Archivy blogu

Špatné zprávy pro Medvědy (The Bad News Bears) 1976

Z někdejší baseballové naděje Morrise Buttermakera (Walter Matthau) se stal opilec, co si na živobytí vydělává čištěním bazénů. Proto uvítá nabídku trénovat Medvědy, partu malých nešiků, kteří jsou svým soupeřům leda tak pro smích. Aby zvýšil jejich šanci na úspěch v oblastním šampionátu, naverbuje nový kouč do týmu i místního výtržníka (Jackie Earle Haley) a dceru své bývalé přítelkyně (Tatum ONeal). Medvědi brzo získají sebedůvěru a mají našlápnuto do finále. Je ale výhra opravdu to nejdůležitější?

Poslední ostří hoši (The Last Hard Men) 1976

Až se konečně střetnou, jeden z nich zaváhá a zemře! … Zástupce zákona ve výslužbě Sam Burgade a indiánský míšenec Zach Provo představují dávné nepřátelé ze starých časů Divokého západu. Svět kolem nich prochází překotnou změnou, ale teď nastal čas definitivně uzavřít jednu starou záležitost. Krvelačný trestanec Provo má v životě jedinou motivaci – pomstít se bývalému šerifovi Burgadeovi, který ho jako jediný dokázal dostat za mříže. Při zatýkání se navíc šerif postaral, aby na něj nikdy nezapomněl, protože byla zastřelena jeho mladá manželka. Po útěku z vězení vede Provo šestici nejkrutějších desperátů, kteří prahnou po pomstě a odvetě. Starý šerif Burgade moc dobře ví, že nastal čas ještě jednou a naposledy vzít do rukou nabitou zbraň a šerifskou hvězdu. V novinách nechá jako návnadu otisknout zprávu o velké dodávce zlata, kterou má na starosti strážit. Lstivý Provo ovšem dokáže být vždy o krok napřed a unese svému úhlavnímu nepříteli milovanou dceru do indiánské rezervace, kde ji drží jako rukojmí a drží v ruce všechny triumfy pro osudové zúčtování.

Přes velký předěl (Across the Great Divide) 1976

S odvahou a nadějí putují nevyzpytatelnou divočinou za svým novým domovem… V roce 1876 karbaník a podvodník Zachariáš Copp prchá před svými pronásledovali, které obral v kartách. Uprostřed krajiny potká dva sirotky, Holly a Jasona ( a ), kteří cestují do Oregonu, aby tam převzali svou zděděnou půdu. Zachariáš se k nim chce přidat, aby měl lepší šanci uniknout a aby děti zvládly překročit Skalnaté hory. Holly a Jason mu však nevěří a nechtějí, aby je doprovázel. Zachariáš však i přesto vytrvale za dětmi putuje po svých. Po několika dnech, když děti překračují řeku, Zachariáš zachrání tonoucího Jasona, a stává se tak třetím členem výpravy na cestě nevyzpytatelnou divočinou…

O Všudybylovi (O Všudybylovi) 1976

V jednom království žije ovdovělý král se svou rozmarnou a svéhlavou dceruškou Jitkou . Jednou vladař na lovu zabloudí a potká tajemnou stařenu a její krásnou dceru . Do dívky se zamiluje a vezme ji s sebou na zámek. Jenže Jitka není ze své macechy nadšená. Navíc zjistí, že nastávající královna není dcerou podivné ženy, která se vydává za její matku. Na cestě za poznáním, kdo je kdo a jakou roli v pohádkovém příběhu hraje, plní nejdůležitější úlohu Všudybyl , mladík, který nabídne v pravé chvíli Jitce pomoc a své srdce. Televizní pohádka vznikla na námět .

Je t’aime moi non plus (I Love You, I Don’t) 1976

Ve své době kontroverzní snímek natočil životní druh Jane Birkinové a muž mnoha tváří, zvláště té skladatelské, Serge Gainsbourg. Děj je situován do hospodského zařízení dálkových řidičů v blízkosti rumiště. Krasky a Padovan jsou homosexuálové, jež svým nákladním vozem odvážejí odpady a vždy se zastavují v hospodě Chez Boris. Tam obsluhuje pány chlapecky vyhlížející anglická dívka Johnny, která svádí Kraskeho a nabízí se mu při každé příležitosti. Žárlivý Padovan se pokouší odstranit nepohodlnou dívku pomocí udušení igelitovým sáčkem ve vaně, Krasky mu v tom však zabraňuje a nedochází k nejhoršímu. Poněvadž však nedokáže svého přítele ztrestat, obrací se vnitřní napětí a vztek obou mužů proti nebohé Johnny, kterou oba vyženou za hanlivých nadávek a emočních výlevů.

Smrt mouchy (Smrt mouchy) 1976

Sedmnáctiletý student Milan se chce zbavit svého chorobného strachu z much, který vznikl někdy v dětství. Teprve potom se bude cítit dospělý a zodpovědný za sebe a své činy… Vykonstruovaný příběh sotva někoho přesvědčí. I zkušení tvůrci mají své nevydařené opusy.

Městečko v Texasu (A Small Town in Texas) 1976

Poke Jackson strávil pět let ve vězení. Za mříže ho kvůli menšímu přestupku s drogami dostal šerif Duke, který měl v té době na svědomí stejné provinění. Nyní se Poke vrací k manželce a malému synovi, kterého dosud neviděl. Duke pokračuje ve svých nezákonných praktikách a Poke se mu náhodou připlete do cesty. Stane se svědkem zločinu a začíná mu jí o život.

Zbojník Jurko (Brigand Jurko) 1976

Celovečerný animovaný film legendárneho Viktora Kubala o nových dobrodružstvách slovenského zbojníka Jura Jánošíka. Bohatým bral, chodobným dával,“ tak stojí v legende. Lenže možno niektoré detaily boli celkom inak…

Do posledného dychu (Do posledného dychu) 1976

Mýtus protifašistického odboje na Slovensku patřil mezi důležité témata normalizační kinematografie, zpracovaná samozřejmě se zdůrazněním vedoucí úlohy komunistů. Tento primitivně ilustrativní snímek líčí heroické nadšení, které projevují členové odbojové skupiny, hrdinně a s neustálým nasazením života bojující proti proradné policii slovenského štátu a nakonec i proti německému gestapu.

Krása (Krása) 1976

Amálka , dívka s dobrým srdcem, se trápila, že jí osud nenadělil hezkou tvářičku. Na naléhání matky šla dokonce na tancovačku, kde se jí místní mládenci i děvčata vysmívali. Nešťastná dívka se na radu babičky vydala do lesa… A více už vám neprozradíme. Podívejte se na dnešní příběh. Protože, jak už to v pohádkách bývá, štěstí si Amálku nakonec stejně najde a nebude ani muset tak dlouho čekat.