Archivy blogu

Jezevec (Jezevec) 1976

Je víkendové ráno a dědeček připravuje z čerstvě nasbíraných hub smaženici. Vnuk Ondra se těší, ale snacha Olinka prohlásí, že houby jsou jedovaté a děda je prý chce otrávit. Uražený dědeček dá smaženici sežrat psovi a odejde do hospody. Mezitím se vrátí tatínek s nákupem a nepříjemnou zprávou, odpoledne přijedou příbuzní na návštěvu. Potvrdí, že houby vůbec nejsou jedovaté, a tak je žena usmaží k obědu. Příbuzní si pochutnávají, ale pak se z hospody se vrátí Ondra s tragickou zprávou: pes Pardál je mrtvý. Vypukne panika…

Sicilský kříž (Street People) 1976

Sicilský mafián Salvatore Francesco (Ivo Garrani) daruje kříž rybářům ze San Francisca. Dárek ale neznámý pachatel zneužije pro pašování drog a navíc hned po vylodění v přístavu dochází k jeho krádeži. Při tom jsou zastřeleni tři lidé a ze zločinu je podezírán právě Francesco. A tak šéf mafiánů pověří vypátráním pravého viníka svého synovce Ulyssese (Roger Moore), který případ řeší dost svérázným stylem.

Scooby-Doo (The Scooby-Doo) 1976

Scooby-Doo je mluvící a inteligentní pes, který se svými přáteli řeší každý díl jinou záhadu. Bezhlavý rytíř, bestie z močálu či oživlá mumie a mnoho dalších nadpřirozených a nereálných bytostí straší různě po světě a je jenom na Scooby-Doo, aby vše toto vyřešil a zachránil ostatní před smrtí strachem.

Jezdci po nebesích (SkyRiders) 1976

Dobrodruh James Coburn se rozhodne zachránit bývalou ženu a své děti, které unesla Světová aktivistická revoluční armáda. Na pomoc povolá skupinu rogalistů… Americký průmyslník Jonas Bracken, který žije v Řecku, odchází na schůzku na loď a v jeho přepychovém domě zůstává se služebnictvem jen manželka Ellen a děti Jimmy a Susie. Zanedlouho do domu vniknou postavy v maskách. Služebnictvo je pobito, Ellen s dětmi unesena. Tragédie se ihned objeví na titulních stránkách všech novin a do vyšetřování se energicky pouští inspektor Nikolidis se synovcem Dimitrim. Únosci se brzy ozvou. Jde o členy tzv. Světové aktivistické revoluční armády, která bojuje proti imperialismu a za osvobození utlačovaných. Jonas Bracken si má přichystat pět milionů dolarů. Další pokyny budou následovat. O únosu se dozvídá i dobrodruh Jim McCabe, první manžel Ellen a otec Jimmyho. Manželé se rozvedli tak brzy, že chlapec ani neví, že je Bracken jeho nevlastní otec. A protože je jasné, že inspektor bude postupovat klasickými metodami a na srdci mu snad ještě víc než osvobození rukojmích leží pochytání bandy teroristů, rozhodne se McCabe – přestože se právě chystal odjet – podniknout osvobozovací akci na vlastní pěst…

Jablíčko z laciného kraje (Jablíčko z laciného kraje) 1976

Pohádka o dvou chudých chasnících, z nichž jeden zvaný Jablíčko dokáže svou chytrostí přelstít vypočítavou hostinskou.Zima, venku mrzne až praští. Dva prokřehlí chasníci konečně objeví hostinec, kde by se mohli ohřát a dostat trochu jídla. Ne nadarmo se to tady přece jmenuje U dobrého srdce“. Jenže opak je pravdou. Hostinská vyhodí nejdříve ze služby děvečku a poté i jednoho z chasníků, který se snažil ze všech sil plnit všechny rozkazy vypočítavé hostinské. Ta chce navíc lstivě provdat své dcery bohatému správci. Jenže všechno je jinak. Bohatý správce zase není až tak bohatý a dcery vůbec nejsou tak pracovité, jak o nich jejich máma tvrdí. A tak na řadu přijde třetí sloužící – šikovný a chytrý Franta Jablíčko , který vymyslí plán, jak hostinskou napálit a ještě dostat zpět to, co všem třem sloužícím za práci patří.

Hraběnka a lišák z Dirtwateru (The Duchess and the Dirtwater Fox) 1976

Amanda se živí jako barová tanečnice, Malloy je obyčejný westernový podvodník. Poté, co Malloy okrade skupinu jiných podvodníků o čtyřicet tisíc dolarů, jde si do baru vyrazit z kopýtka. Tam se seznámí s Amandou. Ale ta také doufá v lepší budoucnost, a tak ho o peníze okrade, koupí si nové šaty a jde se ucházet o místo vychovatelky v mormonské rodině. Aby zapůsobila, tvrdí, že je vévodkyně. Malloy si to ale nedá líbit a vydává se za Amandou. Také okradený gang je rozzuřený. A tak vyráží po Malloyových stopách. Všichni se považují za právoplatné majitele oněch ukradených čtyřiceti milionů. Ale u koho peníze skončí?

Holka modrooká (Holka modrooká) 1976

Rodinná komedie vypráví příběh pilota Ondry , který své ženě Kateřině opatřil zahraniční rekreaci a slíbil, že se v té době postará o jejich dceru, pětiletou Katušku. Ta však odmítá chodit do mateřské školky a Ondrovi tím způsobí právě v období leteckých zkoušek velké nesnáze. Nezbývá, než aby si Ondra bral Katušku sebou do práce. Brzy mu přijede na pomoc babička , jenže s sebou přiveze i malého bratrance Honzíka. Potíže vrcholí, muž si vyslouží dokonce podezření z nevěry s letuškou . Tenhle zmatek vyřeší snad jen návrat Kateřiny…

Gator (Gator) 1976

Burt Reynlods dal vzniknout postavě Gatora McKluskyho ve filmu White Lightning (1973) a nyní se k této roli vrací jako herec a úplně poprvé i jako režisér ve snímku přiléhavě nazvaném Gator. Napravený bývalý zločinec McKlusky se opět plně vyzbrojen vydává pomoci federální policii zatknout nebezpečného zločince (Jerry Reed), ze kterého se ale překvapivě vyklube starý kamarád ještě ze střední školy. Při misi bude Gatorovi pomáhat a všemožně jej podporovat televizní reportérka Aggie Maybank (Lauren Hutton), na kterou má Gator zálusk, a také komický agent FBI Irving Greenfield (Jack Weston). Moderátor amerických talkshow Mike Douglas si v tomto snímku na pomezí akčního thrilleru a komedie zahrál svou první filmovou roli, a to guvernéra ve stylu Jimmyho Cartera.

Rodinné spiknutí (Family Plot) 1976

Černá napínavá komedie Alfreda Hitchcocka o tom, co všechno se může stát, když se bohatá žena rozhodne najmout podvodníčka a falešnou spiritualistku, aby našli jejího nezvěstného synovce. Bruce Dern a Barbara Harris se zde představí jako mazaný pár švindlířů snažící se obrat starou lady o pěknou hromádku peněz tím, že najdou jejího ztraceného dědice (William Devane). Mezitím zlodějský klenotník (Devane) a jeho krásná přítelkyně (Karen Black) unesou řeckého rejdařského magnáta kvůli výkupnému. Všichni se tak ocitají v nezastavitelném kolotoči záhad, vražd a chaosu, ve kterém se střídá napětí s báječnou zábavou.

Dni Turbinovcov (Dni Turbinovcov) 1976

Televízna inscenácia divadelnej hry sovietskeho dramatika M.Bulgakova. Hra je dramatickou sondou do búrlivých historických udalostí 1918-1919 v Kyjeve. Krach moci ukrajinského veľkostatkára, evakuácia nemeckých vojsk, dezorganizácia bielych gárd, Petruľov vpád do mesta a jeho útek pred Červenou armádou – tieto udalosti doliehajú na členov rodiny a nútia ich v tejto rozhodujúcej chvíli vybojovať zápas o vlastnú tvár.