Filmy žánru: Sportovní

Holky hrají taky (Bodycheck – Mit Herz durch die Wand) 2017

Karl je nejen úspěšným trenérem hokejové ligy, stará se také o školní tým své třináctileté dcery Nicole zvané Nic. Po smrti manželky před deseti lety ji vychovává sám. Po svém – takže Nic se obléká a vypadá jako kluk, chová se jako kluk a hraje hokej líp než většina kluků. Život otce a dcery se změní, když se jejich sousedkou v domě stane atraktivní redaktorka Sonja, která zahajuje kariéru v časopise pro ženy Viola. Hned první setkání Karla se Sonjou, ještě před domem končí tím, že si Sonja povzdechne, že neandrtálci dosud nevymřeli. Sonja se nastěhuje do vedlejšího bytu, což je provázeno obvyklými zvuky jako vrtání atd., na což Karl reaguje velmi nevrle. Když ji pak v noci navštíví přítel, rozčílí zvuky obvyklé zase při sexu Karla tak, že mrští do zdi botou s bruslemi, a ta k jeho úžasu do ní udělá solidní díru, takže Sonja se svým přítelem Milem je přistižena doslova in flagranti. Při následné potyčce mezi Karlem a vyrušeným milencem se pak zeď zřítí celá. Oprava zdi není záležitost na počkání, a tak přepážku mezi byty dočasně tvoří jen zavěšené koberce. Karl pořádá doma hlučný pánský večírek, rozzuřená Sonja mobilem natočí video a dá ho na internet. Má to nečekaný důsledek: ředitel školy, do které Nic chodí, dávný Karlův hokejový rival Eckermann, který Nic šikanuje, jak může, zjistí, že už je jí 14 let, a tak podle interních pravidel školy nemůže hrát v chlapeckém týmu. Eckermann sleduje osobní zájem: v neděli se má hrát důležitý zápas, který rozhodne o postupu školního mužstva do mistrovského týmu, a Eckermann chce, aby místo Nic hrál jeho syn Jonas, kterého Karl jinak nechává sedět na lavici…

Mr. 3000 (Mr 3000) 2004

Příběh o arogantním namyšleném baseballistovi, který myslí jen na sebe a svou kariéru. Jeho cílem je dosáhnout 3000 odpalů a pak se vykašlat na tým. Jenomže se stala chyba, odpalů měl míň a po devíti letech se musí vrátit do ligy, aby získal 3 poslední odpaly, které mu chybí k vysněnému číslu. Ale začíná se měnit, myslí na tým a je z něj úplně jiný člověk.

Americký idol (When I Fall in Love) 1988

Píše se rok 1956 a Gavin je vyhlášen nejlepším univerzitním hráčem Ameriky. Časy se ale mění a sláva pomalu ale jistě mizí do neznáma. Co dál? Dennis Quaid a Jessika Langeová ve sportovně milostném dramatu o poznání, že zatímco sláva bývá pomíjivá, láska může být věčná. V roce 1956 byl Gavin Gray ve svém světě hrdinou. Idolem. Nikdo neběhal rychleji než on, nikdo nehrál lépe. Louisiana nepoznala lepšího hráče amerického fotbalu než mladíka, kterému každý přezdíval Šedý duch“ a o jehož úspěchu mezi profesionály nikdo ani na moment nezapochyboval. A když přišla svatba nejlepšího univerzitního hráče Ameriky s vyhlášenou kráskou a jeho životní láskou Babs, všichni to brali jako samozřejmé vyústění neuvěřitelného příběhu štěstí a daru od boha. Gavin Gray byl stvořen k tomu, aby vyhrával. Jenže roky plynuly a stroj na zázraky se začínal nenápadně zadírat. Z génia se stal nadprůměr, z nadprůměru hráč, který ještě dokáže překvapit, Gavinovo místo převzali mladší a rychlejší a ještě nedávno hvězda Spojených států najednou pochopila, že jeho vlak už dávno opustil nádraží. Naštěstí za tu dobu ve stínu slavného manžela vyrostl kdosi ve skutečně silnou osobnost. Babs, která svého muže vždy obdivovala, tiše k němu vzhlížela a ve všem ho podporovala, v sobě nyní nalézá dost síly, aby převzala otěže starosti o rodinu. A Gavin konečně začíná chápat, jak moc byla před lety jeho volba šťastná. Vypravěčem posmutnělého sportovního dramatu a zároveň velkého příběhu lásky, odehrávajícího se na pozadí amerického boje za lidská práva, je Gavinův synovec, spisovatel Donnie, kterého ztělesnil Timothy Hutton. Hlavní role si pak ve snímku Taylora Hackforda zahráli Dennis Quaid a Jessica Langeová.

Plavkyně (The Swimmers) 2022

Dvě sestry to z válkou zničené Sýrie dotáhnou až na olympijské hry v Riu v roce 2016 a na téhle riskantní cestě prokážou pevné odhodlání i skvělou plaveckou techniku.

Fotbal vs. mutanti (The Soccer Football Movie) 2022

Ďábelský vědec ukradne fotbalovým hvězdám jejich talent. Čtveřice mladých fanoušků proto spojí síly a pomůže svým idolům získat jejich schopnosti zase zpátky.

Vometáci (Men with Brooms) 2002

Malé kanadské městečko před deseti lety nežilo ničím jiným než curlingem. Teď mají členové sportovního týmu jiné starosti, rodina a zaměstání jim zabírají hodně času. Jednoho dne ale umírá nadšený trenér na srdeční příhodu a jeho posledním přáním je, aby znovu začali trénovat a vyhráli prestižní soutež Golden Broom!

Redeem Team: Návrat Dream Teamu (The Redeem Team) 2022

Po debaklu na olympiádě v roce 2004 si americký mužský basketbalový tým pokouší napravit pověst a urvat zlato na hrách v Pekingu v roce 2008.

Zátopek (Zátopek) 2021

Australský rekordman Ron Clarke přijíždí v pohnutém roce 1968 do Prahy za legendárním běžcem , jehož bezmezně obdivuje. V rozhovorech Rona s Emilem se děj filmu retrospektivně vrací do stěžejních momentů atletova sportovního i soukromého života a spojuje se v komplexní portrét muže, jenž neztrácí tempo ani poté, co jeho poslední závod skončí a jenž dokáže bojovat nejen na atletickém oválu. Film vypráví o nezlomné síle vůle, která dodnes inspiruje tisíce sportovců po celém světě. A také o jedinečném vztahu dvou lidí – Emila a Zátopkových – kteří navzdory všem překážkám spolu strávili celý život.

Král curlingu (Kong Curling) 2011

Truls Paulsen byl kdysi úspěšným hráčem norského curlingového týmu. Ale jednoho dne se zhroutil, skončil na psychiatrii a tam mu diagnostikovali obsedantně kompulsivní poruchu. Každé ráno musí brát plnou hrst pilulek, aby se udržel na nohou. Je vyděšený a pod vlivem své despotické opatrovnice a manželky Sigrid. Když se ovšem Truls dozvídá, že jeho bývalý trenér a mentor Gordon umírá a zachrání ho jedině nákladná operace v USA, rozhodne se, že Gordona zachrání stůj co stůj. Ve snaze získat peníze dává dohromady tým skládající se ze svých starých spoluhráčů. Snaží se přesvědčit své přátele, že je psychicky naprosto v pořádku, a že je schopen znovu dovést je k vítězství a získat tak potřebný obnos na Gordonovu operaci.

Lakshya (Lakshya) 2021