Filmy žánru: Romantický

Když láska znovu vzplane (Love in Harmony Valley) 2020

Emma Willoughbyová sa vracia do svojho rodného mesta Harmony Valley, aby sa po strašnej autonehode znovu stretla so svojou najlepšou celoživotnou priateľkou Tracey . Ale hoci Tracey dokáže Emme poľahky odpustiť, jej brat Will je neoblomný a Emmu považuje za zodpovednú zo zapríčinenia nehody. Teraz sú však Emma a Will nútení spolupracovať na projekte revitalizácie miestneho vinárstva, ktoré Tracey túži prevádzkovať, akonáhle bude v poriadku. Spoločný cieľ medzi nimi čoskoro vykreše povestnú iskru…

Jsem žena nebo muž (Sólo pro dva) 1984

Edwina Cutwater je nechutně bohatá, ale také na smrt nemocná žena. Protože cítí, že konec je blízko, svolí k mimořádné operaci, která umožní její duši přechod do těla mladší a zdravé ženy. Tibetská medicína ale není neomylná a díky nešťastné shodě náhod se duše zatrpklé milionářky dostane do těla osoby, kterou nenávidí snad nejvíc na světě. Totiž do jejího právníka. Jeho vědomí však hodlá o drahocenný prostor bojovat a tak obě duše ovládají tělo po svém, což má nepopsatelný vliv na život hlavního hrdiny a jeho okolí. Ale jak už to tak bývá, postupem času se ti dva spolu naučí vycházet a kdo ví, možná mezi nimi vzklíčí i něco silnějšího.

Jingle Bell Bride (Vianočná nevesta) 2020

Jessica Perez , nesmierne talentovaná organizátorka prominentných svadieb vždy urobí pre svojich klientov prvé aj posledné. Jej nevestou je aktuálne popová hviezda Renee , ktorá je náročná a potrpí si na luxus. Jessica si myslí, že má všetko pod kontrolou, keď ju zrazu Renee nečakane požiada, aby osobne odcestovala na Aljašku a priniesla špeciálny druh ruží, tzv. vianočný kvet. Iba dva týždne pred svadbou cestuje Jessica do Corona Creek zohnať tieto špeciálne puky kvetov. Mesto sa jej zapáči a obzvlášť sa jej zapáči Matt Holden . Keď snehová metelica uväzní Jessicu v meste, preskočí medzi nimi iskra a Jessica uvidí festival kvetov na vlastné oči. S poruchou lietadla a romantickým dôvodom na to, aby zostala na festivale, no s miliónom povinností doma dokáže Jessica objaviť ducha Vianoc a dostať sa späť do New Yorku včas na svadbu.

Jednou dokola (Once Around) 1991

Příběh o životě, lásce a náhodě. Opuštěná svým přítelem, Renata, nejstarší dcera italsko-americké rodiny, se zamiluje do Sama, drsného a působivě okouzlující obchodníka…

Every Other Holiday (A Holiday Wish Come True) 2018

Rozvedení rodičia Tracie a Rick majú dohodu, že ich malé dcéry Harper (Abby James Witherspoon) a Ava (Skylar Olivia Flanagan) trávia s mamou alebo otcom na striedačku každé druhé Vianoce. Ale tieto sviatky si dievčatá dali na zoznam želaní len jednu vec – stráviť Vianoce s mamou aj otcom na rodinnom statku, ktorý patrí Tracie. Pre Tracie to bude náročná skúška: bude musieť počúvať, ako sa jej súrodenci chvália dokonalým životom, a znášať snahu svojej matky chrániť ju poukazovaním na všetky Rickove chyby a nedostatky. Ale na konci dňa môže toto vianočné stretnutie pomôcť oživiť stratenú lásku medzi Tracie a Rickom a splniť to najväčšie želanie ich dcér.

Jiný vzduch (Jiný vzduch) 1939

V uměleckém prostředí se odehrává příběh několika lidí hledajících své štěstí, nechybějí tu ani vražedné úklady. Ničemný neúspěšný herec totiž svádí kdekoho ke hříchu, postaršího malíře ponouká ke zločinu, jeho dceru, která studuje konzervatoř, přesvědčí k pokoutnému vystoupení, za což je vyloučena ze školy. Dívka však naštěstí nalezne svou opravdovou lásku.

Dokonalá shoda (A Perfect Match) 2021

Zoe Williamsová musí dokázat, že nová seznamovací aplikace její společnosti funguje, proto ji nejdříve vyzkouší sama na sobě. Když se Zoe ocitne na rande se svým úplným opakem, Oliverem Beckettem, obává se, že je s algoritmem DigiLove něco v nepořádku…

Berlin, I Love You (Berlin, I Love You) 2019

Povídkový film, nejnovější ze série Cities of Love. Je natočený jako deset romantických příběhů odehrávajících se v metropoli Německa, Berlíně. Deset příběhů o lásce, soucitu, vykoupení a přijetí. Každá povídka byla režírována jiným režisérem a vypráví svůj vlastní příběh, vždy o lásce, ale v různých formách a mezi různými lidmi. Film vznikl na stejném principu jako z roku 2006, z roku 2008 a z roku 2014, které natočili různí mezinárodní filmaři a stejně jako zmíněné filmy, má mezinárodní obsazení.

Z jiného těsta (You People) 2023

Nový pár a jejich rodiny řeší lásku v moderní době, střety odlišných kultur, očekávání ze strany společnosti i generační rozdíly.

Překvapivé dědictví (Legally Tender) 2013

Mary Rossová je mladá, velmi vytížená bostonská právnička. Jednoho dne dostane zprávu, že zdědila po své zemřelé tetě Phyllis dům v Plymouthu. Vydává se tam se svým přítelem Rickem, chce dům připravit k prodeji. Dům v ní vyvolá vzpomínky na šťastné časy, které tu prožila jako dítě ještě předtím, než se její rodiče rozvedli. Ricka ale zajímá jen peněžní hodnota nemovitosti. Na zahradě si všimnou muže, který tam kope. Představí se jim jako místní historik a učitel dějepisu Everett Mather a ukáže jim povolení k archeologickému průzkumu: podle jedné hypotézy jde o místo, kde Otcové poutníci slavili první Díkůvzdání po příchodu do Ameriky. Právnička Mary hned vytuší komplikace, které by pro ni z toho mohly vzniknout, a Everetta ze svého pozemku vykáže. Everett ale pošle zprávu o svém objevu Národní historické společnosti. Dozví se o tom místní drbna, sexy bloggerka Ashleigh, a informace se hned stane veřejným majetkem. Dům zařadí do trasy svých prohlídek turisté a Mary je z toho pěkně otrávená. Pohrozí Everettovi, že ho bude žalovat. Ozvou se jí jeho právníci, ze kterých se vyklubou jeho rodiče, Abigail a Parker Matherovi. Spor zůstane nevyřešen, Mary si ale odnese dojem, že Parker je skvělý právník a Abigail milá a přátelská žena. Mary a Rick diskutují o prodeji domu, Ashleigh, která je přesvědčená, že Mary jde o to, aby z prodeje vytřískala co nejvíc peněz, nepřestává vše komentovat na svém blogu. Mary se ale sblíží s Abigail, a díky ní se dozvídá víc o Everettovi…