Filmy žánru: Romantický

Jako kůl v plotě (Single All the Way) 2021

Peter nechce, aby mu doma vyčítali, že je pořád nezadaný. Poprosí proto svého nejlepšího kámoše Nicka, aby s ním jel na Vánoce k rodičům jako jeho přítel.

Osel, milenec a já (My Donkey, My Lover & I) 2020

Příběh ženy, která se téměř proti své vůli vydává na dobrodružnou cestu krásnou horskou krajinou, aby objevila samu sebe. Školní rok se chýlí ke konci a učitelka Antoinette se těší na letní prázdniny, které má strávit s tajným milencem Vladimírem, otcem jedné ze svých žaček. Vladimír však nečekaně zruší jejich plánovanou dovolenou a vydá se s rodinou na túru do národního parku Cévennes. Antoinetta se rozhodne jít v jejich stopách s neuvěřitelně tvrdohlavým oslem Patrikem. Romantická komedie s vynikající , která za svůj výkon získala Césara pro nejlepší herečku.

Snoubenec nebo milenec? (Cream) 2020

Tridsiatnička Dora zažila lásku ako z rozprávky, no potom prišiel tvrdý pád. Muž jej života ju náhle opustil a ako keby to nestačilo, zasnúbil sa s inou. No aj nenaplnená láska môže byť sladká, a tak si Dora otvorí cukráreň, v ktorej ponúka koláčiky pomenované po nešťastných ľúbostných pároch z filmovej histórie. Kate Winslet sa u nej predáva iba spolu s Leonardom DiCapriom, Alaina Delona si zase nekúpite bez Romy Schneiderovej. Romantické príbehy však účty nezaplatia a šarmantnej cukrárke čoskoro hrozí krach. Dora sa odmieta vzdať a vymyslí rafinovaný plán, ako získať späť svoju lásku a zároveň zachrániť podnikanie. Zoženie si falošného manžela, z prostorekého malého suseda urobí svojho adoptívneho syna a prihlási sa do súťaže o finančnú podporu pre rodinné firmy. Cesta za vysnívaným balíkom peňazí však nebude taká jednoduchá. Medzi súťažiacimi je totiž aj Dorin ex so svojou novou láskou. Roztáča sa kolotoč bláznivých situácii, pikantných stretov a vtipných trapasov. Dora sa čoraz viac zaplieta do svojich lží a postupom času si už ani sama nie je istá, či ju to viac ťahá k bývalému, alebo skôr k novému, i keď len fiktívnemu partnerovi – sympatickému zubárovi , z ktorého sa podlamujú kolená všetkým ženám naokolo. Bude mať jej príbeh napokon happy end?

Wu-chaj (Wuhai) 2020

Yang Hua je bookmaker z malého města. Jeho život a manželství s instruktorkou jógy Miao Wei se začnou rozpadat během tří dnů v mongolském městečku Wu-chaj, když ho přátelé, rodina a vymahači dluhů konfrontují kvůli neúspěšnému obchodu s dinosauřím parkem.

Zelený had (White Snake 2: Green Snake) 2021

Chyby (Chyby) 2021

Ema je energická pětadvacetiletá prodavačka v supermarketu na malém městě. Tomáš je třicetiletý pokrývač žijící v nedaleké vesnici. Jedna noc, od které ani jeden z nich nic zásadního nečekal, rychle přeroste ve vztah, lásku a společné bydlení. Ema se rozhodne Tomášovi svěřit se vším, co v životě prožila. Toho to ale nezajímá, protože oba podle něj mají žít jen teď a tady. Náhodné setkání s minulostí ovšem nečekaně odstartuje sérii událostí, která obrátí životy obou dotyčných naruby.

Směska (Mixtape) 2021

12ročné dievča nájde pokazenú kazetu s namixovanými piesňami, patriacu jej matke, ktorú nikdy nepoznala. Rozhodne sa vypočuť si každú pieseň z kazety, i keď mnohé z nich sú nejasné a nezrozumiteľné, v snahe odhaliť skutočnú povahu vlastnej matky. Počas tohto snaženia sa zmieri so svojou tetou, ktorá ju vychovala.

Pouto až za hrob (Dying to Marry Him) 2021

Macy a Jeff chystají svatbu. Se vším jim pomáhá Macyina nejlepší kamarádka Jordy, ale zdá se, že je toho najednou nějak moc. Proto je potěší, když se v místním svatebním salónu, který vlastní jejich známá Carrie, objeví ochotná Amy a nabídne jim všem pomoc. S Carrie chce být partnerka ve firmě a dělat koordinátorku svateb. Macy zase nabídne velkou slevu na její služby. Všechno vypadá jako pohádka, ale brzy se objeví první problémy. Amy vůbec není tím, za koho se vydává a jejím jediným cílem je zabránit svatbě Macy a Jeffa, protože Jeff je její dětská láska a kdysi si slíbili, že se jednoho dne vezmou. Amyina pomatená mysl je zaslepená a neštítí se ani vraždy. A tak je na tátovi Jordy, který pracuje u policie, aby všechno objasnil a o Amy se postaral.

Vždycky jsi to byla ty (It Was Always You) 2021

Elizabeth má před svatbou s Georgem, kolegou zubařem z ordinace, kterou společně vedou. Jedou na víkend k jeho matce, která slaví narozeniny na ostrově poblíž Seattlu, kde rodina žije (což hraje v příběhu důležitou roli). Na oslavu přijíždí i Georgův bratr David, kterého Elizabeth už léta neviděla. Je úplně jiný než jeho poněkud pedantský sourozenec, je to dobrodruh a světoběžník. Momentálně žije v Africe, kde učí děti ve škole. George je vzápětí odvolán na pevninu kvůli nějakému neodkladnému zubařskému zákroku a jeho návrat znemožní silná bouře, která strhne mosty.Ostrov se stane dočasně nedostupný. Puntičkářská, akurátní Elizabeth si přivezla dlouhý seznam věcí, které je třeba vyřídit a objednat před nadcházející svatbou. Protože je George pryč, nabídne se David, že jí bude pomáhat. Elizabeth s ním nikdy moc dobře nevycházela, jako děti se dost škádlili. David vzpomíná, že něj často žalovala. Elizabeth se s Davidem ocitá jako v jiném světě. Všechno, co měla naplánované, najednou přestává být důležité, objevuje s ním kouzlo improvizace a dobrodružství. Rozpomene se, jak moc chtěla jako dítě cestovat. S Georgem se chtěli vzít spíš z pocitu, že mají hodně společného a praxe jim prosperuje, než z nějaké velké lásky. A teď je konfrontována s člověkem, který je úplně jiný než ona…

Šťastní až navěky (Happiness Ever After) 2021

Pokračování filmu , ve kterém Zaza, Princess a Zim v další fázi svých životů řeší ztráty, rodinné sváry, ale i nové lásky.