Filmy žánru: Romantický

Samota (Samota) 1965

V letním čase dávná láska opět ožívá…Adélka , mladá novomanželka o hodně staršího doktora Vejra , tráví letní čas u své tchyně na vesnici. Potkává se tu se svou dávnou láskou, Vítem , a mladí lidé se sbližují, podle názoru těch starých, poněkud nerozvážně. Starší pár – vdova Vejrová a její bratr, profesor Čepelka tak bedlivě pozorují dění, na jehož vývoj nemají vliv, a mravokárně soudí mládí… Televizní adaptace divadelní hry vznikla v roce 1965 a mladou ženu zahrála s rozevlátou touhou a bezstarostností.

Husté řasy Lauriho Mantyvaary (Lauri Mäntyvaaran tuuheet ripset) 2017

Nejlepší kamarádky Satu a Heidi káží o tom, že láska není na prodej, zatímco plánují obcházet honosné svatby na finském souostroví a záměrně je sabotovat. Když se však Heidi bezhlavě zamiluje do vycházející hokejové hvězdy Lauriho Mäntyvaary, Satu zůstane na jejich plány sama. Láska, přátelství a revoluce jsou vystaveny tvrdé zkoušce, jakmile je Satu přinucena se rozhodnout, co skutečně chce. A zda se to odváží získat.

Madame Sans-Gene (Madame Sans-Gęne) 1961

Příběh Madame Sans – Gene je ispirován životem skutečné Catherine Hubscher, jež byla původně Napoleonovou pradlenou v době, kdy on byl ještě pouhým kaprálem. Později se s ní oženil Francois-Joseph Lefebvre, který v Napoleonově armádě dosáhl hodnosti maršála, a byl mu dokonce udělen titul vévody. Catherina si přezdívku Madame Sans-Gene vysloužila kvůli svému jazyku a neznalosti dvorské etikety.

Parking (Parking) 2019

Adrian je mladý básník, který se rozhodne opustit Rumunsko a žít ve Španělsku. Chce změnit svůj život, vydělat si nějaké peníze a naučit se španělsky. Po příjezdu do Cordoby pracuje jako noční hlídač v autobazaru, který prodává nová i ojetá auta. Přes den se skrývá v malém karavanu na parkovišti. Jednoho dne najde Adrian balíček s CD a plakátem jedné flamenco-jazzové kapely. Je okouzlen jejich hudbou i fotografií Marii, která hraje na basovou kytaru. Oba se setkají po koncertě na pláži, kde navážou vztah plný vášně, problémů i překvapení.

Nemilosrdně (No Mercy) 1986

Hrdinou je chicagský policista Eddie Jillette, který se společně s parťákem Joe Collinsem pokouší zadržet velkou zásilku drog. Jejich protivník, nelítostný gangster Losado, se však ukáže mnohem nebezpečnější než oba předpokládali. Joe je brutálně zavražděn a Eddie je odhodlán parťákovu smrt pomstít. Jedinou jeho šancí je svědek vraždy, atraktivní Michele Duvalová. Vydá se za ní a za Losadem do New Orleansu, jeho šance však nejsou velké. Nezná zdejší prostředí, místní policie není vůbec nadšená, že se v jejich rajónu objevil chicagský polda a navíc musí společně s Michel prchat před nebezpečným gangem. Útěk plný nebezpečí však oba uprchlíky sblíží.

All My Life (All My Life) 2020

Casting na lásku (Casting na lásku) 2020

Ústřední postavou romantické komedie Casting na lásku je neúspěšná herečka Stela Nebeská, která s blížící se čtyřicítkou zjišťuje, že velkou díru do světa už asi neudělá. Ztrácí angažmá v divadle, kde stejně hrála jen nevýznamné role. Po kariérním neúspěchu přichází i osobní – manžel jí začne podvádět a ani se to nijak moc nesnaží skrývat. S porážkou od života se ale Stela nemíní smířit a rozhodně se nevzdá bez boje. Zapřisáhne se, že si stůj co stůj najde někoho, před kým její manžel zbledne závistí. Zahájí tedy velkolepý konkurz na novou lásku. Začne se seznamovat, ale co schůzka, to výstřední a nepoužitelný nápadník a každé rande končí fiaskem. Najde nakonec Stela toho pravého? Nebo všichni pořádní muži už vymřeli?

Báchorky (Apró mesék) 2019

Maďarsko roku 1945. Krátce po druhé světové válce, kdy v zemi panuje chaos a nejistota, se podvodník pokusí využít těchto nejistých časů ve svůj prospěch. Poté, co je přinucen utéct z Budapešti, mu v hlubokém lese poskytne útočiště záhadná žena se svým synem. Zatímco je uprchlík stále sužován temnými démony, zaplete se do vášnivého milostného vztahu se svou zachránkyní, jejíž muž se má každým dnem vrátit domů z fronty.

A Wedding for Christmas (A Wedding for Christmas) 2018

Je to už spousta let, kdy Haley trávila vánoční svátky spolu se svou sestrou a jejím nejlepším kamarádem Carterem na farmě jejich dědečka, který pěstoval vánoční stromky. Nyní žije v Los Angeles a veškerý svůj čas dělí mezi práci, ve které plánuje svatby, a pracovně stejně vytíženého přítele Ryana. Těsně před Vánoci se Haleyina sestra rozhodne, že chce, namísto původně plánované svatby na Fidži, svatbu na bývalé farmě jejich dědečka, protože o tom snila už jako dítě. Haley se tedy vydává do městečka jejich dětství, aby svatbu na poslední chvíli zařídila. Ke svému překvapení se tam setkává s dávným přítelem.

Šikioriori (Flavors of Youth) 2018

Shikioriori je kolekcí tří krátkých filmů nazvaných Hidamari no Choushoku (Slunečná snídaně), Chiisana Fashion Show (Malá módní show) a Shanghai Koi (Šanghajská láska). Tyto filmy se odehrávají ve třech různých čínských městech a mají každý své specifické téma.