. Útěk plný nebezpečí však oba uprchlíky sblíží.

Odvrácená tvář Paříže: Záhada v Eiffelově věži (Mystère à la Tour Eiffel) 2015

Během světové výstavy v roce 1889 byli zabiti tři inženýři, kteří se podíleli na stavbě Eiffelovy věže. Dcera jednoho z nich, svobodomyslná žena, je obviněna z vraždy. Bylo to ale skutečně tak, jak se zdá…?

Odvrácená tvář Paříže: Záhada v Opeře Garnier (Mystère à l’Opéra) 2015

V průběhu zkoušek opery Carmen je zavražděna mladá uvaděčka. Podezření padne na technika. Jeho přítelkyně je však odhodlána dokázat, že je nevinný…

Hunter Hunter (Hunter Hunter) 2020

Báchorky (Apró mesék) 2019

Maďarsko roku 1945. Krátce po druhé světové válce, kdy v zemi panuje chaos a nejistota, se podvodník pokusí využít těchto nejistých časů ve svůj prospěch. Poté, co je přinucen utéct z Budapešti, mu v hlubokém lese poskytne útočiště záhadná žena se svým synem. Zatímco je uprchlík stále sužován temnými démony, zaplete se do vášnivého milostného vztahu se svou zachránkyní, jejíž muž se má každým dnem vrátit domů z fronty.

Druhý dech (Le Deuxième Souffle) 2007

Obávaný gangster Gustave Manda (Daniel Auteuil), přezdívaný Gu, prchá s vězení. Po úspěšném útěku se vrací do svého působiště v Paříži, kde se setkává se svými přáteli a svou láskou Manouche (Monica Bellucci). Musí uprchnout se země a tak připraví akci, která ho má finančně zabezpečit po zbytek života. Akce se podaří, ale policejní manipulací Gu vypadá v očích podsvětí jako zrádce. Útěk se odkládá a Gu udělá vše proto, aby očistil své jméno. Film je věrným remakem díla Jean-Pierre Melvilla s Lino Venturou v hlavní roli natočeném v roce 1966.

Špinavé metody (Model Citizen) 2020

Amanda, modelka a matka samoživitelka, je unesena dvěma bratry, kteří mají jasný plán. Prodat mladou krásku jako sexuální otrokyni a pěkně si vydělat. Uvězněná v odlehlé chatě Amanda zkusí cokoli, aby utekla svým únoscům a vrátila se ke své dceři…