Archivy blogu

Vražda v Amsterdamu (The Amsterdam Kill) 1977

Ori no naka no yosei (Fairy in a Cage) 1977

Počas druhej svetovej vojny tyranský sudca Murayama využíva svoju vojenskú moc na väznenie a mučenie nevinných ľudí. Krásna Namiji Kikušima , podozrivá z pomoci protivládnemu hnutiu, je zajatá spolu s miestnym hercom kabuki. Bezmocní a neschopní uniknúť, obaja sú vystavení vyčerpávajúcej sérii mučení vrátane povrazového otroctva a psychického útoku. Zatiaľ čo sa sudca a jeho zlý asistent Kayo vyžívajú v ich zvrátených fetišoch, kľúčom k slobode väzňov môže byť nový vojenský regrút, ktorého najali, menom Taoka. Miluje Namiji a urobí všetko, čo môže, aby jej pomohol, aj keď to znamená zradu zorganizovať útek!

Vojáci svobody (Soldiers of Freedom) 1977

Film mapujícií úlohu komunistické strany v národně-osvobozovacím boji proti fašismu v čase druhé světové války. Rekonstrukce historických událostí zobrazuje protifašistický odboj a vývoj robotnickeho a komunistického hnutí v evropských zemích.

Gang (Le Gang) 1977

Robert bezprostředně po druhé světové válce vytvoří se svými čtyřmi přáteli gang, který ke svým čimům využívá zmatek, který v krajině po vojně vládne. Díky dlouhým řadám odvážných velkých přepadení získá gang legendární pověst. Když však díky zradě gang chytí policie, Robertovi se před zatknutím podaří uniknout. Při přepadení klenotnictví však utrpí smrtelné zranění a umírá v bytě své staré přítelkyně Marinette, která ho dá v úplné tajnosti pochovat. I proto jeho mýtus mohl přetrvat další desetiletí…

The Pack (The Pack) 1977

Obyvatelé rekreačního střediska Seal Island se ocitnou v blízkosti terorizované a nebezpečné skupiny psů. Jedná se o zbytky vyřazených mazlíčků návštěvníků, a tak se z nejlepšího přítele člověka náhle stane nejhorší. Mořský biolog Jerry se musí vypořádat se zabijáckým instinktem psů a zároveň musí ochránit vlastní rodinu.

O líném Honzovi (O líném Honzovi) 1977

Honza je už pěkně urostlý mládenec, přesto leží na peci a nechá se od své matičky převracet z boku na bok. A zrovna tomuhle mládenci sudička předpověděla, že zabije draka a za ženu dostane princeznu! Když se to Honza dozví, ani ho nenapadne, aby se kvůli tomu zvedl z pece. Drak tedy musí za ním do světnice. Ale ani pak není vyhráno! Nakonec vše musí vzít pěkně do ruky samotná princezna , jinak by se snad vůbec nevdala…

Florijánkovo štěstí (Florijánkovo štěstí) 1977

Floriánek Ďoubalík, šikovný mládenec, na své cestě za štěstím potká dědečka, který mu kromě moudré rady daruje cívku od kolovratu, píšťalku a tašku. Když dojde až královský zámek, kde mají kromě služby v zakletém mlýně také hezkou princeznu Fanynku, Florián se do ní zamiluje… Dnešní Pohádka pro pamětníky vznikla na krkonošské lidové motivy. Můžete se v ní těšit na mnoho pěkných písniček. Natočila ji v roce 1977 , která do hlavních rolí princezny a nebojácného chasníka Florijánka obsadila a .

O Honzovi a Barušce (O Honzovi a Barušce) 1977

Mlynářský synek Honza se vydal do světa hledat nevěstu. A když v černém lese dostal službu u čaroděje , našel tam i uvězněnou Barušku , kterou si hodlal zlý dědek vzít za ženu. Honza milou Barušku vysvobodil, získal kouzelný ubrousek a ještě pomohl třem bratrům s jejich kouzelnými dary.

Mazací hlava (Eraserhead) 1977

Děj filmového debutu režiséra nás zavádí na periférii nejmenované průmyslové čtvrti. Podivínský samotář Henry Spencer se právě dovídá, že jeho přítelkyně Mary je těhotná. Místo roztomilého novorozence ale na svět přichází jakési monstrum. Mary se s touto situací není schopna vyrovnat a Henryho i s potomkem opouští. Nekonečné halucinace dovedou Henryho nakonec až k zoufalému činu…

Ve znamení Tyrkysové hory (Chajrcham öndör chá bajna?) 1977

V éře normalizace vznikala řada vynucených koprodukčních filmů s politicky spřátelenými zeměmi – v tomto případě se vzdáleným Mongolskem. Příběh se dotýkal společné výpravy československých a mongolských geologů, kteří v nepřístupné horské pustině hledají ložiska měděné rudy. Základní potíž však vyvstala ve zcela neobratném zpracování, které pohřbilo jakoukoli věrohodnost i krajinnou atraktivitu.